رفتن به مطلب

کسانی که ارشد 91 داشتن بیان تو

ارسال های توصیه شده

با درود خدمت کنکوریهای عزیز

چون خیلیا از جمله خودم از الان شروع کردیم به خوندن ....و نیز

به دلیل استقبال زیاد از تاپیک کنکور نود و درخواستهای مکرر شما عزیزان برای راه اندازی تاپیک کنکور 91بر آن شدیم تا این تاپیک را راه اندازی کنیم:banel_smiley_4:

تاپیک های زیر رو در ابتدا مطالعه کنید

منابع كمك آموزشي براي آمادگي آزمون ارشد مكانيك

منابع کارشناسی ارشد مکانیک

توجه داشته باشید برخی منابع به صورت سلیقه ای است و منابع معرفی شده وحی منزل نیست...بستگی به دید شما و سلیقه شما دارد.

سوالات علمی،درسی و اشکالات از این درس رو در تاپیکهای مربوطه مطرح کنید،زیرا این تاپیک برای گفتگو بین دوستان هست و نه رفع مشکل.

رفع اشکال دروس سیالات1و2 و دینامیک گازها

پاسخگویی به اشکالات دروس انتقال حرارت و ترمودینامیک (کارشناسی ارشد)

مرجع:کلاس درسی استاتیک

پاسخگویی به اشکالات دروس استاتیک و مقاومت مصالح (کارشناسی ارشد)

رفع اشکال درس ریاضیات(مقطع ارشد)

• Like 29
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به دلیل استقبال زیاد از تاپیک کنکور نود و درخواستهای مکرر شما عزیزان برای راه اندازی تاپیک کنکور 91بر آن شدیم تا این تاپیک را راه اندازی کنیم:banel_smiley_4:

توجه داشته باشید برخی منابع به صورت سلیقه ای است و منابع معرفی شده وحی منزل نیست...بستگی به دید شما و سلیقه شما دارد.

سوالات علمی،درسی و اشکالات از این درس رو در تاپیکهای مربوطه مطرح کنید،زیرا این تاپیک برای گفتگو بین دوستان هست و نه رفع مشکل.

دستت درست حمید جان

خوب موقعی این تاپیک رو زدیییی:ws50::ws49::a030::ws31:

• Like 6
لینک به دیدگاه

من امروز اومدم فقط همین رو بگم برم...دوستان کنکوری مکانیک توجه کنید من برای افزایش انگیزه خودم و هر کسی کنکور داره می خوام شما رو دعوت کنم به رقابت ...من میگم هیچ یک از شما نمیتونین از من رتبه ی بهتری بیارین اگه میتونین بیاین رقابت کنیم ببینیم کی میتونه رتبه ی بهتری بیاره و اگه دوست داشتین میتونیم جایزه هم براش در نظر بگیریم و بچه هایی که کنکور ندارن می تونن شاهد و ناظر این رقابت باشن...هر کی دوست داره ابراز وجود کنه تا ببینم رقیبم کیه:a030::ws3::icon_pf (44):

• Like 6
لینک به دیدگاه
من امروز اومدم فقط همین رو بگم برم...دوستان کنکوری مکانیک توجه کنید من برای افزایش انگیزه خودم و هر کسی کنکور داره می خوام شما رو دعوت کنم به رقابت ...من میگم هیچ یک از شما نمیتونین از من رتبه ی بهتری بیارین اگه میتونین بیاین رقابت کنیم ببینیم کی میتونه رتبه ی بهتری بیاره و اگه دوست داشتین میتونیم جایزه هم براش در نظر بگیریم و بچه هایی که کنکور ندارن می تونن شاهد و ناظر این رقابت باشن...هر کی دوست داره ابراز وجود کنه تا ببینم رقیبم کیه:a030::ws3::icon_pf (44):

آقا این کجا باعث افزایش انگیزه میشه !!!! همش شد استرس :ws46:

رقابت باید سالم باشه ، همه به هم کمک کنیم ، تا همگی موفق بشیم :icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

منم هستم ، با ارزوی موفقیت همه دوستان :ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه
دقیقا کدوم سرفصلهای ارتعاشات تو کنکور میا؟

1 درجه آزادی..دو درجه و چند درجه ..همین دیگه...آره؟:ws38:

بله

همین ها با جزئیات دیگه...مثل روشهای متنوع...با دمپر...بدون دمپر و...

البته تا جایی که من اطلاع دارم...

• Like 7
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام به همگی

بچه ها من قصد دارم از حالا شروع به خوندن کنم .

اولین سوال این که من به شدت در دروس سیالاتی ضعیفم و اطلاعاتم در مورد سیالات زیر خط فقره!!!! باید از کدوم کتاب شروع به خوندن بکنم که کمی درک کنم مفاهیم رو؟ آخه چند کتاب مختلف در تایپیک منابع ارشد هست که نمیدونم کدومشون مفید تر و روونتره؟!!! اصلا آیا درسته که از حالا سیالات رو شروع کنم یا اینکه بهتره باکس سیالتو بذارم برای مهر به بعد؟!

• Like 4
لینک به دیدگاه

دومین سوال این که :

این کار درسته که من ابتدا مثلا در باکس ریاضی ، فصولی رو مطالعه کنم که میدونم برای ارشد مهم ترن ؟ یا این که واقعا باید از ابتدای ریاضی 1 شروع کنم به خوندن؟؟؟؟:ws52:

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام به همگی

بچه ها من قصد دارم از حالا شروع به خوندن کنم .

اولین سوال این که من به شدت در دروس سیالاتی ضعیفم و اطلاعاتم در مورد سیالات زیر خط فقره!!!! باید از کدوم کتاب شروع به خوندن بکنم که کمی درک کنم مفاهیم رو؟ آخه چند کتاب مختلف در تایپیک منابع ارشد هست که نمیدونم کدومشون مفید تر و روونتره؟!!! اصلا آیا درسته که از حالا سیالات رو شروع کنم یا اینکه بهتره باکس سیالتو بذارم برای مهر به بعد؟!

شما رشته ای که قصد دارین برای ارشد قبول شین چی هست؟

طراحی کاربردی،تبدیل انرژی یا ............؟

همون کتب راهیان ارشد در هر سطحی هم که باشید خوبه،باید مثال های نمونه را چند بار پیش خودتان حل کنید و تجزیه تحلیل کنید تا فرمول ها کاملا در ذهنتون نقش ببنده.

در تابستان بهتره،تست اصلا نزنید.

فقط به درک مطلب بپردازید،مثل خواندن کتاب استاتیک مریام و یادداشت مفاهیم و سوالات مهم برای خودتان.

خواندن ریاضیات عمومی 1و2 و باز هم یادداشت برداری.

خواندن سیالات و ترمو و انتقال را بذارید برای بعد از مهر،چون یک کم فرار تر است.

استاتیک و طراحی اجزا و ریاضیات عمومی ها را در تابستان کامل تمام کنید تا بتوانید از مهر به بعد فقط نکاتش را مرور کنید،کفایت میکنه....

• Like 8
لینک به دیدگاه
دومین سوال این که :

این کار درسته که من ابتدا مثلا در باکس ریاضی ، فصولی رو مطالعه کنم که میدونم برای ارشد مهم ترن ؟ یا این که واقعا باید از ابتدای ریاضی 1 شروع کنم به خوندن؟؟؟؟:ws52:

کلا در باکس ریاضیات باید همه اش را خواند،چون بخش خاصی نداریم که بگیم مهم تره....

برای هیچ درسی در ارشد مکانیک نمیشه همچین کاری کرد،چون ممکنه از بخشی تو 10 سوال سوال نیامده باشه و امسال بیاد...

پس در تابستان از ابتدای ریاضیات 1 شروع کنید تا آخر ریاضی 2 کامل از روی کتاب های آقاسی بخوانید و نکات و سوالات مهمش که جامعیت دارند را حتما یادداشت کنید.

• Like 10
لینک به دیدگاه
کلا در باکس ریاضیات باید همه اش را خواند،چون بخش خاصی نداریم که بگیم مهم تره....

برای هیچ درسی در ارشد مکانیک نمیشه همچین کاری کرد،چون ممکنه از بخشی تو 10 سوال سوال نیامده باشه و امسال بیاد...

پس در تابستان از ابتدای ریاضیات 1 شروع کنید تا آخر ریاضی 2 کامل از روی کتاب های آقاسی بخوانید و نکات و سوالات مهمش که جامعیت دارند را حتما یادداشت کنید.

متشکرم از راهنماییتون.

با توجه به این که اصلا دروس سیالات رو درک نمیکنم ترجیح میدم گرایش طراحی رو دنبال کنم.

و اما ریاضی آقاسی:banel_smiley_52:اون قدر زیاد گفته که هر فصلی بیش از زمان لازم طول میکشه . هر وقت از ریاضی آقاسی شروع میکنم کلا توش گیر میفتمو از درسای دیگه غافل میشم. خب اینو چی کار کنم؟ بهتر نیست اول از یه کتاب دیگه بخونم بعد از تسلط بیام سراغ کتابهای آقاسی؟؟:ws52:

• Like 5
لینک به دیدگاه
متشکرم از راهنماییتون.

با توجه به این که اصلا دروس سیالات رو درک نمیکنم ترجیح میدم گرایش طراحی رو دنبال کنم.

و اما ریاضی آقاسی:banel_smiley_52:اون قدر زیاد گفته که هر فصلی بیش از زمان لازم طول میکشه . هر وقت از ریاضی آقاسی شروع میکنم کلا توش گیر میفتمو از درسای دیگه غافل میشم. خب اینو چی کار کنم؟ بهتر نیست اول از یه کتاب دیگه بخونم بعد از تسلط بیام سراغ کتابهای آقاسی؟؟:ws52:

نه بابا،وقتی دیگه نیست،یک کتاب دیگه بخونی دوباره بیایی سراغ آقاسی.....

آقاسی را میرسی کامل در تابستان تموم کنی،هم ریاضی 1 و هم ریاضی 2.....

تقریبا کامل گفته،دیگه کاملتر نداریم.

• Like 6
لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه؟!!

سیالات مانسونو کسی خونده؟ من هنوز نتونستم ترجمه کتابو گیر بیارم .:ws6: میگن خیلی متن روونی داره و منبع خوبیه واسه اونایی که سیالاتشون خیلی ضعیفه. به نظرتون برم اونو گیر بیارمو بخونم؟؟!!:ws37:

• Like 4
لینک به دیدگاه
یه سوال دیگه؟!!

سیالات مانسونو کسی خونده؟ من هنوز نتونستم ترجمه کتابو گیر بیارم .:ws6: میگن خیلی متن روونی داره و منبع خوبیه واسه اونایی که سیالاتشون خیلی ضعیفه. به نظرتون برم اونو گیر بیارمو بخونم؟؟!!:ws37:

اینقدر تو پیدا کردن منابع وسواس به خرج ندین. :banel_smiley_4:

یک کتاب خوب را گیر بیارید و چند بار بخونید،هرچقدر هم ضعیف باشید،متوجه میشوید.

اون منابعی که تو تاپیک منابع ارشد معرفی شده،کتاب هایی است که تمامی رتبه های عالی نه فقط رتبه های خوب،خوانده اند،پس به همان ها اعتماد کنید و مطالعه کنید.

• Like 6
لینک به دیدگاه

تو كنفرانس تهويه مطبوع، آقاي حاجي سقطي گفتند كه دارن سيلابس براي رشته ارشد تاسيسات مينويسند

يعني ميشه تا سال ديگه اين رشته اضافه بشه؟؟:ws52:

• Like 3
لینک به دیدگاه
یه سوال دیگه؟!!

سلام

با اجازه ي اساتيد تالار مكانيك البته :icon_gol:

من مانسون رو خوندم. براي شروع سيالات خيلي خوبه. خيلي ساده و روان نوشته شده. چرا نسخه ي انگليسي رو نميخونين؟ واقعا ساده نوشتنش.

براي فارسي دو سال پيش كه ما مي‌خونديم ترجمه اي نداشت ولي فك مي كنم پارسال استاد خودم با يكي از دانشجوهاشون يه ترجمه براش منتشر كردن. البته از كيفيتش اطلاع ندارم ولي اگه خيلي واستون ضروري باشه مي تونم از كسايي كه خوندن بپرسم.

سخت نگيرين. منم با Essi موافقم:

اینقدر تو پیدا کردن منابع وسواس به خرج ندین. :banel_smiley_4:

...

به همان ها اعتماد کنید و مطالعه کنید.

موفق باشين :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...