رفتن به مطلب

کسانی که ارشد 91 داشتن بیان تو

ارسال های توصیه شده

برای امسال نمی رسی بخونی یا کلاً برنامت اینه که سال دیگه هم نخونی؟

فلوید گفتی از خداکرمی تو سیالات بد دیدی، منظورت چی بود؟ شما از چیش ناراضی بودی؟

اسی خان،

ارتعاشات پوران، سه فصل آخر هر کدوم 4 سوال حدوداً از کنکورهای سراسری داره. و دو فصل آخرش سوال ها بیشتر در مورد مفاهیمه تا یه حل عددی. این فصلا رو هم از رو شومز بخونم یا نه؟ یعنی تا اون حد تسلط رو لاگرانژ مثلا لازمه؟ سوالایی که جباری آخر فصل به عنوان تکلیف داده لازمه حل شه؟

سوالات آخر فصلش که نه،چون از سطح کنکور بالاتره و به عنوان تکلیف به دانشجوهاش میده

خونده ام. منظورم از حذفیات این بود که گفته که کدوم مطلب رو بهتره نخونیم یا بیشتر بخونیم! به این دلیل میخوام 60 بزنم که درسهای دیگه که ضعیف هستم رو نمیرسم بخونم. باید با ریاضی جبران کنم!

چرا؟

شما که آزمایشی داری شرکت میکنی،قبول بشی هم که نمیتونی بری!؟

به هر حال برای بالای 60 زدن خیلی باید تلاش کرد و هر 4ریاضی رو در حد عالی بلد بود...

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

برای امسال نمی رسی بخونی یا کلاً برنامت اینه که سال دیگه هم نخونی؟
میخونم ولی چون چیزی ازشون بلد نیستم، نمیخوام زیاد روشون وقت بذارم
چرا؟شما که آزمایشی داری شرکت میکنی،قبول بشی هم که نمیتونی بری!؟به هر حال برای بالای 60 زدن خیلی باید تلاش کرد و هر 4ریاضی رو در حد عالی بلد بود...
منظورم سال بعده! میخوام سال بعد ریاضی رو بالای 60 بزنم. مثلا چه تلاشی باید کرد؟
  • Like 2
لینک به دیدگاه

فلوید گفتی از خداکرمی تو سیالات بد دیدی، منظورت چی بود؟ شما از چیش ناراضی بودی؟

نگفتم بد دیدم گفتم زیاد با سبکش حال نکردم..کلا چون خداکرمی بیشتر حالت نکته ای مفاهیم رو بیان میکنه و نه تفهیمی......اگر در هنگام مطالعه متنش دیدید راضی نمیشید حتما به یک کتاب مرجع مراجعه کنید.اما زاید برای اینکار وقت نزارید..........با توجه به اینکه فقط دو ماه دیگه فرصت مطالعه دارید و از اول بهمن باید جمع بندی و مرور رو انجام بدید

• Like 3
لینک به دیدگاه

بعله بهله... در مورد دور کردن هم سوال دارم. تجربه ای روشی چیزی اگه کسی داره طالبیم. هر گوشش رو می گیرم یه طرف دیگه از دستم در میره. نمی شه همه رو با هم جمع کرد واقعاً. اون اولا خلاصه هم می نوشتم. بعد دیدم خلاصه هام زیادم خلاصه نیست:ws3:

از اون به بعد تو کتاب علامت می زنم جاهای مهم رو

• Like 1
لینک به دیدگاه
میخونم ولی چون چیزی ازشون بلد نیستم، نمیخوام زیاد روشون وقت بذارممنظورم سال بعده! میخوام سال بعد ریاضی رو بالای 60 بزنم. مثلا چه تلاشی باید کرد؟

آخه گفتید 91!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:w58:

تلاش اینکه باید تمام تستهای 10سال اخیر رو کار کنید(تمام رشته ها)،چون دیگه تست طراحی نمیشه و همه از بانک سوال هست

اینکاری هم که گفتم حوصله+زمان بسیار زیادی رو میطلبه

نگفتم بد دیدم گفتم زیاد با سبکش حال نکردم..کلا چون خداکرمی بیشتر حالت نکته ای مفاهیم رو بیان میکنه و نه تفهیمی......اگر در هنگام مطالعه متنش دیدید راضی نمیشید حتما به یک کتاب مرجع مراجعه کنید.اما زاید برای اینکار وقت نزارید..........با توجه به اینکه فقط دو ماه دیگه فرصت مطالعه دارید و از اول بهمن باید جمع بندی و مرور رو انجام بدید

از وقتی ارشد قبول شدی اینطوری لاتی حرف میزنی؟:vahidrk:

• Like 2
لینک به دیدگاه

سلام.برا طراحي راهيان خوبه؟احساس ميكنم تستاش خيلي كمه؟فرمولارم فقط اونايي كه تو تستا ازش استفاده كرده حفظ كنم؟تو فصل جوش روي سوالا j يا I رو ندادن همه اونا رو از جدولاشون حفظ كنم؟ كلا در مورد فرمولا راهنمايي ميخوام.

واما رياضي مهندسي.من چند هفته پيش خواستم شروع كنم ولي همون فصل اولش پر فرموله.تبديل و انتگرال و .ارزشش و داره بخونم؟اخه اين همه فرمول كه يادم نميمونه.

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام.برا طراحي راهيان خوبه؟احساس ميكنم تستاش خيلي كمه؟فرمولارم فقط اونايي كه تو تستا ازش استفاده كرده حفظ كنم؟تو فصل جوش روي سوالا j يا I رو ندادن همه اونا رو از جدولاشون حفظ كنم؟ كلا در مورد فرمولا راهنمايي ميخوام.

واما رياضي مهندسي.من چند هفته پيش خواستم شروع كنم ولي همون فصل اولش پر فرموله.تبديل و انتگرال و .ارزشش و داره بخونم؟اخه اين همه فرمول كه يادم نميمونه.

اسی و فلوید و اینا که این طراحی رو ندیدن، بقیه هم قد شما می دونن چیزی نمی تونن بگن. ولی فعلا که منبع دیگه ای نیست. همینم اصلا درسشو به نظر من خوب نگفته. حالا من که تازه شروعش کردم. ببینیم چی می شه.

ریاضی مهندسی رو از رو معتقدی می خونی؟ حساب کن اگه نخونی 25 درصد شانس کمتری داری تو ریاضی نسبت به اوناییی که خوندن دیگه. حالا همش رو هم نمی خونی، یکی نگاشت رو حتما بخون، یکی هم فکر کنم انتگرال مختلط باشه. نگاشت نسبت به بقیه خیلی آسون تره. فرمول که کلاً نداره. فقط یه مقدار مفاهیم داره. انتگرال مختلط رو هم خودم هنوز نخوندم. ولی بچه ها می گفتن آسون تره. ولی اون مشتقات جزئی و اینا مثل اینکه خیلی داغونه. فوریه هم خیلی طولانیه حل هاش.

آره نگاشت رو حتما بخون. یه سوال مکانیک 85 توش گذاشته بود بدون خوندن فصل می شد حلش کرد.

اسی اینا، این مقاومت رو که گفتین سوالای تالیفیش رو حل نکنیم، جدی حل نکنیم؟ همون ارشدهای سابق کافیه؟

و اسی خان گفتن فرمول های عجیب غریب و نکته ایش رو بی خیال شیم، بعد یه سری چیزا هست فقط با همون نکته ها حل می شه. حالا الان کتاب پیشم نیست بگم کدوم. ولی تو فصل دو بود. یه شکل سیب زمینی! کشیده بود و گفته بود در حالت کلی اگر فلان نیرو و گشتاور وارد شه و نیرو رو در فلان عضو بخوایم این فرمولشه. بعد زیرش یه شکل مستطیل کشیده بود یه طناب قطری بهش وصل بود. بعد فقط با همون فرموله حل می شد فک کنم. چه کنیم؟:sad0:

• Like 4
لینک به دیدگاه
آخه گفتید 91!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:w58:تلاش اینکه باید تمام تستهای 10سال اخیر رو کار کنید(تمام رشته ها)،چون دیگه تست طراحی نمیشه و همه از بانک سوال هستاینکاری هم که گفتم حوصله+زمان بسیار زیادی رو میطلبه :vahidrk:
داری نا امیدم میکنی؟ باشه آقا، بالای 60 مال شما شاگرد زرنگها! حالا جدا، با این اوصاف، باید رتبه 2 رقمی و تک رقمی رو بی خیال بشیم؟
  • Like 1
لینک به دیدگاه

اسی اینا، این مقاومت رو که گفتین سوالای تالیفیش رو حل نکنیم، جدی حل نکنیم؟ همون ارشدهای سابق کافیه؟

و اسی خان گفتن فرمول های عجیب غریب و نکته ایش رو بی خیال شیم، بعد یه سری چیزا هست فقط با همون نکته ها حل می شه. حالا الان کتاب پیشم نیست بگم کدوم. ولی تو فصل دو بود. یه شکل سیب زمینی! کشیده بود و گفته بود در حالت کلی اگر فلان نیرو و گشتاور وارد شه و نیرو رو در فلان عضو بخوایم این فرمولشه. بعد زیرش یه شکل مستطیل کشیده بود یه طناب قطری بهش وصل بود. بعد فقط با همون فرموله حل می شد فک کنم. چه کنیم؟:sad0:

مقاومت نیازی به حل تست های تالیفی به هیچ وجه نیست.

تا میتونین مثال های خودش را مرور کنین و تست های سالهای گذشته مکانیک + مهم های عمران را نگاه کنین.

خیلی از مسائل از فرمول های کلی هم حل میشه،باید سعی کنین خودتون حلش کنید.

مثلا همون نکته 14 تمامی مواردش در فصل دو اصلا کاربرد نداره.

نکاتی را نگاه کنین که هم منطقی به نظر میاد و هم مثال و تست از اونها زیاد حل شده.

• Like 5
لینک به دیدگاه
داری نا امیدم میکنی؟ باشه آقا، بالای 60 مال شما شاگرد زرنگها! حالا جدا، با این اوصاف، باید رتبه 2 رقمی و تک رقمی رو بی خیال بشیم؟

اتفاقا من راه رو جلوی پاتون گذاشتم

من خودم نخوندم و دارم به شما این توصیه رو میکنم

اینجا که کسی با کسی پدر کشتگی نداره

صلاح مملکت خویش خسروان دانند

جهت اطلاع:تست ریاضی 1 امسال کنکور 90عینا تست رشته سیستم در سال 86 با همان گزینه ها بود.:w16:

موفق باشید

• Like 3
لینک به دیدگاه
اتفاقا من راه رو جلوی پاتون گذاشتممن خودم نخوندم و دارم به شما این توصیه رو میکنماینجا که کسی با کسی پدر کشتگی ندارهصلاح مملکت خویش خسروان دانندجهت اطلاع:تست ریاضی 1 امسال کنکور 90عینا تست رشته سیستم در سال 86 با همان گزینه ها بود.:w16:موفق باشید
آقا حمید شوخی کردم. چرا به دل میگیری ؟ دمت گرم که راهنمایی کردی. استادی !
  • Like 1
لینک به دیدگاه

بچه ها من بریدم:sad0:

بی کیفیت درس میخونم اونم به زور 6 ساعت:sigh:

چیکار کنم

از دسته خودم ناراضیم از طرفی نه درست میتونم استراحت کنم به خاطره عذاب وجدان از یه طرف احساس میکنم خیلی بد درس میخونم:obm:

• Like 2
لینک به دیدگاه

چیکار کنم

از دسته خودم ناراضیم از طرفی نه درست میتونم استراحت کنم به خاطره عذاب وجدان از یه طرف احساس میکنم خیلی بد درس میخونم:obm:

خو خوب درس بخوون :hanghead:

• Like 2
لینک به دیدگاه
چی سخته؟

سطح درس ؟

یا خوب درس خوندن؟

خوب درس خوندن

الان فک کنم اسپم میشه ها:icon_pf (34):

مکانیکیا میندازنمون بیرون:hanghead:

لینک به دیدگاه

چیکار کنم

برای حضورت در اینترنت،حتما زمان تعریف کن.

مثلا شب ها از 8 تا 10.

تا میتونی از صبح زود شروع کن به مطالعه تا عصر.

چون صبح بیشترین بازده را داره و همچنین اوایل عصر،هرچی به شب میرسیم وضعیت پر استرس تر میشه.

• Like 3
لینک به دیدگاه
برای حضورت در اینترنت،حتما زمان تعریف کن.

مثلا شب ها از 8 تا 10.

تا میتونی از صبح زود شروع کن به مطالعه تا عصر.

چون صبح بیشترین بازده را داره و همچنین اوایل عصر،هرچی به شب میرسیم وضعیت پر استرس تر میشه.

زیاد نمیام نت اما صبح زود خیلی برام سخته بیدار شم..

چه ساعتی روپیشنهاد میکنی شروع کنم؟

اره شبا دیگه عصبی میشم....

یه سواله دیگه من الان دارم دوره دومو میزنمو برای باره دومه که تستارو میزنم ولی احساس میکنم چیزی بارم نیست به نظرت عادیه؟:sigh:

• Like 2
لینک به دیدگاه
زیاد نمیام نت اما صبح زود خیلی برام سخته بیدار شم..

چه ساعتی روپیشنهاد میکنی شروع کنم؟

اره شبا دیگه عصبی میشم....

یه سواله دیگه من الان دارم دوره دومو میزنمو برای باره دومه که تستارو میزنم ولی احساس میکنم چیزی بارم نیست به نظرت عادیه؟:sigh:

شب زود بخوابی عادت میکنی.

باید عادت کنی صبح زود مغزت گرم باشه.

کنکور هم صبح زود است و اگه ذهنت به فعالیت در صبح زود عادت نکنه،اونجا هنگ میکنی.

به نظر من 6 صبح پاشو و کمی تحرک و صبحانه و.... ساعت 7 استارت بزن تا نزدیکای ساعت 13 البته بینش استراحت هم کن هر دو ساعت.

عصر هم 16 شروع کن تا 20.

از 20 به بعد هم بذار برای شام و اینترنت و....

ساعت 24 هم خواب.

اگه مرور نکنی خوب مسلما یادت میره،اول مرور کن،بعدا بشین دوباره تست هارو جواب بده.

• Like 4
لینک به دیدگاه
شب زود بخوابی عادت میکنی.باید عادت کنی صبح زود مغزت گرم باشه.کنکور هم صبح زود است و اگه ذهنت به فعالیت در صبح زود عادت نکنه،اونجا هنگ میکنی.به نظر من 6 صبح پاشو و کمی تحرک و صبحانه و.... ساعت 7 استارت بزن تا نزدیکای ساعت 13 البته بینش استراحت هم کن هر دو ساعت.عصر هم 16 شروع کن تا 20.از 20 به بعد هم بذار برای شام و اینترنت و....ساعت 24 هم خواب.اگه مرور نکنی خوب مسلما یادت میره،اول مرور کن،بعدا بشین دوباره تست هارو جواب بده.
آقا اسی پیشنهادت واسه من چیه؟ درسته کلاس دارم، اگه میشه واسم یه راه حل کلی بگو! راستی، من شروع راه هستم. از کدوم درسها شروع کنم به خوندن؟ کدوم درسها راحت تر هستن؟ الان برنامه ام اینطوریه که یه روز ریاضی میخونم، یه روز استاتیک. فقط این 2 تا. روزی تقریبا 3 ساعت!
  • Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...