رفتن به مطلب

..:: اگر شما بودید چه کار میکردید ؟ ::..

ارسال های توصیه شده

گاهی همگام شدن با اون فرد جواب میده

هم میشه با یه سرگرمیه مورد علاقه اش یا کمی دوست شدن باهاش و شنیدن حرفاش اونو از این دنیا مسخره بیرون کشید

فک کنم بهترین راهش همینه هم صحبت شدن و کمی درک کردن

• Like 12
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 126
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در ابتدا چه فکری میکنید در رابطه با فرزندتون و آیا نگران هم میشید به دلیل طولانی شدن زمان نشستن پشت سیستم و ادامه دار شدن این قضیه ؟

هیچ قضاوتی نمیکنم. همراهش میشم ببینم چه خبره.

به عقیده من باید با بچت دوست باشی. هم رابطه پدر فرزندی داشته باشی هم رابطه دوستی و این ها رو از هم تفکیک هم بکنی.چ

اگه دوست بودی میتونی باهاش همراه بشی و اونم قبولت میکنه.

اگه کار بدی میکرد راهنماییش میکنم کاملا منطقی. همین دعوا که نداریم. :ws3:

در صورتی که ازش بپرسید که چی کار میکنه جوابی سر بالا و کمی با خشونت بده که به شما ربطی نداره واکنشتون چیه ؟

خب دیگه برا همین میگم باید باش دوست باشی.

خب دیگه اگه کار به اینجا رسید و اینجوری گفت. میگم بله حق با تو هستش. از دور مراقبش میمونم میزارم بره تا سرش به سنگ بخوره(خب اگه کار بد میکنه) خودمم برای تسریع به سنگ خوردن سرش تلاش میکنم اما مراقبم که یواش بخوره تا نمیره.

بعدش اصلا به روی خودم نمیارم باز سعی میکنم بهش نزدیک بشم و باهاش همراه بشم. اگه نشد دیگه باید غیر مستقیم عمل کرد و از دور مراقب بود.

• Like 11
لینک به دیدگاه

ازش مخوام توی اینترنت برام دنبال مطلبی گرده.

سعی میکنم باهاش همراه بشم توی استفاده از اینترنت.

بهترین کار اینه که وقت های آزادشو با هم بریم بیرون. سراغ تفریحات دلخواهش.

استفاده و اعتیاد فرزندان به کامپیوتر و بازی های کامپیوتری نتیجه ی کم توجهی پدر و مادر به فرزتد هستش.

• Like 15
لینک به دیدگاه

در ابتدا چه فکری میکنید در رابطه با فرزندتون و آیا نگران هم میشید به دلیل طولانی شدن زمان نشستن پشت سیستم و ادامه دار شدن این قضیه ؟

به خودم نگاه می اندازم که چرا فرزندم در کنار کامپیوترش بودن رو به من ترجیح میده

در صورتی که ازش بپرسید که چی کار میکنه جوابی سر بالا و کمی با خشونت بده که به شما ربطی نداره واکنشتون چیه ؟

نمیپرسم که چیکار میکنه تقریبا بچه بالغ هست و مختار به تصمیم گیری و اگه بگه به تو چه حق داره فقط سعی میکنم سایت های تفریحی سالم رو پیدا و معرفیش کنم

کلا چه رفتاری با فرزندتون خواهید داشت و واکنش های احتمالی فرزندتون رو هم بگید و عکس العمل خودتون رو در این رابطه

خصوصا که خودتون جزو افرادی هستید که نت میایید و از چندو چون قضیه آگاه هستید .....

چون من خودم نت میام و میدونم نت چیزای آموزنده بیشماری داره و هم اینکه بچه دیگه نوزاد نیست و یقینن همه چیز رو میدونه ؛ نگران رفتنش به سایت های س.ک.سی نخواهم بود ؛ فقط در صورت ممکن هیستوریش رو چک میکنم که به سایتهای انحراف فکری و شسشتوی فکری دهنده نره و استفاده مفید از نت بکنه و سعی در یاد گرفتن بکنه ؛ ضمنا شرایط رو طوری فراهم میکردم که مثل خود من معتاد نت نشه و در حد معقول استفاده کنه که اون هم راحش رفیق بودن با بچه هست و نه سختگیری

• Like 11
لینک به دیدگاه

موضوع دوم :

تصور کنید پدر یا مادری هستید که فرزندتون ساعت های طولانی رو پشت کامپیوتر و اینترنت سپری میکنه

فرزند شما حدودا 15-18 ساله هست و ارتباطش با شما هر روز کمترو کمتر میشه به دلیل نشتن طولانی مدت پشت سیستم

سوال :

کلا چه رفتاری با فرزندتون خواهید داشت و واکنش های احتمالی فرزندتون رو هم بگید و عکس العمل خودتون رو در این رابطه

خصوصا که خودتون جزو افرادی هستید که نت میایید و از چندو چون قضیه آگاه هستید .....

1- چون خودم هم همچین دورانی رو دارم طی می کنم، نمیشه گفت ، باید خیلی نگران بود و حساسیت نشون داد یا اینکه بی توجه بود...

مراقبت دورادور بهترین راهه ...

2- این سوال "چه کار میکنی تو اینترنت" بدترین سوالیه که میشه پرسید ...

باید نوع پرسش تغییر کنه ...

اگر بازم با خشونت جواب داد، باید یه سری محدودیت هایی واسش گذاشت...

مثلاً به جای اینکه سعی کنم با تهدید ، دسترسیش رو محدود کنم، تو کلاسای هنر، زبان، ورزش یا هر چیز دیگه ای ثبت نامش می کنم...

خلاصه همین کارا به طورغیرمستقیم باعث محدودیت دستریش به نت میشه ...

• Like 10
لینک به دیدگاه
گاهی همگام شدن با اون فرد جواب میده

هم میشه با یه سرگرمیه مورد علاقه اش یا کمی دوست شدن باهاش و شنیدن حرفاش اونو از این دنیا مسخره بیرون کشید

فک کنم بهترین راهش همینه هم صحبت شدن و کمی درک کردن

یعنی به نظرت اومدن تو دنیای مجازیو کلا بد میدونی چون خودت بودیو دیدی ؟

هیچ قضاوتی نمیکنم. همراهش میشم ببینم چه خبره.

به عقیده من باید با بچت دوست باشی. هم رابطه پدر فرزندی داشته باشی هم رابطه دوستی و این ها رو از هم تفکیک هم بکنی.چ

اگه دوست بودی میتونی باهاش همراه بشی و اونم قبولت میکنه.

اگه کار بدی میکرد راهنماییش میکنم کاملا منطقی. همین دعوا که نداریم. :ws3:

خب دیگه برا همین میگم باید باش دوست باشی.

خب دیگه اگه کار به اینجا رسید و اینجوری گفت. میگم بله حق با تو هستش. از دور مراقبش میمونم میزارم بره تا سرش به سنگ بخوره(خب اگه کار بد میکنه) خودمم برای تسریع به سنگ خوردن سرش تلاش میکنم اما مراقبم که یواش بخوره تا نمیره.

بعدش اصلا به روی خودم نمیارم باز سعی میکنم بهش نزدیک بشم و باهاش همراه بشم. اگه نشد دیگه باید غیر مستقیم عمل کرد و از دور مراقب بود.

چی کار میکنی زودتر سرش به سنگ بخوره ؟

نمیترسی از اینکه راهکارات جواب نده و کلا کنترل بچت از دستت خارج شه ؟

ازش مخوام توی اینترنت برام دنبال مطلبی گرده.

سعی میکنم باهاش همراه بشم توی استفاده از اینترنت.

بهترین کار اینه که وقت های آزادشو با هم بریم بیرون. سراغ تفریحات دلخواهش.

استفاده و اعتیاد فرزندان به کامپیوتر و بازی های کامپیوتری نتیجه ی کم توجهی پدر و مادر به فرزتد هستش.

درسته حرف آخرت ولی همیشه نه .....

همه ی ما با توجه به جنسیتمون برهه ای از زمان به چیزایی وابسته میشیم و علاقه مند میشیم که شاید خیلیا ما رو نهی کنند ازش ولی ما دلمون میخوادو میریم سمتش تا خودمون تجربه کنیمش .....

نت و دنیای مجازیم همینه ....... حرف منم در مورد اون قسمتی هست که بی توجهیی نشده و فرزندمون در شرایط میل به تجربه کردنه حالا چه کنیم که اعتیاد پیدا کرده ......

به خودم نگاه می اندازم که چرا فرزندم در کنار کامپیوترش بودن رو به من ترجیح میده

نمیپرسم که چیکار میکنه تقریبا بچه بالغ هست و مختار به تصمیم گیری و اگه بگه به تو چه حق داره فقط سعی میکنم سایت های تفریحی سالم رو پیدا و معرفیش کنم

چون من خودم نت میام و میدونم نت چیزای آموزنده بیشماری داره و هم اینکه بچه دیگه نوزاد نیست و یقینن همه چیز رو میدونه ؛ نگران رفتنش به سایت های س.ک.سی نخواهم بود ؛ فقط در صورت ممکن هیستوریش رو چک میکنم که به سایتهای انحراف فکری و شسشتوی فکری دهنده نره و استفاده مفید از نت بکنه و سعی در یاد گرفتن بکنه ؛ ضمنا شرایط رو طوری فراهم میکردم که مثل خود من معتاد نت نشه و در حد معقول استفاده کنه که اون هم راحش رفیق بودن با بچه هست و نه سختگیری

اگر بفهمه هیستوریشو چک میکنی مطمئنا ممکنه واکنش تندی نشون بده اونوقت چه کار میکنی ؟ مثلا بگه به من شک داریو چی کار داریو مگه من بچمو از این حرفا ...... منوظرم اینه که در لحظه چه جوابی میدی ؟

( با حرفات موافق بودما کلا دارم میپرسم)

1- چون خودم هم همچین دورانی رو دارم طی می کنم، نمیشه گفت ، باید خیلی نگران بود و حساسیت نشون داد یا اینکه بی توجه بود...

مراقبت دورادور بهترین راهه ...

2- این سوال "چه کار میکنی تو اینترنت" بدترین سوالیه که میشه پرسید ...

باید نوع پرسش تغییر کنه ...

اگر بازم با خشونت جواب داد، باید یه سری محدودیت هایی واسش گذاشت...

مثلاً به جای اینکه سعی کنم با تهدید ، دسترسیش رو محدود کنم، تو کلاسای هنر، زبان، ورزش یا هر چیز دیگه ای ثبت نامش می کنم...

خلاصه همین کارا به طورغیرمستقیم باعث محدودیت دستریش به نت میشه ...

راه کارت خیلی خوبه ولی اگر علاقه ای به کلاسا نشون نداد چی ؟

• Like 6
لینک به دیدگاه

اگر بفهمه هیستوریشو چک میکنی مطمئنا ممکنه واکنش تندی نشون بده اونوقت چه کار میکنی ؟ مثلا بگه به من شک داریو چی کار داریو مگه من بچمو از این حرفا ...... منوظرم اینه که در لحظه چه جوابی میدی ؟

( با حرفات موافق بودما کلا دارم میپرسم)

اختیار داری من تو این کارای جاسوسی خیلی تبهر دارم و نخواهد فهمید :ws3: ، در کل نمیشه فهمید یکی هیستوریتو دیده اما اگه منظورت این باشه بفهمه من از کامپیوترش استفاده کردم:

خوب من از همون اول از کامپیوتر بچم استفاده میکنم که اگه در نبودش ازش استفاده کردم ناراحت نشه ، البته این استفاده صلب آزادی بچه نیستا ، همونطور که گفتم باید باهاش دوست باشم و مثلا به بهانه بازی کردن از کامپیوترش استفاده کنم ، البته تا زمانی که من بچم 18 سالش بشه خدا میدونه چه تکنلوژی هایی اومده ؛ شاید اون موقع به این حرفم بخندم:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه

هم بده هم خوب

من خودم از وقتی نت زیاد می یام زیاد تمایلی به ارتباط داشتن با ادمای واقعی ندارم چون نه حوصله دوروغ گفتناشون رو دارم نه حوصله ی ادا اطفاراشون رو

بعضی از افراد خارج از نت رو ترجیح میدم ارتباط داشته باشم

نت هم خوب نیست نمی دونم چرا ولی خوب نیست گاهی اون چیزی رو می بینی و باید باور کنی که از توانت بالاتره ترجیح میدم اگر کسی هنوز پاش نرسیده در حده رفع نیازش استفاده کنه

نمی دونم چقدر توضیحم واضح و قابله درکه ولی الانم که دوستایی که اهل نت نیستن سوالی بپرسن بیشتر بهشون توصیه میکنم بیخیال نت شن

• Like 3
لینک به دیدگاه

چی کار میکنی زودتر سرش به سنگ بخوره ؟

نمیترسی از اینکه راهکارات جواب نده و کلا کنترل بچت از دستت خارج شه ؟

مثلا میبنم داره از درس خوندن میوفته. منم اصلا مخالفت نمیکنم با نت و نمیگم درس بخون. شرایط رو برای بیشتر سر نت رفتنم آماده میکنم.

منظورم این بود که باید خودش تجربه کنه بضی وقتا. ندیگه قرار شد از دور مراقبش باشم.

البتهبگم این راه اول نیستا. قرار شد با بچم دوست باشم. اما اگه نشد و این شرایط پیش اومدو اونم گفت به تو چه که دخالت میکنی دیگه فک میکنم به جایی رسیده که باید خودش تجربه کنه تا آدم بشه. من خودم تجربه کردم و آدم شدم تا حدودی.

• Like 2
لینک به دیدگاه

خیلی اعتیاد خطرناکیه،مخصوصا تو سن نوجوانی.

بهترین کار اینست که از یکسری از دوستانش بخوام باهام بروند باشگاه ورزشی.

اولش ممکنه یک کم مخالفت کنه،اما عادت میکنه،فقط نباید به روش آورد،بلکه باید کاری کرد که خودش خسته و دلزده بشه و بودن در محیط بیرون را لذت بخش تر حس کنه.

• Like 7
لینک به دیدگاه

من سعی میکنم مدت زمان بیشتری رو براش وقت بزارم و زمینه تفریحات دیگری رو براش فراهم میکنم. میتونم براش یه دوچرخه خوب بخرم و شبها با خودم به دوچرخه سواری ببرمش. کلا سعی میکنم با سایر کارها وقتش رو پر کنم. البته چیزی رو بهش زور نمیکنم. سعی میکنم به کارهای دیگه علاقه مندش کنم و هیچگاه به طور مستقیم راجع به این موضوع باهاش صحبت نمیکنم. کارهای دیگه ای هم میشه کرد ولی همش نیازمند صرف وقت و هزینه است. مثلا میتونم منم یه مدت پا به پاش تو نت باشم تا متوجه اشتباهش بشه. آخه معمولا اینطور وقتا آدم با نگاه کردن به دیگران متوجه اشتباهش میشه.

ولی هر کاری لازم باشه میکنم تا بتونم منطق رو توسط خودش به برنامه ریزی های روزانه اش وارد کنم.

• Like 5
لینک به دیدگاه

بچه من كه هركاري كنه حق داره...چون منم وضعيتم دقيقا همينه!

سعي مي كنم وقت بيشتري بهش اختصاص بدم...ببرمش بيرون...تشويقش مي كنم با دوستاش بره گردش...

• Like 5
لینک به دیدگاه

راه کارت خیلی خوبه ولی اگر علاقه ای به کلاسا نشون نداد چی ؟

یعنی اگر به هنر و ورزش ، زبان علاقه نداشت؟

به نظر من هرکسی دوست داره اوقاتش رو با دوستاش بگذرونه...

شرایطی فراهم بشه که با دوستاش بره بیرون، بره خرید، کوهی دشتی دمنی ...

اصلاً اول باید ببینیم به چی علاقه داره ... :JC_thinking:

• Like 3
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

ببین...مسلماً ماها به احتمال خیلی زیادی اگر فلان اولویت بود تو زندگیمون،الان نمیومدیم اینجا!

خیلی از ماها شاید به اینجا به دید جایی برای تفریح و سرگرمی و شاید آشنا شدن با کسانی که محاله تو دنیای واقعی باهاشون آشنا بشن نگاه میکنن...خیلی از تجربه هایی رو بدست میاریم و خیلی چیزا یاد میگیریم که تحققش تو دنیای واقعی یا احتمالش صفره یا خیلی ضعیف!

اگر طرف همه فکر و ذکرش بشه نت،این بده...یا همون اعتیاد...و نتونه اولویت هایی مثل تحصیلش رو تشخیص بده،بهتره که جایگزین های تفریحی براش پیدا کرد...البته میگم ها...اگر به اینترنت به چشم تفریح نگاه کنه...

من به شخصه اگر یه پیست اسب سواری با یه اسب بذارن جلوم...عمراً تو اون ساعت بیام نت...

بچم هم احتمالاً چنین تفریحاتی رو می خواسته که نتونسته بهشون برسه درنتیجه کشیده شده به سمت اعتیاد به نت!

اگر دیدم که نه...در من تواناییش نیست که تفریحش رو تامین کنم،باهاش صوبت میکنم...بهش میفهمونم که اولویت اون چیزی نیست که داره انجام میده(البته بایستی زمینه ای ایجاد کنید که بچتون تو هیچ شرایطی بهتون دروغ نگه!) و ازش می خوام که یک هفته به همون منوال بره جلو و ساعت هایی که به نت وصل میشه رو یادداشت کنه(صادقانه) بعد اونارو جمع میکنمو میگم مثلاً اگر فلان قدر بود بهتر بود،یا این؟ واگر قدری منطق حالیش باشه میگه باید ساعتامو کمتر کنم...بعد میریم رو برنامه ی دوم...حالا میگم ساعت مشخصی رو تعیین کن(اصولاً آخر شب ها) که اونوقت بری نت تا بتونی به کارات برسی....

اگر به حرفام گوش نکرد،میذارم یه مدت به حال خودش باشه،یه ترم مشروط شه تا حالش بیاد سر جاش!:banel_smiley_4:

پدرو مادر میتونن تو اون سن بیشتر نقش مشاور رو بازی کنن....

اختیار داری من تو این کارای جاسوسی خیلی تبهر دارم و نخواهد فهمید :ws3: ، در کل نمیشه فهمید یکی هیستوریتو دیده اما اگه منظورت این باشه بفهمه من از کامپیوترش استفاده کردم:

خوب من از همون اول از کامپیوتر بچم استفاده میکنم که اگه در نبودش ازش استفاده کردم ناراحت نشه ، البته این استفاده صلب آزادی بچه نیستا ، همونطور که گفتم باید باهاش دوست باشم و مثلا به بهانه بازی کردن از کامپیوترش استفاده کنم ، البته تا زمانی که من بچم 18 سالش بشه خدا میدونه چه تکنلوژی هایی اومده ؛ شاید اون موقع به این حرفم بخندم:ws3:

چرا...هستن نرم افزارایی که از دسکتاپت فیلم برداری میکنن بدون اینکه متوجه بشی...البته راه کار هایی برای تشخیصش هست...ولی کمتر کسی بهشون دقت میکنه...مگر اینکه سیستمش خیلی ضعیف باشه! :ws3:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
بله هست ، هم نرم افزاری که فیلم بگیره ، هم عکس بگیره و هم کل فعالیتی که انجام شده رو به شکل متنی ثبت بگنه ، ولی بچه 18 ساله که سالت نیست که از این کارا بکنه:ws3:

پسر دختر عممم 4 سالشه...عین یه بچه ی 12 ساله گیم بازی میکنه...آهنگ باز میکنه....فیلم دانلود میکنه!!

خودتو با بابا مامانت مقایسه کن....حالا ببین اونموقع بچت میتونه یا نه!! :smiley (18):

لینک به دیدگاه

به نظر من کشیده شدن یه نوجوون به سمت نت و پر کردن تمام اوقات فراغتش تو نت ناشی از کمبود تفریحات تو دنیای واقعیه...

پدر مادر اگه امکانش رو داشته باشه تا برای فرزندش شرایط رو فراهم بیاره که به تفریحات مورد علاقه اش بپردازه محاله که به نت به این شکل معتاد بشه...

ولی خب الان اکثر خانواده ها یا از لحاظ مالی توان پایینی دارن و یا متاسفانه نبود فرهنگ و اطلاعات کافی در مورد این بازه ی زمانی باعث کشیده شدن هر بیشتر نوجوانان به سمت نت برای فرار از دنیای واقعیشون میشه...

• Like 4
لینک به دیدگاه

اگه بد برخورد کنم: یه پس گردنی...بعدم :w000:

اگه منطقی برخورد کنم: می شینم کنارش ببینم داره چیکار می کنه....جوری که حس کنه منم باهاش همراهم نه اینکه می خوام کنترلش کنم.

اگرم دیدم الکی داره وقت تلف میکنه یه تذکر کوچیک بهش می دم و بهش می گم می تونه از اینترنت استفاده ی بهتری بکنه.

برحورد بد: مجددا" پس گردنی و می گم یهنی چی به من ربطی نداره؟ هان؟ :w000:

برحورد خوب و منطقی: میگم به هر حال امیدوارم کاری رو انجام بدی که به درس و زندگیت لطمه نزنه، اگر هم لطمه زد فردا نیای بگی مامان- بابا شما که می دونستیدچرا نگفتید...هر عملی به عکس العملی داره! خود دانی!

ناخودآگاه شاید یه کم نگران بشم...اما اگر بدونم با چه افرادی هست خیالم راحت می شه. دوست دارم بچم باآدمای سالم بگرده نه.....

چرا راه دور بریم...خود من تا عید که اومدم ایران هیچ کدوم از بچه های اینجا رو ندیده بودم و همیشه همسرم می گفت این نو اندیشان چیه که تو اینقدر می میری براش؟ گفتم حالا واستا بچه ها رو ببینیم بعد بگو....:w16:

خلاصه عید که بچه ها رو دیدیم نظرش کاملا" برگشت و گفت: آخیییییییییی چه بچه های گلی...همه درس خونده و با ادب و..... حتما" با همه در ارتباط باش.

ولی نمی دونم چرا نتونستم معتادش کنم به اینجا :w74:

• Like 9
لینک به دیدگاه

خشت اول بسیار مهمه .

تربیتی که تا موقع 14 سالگی اونطور بوده که با پدر خودش با این لحن صحبت کنه . دیگه جای فکر کردن نداره !!

تصور کنید پدر یا مادری هستید که فرزندتون ساعت های طولانی رو پشت کامپیوتر و اینترنت سپری میکنه

فرزند شما حدودا 15-18 ساله هست و ارتباطش با شما هر روز کمترو کمتر میشه به دلیل نشتن طولانی مدت پشت سیستم

بهتر بود با معیاری که همه می شناسیم .(ساعت - زمان ) مطرح می شد . مثلا چند ساعت .،یعنی طولانی ؟

سوال :

در صورتی که ازش بپرسید که چی کار میکنه جوابی سر بالا و کمی با خشونت بده که به شما ربطی نداره واکنشتون چیه ؟[/

QUOTE]

همچین اتفاقی نمی یفته !

اگر بیفته . یعنی من خودم هم مشکل داشتم . که نتونستم مسیر درست رو معرفی کنم .

عکس العل خاصی انجام نمی دم . ممکنه فقط نیگاش کنم و یکم هم نوازش پدران ه .:ws3:

از لحاظ مسایل اخلاقی و ... ( که گفتی ) . صرفا بدی نیست .

خدا به انسان عقل داده و هر کس خودش می دونه چی کار می کنه . ***** نه .! آزدای مطلق . اما .

آموزش درست قبل از 14 انجام بشه .

باشگاه ورزشی هم که اسی گفت بسیار مفیده .

بچه ها منبع انرژِی هستن .

از قول بزرگی می گن .

اگر نفس را سرگرم نکنی او تو را سرگرم خواهد کرد !

• Like 4
لینک به دیدگاه
اگه بد برخورد کنم: یه پس گردنی...بعدم :w000:

برحورد بد: مجددا" پس گردنی و می گم یهنی چی به من ربطی نداره؟ هان؟ :w000:

ناخودآگاه شاید یه کم نگران بشم...اما اگر بدونم با چه افرادی هست خیالم راحت می شه. دوست دارم بچم باآدمای سالم بگرده نه.....

چرا راه دور بریم...خود من تا عید که اومدم ایران هیچ کدوم از بچه های اینجا رو ندیده بودم و همیشه همسرم می گفت این نو اندیشان چیه که تو اینقدر می میری براش؟ گفتم حالا واستا بچه ها رو ببینیم بعد بگو....:w16:

خلاصه عید که بچه ها رو دیدیم نظرش کاملا" برگشت و گفت: آخیییییییییی چه بچه های گلی...همه درس خونده و با ادب و..... حتما" با همه در ارتباط باش.

ولی نمی دونم چرا نتونستم معتادش کنم به اینجا :w74:

:ws28::ws3: دمت گرم دمهری.

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

روال تاپیک اینطور هست که برای مثال یک فردی میاد و یک موضوع ویا مشکلیو بیان میکنه، دیگر دوستان با قرار دادن فرضی خودشون جای این شخص میتونند بگند واکنششون چطور هستش .............

مهم ترین فایده این تاپیک بیان کردن مشکلات خودمون و یا نزدیکانمون به صورت داستان هست و دونستن نظر دیگر افراد در مواجه با این مشکل و فهمیدن عکس العملشون در برابر این موضوع هست که به ما بیشتر کمک میکنه در تصمیم گیری هامون ...........:icon_gol:

اگر دوستان کمی از روال شوخی و اسپم گونه رواج در بقیه تاپیک ها کم کنند، این تاپیک میشه بهترین مشاور شما برای حل مشکلاتتون و دونستن واکنش بقیه نسبت به دوراهی هایی که تو زندگی باهاش برخورد کردید و نمیدونید چه کار باید بکنید ...........:icon_gol:

حتی ممکنه مشکلاتی که بیان میشند مشکلات شخصی نباشه و فقط دونستن نظر بقیه باشه در مورد موضوعی .....

توجه :

1. هر موضوع باید یک هفته مورد بحث قرار بگیره

2. از گفتگوی سیـــاسی و معضلات جامعه که هممون میدونیم پرهیز کنید چون اینجا قرار هست فقط راهکار بدیم

3. فعلا موضوعات اولیه رو خودم میگم تا روال تاپیک دستتون بیاد بعدش شما هم میتونید موضوع بگید

4. لطفا فقط واکنشتون رو بگید و نه حرف های دیگه ایه که به موضوع ربطی نداره flowerysmile.gif

موضوع سوم :

تصور کنید که مراسم خواستگاری در حال رخ دادن هست ..... هم دختر ، دختری مناسب به نظر میاد در دید اول و هم پسر، پسری خوب به نظر میاد در دید اول و سر کار میره با در آمدی متوسط ......

در حین این مراسم خانواده دختر متوجه میشند برادر بزرگتر پسر قبلا دو ازدواج ناموفق داشته و مشکلات فردی دیگه ای مثل اعتیاد رو قبلا داشته ولی الان چند سال هست که مشکلش حل شده

خانواده دختر از این ترس دارند که نکنه دختر اونا هم دچار این مشکل بشه با پسر دوم این خانواده در صورتی که نه پسر کوچکتر اعتیاد داره و نه ازدواج دیگه ای داشته

شما به عنوان خانواده دختر و یا خود دختر چه واکنشی در مقابل این خواستگار دارید ؟

این سری موضوع باید از دو جنبه بررسی بشه چون خیلی سنگین هست بحث پس برای همین بعد از اتمام پاسخ ها به این سوال قسمت دوم رو با توضیحات کاملتر مطرح میکنم :icon_redface:

• Like 17
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...