رفتن به مطلب

تشکیل تیم رباتیک نواندیشان

Mehdi.Aref

ارسال های توصیه شده

با سلام..

منم هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم و کمک میکنم.و البته از تجربه دوستان استفاده می کنم.

فقط یه نکته بی غرض بگم: تجربه نشون داده فعالیت های فنی نظری که به حالت عملی در نیاد و مثلا به ساخت منجر نشه،فقط در حد Copy و Paste کردن باقی می مونه.

برای خلق یه ایده مثلا در زمینه روباتیک،ابتدا لازمه هدف رو مشخص کنیم،از یه سری تجربه های قبلی در زمینه ساخت استفاده کنیم،استارت کار رو بزنیم و از یه پروژه ساده تر (که البته نزدیک به ایده اصلی ما هست)شروع کنیم،مشکلات ساخت رو ببینیم ، به دنبال تامین قطعه های مورد نیاز بریم.[همین به دنبال قطعات مورد نیاز گشتن خودش کلی ایده و تجربه جدید داخلش هست،چون فروشنده ها،به خصوص داخل تهران، معمولا متناسب با نیاز روز سعی میکنند خودشون رو با تکنولوژی های جدید همسو کنند] ،و بعد از دانش جمعی و تکنولوژی های جدید برای خلق ایده جدید استفاده کنیم.

خودتون یه سر به تاپیک های رباتیک که تا الان زده شده بزنید، متوجه میشید وقتی خبری از ساخت نباشه،علم راکد میمونه و تاپیک میشه پر از اطلاعات تکراری که از سایر سایت ها گرفته شده..البته این رو هم بگم که اگه هدف ساخت باشه،همین اطلاعات میتونه خیلی مفید و کاربردی باشه.

• :icon_gol:

میشه ما بیایم مطالب جدید علم روباتیک رو بذاریم اما تا وقتی اون پایه ی لازم رو نداریم اونا میشه فقط اطلاعات عمومی.برای ایده دادن تو یه زمینه باید یه دید جامع و کامل داشته باشیم که من خودم به شخصه این دید رو ندارم و نمی تونم وقتی اطلاعاتم تو یه زمینه ای کمه بیام ایده ی نو بدم. باید اونایی که علاقه مندن و تو زمینه ای علاقه دارن پیدا کنیم و با کمک هم یه چند وقت به یادگیری بپردازیم بعد ایده بدیم. نظر شما اینه همین الان اون هدف رو انتخاب کنیم؟

از دوست خوبمون ممنونیم که دوباره این تاپیک رو زنده کرد امیدوارم همه دوستان همیشه با انگیزه باشن منم در حدتوانم هستم:a030:

منم با کار تحقیقی و ایده های نو موافقم به نظرم بهتره بچه های مکانیک رو هم به این تاپیک دعوت کنید

از دوستان مکانیکی و کامپیوتر هم دعوت به عمل میات.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 218
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

منم تا حدودی موافقم با حرفت. خب با توجه به اینکه بچه ها با هم خیلی فاصله دارن ایده خاصی تو ذهنت هست که بشه پروژه رو ساخت ؟ :ws38:

خوب می تونیم بچه هارو وقتی گروه بندی می کنیم اونیی که نزدیک هم هستن تو یه گروه باشن فک کنم اگه خیلی جدی شروع بشه دگه فصله های نزدیک کاری نداره

لینک به دیدگاه
میشه ما بیایم مطالب جدید علم روباتیک رو بذاریم اما تا وقتی اون پایه ی لازم رو نداریم اونا میشه فقط اطلاعات عمومی.برای ایده دادن تو یه زمینه باید یه دید جامع و کامل داشته باشیم که من خودم به شخصه این دید رو ندارم و نمی تونم وقتی اطلاعاتم تو یه زمینه ای کمه بیام ایده ی نو بدم. باید اونایی که علاقه مندن و تو زمینه ای علاقه دارن پیدا کنیم و با کمک هم یه چند وقت به یادگیری بپردازیم بعد ایده بدیم. نظر شما اینه همین الان اون هدف رو انتخاب کنیم؟

از دوستان مکانیکی و کامپیوتر هم دعوت به عمل میات.

با سلام..

جناب Salamis،من فقط خواستم بگم هدف رو مشخص کنید(آموزش،ساخت یا ایده جدید) و البته مشخص بشه این تاپیک در چه سطحی است..اگه به پاسخ دوم من توی این تاپیک برگردید(پاسخ با نقل قول جناب Hilo) منظورم رو متوجه میشید.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
با سلام..

جناب Salamis،من فقط خواستم بگم هدف رو مشخص کنید(آموزش،ساخت یا ایده جدید) و البته مشخص بشه این تاپیک در چه سطحی است..اگه به پاسخ دوم من توی این تاپیک برگردید(پاسخ با نقل قول جناب Hilo) منظورم رو متوجه میشید.

:icon_gol:

متوجه شدم.:icon_gol: به نظرم فعلا آموزش و در حد مقاله و ایده ی نو.

ساخت رو من اصلا مورد نظرم نیست . یه روبات در حد مسابقات حداقل 5 میلیون می خوات.

ساخت در صورتی که یه پروپوزال و ایده ی خوب و کاربردی داشته باشیم که بتونیم به سازمان یا ارگانی ارائه اش کنیم(صنعتی یا نظامی)

به نظرم ساخت روبات مین یاب و فوتبالیست و این جور چیزا عملا یک کاره تکراریه!

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان گلم ....بچه ها ایده خوبه طرح خوبه ولی وقتی اسپانسر نباشه وقتی سرمایه ای نباشه تا اون ایده رو پیاده کنی به چه دردی میخوره..... همین ربات امدادگر 30 میلیون خرج داره برای ساخت بازوی رباتیکیش کمه کمش 10 میلیون باید پیاده بشید.... اگه اسپانسرش هست بسم الله من از خدامه تازه برای ایران اپن سال بعد شرکت کنیم:ws3:

لینک به دیدگاه
سلام به همه ی دوستان گلم ....بچه ها ایده خوبه طرح خوبه ولی وقتی اسپانسر نباشه وقتی سرمایه ای نباشه تا اون ایده رو پیاده کنی به چه دردی میخوره..... همین ربات امدادگر 30 میلیون خرج داره برای ساخت بازوی رباتیکیش کمه کمش 10 میلیون باید پیاده بشید.... اگه اسپانسرش هست بسم الله من از خدامه تازه برای ایران اپن سال بعد شرکت کنیم:ws3:

:w58: ایران اپن؟؟؟

درست میگی ساخت روبات بی اسپانسر نمیشه.

اما نمیشه چون پول نیست کاری انجام ندیم. شما طرح رو آماده کن. نقشه هاش رو بکش. شبیه سازیش رو انجام بده . حالا اگر اسپانسر پیدا شد بساز اگر نه هم که ضرر نکردی.

شما نظرت شرکت در مسابقاته؟

لینک به دیدگاه

نه نظرم باسه مسابقات نیست ولی تنها جای که شما میتونی قدرت طراحی و کاربرد رباتی را که ساختی نشون بدی تو همین مسابقات مخصوصا امدادگر چون بازتاب جهانی فوق العاده بالای داره و همچنین میتونی خودتو به شرکتها یا سازمان ها و....نشون بدی تو همین مسابقات...

لینک به دیدگاه

کلیپ امدادگر تیم startup دانشگاه ازاد تهران جنوب

اگه نتونستیت دانلود کنید بهم اطلاع بدید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

آقا اصلا چرا که نه ؟؟

شنیدید میگن شما اسب رو بخر، خدا آخورشو جور میکنه .....

اگه فکرمون به این سمت باشه که میخوایم دور همی عشقی یه چیزی طراحی کنیم خب انگیزه مون میاد پایین. شاید اصلا همین اوایل بیخیال بشیم

من یه نظری دارم:

سعی کنیم اول تو دو سه ماه فقط رو اطلاعات شخصی کار کنیم. البته کنار همدیگه. در مورد برنامه نویسی و پروژه های روباتیک و اینجور چیزا که به یه سطح آمادگی خوبی برسیم. بعد بیایم یه موضوع مناسب برای شرکت در مسابقات معتبر پیدا کنیم و روش کار کنیم. اگه تونستیم که به مرحله ساختشم میرسیم. اگرم نشد حداقلش اینه که تو کارای طراحی و شبیه سازی و برنامه نویسی کلی راه میفتیم.

اخیرا کارای بزرگی داره تو انجمن شروع میشه. خدا رو چه دیدی ؟ شاید یه تیم روباتیکم تو مسابقات بعدی دادیم :ws37:

لینک به دیدگاه

آقا اصلا چرا که نه ؟؟

اگه فکرمون به این سمت باشه که میخوایم دور همی عشقی یه چیزی طراحی کنیم خب انگیزه مون میاد پایین. شاید اصلا همین اوایل بیخیال بشیم

من یه نظری دارم:

سعی کنیم اول تو دو سه ماه فقط رو اطلاعات شخصی کار کنیم. البته کنار همدیگه. در مورد برنامه نویسی و پروژه های روباتیک و اینجور چیزا که به یه سطح آمادگی خوبی برسیم. بعد بیایم یه موضوع مناسب برای شرکت در مسابقات معتبر پیدا کنیم و روش کار کنیم. اگه تونستیم که به مرحله ساختشم میرسیم. اگرم نشد حداقلش اینه که تو کارای طراحی و شبیه سازی و برنامه نویسی کلی راه میفتیم.

اخیرا کارای بزرگی داره تو انجمن شروع میشه. خدا رو چه دیدی ؟ شاید یه تیم روباتیکم تو مسابقات بعدی دادیم :ws37:

لینک به دیدگاه
نه نظرم باسه مسابقات نیست ولی تنها جای که شما میتونی قدرت طراحی و کاربرد رباتی را که ساختی نشون بدی تو همین مسابقات مخصوصا امدادگر چون بازتاب جهانی فوق العاده بالای داره و همچنین میتونی خودتو به شرکتها یا سازمان ها و....نشون بدی تو همین مسابقات...

من بیشتر مد نظرم کارهای تحقیقاتی بود.

بینایی روبات مثلا. مسیریابی روبات

پول نداریم که بسازیم:ws3: راه حل اجرایی اگه دارید بفرمایید

لینک به دیدگاه
کلیپ امدادگر تیم startup دانشگاه ازاد تهران جنوب

اگه نتونستیت دانلود کنید بهم اطلاع بدید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

باحال بود

راستی برا ربات چه نو برنامه نویسی نیاز است؟

لینک به دیدگاه
آقا اصلا چرا که نه ؟؟

من یه نظری دارم:

کاملا حرف خوبه موافقم :w16:

لینک به دیدگاه

باحال بود

راستی برا ربات چه نو برنامه نویسی نیاز است؟

میکزو کنتزلر . حالا بیسیک یا سی هر دوتاش رو میشه استفاده کرد.

واسه روبات های کنترل از راه دور یه برنامه اینترفیس هم لازم داریم که با رایانه روبات رو کنترل کنه.سی شارپ میشه

امیدواریم دوستانه کامپیوتری هم همراهی کنن

لینک به دیدگاه
آقا اصلا چرا که نه ؟؟

من یه نظری دارم:

نظر خیلی خوبیه منم موافقم :ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...