رفتن به مطلب

تشکیل تیم رباتیک نواندیشان

Mehdi.Aref

ارسال های توصیه شده

طرح رو دادم دیگه.

مکانیک:

شناخت و تحلیل سیستم های حرکتی برای سطوخ ناهموار------> طراحی سیستم انتخاب شده توسط نرم افزار

شما الان باید یه مطالعه ای بفرمایید در این زمینه. آشنا بشین با روش های مختلف و سیستمی رو که بهینه دیدید رو طراحی کنید.

هر گروهی برای هر پروژه یک تاپیک میزنیم و اونجا به مطالعه و تبادل نظر و انجام اون پروژه می پردازیم.

ممنون بسیار استفاده کردیم:icon_gol: الان فقط کمک راجع به کلیت طرح و ریزپروژه های انتخابی می خواستم.

خانمه پارادوکس اینجوری طرح پیش میره. مثلا الان امیر طرح رو اصلاح کرد که اگر از استپ استفاده کنیم چه مشکلاتی داره. همچنین دوتا ماژول برای بخش کامپیونر معرفی کرد . در هنگام اجرای طرح ها هم همین جوری با مطالعه و تحقیقی که می کنیم طرح و با هم پیش می بریم.

آقا امیر تشکررررر:icon_gol::icon_gol:

سیستم پیشنهادی من برای رباتی که تو دوران دانشگاه ساختیم، سیستم چهار چرخ ضربدری بود

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 218
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سیستم پیشنهادی من برای رباتی که تو دوران دانشگاه ساختیم، سیستم چهار چرخ ضربدری بود

خوبه.من زیاد وارد نیستم به مکانیک. بچه ها مکانیک با هم هماهنگ باشین.

قرار نیست منبع بذارین برای آموزش؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

منبعمون دوستانه با تجربه تو هر گروه و سایت بسیار آموزنده گوگل. بعد هم هر کسی مطالبی رو که پیدا کرده راجع به اون مطلب تو تاپیکه مربوطه بهش قرار میده.

مثلا دوستامون تو برق 2 تا ماژول رو معرفی کردن و توضیحاته خوبی هم دادن. حالا ما که اطلاعاتمون کمه راجع به این دوتا تحقیق می کنیم و اطلاعاتمون به دست آمده رو تو تاپیک قرار میدیم و شروع به یادگیری کار با اون ماژول می کنیم تو هر مبحثی اینجوری میریم جلو و یاد می گیریم.پس شد:

تجربه و راهنمایی دوستان-------> تحقیق خودمون-------> تبادل اطلاعات

لینک به دیدگاه
خوبه.من زیاد وارد نیستم به مکانیک. بچه ها مکانیک با هم هماهنگ باشین.

منبعمون دوستانه با تجربه تو هر گروه و سایت بسیار آموزنده گوگل. بعد هم هر کسی مطالبی رو که پیدا کرده راجع به اون مطلب تو تاپیکه مربوطه بهش قرار میده.

مثلا دوستامون تو برق 2 تا ماژول رو معرفی کردن و توضیحاته خوبی هم دادن. حالا ما که اطلاعاتمون کمه راجع به این دوتا تحقیق می کنیم و اطلاعاتمون به دست آمده رو تو تاپیک قرار میدیم و شروع به یادگیری کار با اون ماژول می کنیم تو هر مبحثی اینجوری میریم جلو و یاد می گیریم.پس شد:

تجربه و راهنمایی دوستان-------> تحقیق خودمون-------> تبادل اطلاعات

آقا ماژول دقیقا به چی میگن؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

سوالاتمونو کجا مطرح کنیم؟(سوالات ساده رو منظورمه که فقط به درد خودمون میخوره جوابش مثه همین بالایی:ws3:)

لینک به دیدگاه
آقا ماژول دقیقا به چی میگن؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

سوالاتمونو کجا مطرح کنیم؟(سوالات ساده رو منظورمه که فقط به درد خودمون میخوره جوابش مثه همین بالایی:ws3:)

اگه واقعا فکر می کنی فقط به درد خودت می خوره همینجا یا پیام خصوصی. ولی به نظرم هر سوالی شاید سوال کسه دیگه هم باشه و بهتره تو تاپیک تیمه خودش سوال بشه.

ماژول معنی لغویش رو نمی دونم اما شنیدم میگن مثلا ماژول فرستنده-گیرنده. ماژول بلوتوث . ماژوله gps.

ببین ما مثلا برای فرستنده-گیرنده می تونیم خودمون مدار بسازیم و می تونیم آماده ی اون رو بخریم(که میگن ماژول فرستنده-گیرنده) که مدل ها و نوع های مختلفی دارن(دقیقا همون قضیه کامپوننت تو سی شارپ هست)

اگر اشتباه گفتم دوستان اصلاح کنند.

لینک به دیدگاه

دوستان از امروز قرار شد من به نمایندگی از گروه مکانیک اینجا باشم:w16:

اگه سوالی داشتید به صورت پیام خصوصی از من بپرسید چون فکر کنم زیاد نتونم اینجا سر بزنم اما نوشته ها رو پیگیری میکنم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

حداکثر تلاشمو در این رابطه میکنم:a030:

لینک به دیدگاه
روند گروه برق روباتیک رو چه طور ارزیابی می کنید؟ این شکل کار کردن چطوره به نظرتون؟؟

خوبه

ولی به نظر من باید منابع آموزشی بذاریم تا مشترک استفاده کنیم و همه هم سطح شیم

حتی میتونیم موضوع بذاریم و همه اطلاعات جمع کنن و بذارن و خلاصه ی اطلاعات جمع آوری شده رو خودمون کتاب درست کنیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
خوبه

حتی میتونیم موضوع بذاریم و همه اطلاعات جمع کنن و بذارن و خلاصه ی اطلاعات جمع آوری شده رو خودمون کتاب درست کنیم:icon_gol:

برای منابع آموزشی رباتیک میتونید از اموزشها و کتابهای موجود در همین انجمن استفاده کنید:

[h=1]آموزش گام به گام رباتیک[/h][h=1]دانلود کتاب آموزش ساخت ربات مکاترونیک و روباتیک[/h][h=1]مفاهیم ابتدایی آموزش رباتیک[/h][h=1]کتاب آموزش رباتیک[/h]

لینک به دیدگاه
خوبه

خوب عزیز داریم همین کارو می کنیم دیگه.مگه 2 تا موضوع نذاشتیم که همه اطلاعات جمع کنن و بذارن .:icon_gol:

m.aref هم زحمت منبع رو کشید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
مرحله برنامه ریزی انجام شد.:hapydancsmil:

تصمیم بر آن شد که هدف نهایی ما کار بر روی روبات امدادگر باشه.چرا؟؟؟ چون یه روبات کامله که در ساخت اون خیلی مطلب یاد می گیریم و تمام زیرگروه های تیم رو به فعالیت وا می داره.گروه بندی انجام شده و اگر کسی اسمش نیست یا می خوات گروهش عوض بشه سریعا بهم اطلاع بده . من با توجه به اطلاعاتی که بهم دادین این گروه بندی رو انجام دادم.(لطفا سریعا این کار رو انجام بدید وقت ضیقه :sigh:)

تبصره: حضور همزمان در گروه برق و مکانیک ممنوع است اما اعضای این دو گروه با حفظ سمت اصلی می توانند در گروه رایانه همکاری کنند.:a030:

برق و میکرو:

Hilo

paeeze

paradox7

kenab

mehdi19

salamis

رایانه:

mehdi19 ,

hakan_68,

kenab

salamis

مکانیک

alireza

ali.fatemi4

just mechanic

این رو داشته باشید تا برنامه دقیق کاری رو بگم. بعدا یه تاپیک میزنیم واسه تیم و قوانین و اعضا و برنامه ها رو اونجا هم می نویسیم. فعلا اینجا دادم که اگه دوستان نظری دارن بگن تا تغییر بدیم.

فقط لطفا اونایی که اسمشون نیست و همچنین اونایی که می تونن تو رایانه هم کمک کنن پیام بدن و بگن که می خوان کجا باشن.

یه توضیحی راجع به رایانه بدم. هدف این گروه نوشتن برنامه اپراتور روبات هست که بتونیم از راه دور روبات رو کنترل کنیم.

تا اینجا گروه برق یک حرکتایی رو شروع کرده گروههای دیگه تاحالا چه کارهایی کردن و به چه نتایجی رسیدن چون در نهایت باید داده ها کنار هم قرار بدیم تا نتیجه خوبی بگیریم

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
تا اینجا گروه برق یک حرکتایی رو شروع کرده گروههای دیگه تاحالا چه کارهایی کردن و به چه نتایجی رسیدن چون در نهایت باید داده ها کنار هم قرار بدیم تا نتیجه خوبی بگیریم

خب شما به ما مکانیکیا بگین چه نوع رباتی میخواین بسازین؟

وزنش چقدره؟

چقدر باید آزادی عمل داشته باشه؟

و اینکه تو چه شرایطی باید کار کنه...w000.gif

لینک به دیدگاه
سلام مهدی جان من دارم تو دانشگاهمون دورشو میبینم وحاضرم تو هر زمینه ای کمکتون کنم

خیلی خوشحال میشیم بتونیم از تجربیات و اطلاعات شما استفاده کنیم:icon_gol:

خب شما به ما مکانیکیا بگین چه نوع رباتی میخواین بسازین؟

وزنش چقدره؟

چقدر باید آزادی عمل داشته باشه؟

و اینکه تو چه شرایطی باید کار کنه...w000.gif

ربات امدادگره که صحبتای بچه های برقی تو تاپیک زیر انجام شده

http://www.noandishaan.com/forums/thread115052.html

دیگه وزنش و آزادی عملش با شما مکانیکیاس دیگه اون چیزی که به نظرتون برای همچین رباتی بهتر هست و...

لینک به دیدگاه
خیلی خوشحال میشیم بتونیم از تجربیات و اطلاعات شما استفاده کنیم:icon_gol:

ربات امدادگره که صحبتای بچه های برقی تو تاپیک زیر انجام شده

http://www.noandishaan.com/forums/thread115052.html

دیگه وزنش و آزادی عملش با شما مکانیکیاس دیگه اون چیزی که به نظرتون برای همچین رباتی بهتر هست و...

وزنش که دست ما نیست؟

شما باید به ما بگین چند تا موتور میخواد و قراره به چه شکل باشه؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام من دانشجوی الکترونیک هستم وبه تازگی داریم شروع میکنیم روی روبات تک چرخ که دانشگاهمون توی مسابقات ایران اپن 2012اول شد کار میکنیم تا پیچیده ترش رو درست کنیم و در کارهای خانگی ازش استفاده کنیم امیدوارم دوستان کمک کنند تا راه بیفتیم.چطوره از ربات خانگی شروع کنیم؟:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام من دانشجوی الکترونیک هستم وبه تازگی داریم شروع میکنیم روی روبات تک چرخ که دانشگاهمون توی مسابقات ایران اپن 2012اول شد کار میکنیم تا پیچیده ترش رو درست کنیم و در کارهای خانگی ازش استفاده کنیم امیدوارم دوستان کمک کنند تا راه بیفتیم.چطوره از ربات خانگی شروع کنیم؟:ws38:

من قصد داشتم این تاپیکو دوباره آپ کنم :ws37:

ممنون محمد جان بابت اعلام آمادگی، این تاپیک میتونه بسیار مفید باشه، برای همه ما :a030:

تا دوباره تاپیک به روال اولیش برگرده و دوستان بیان شما نظرتو بگو، منظورت از ربات خانگی چیه ؟ :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...