رفتن به مطلب

تشکیل تیم رباتیک نواندیشان

Mehdi.Aref

ارسال های توصیه شده

منم رشته برق هستم و شدیدا آمادگی خودم رو واسه همکاری اعلام می کنم.

درسته برق هستم اما این به این معنی نیست که فقط تو زمینه برق آماده ی فعالیت هستم :w16:

برنامه solid work

برنامه نویسی code vision

برنامه proteus

تو زمینه مدار و برق هم دیگه تخصصی رشته خودمه. :hapydancsmil:

خوب قراره چی کار کنیییم؟؟

خیلی خوبه:a030:

خب اول بگید تاحالا رباتی ساختید؟اگه ساختید چه نوع رباتی بوده اگه نخواستید دوست داری اولین رباتی که میسازی چه مدلی باشه؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 218
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روبات که همون چیزای اولیه مسیریاب و نوریاب و اینا چیزی خاصی نیستن که بخوام بگم ربات ساختم.

بیشتر تو کارای الکترونیک بودم.:icon_redface:

من خودم علاقه ی زیادی به روبات های امدادگر دارم.

به نظرم جا واسه خلاقیت خیلی بیشتر داره تا یه رشته ای مثل فوتبالیست یا چیزای دیگه.

لینک به دیدگاه
دو سال از زدن این تاپیک میگذره...چیزی هم ساخته شده آیا؟

فکر نکنم داخل انجمن چیزی ساخته نشده مگه اینکه دوستان خودشون رباتی ساخته باشن. هماهنگی بین اعضا برای همکاری تو ساخت ربات به خوبی انجام نگرفته و معمولا بچه ها هم بعد مدتی خیلی زود دلسرد میشن.

روبات که همون چیزای اولیه مسیریاب و نوریاب و اینا چیزی خاصی نیستن که بخوام بگم ربات ساختم.

بیشتر تو کارای الکترونیک بودم.:icon_redface:

من خودم علاقه ی زیادی به روبات های امدادگر دارم.

به نظرم جا واسه خلاقیت خیلی بیشتر داره تا یه رشته ای مثل فوتبالیست یا چیزای دیگه.

روبات امدادگر باید خیلی جالب باشه من که هیچ اطلاعاتی ازش ندارم. میدونید که چطوری ساخته میشن و بیشتر از چه سیستمهایی استفاده میکنن

لینک به دیدگاه

یه خصوصیتی که روبات های امدادگر دارن اینه که هر کدوم با هم دیگه کلی فرق دارن بسته به ابتکار سازنده که از چه مکانیزم حرکتی و

اینکه چطور می خات مصدوم رو پیدا بکنه و روش های نقشه نگاری و........... خاصی می خات استفاده کنه.

چیزی که من هنوز ازش سر در نیاوردم اینه که اینه که چطور میشه یک روبات رو با رایانه کنترل کرد؟؟؟؟؟؟

فرض کنید می خایم یه ماشین کنترلی که یه دوربین هم روش داره رو توسط رایانه کنترل کنیم و تصاویر ارسالی از دوربین رو هم تو رایانه نمایش بده. چی کار باید کرد؟؟؟؟

(نمی دونم اینو باید اینجا مطرح می کردم و تو بخش مخصوص بپرسم؟؟؟؟؟؟)

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...
یه خصوصیتی که روبات های امدادگر دارن اینه که هر کدوم با هم دیگه کلی فرق دارن بسته به ابتکار سازنده که از چه مکانیزم حرکتی و

اینکه چطور می خات مصدوم رو پیدا بکنه و روش های نقشه نگاری و........... خاصی می خات استفاده کنه.

چیزی که من هنوز ازش سر در نیاوردم اینه که اینه که چطور میشه یک روبات رو با رایانه کنترل کرد؟؟؟؟؟؟

فرض کنید می خایم یه ماشین کنترلی که یه دوربین هم روش داره رو توسط رایانه کنترل کنیم و تصاویر ارسالی از دوربین رو هم تو رایانه نمایش بده. چی کار باید کرد؟؟؟؟

برای ارتباط بی سیم از ماژول های رادیویی استفاده میکنن

لینک به دیدگاه

یادش بخیر از پارسال چقدر پیشرفت کردم. یه زمانی این چیزا واسم سوال بود:4564:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

این تاپیک خیلی قدیمیه و تا حالا هم هیچ کاری انجام نداده. من می خوام گروه روباتیک نواندیشان تشکیل بدم و از دوستانه علاقه مند درخواست می کنم تو همین تاپیک اعلام آمادگی کنن. یا علی. منتظرماااااا:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من دوست دارم همکاری کنم اما سرم خیلی خیلی شلوغه و 20 در صد احتمال حضورم هست ... میشه یه توضیح از روند کار بدی ؟ با چه هدفی قراره کاربشه؟ شرکت توی مسابقات رباتیک؟ یا تفریحی؟یا ... چه پیش زمینه هایی لازم هست ؟

لینک به دیدگاه
من دوست دارم همکاری کنم اما سرم خیلی خیلی شلوغه و 20 در صد احتمال حضورم هست ... میشه یه توضیح از روند کار بدی ؟ با چه هدفی قراره کاربشه؟ شرکت توی مسابقات رباتیک؟ یا تفریحی؟یا ... چه پیش زمینه هایی لازم هست ؟

تفریحی که نه. بستگی به امکانات و دانش بچه ها داره. فکر نمی کنم کسی بینمون باشه که کاملا حرفه ای باشه در این ضمینه پس یه زمانی نیاز داریم به یادگیری.

در وهله اول می تونیم رو مقاله کار کنیم.یعنی در گروه های کوچکتر 2 یا 3 نفره مقاله بنویسیم.

اگر از لخاظ مالی یه راه حلی پیدا شد میشه به ساخت هم فکر کرد اما با توجه به بعد مسافت و هزینه ها بعید می دونم.من خودم زیاد به مسابقه اعتقادی ندارم.

به نظرم کار روی روبات هایی که

1.ایده نویی داشته باشن.

2.کاربرد صنعتی یا نظامی داشته باشن.

خیلی جذاب تر می تونه باشه.و حتما لازم نیست به مرحله ساخت فکر کنیم اول طرح رو به صورت یک پروپوزال و مقاله میدیم تا بعدش.

من از شما دوستان هم می خوام نظر بدید. روند کاری گروه چطور باشه بهتره؟؟!!

لینک به دیدگاه

خب به نظرم اول باید با ساختار کلی یک ربات ساده آشنا بشیم و بعد بریم سراغ مدار و بخش های مختلف اون و قطعات و بعد آشنایی با برنامه نویسی های مختلف و بعد هم ارائه ایده های ساده و ابتدایی با توجه به اطلاعات به دست آورده توی مراحل قبل و بعد هم شاخ و برگ دادن به ایده و کاربردی تر کردنش و به عمل نزدیک کردنش و ... :)

لینک به دیدگاه

از دوست خوبمون ممنونیم که دوباره این تاپیک رو زنده کرد امیدوارم همه دوستان همیشه با انگیزه باشن منم در حدتوانم هستم:a030:

منم با کار تحقیقی و ایده های نو موافقم به نظرم بهتره بچه های مکانیک رو هم به این تاپیک دعوت کنید

لینک به دیدگاه

هم کد الکترونیکی(ورلاگ) بلدم هم برنامه نویسی (جاوا)

از لحاظ الگوریتم و ایده در زمان بن بست هم قوی هستم

ولی در کل تنبل هستم

اگه کاری بتونم انجام میدم

لینک به دیدگاه

با سلام..

منم هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم و کمک میکنم.و البته از تجربه دوستان استفاده می کنم.

فقط یه نکته بی غرض بگم: تجربه نشون داده فعالیت های فنی نظری که به حالت عملی در نیاد و مثلا به ساخت منجر نشه،فقط در حد Copy و Paste کردن باقی می مونه.

برای خلق یه ایده مثلا در زمینه روباتیک،ابتدا لازمه هدف رو مشخص کنیم،از یه سری تجربه های قبلی در زمینه ساخت استفاده کنیم،استارت کار رو بزنیم و از یه پروژه ساده تر (که البته نزدیک به ایده اصلی ما هست)شروع کنیم،مشکلات ساخت رو ببینیم ، به دنبال تامین قطعه های مورد نیاز بریم.[همین به دنبال قطعات مورد نیاز گشتن خودش کلی ایده و تجربه جدید داخلش هست،چون فروشنده ها،به خصوص داخل تهران، معمولا متناسب با نیاز روز سعی میکنند خودشون رو با تکنولوژی های جدید همسو کنند] ،و بعد از دانش جمعی و تکنولوژی های جدید برای خلق ایده جدید استفاده کنیم.

خودتون یه سر به تاپیک های رباتیک که تا الان زده شده بزنید، متوجه میشید وقتی خبری از ساخت نباشه،علم راکد میمونه و تاپیک میشه پر از اطلاعات تکراری که از سایر سایت ها گرفته شده..البته این رو هم بگم که اگه هدف ساخت باشه،همین اطلاعات میتونه خیلی مفید و کاربردی باشه.

• :icon_gol:

لینک به دیدگاه
با سلام..

منم هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم و کمک میکنم.و البته از تجربه دوستان استفاده می کنم.

فقط یه نکته بی غرض بگم: تجربه نشون داده فعالیت های فنی نظری که به حالت عملی در نیاد و مثلا به ساخت منجر نشه،فقط در حد Copy و Paste کردن باقی می مونه.

برای خلق یه ایده مثلا در زمینه روباتیک،ابتدا لازمه هدف رو مشخص کنیم،از یه سری تجربه های قبلی در زمینه ساخت استفاده کنیم،استارت کار رو بزنیم و از یه پروژه ساده تر (که البته نزدیک به ایده اصلی ما هست)شروع کنیم،مشکلات ساخت رو ببینیم ، به دنبال تامین قطعه های مورد نیاز بریم.[همین به دنبال قطعات مورد نیاز گشتن خودش کلی ایده و تجربه جدید داخلش هست،چون فروشنده ها،به خصوص داخل تهران، معمولا متناسب با نیاز روز سعی میکنند خودشون رو با تکنولوژی های جدید همسو کنند] ،و بعد از دانش جمعی و تکنولوژی های جدید برای خلق ایده جدید استفاده کنیم.

خودتون یه سر به تاپیک های رباتیک که تا الان زده شده بزنید، متوجه میشید وقتی خبری از ساخت نباشه،علم راکد میمونه و تاپیک میشه پر از اطلاعات تکراری که از سایر سایت ها گرفته شده..البته این رو هم بگم که اگه هدف ساخت باشه،همین اطلاعات میتونه خیلی مفید و کاربردی باشه.

منم تا حدودی موافقم با حرفت. خب با توجه به اینکه بچه ها با هم خیلی فاصله دارن ایده خاصی تو ذهنت هست که بشه پروژه رو ساخت ؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
منم تا حدودی موافقم با حرفت. خب با توجه به اینکه بچه ها با هم خیلی فاصله دارن ایده خاصی تو ذهنت هست که بشه پروژه رو ساخت ؟ :ws38:

با سلام..

ببینید من اولین صحبتی که کردم این بود:هدف مشخص بشه..

اگه هدف آموزش اعضاء انجمن باشه،یه بحث است.که دوستان تا حدودی توی تاپیک های دیگه این هدف رو جلو بردن..

اگه به ساخت یه ربات فکر میکنید که نیاز به کارگروه های مختلف داره و البته افراد متخصص در هر یک از زمینه های برق،الکترونیک و مکانیک..این افراد ممکنه اصلا ربات نساخته باشند ولی با تشکیل یه تیم میتونند به این هدف دست یابند..

و اگه هدف خلق ایده جدید باشه یه مقوله دیگه هست که مربوط به افرادی میشه که در زمینه رباتیک کار کرده اند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...