رفتن به مطلب

تشکیل تیم رباتیک نواندیشان

Mehdi.Aref

ارسال های توصیه شده

دوستانی که در دور جدید تمایل به همکاری دارند تا به اینجا :

mahnaz

m@f

مجید بهره مند

یمنا1

hakan_68

pari.v

Abbas.h

(اگه کسی از قلم افتاده منو ببخشه ..... بگه تا اضافش کنم)

هفت نفر برای شروع خوبه :a030:

لطفا همه این شش نفر نظرشونو در مورد موضوع اعلام کنند. بیشتر تمایل دارید در حوزه ربات های متحرک کار کنیم (مثل مسیر یاب) یا بیشتر علاقه دارید روی

موضوع هوشمند سازی وقت بزاریم ؟؟

نظر خودم:: در نگاه اول ربات جذاب تره و موضوعاتش هم مشخص هستند تقریبا، اما کمی دقیق تر اگه نگاه کنیم میبینیم که هوشمند سازی میتونه خیلی

جذاب تر از ربات باشه و کاربرد عملی خیلی بیشتری نسبت به ربات داره. پس من هوشمند سازی رو بیشتر میپسندم :ws37:

هر کدوم از موضوعات که تصویب بشن، چه ربات و چه هوشمند سازی، در مورد اینکه دقیقا چه وسیله ای میخوایم بسازیم صحبت میکنیم و بعد به امید خدا شروع به کار عملی خواهیم کرد :a030:

دوستان خواهشا نظرتونو دقیق بگید تا هر چه زودتر استارت بزنیم :w16: :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 218
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستانی که در دور جدید تمایل به همکاری دارند تا به اینجا :

mahnaz

m@f

مجید بهره مند

یمنا1

hakan_68

pari.v

Abbas.h

(اگه کسی از قلم افتاده منو ببخشه ..... بگه تا اضافش کنم)

هفت نفر برای شروع خوبه :a030:

لطفا همه این شش نفر نظرشونو در مورد موضوع اعلام کنند. بیشتر تمایل دارید در حوزه ربات های متحرک کار کنیم (مثل مسیر یاب) یا بیشتر علاقه دارید روی

موضوع هوشمند سازی وقت بزاریم ؟؟

نظر خودم:: در نگاه اول ربات جذاب تره و موضوعاتش هم مشخص هستند تقریبا، اما کمی دقیق تر اگه نگاه کنیم میبینیم که هوشمند سازی میتونه خیلی

جذاب تر از ربات باشه و کاربرد عملی خیلی بیشتری نسبت به ربات داره. پس من هوشمند سازی رو بیشتر میپسندم :ws37:

هر کدوم از موضوعات که تصویب بشن، چه ربات و چه هوشمند سازی، در مورد اینکه دقیقا چه وسیله ای میخوایم بسازیم صحبت میکنیم و بعد به امید خدا شروع به کار عملی خواهیم کرد :a030:

دوستان خواهشا نظرتونو دقیق بگید تا هر چه زودتر استارت بزنیم :w16: :icon_gol:

من شخصا از هردو موضوع خوشم میاد :w16:

ولی احساس میکنم برای شروع هوشمنسازی درست نیست

اول باید یه روبات (مثلا مسیریاب بسازیم) بعد روی همون هوشمندسازی رو انجام بدیم:a030:

اینجوری هم سلسله مراتب رو برای بهتر یادگیری رعایت کردیم هم اینکه با یه تیر دو نشون میزنیم:w02:

من که برق نیستم که عاخه:ws52:

ولی برق و برقیا رو که دوست داری:ws3:

توی مکانیکش در خدمت شما هستیم:w02:

لینک به دیدگاه

[TABLE=class: forumline, width: 100%]

[TR]

[TD=colspan: 2]اولین دوره مسابقات رباتیک در دانشگاه آزاد اسلامی ساوه برگزار می گردد[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: row1, width: 100%, bgcolor: #F5F5F5, align: right]2013-10-14-mosabeghe.jpg

اولین دوره مسابقات رباتیک در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی در دانشگاه آزاد اسلامی ساوه برگزارمی گردد.

علاقمندان جهت ثبت نام و کسب هر گونه اطلاع به آدرس سایت مراجعه نمایند :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

شرایط تیم های شرکت کننده در مسابقات رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

1- حداکثر تعداد اعضاء هر تیم 6 نفر

2- هزینه ثبت نام برای هر تیم دانشجویی 70000 تومان

3- هزینه ثبت نام برای هر تیم دانش آموزی 50000 تومان

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه

منم موافقم که از ساخت ربات شروع کنیم تا نفرات جذب بشن بعدپیچیده ترش کنیم تانفرهای تازه کار مانند من راه بیفتن واز تجربیات بقیه استفاده کنن:ws52:

واما عباس جان در مورد انواع ربات ها که پرسیده بودی بعنوان مثال1- روبات انسان نما که پیچیده تراز ربات های چرخ دار میباشند و در برخی فیلم ها -بازی های کامپیوتری و هم چنین در کارهای خانه مورد استفاده قرار گیرد 2-ربات های جنگجو که در آنها مقاومت در برابر ضربه های سنگین,حرارت های بالا وضربه های سایر ربات ها بسیار مهم است .این گروه از ربات ها بیشتر در مسابقات استفاده میشوند 3-ربات های کروی که از دو نیمکره تشکیل شده توسط حلقهای به یکدیگر وصل شده اند و با دو موتور حرکت میکنن و میتوانن در هر دو جهتxوyروی زمین حرکت کنن.معمولا این ربات ها در صنایع نظامی به کار گرفته میشن 4-نانو ربات ها که در جراحی به عنوان ابزاری بسیار کارآمد و مفید در دسترس جراحان میباشد و...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نظر من خود هوشمند سازی ساختن یک نوع ربات است به این معنی که ما با هوشمند سازی میتونیم 10برابر کار رباط رو انجام بدیم فقط هوشمند سازی ثابت است و از طریق فرمان به قسمتهای دیگه کارهارو انجام میده

ولی ربات متحرک هست وکارهای کمی میتونه انحام بده

در هر صورت من با نظر جمع موافقم هر تصمیمی بگیرند من هم قبول دارم

لینک به دیدگاه

از عباس عزیز و سایر دوستان برای ادامه این برنامه تشکر میکنم و امیدوارم که به نتیجه لازم هم برسه. به نظرم استفاده از تجارب و برنامه هایی که قبلا در راستای همین کار توسط افراد دیگه انجام شده خیلی میتونه مفید باشه و اینکه کار رو زودتر به نتیجه رسوند

لینک به دیدگاه

اینطور که معلومه طرفدارای ربات بیشتر هستن :ws37:

و از اونجا که فلسفه تاسیس این تاپیک هم ساخت ربات بوده پس اجازه بدید با روبات کار رو شروع کنیم :a030: :icon_gol:

کسی به غیر از ربات مسیر یاب پیشنهاد بهتری داره ؟؟ :icon_gol:

لینک به دیدگاه
اینطور که معلومه طرفدارای ربات بیشتر هستن :ws37:

و از اونجا که فلسفه تاسیس این تاپیک هم ساخت ربات بوده پس اجازه بدید با روبات کار رو شروع کنیم :a030: :icon_gol:

کسی به غیر از ربات مسیر یاب پیشنهاد بهتری داره ؟؟ :icon_gol:

من شخصا روبات مسیریاب تا 16 سنسوره رو کار کردم ولی خودم دوست دارم ربات painter یا مین یاب کار کنم

ولی هرطور تصمیم گرفته بشه فرقی برام نمیکنه:a030:

لینک به دیدگاه
من شخصا روبات مسیریاب تا 16 سنسوره رو کار کردم ولی خودم دوست دارم ربات painter یا مین یاب کار کنم

ولی هرطور تصمیم گرفته بشه فرقی برام نمیکنه:a030:

من نظرم اینه که تا جای ممکن از ربات های ساده تر شروع کنیم. چون برخی از دوستان هنوز واحد های تخصصی رو پاس نکردن و بعضی از دوستان هم از رشته

های دیگه شاید بخوان حضور داشته باشن :ws37:

البته منظورم خیلی ساده نیست، مثلا همین مسیریاب با تعداد سنسورهای کمتر میتونه نقطه شروع خوبی باشه :w16:

لینک به دیدگاه
من نظرم اینه که تا جای ممکن از ربات های ساده تر شروع کنیم. چون برخی از دوستان هنوز واحد های تخصصی رو پاس نکردن و بعضی از دوستان هم از رشته

های دیگه شاید بخوان حضور داشته باشن :ws37:

البته منظورم خیلی ساده نیست، مثلا همین مسیریاب با تعداد سنسورهای کمتر میتونه نقطه شروع خوبی باشه :w16:

بله درسته:w16::a030:

لینک به دیدگاه
بله درسته:w16::a030:

پس تا اطلاع ثانوی روی ربات مسیریاب برنامه ریزی میکنیم، چون هم ساده هستش، و هم هر جا آموزش ربات باشه اول از مسیریاب شروع میکنن :w16:

لینک به دیدگاه

خب دوستان عزیز، هدف ساختن یک ربات مسیریاب 5 سنسوره هستش.

ربات های مسیر یاب کارشون پیدا کردن یک مسیر با استفاده از خطوطی هستش که روی زمینه کشیده شده و حکم آدرس رو داره.

LineTrack.gif

95051074623787461795.jpg

line%20falower.jpg

هرچه تعداد سنسور این ربات بیشتر باشه، دقت تشخیص مسیر بالاتر میره.

قسمت های مورد نیاز این ربات:

1- میکروکنترلر و برنامه نویسی اون

2- موتورها و چرخ ها (در واقع بخش مکانیکی)

3- طراحی مدار الکترونیکی

4- منبع تغذیه

میشه موارد سه و چهار رو با هم در نظر گرفت.

به این ترتیب به سه بخش برنامه نویسی، طراحی مدار و مکانیک نیاز داریم.

بخش مکانیکی این ربات اونقدری سخت نیست که حتما یه متخصص مکانیک انجامش بده. خودمون هم میتونیم از پسش بربیایم :a030:

افرادی که تا حالا اعلام آمادگی کردن به این ترتیب هستن:

mahnaz

m@f

مجید بهره مند

pari.v

یمنا1

و خودم

هر کدوم این دوستان اعلام کنن که تمایل دارن تو کدوم یکی از این سه بخش مشارکت داشته باشن. حداقل افراد مورد نیاز برای بخش های مختلف:

برنامه نویسی: 2 نفر

طراحی مدار: 1 نفر

مکانیک: 1 نفر

البته میشه بخش مکانیک رو بعد از انجام قسمت های طراحی مدار و برنامه نویسی هم انجام داد.

خب بسم الله دوستان :a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون آقا مدیر..

برنامه نویسیم قبلا خوب بود ولی الان هیچی بلد نیستم.. ترجیح میدم تو قسمت طراحی مدار باشم

ولی خب طراحی مدارم بلد نیستم :| پس تو همون بخش برنامه نویسی میمونم. فقط باید دفترمو پیدا کنم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

اگه واقعا میخواین باه یه جایی برسیم و فقط چن صفحه تاپیکو نبریم جلو بعد توقف باید اول از همه یه مرجع آموزشی مشترک داشته باشیم

هرکسی خودش مباحثو بخونه و یاد بگیره (با زمانبندی مشترک) و بصورت تیمی روی پروژه کار کنیم و از نظرات هم استفاده کنیم

یه هدفگذاری و برنامه ریزی قوی اولین قدمه

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون آقا مدیر..

برنامه نویسیم قبلا خوب بود ولی الان هیچی بلد نیستم.. ترجیح میدم تو قسمت طراحی مدار باشم

ولی خب طراحی مدارم بلد نیستم :| پس تو همون بخش برنامه نویسی میمونم. فقط باید دفترمو پیدا کنم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

نگران نباشید، منظور از تقسیم بندی این نیست که هر تیم فقط و فقط کار خودش رو انجام بده :w16:

بیشتر برای مشخص کردن فضای نسبتا مبهمی هستش که پیش رو قرار داره :a030:

من تا جاییکه ممکنه دوس دارم تمام قسمت ها رو با هم کار کنیم :ws37:

برای برنامه نویسی هم بهترین منبع همون کتاب میکروپروسسور دکتر حسن سید رضی هستش :a030:

اگه واقعا میخواین باه یه جایی برسیم و فقط چن صفحه تاپیکو نبریم جلو بعد توقف باید اول از همه یه مرجع آموزشی مشترک داشته باشیم

هرکسی خودش مباحثو بخونه و یاد بگیره (با زمانبندی مشترک) و بصورت تیمی روی پروژه کار کنیم و از نظرات هم استفاده کنیم

یه هدفگذاری و برنامه ریزی قوی اولین قدمه

:icon_gol:

متاسفانه فک میکنم این تاپیک چندین بار استارت خورده و همونطور که فرمودین بعد از چند صفحه همه چی متوقف شده hanghead.gif

خب اینبار تلاشمونو میکنیم که این اتفاق نیفته و این هم بستگی به این داره که کاربرایی که قول همکاری میدن تیم رو ترک نکنن و تا آخرش باشن :a030:

برای قسمت میکرو و برنامه نویسی منبعمون کتاب سید رضی خواهد بود، چون بسیار کامله و البته لازم نیست همه قسمت هاشو بخونیم :w16:

بیشتر قسمت هایی که مربوط به کارمون هست، مثل ورودی و خروجی و مبدل آنالوگ به دیجیتال و ...

در مورد طراحی مدار هم میتونیم از پروتئوس به عنوان شبیه ساز استفاده کنیم :a030:

برای مطالعه اضافی هم اگه دوستان بخوان میتونن به تاپیک های زیر سر بزنن:

به تیم رباتیک جدید خوش اومدی مهدی جان :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من هم برنامه نویسی رو دوست دارم هم طراحی مدارو و هم در هردوتاش ضعیف هستم تو هر قسمتی بگید هستم فقط باید کمکم کنید چون فرصت مطالعه زیادی ندارم:ws38:

خوب نظرتون چیه؟:w58:

لینک به دیدگاه
من هم برنامه نویسی رو دوست دارم هم طراحی مدارو و هم در هردوتاش ضعیف هستم تو هر قسمتی بگید هستم فقط باید کمکم کنید چون فرصت مطالعه زیادی ندارم:ws38:

خوب نظرتون چیه؟:w58:

من پیشنهاد میکنم شما تو قسمت طراحی مدار باشی و یه نیم نگاهی هم به برنامه نویسی داشته باشی :a030:

نظرت چیه ؟؟ :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...