رفتن به مطلب

مهریه اینجوری باشه خوبه ؟

eder

پس از خووندن تایپیک جواب بدید لطفا  

54 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. پس از خووندن تایپیک جواب بدید لطفا

• 23
    • 9
    • 16
    • 6

ارسال های توصیه شده

وقتی دو نفر زندگی ای رو با هم شروع میکنن هر چی دارن مال همه ... و اگه خواستن طلاق بگیرن ، هر چی بعد از ازدواج بدست آوردن رو 50 - 50 تقسیم کنن (دارایی های قبل از ازدواج مال خود شخصه) ... خلاص

لطفا نظرات خودتون رو بگین

--------------------------------

اضافه شد که :

جهیزیه رو هم هر دو طرف و با هم تهیه کنن

خوبه:ws3: اما معمولا اقایون در این مواقع همه رو بزنن به اسم یکی دیگه اخرش هیچی به زن نمیرسه:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 132
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوبه:ws3: اما معمولا اقایون در این مواقع همه رو بزنن به اسم یکی دیگه اخرش هیچی به زن نمیرسه:ws3:

پیمان هم چنین حرفی زد و جوابش رو دادم ....

زندگی مشترک با مسائل مالی مشترک .... بر اساس رضایت دو طرف باید اموال خرید و فروش بشن.....

حتی من دیدم تویه بعضی کشورا برای وام گرفتن حساب مالی همسر طرف هم چک میشه

لینک به دیدگاه
ادر جان این بحث مهریه یه بحث نقطه ای نیست که بگیم اگر این نباشه بقیۀ مسائل حل میشن.

این یکی از مسائلیه که به اختلافات دامن میزنه و من خودم به عنوان یک زن اصلا کسر شانم میشه بخوان در مراسم خواستگاری بر سر مهریۀ من برفرض بزرگان مجلس سخنرانی بکنن.

مسائل دیگه ای که من به عینه دیدم باعث اختلافات شدید در اول زندگی میشه بحث جهیزیه هست که در قانون صراحتا ذکر شده که به عهدۀ مرد هست. در صورتی که عملا و در فرهنگ جا افتاده که بعهدۀ زن هست و اختلاف از اونجا شروع میشه که خانوادۀ مرد به شدت نکته بین هستن که ببینن خانوادۀ دختر چیزی کم و کسری نذاشته باشن.

این دو مساله رو اگر خود دختر و پسر بتونن قبل از مراسم رسمی و نهایی خواستگاری بین خودشون حل کنن خیلی بهتره تا اینکه اجازه بدن بزرگترا بخاطر کمی و کسری در مهریه و جهیزیه مشاجره کنن و نرخ به رخ هم بکشن.

در مورد اینکه فرمودید فرهنگ باید تغییر کنه صد در صد با شما موافقم ولی مشکل ریشه ای قانون اساسی مملکت ماست.

اوایل ازدواج خانوم و آقا بخاطر اون مهر و محبتی که بینشون ایجاد میشه ممکنه از ایجاد بحث در مورد حق و حقوقشون چشم پوشی کنن.

ولی خدایی ناکرده اگر به هر دلیل روزی کارشون به دادگاه خانواده کشیده بشه اونوقت در اونجا خانوم متوجه میشه که ارزشی در قانون برای حق و حقوق زن در خانواده و در جایگاه همسری در نظر گرفته از حق و حقوق یک حیوان در جامعه پایینتر هست.

اگر میبینید که خانومها مهریه رو علم کردن و پافشاری میکنن چون به تجربه شنیدن که تنها ابزاری که برای روز مبادا میتونن داشته باشن شاید همین باشه.

اونم در اکثر مواقع نه به این صورت که بگیرن ، بلکه با بخشش مهر میتونن مرد رو مجبور کنن از یکسری از اختیاراتی که قانون کشور ما به مرد داده بگذرن تا زن بتونه طلاق بگیره.

هر وقت در قانون اساسی ما برای زندگی زناشویی قوانین منصفانه وضع کنن خیلی از این مسائلی که میبینید وارد فرهنگ ما شده خود به خود از دور خارج میشه.

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

نمیخوام در مورد کسی قضاوت کنم ولی الان ازدواج برای بعضیها مثل تجارت میمونه

کافیه یک سوژه مناسب پیدا بشه تا آخر عمر تامین باشن

ما یک فامیلی داریم سوپر میلیاردر.

پسر از ترس همچین اتفاقی ازدواج نمیکرد تا اینکه راضی شد و کلی هزینه کردن ولی این اواخر عروس خانوم حالش رو گرفت و طلاق!

دقیقا همونچیزی که ازش میترسید

لینک به دیدگاه
به نظرتون چقدر مهریه بیتا باشه؟؟

به نیت 16 معصوم تعداد 16 کتاب وصایای امام.

خوبه؟؟؟

به نیت 40 امام 30 تا ساندیس فکر کنم پیشنهاد خوبی باشه :ws3:

لینک به دیدگاه
اول جلو زن گرفتن مجدد آقایون رو بگیرن،بعد به فکر حل این مشکلات باشن....w888.gif

بقول فرناز همه ی مشکلات از قانون اساسیه

ولی چیزاییش که دست خودمونه رو میتونیم درست کنیم که

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من ازدیروز تاحالامدام فکرم درگیر این مسئله بوده که واقعا چه اتفاقی می افته اگه مهریه برداشته بشه وبعدازطلاق دارایی زن وشوهر 50 /50 بین شون تقسیم بشه ؟قبل ازهرچیز لازمه بگم من فقط نظرات وتجربیات شخصی خودم روعنوان میکنم وقصدجسارت به شخص یا قشر خاصی روندارم ،دوم اینکه درگفته های من قطعا کم وکاستی وجود داره که امیدوارم به بزرگواری خودتون ببخشیدوخوشحال میشم اگه ایراداتم رو بهم گوشزد کنید.

درصورت تصویب چنین قانونی ممکنه چندحالت پیش بیاد:

1.دخترهابیش از پیش روی شغل وسطح درآمدآقایون تکیه وتأکیدمیکنندوپسرهاهم بدنبال دخترهایی میگردند که یادرحال حاضرشاغل هستندیا بااشتغال بعدازازدواج مخالفتی ندارند.یابه نحوی اشتغال خانوم بعدازدواج اجباری!!

2.زندگی به خودی خود(بدون وجود این قانون)بعدازمدتی کمی که ازازدواج گذشت،جنبه مادی بخودمیگیره وازاون عشق وعاشقی اول زندگی دیگه خبری نیست،حالا فکرشوبکنیداین قانون هم باشه!زوجین ازهمون اول زندگی حواسشون به میزان دارایی هم متمرکزمیشه که آقایاخانوم ریالی روازدرآمدشون ازهم مخفی نکنند.شاید بگیداین حرفهاکدومه؟زندگی تفاهم دوطرفه است،اگه اعتمادنباشه همون بهترکه زندگی تشکیل نشه!زن وشوهراصلانبایدچیزی رو ازهم مخفی کنندو.......امابایدبگم این حقیقت زندگیه،یک زوج مگه تاچندوقت مثل اوایل شیدای هم هستند؟تاچندوقت ایرادات هم رو نمیبینند؟ما انسان هستیم وبه جرم انسانیت ازاشتباه وخطا مصون نیستیم اصلامگه انسان بغیرازارتکاب یک اشتباه انسان شد؟کم کم اون احساس جای خودش رو به منطق میده وتازه عیب وایرادات رو میشه!!!خوب!مابا جنبه مثبت قضیه کاری نداریم،بحث ما سرجنبه منفیه وموقعی که کاربه طلاق میکشه.که معمولا درهمون پنج سال اول زندگیه.دراین پنج سال آقا یاخانوم مگه چقدرمیتونندافزایش دارایی داشته باشند؟اگه آقاپسربیکارشدیادچارورشکستگی شدبازهم قضیه 50/50 هست؟حالادختردیگه چیزی به عنوان مهریه نداره،دیگه م نمیتونه با همسرش زندگی کنه،تکلیفش چیه؟حالا دختر دیگه دختر نیست!واسمی توشناسنامه ش اومده واسم بیوه زن رو باید یدک بکشه!آقا پسرنتونسته دارایی بعدازدواج جمع کنه که نصفش بخوادمال اون باشه.اون موقع هم پای این قانون هستند وازش دفاع میکنند؟یاموقع طلاق میزان درآمدودارایی خانوم بیشترازپسرشده بود!!بازهم همون 50/50؟

3.ممکنه خیلی ازشما بگید بله!ماپای همه چیزش ایستادیم.اما واقعا ایستادید؟آقا پسرها واسشون بدنمیشه چون شایدتازمانیکه بخوان طلاق بگیرند داراییشون به 10 میلیون تومان نرسه که نصفش میشه 5میلیون که باز از میزان مهریه عرف الان کمتره.اماخانومهاچی؟اونموقع وقت طلاق،حاضرندبامبلغ ناچیزی به عنوان مهریه روبرو بشن؟به نظرشما این باعث نمیشه مخصوصا ازجانب پسرهاتا خیلی زودبه فکرطلاق بیافتند؟به محض بروز مشکل سریع دختر رو طلاق بدن وسراغ یکی دیگه برن؟بازهم میگم من کاری فعلا با پسرودخترهای خوب که کم هم نیستند ندارم بحث من اقلیتها هستند!!اون دخترهای بیچاره که بااین اقلیتهاازدواج کردندچی؟بایدبااین قانون بسوزند؟

4.دراقشارضعیف وآسیب پذیرجامعه چه اتفاقی میافته؟دخترهایی که شایدجهیزیه شون روهم نداشته باشندبایدچکارکنند؟یاپسرهایی که بهردلیل نتونستند به طبقه مرفه جامعه برسند؟شغلی ندارندیادرآمدبالایی ندارندچی؟واین به ترویج فحشادرجامعه دامن نمیزنه؟

وخیلی ایرادات دیگه که به این موضوع میشه وارد بشه.حالادخترخانومهاوآقاپسرهایی که درصدبالایی به این قانون رأی دادید،شرایط خیلی بدترازاینهایی که گفتم موقع طلاق پیش میاد.خیلی هاتون زندگی متأهلی رو تجربه نکردیدونمیدونید توقعات وقتی واقعاشرایط متأهلی پیش میادعوض میشه عقایدتغییر میکنه فرشته ای که زمانی واسش میمردیدتبدیل به هیولایی میشه که دیگه نمیخواین ریختشو ببینید!خلاصه کنم زندگی اونقدرها هم شیرین نیست لحظه های خوشی وتفاهمش خیلی زودگذره!بازهم موافقید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟درآخربایدتشکرکنم از شما بابت اینکه به من احترام گذاشته ونظراتم روخوندید.من نه تشکر میخوام نه تأییدفقط قضاوت باخودشما

لینک به دیدگاه
موافقید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟درآخربایدتشکرکنم از شما بابت اینکه به من احترام گذاشته ونظراتم روخوندید.من نه تشکر میخوام نه تأییدفقط قضاوت باخودشما

خوب نتیجه این سنت حسنه مهریه چیه؟

تو شهری مثل تهران داره روزی 300 تا طلاق ثبت میشه،تازه طبق آمار خودشون از دادگاه های خانواده.چه کسیکه مهریه اش 10 تا سکه بوده چه 1360 به بالا برای سن تولد........

در شهرستان های کوچک هم که مردها علنا زنان را کتک میزنند و مثل کنیز باهاشون برخورد میکنن.

پس مشکل را شما در کجا میبنین؟

لینک به دیدگاه

به نظرم مهریه و 50 50 کردن اموال قدم چندمه .

ما اول باید یاد بگیریم چه جوری انتخاب کنیم .

انتخاب درست باعث میشه از اول به فکر اخرش نباشیم و فکر نکنیم طرف دشمنه تا میشه باید برای روز مبادا اتیش دخیره کنیم .

لینک به دیدگاه
خوب نتیجه این سنت حسنه مهریه چیه؟

تو شهری مثل تهران داره روزی 300 تا طلاق ثبت میشه،تازه طبق آمار خودشون از دادگاه های خانواده.چه کسیکه مهریه اش 10 تا سکه بوده چه 1360 به بالا برای سن تولد........

در شهرستان های کوچک هم که مردها علنا زنان را کتک میزنند و مثل کنیز باهاشون برخورد میکنن.

پس مشکل را شما در کجا میبنین؟

مشکل یکی دوتا نیست علل زیادی وجود داره که باعث میشه یه ازدواج شکست بخوره واسه اطلاعات بیشتر یه سر به تالار خانواده بزن:w554:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان من ازدیروز تاحالامدام فکرم درگیر این مسئله بوده که واقعا چه اتفاقی می افته اگه مهریه برداشته بشه وبعدازطلاق دارایی زن وشوهر 50 /50 بین شون تقسیم بشه ؟قبل ازهرچیز لازمه بگم من فقط نظرات وتجربیات شخصی خودم روعنوان میکنم وقصدجسارت به شخص یا قشر خاصی روندارم ،دوم اینکه درگفته های من قطعا کم وکاستی وجود داره که امیدوارم به بزرگواری خودتون ببخشیدوخوشحال میشم اگه ایراداتم رو بهم گوشزد کنید.

درصورت تصویب چنین قانونی ممکنه چندحالت پیش بیاد:

1.دخترهابیش از پیش روی شغل وسطح درآمدآقایون تکیه وتأکیدمیکنندوپسرهاهم بدنبال دخترهایی میگردند که یادرحال حاضرشاغل هستندیا بااشتغال بعدازازدواج مخالفتی ندارند.یابه نحوی اشتغال خانوم بعدازدواج اجباری!!

2.زندگی به خودی خود(بدون وجود این قانون)بعدازمدتی کمی که ازازدواج گذشت،جنبه مادی بخودمیگیره وازاون عشق وعاشقی اول زندگی دیگه خبری نیست،حالا فکرشوبکنیداین قانون هم باشه!زوجین ازهمون اول زندگی حواسشون به میزان دارایی هم متمرکزمیشه که آقایاخانوم ریالی روازدرآمدشون ازهم مخفی نکنند.شاید بگیداین حرفهاکدومه؟زندگی تفاهم دوطرفه است،اگه اعتمادنباشه همون بهترکه زندگی تشکیل نشه!زن وشوهراصلانبایدچیزی رو ازهم مخفی کنندو.......امابایدبگم این حقیقت زندگیه،یک زوج مگه تاچندوقت مثل اوایل شیدای هم هستند؟تاچندوقت ایرادات هم رو نمیبینند؟ما انسان هستیم وبه جرم انسانیت ازاشتباه وخطا مصون نیستیم اصلامگه انسان بغیرازارتکاب یک اشتباه انسان شد؟کم کم اون احساس جای خودش رو به منطق میده وتازه عیب وایرادات رو میشه!!!خوب!مابا جنبه مثبت قضیه کاری نداریم،بحث ما سرجنبه منفیه وموقعی که کاربه طلاق میکشه.که معمولا درهمون پنج سال اول زندگیه.دراین پنج سال آقا یاخانوم مگه چقدرمیتونندافزایش دارایی داشته باشند؟اگه آقاپسربیکارشدیادچارورشکستگی شدبازهم قضیه 50/50 هست؟حالادختردیگه چیزی به عنوان مهریه نداره،دیگه م نمیتونه با همسرش زندگی کنه،تکلیفش چیه؟حالا دختر دیگه دختر نیست!واسمی توشناسنامه ش اومده واسم بیوه زن رو باید یدک بکشه!آقا پسرنتونسته دارایی بعدازدواج جمع کنه که نصفش بخوادمال اون باشه.اون موقع هم پای این قانون هستند وازش دفاع میکنند؟یاموقع طلاق میزان درآمدودارایی خانوم بیشترازپسرشده بود!!بازهم همون 50/50؟

3.ممکنه خیلی ازشما بگید بله!ماپای همه چیزش ایستادیم.اما واقعا ایستادید؟آقا پسرها واسشون بدنمیشه چون شایدتازمانیکه بخوان طلاق بگیرند داراییشون به 10 میلیون تومان نرسه که نصفش میشه 5میلیون که باز از میزان مهریه عرف الان کمتره.اماخانومهاچی؟اونموقع وقت طلاق،حاضرندبامبلغ ناچیزی به عنوان مهریه روبرو بشن؟به نظرشما این باعث نمیشه مخصوصا ازجانب پسرهاتا خیلی زودبه فکرطلاق بیافتند؟به محض بروز مشکل سریع دختر رو طلاق بدن وسراغ یکی دیگه برن؟بازهم میگم من کاری فعلا با پسرودخترهای خوب که کم هم نیستند ندارم بحث من اقلیتها هستند!!اون دخترهای بیچاره که بااین اقلیتهاازدواج کردندچی؟بایدبااین قانون بسوزند؟

4.دراقشارضعیف وآسیب پذیرجامعه چه اتفاقی میافته؟دخترهایی که شایدجهیزیه شون روهم نداشته باشندبایدچکارکنند؟یاپسرهایی که بهردلیل نتونستند به طبقه مرفه جامعه برسند؟شغلی ندارندیادرآمدبالایی ندارندچی؟واین به ترویج فحشادرجامعه دامن نمیزنه؟

وخیلی ایرادات دیگه که به این موضوع میشه وارد بشه.حالادخترخانومهاوآقاپسرهایی که درصدبالایی به این قانون رأی دادید،شرایط خیلی بدترازاینهایی که گفتم موقع طلاق پیش میاد.خیلی هاتون زندگی متأهلی رو تجربه نکردیدونمیدونید توقعات وقتی واقعاشرایط متأهلی پیش میادعوض میشه عقایدتغییر میکنه فرشته ای که زمانی واسش میمردیدتبدیل به هیولایی میشه که دیگه نمیخواین ریختشو ببینید!خلاصه کنم زندگی اونقدرها هم شیرین نیست لحظه های خوشی وتفاهمش خیلی زودگذره!بازهم موافقید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟درآخربایدتشکرکنم از شما بابت اینکه به من احترام گذاشته ونظراتم روخوندید.من نه تشکر میخوام نه تأییدفقط قضاوت باخودشما

ازدواج معامله نیست که بخوای کسی رو بخری و بعد فسخ قرارداد بیمه نامه پرداخت کنی

ازدواج یه پیونده برای رشد بیشتر هر دو طرف .... در کنار هم ....

خیلی معذرت میخوام ............ ولی اگه زن قراره فقط زن باشه و تویه زندگی مشترک کاری نکنه و بعد از طلاق فقط مهریه بگیره ، چه کاریه آدم میره از این خیابونیاش میگیره و کارش راه میافته(جوابی جز این نتونستم بدم).

متاسفانه این فرهنگ غلط خرید فروش زنها که از اعراب به ما رسیده خیلی با ایرانیا اجین شده...

و اما

نکات مثبت ........ دقیقا خوبیای این طرح همینه .... هر چی رو با هم ساختین در صورت طلاق با هم نصف میکنین ... چیزی که نبوده دلیلی برای پس دادن نداره

تقریبا بی ربط

مچیزی نگم بهتره

لینک به دیدگاه

ازدواج معامله نیست که بخوای کسی رو بخری و بعد فسخ قرارداد بیمه نامه پرداخت کنی

ازدواج یه پیونده برای رشد بیشتر هر دو طرف .... در کنار هم ....

خیلی معذرت میخوام ............ ولی اگه زن قراره فقط زن باشه و تویه زندگی مشترک کاری نکنه و بعد از طلاق فقط مهریه بگیره ، چه کاریه آدم میره از این خیابونیاش میگیره و کارش راه میافته(جوابی جز این نتونستم بدم).

متاسفانه این فرهنگ غلط خرید فروش زنها که از اعراب به ما رسیده خیلی با ایرانیا اجین شده...

و اما

نکات مثبت ........ دقیقا خوبیای این طرح همینه .... هر چی رو با هم ساختین در صورت طلاق با هم نصف میکنین ... چیزی که نبوده دلیلی برای پس دادن نداره

تقریبا بی ربط

مچیزی نگم بهتره

خوب مشکل منم دقیقا همین جاست شما کامل بخون متن رو

مابا جنبه مثبت قضیه کاری نداریم،بحث ما سرجنبه منفیه وموقعی که کاربه طلاق میکشه.

این طرح پیشنهادی شما این مشکل رو چندبرابر میکنه چه دلیلی داری برای اینکه یا اجرای این طرح مشکلی بین زوجین پیش نمیاد؟؟؟به نظرشما این طرح قضیه ازدواج روبیشتربه سمت اقتصادی شدن سوق نمیده؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...