رفتن به مطلب

مهریه اینجوری باشه خوبه ؟

eder

پس از خووندن تایپیک جواب بدید لطفا  

54 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. پس از خووندن تایپیک جواب بدید لطفا

• 23
    • 9
    • 16
    • 6

ارسال های توصیه شده

والا منم مثل بعضيا ارماني فكر ميكردم......ميگفتم مهريه بايد در حدي باشه كه من بتونم پرداختش كنم....اما شد اوني كه نبايد ميشد.بعد از ازدواج به خانومم گفتم اوني كه تو ذهن من بود فلان قدر بود...از خنده روده بر شده بود.10 درصد مهريه هم نبود......از مقدارش نپرس كه وقتي يادم ميفته تنم مي لرزه.حتما" كه نبايد دعوايي بشه.عند المطالبه ميگن چي ميگن؟از اوناست.هر وقت خواست بايد با تكريم و احترام تقديمش كنم.

"عند المطالبه" وقتی این کلمه رو میشوم یاد دوران جاهلیت میفتم. این عربا چه به روز ما آوردن:w74:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 132
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

زن برادرت آبجی نداره ....

واسه خودم نمیخواما ..... واسه روح عزیز می خوام :ws3:

ببین خدا نگرش داره واستون ... البته بیشتر مسلما بخاطر خانواده ی خوب خودش و شماست که مشکلی براشون پیش نیومده.

ولی من به شخصه دیدم که چه خون و خونریزی هایی را افتاده که مثلا مهریه ی عروس خانواده n تا بیشتر یا کمتر از دختر خانواده بوده و از این دری وری ها

دهه خودت دنبال کیس مناسب میگردی چرا پای منو میکشی وسط؟

:w00:

لینک به دیدگاه
جمله اولتو قبول دارم، منم سعیم اینه که همینو بگم اما خوب هدیه اول ازدواج چیز بدی نیست، حتی ممکنه زن به مرد بده! (یه شاخه گل یا یه آپارتمان فرقی نداره، میزان علاقه مرد به زن رو نشون میده)

چرا خودمونو گول بزنیم، خوب منم همچین زنی رو نمیخوام. زندگی که از همون اول بخواد اینجوری شروع بشه، بهتره که شروع نشه. راستی مگه زنای خارجی مردن که من حتما باید بیام یه زن ایرانی که معلوم نیس چه عقاید مسخره ای تو سرش هست رو برای یک عمر زندگی انتخاب کنم؟

"باید فرهنگ غلط رو عوض کرد" ییییییییسسسسسسسسسس (yes)

تا وقتی کل کل این مدلی بین دخترا و پسرا باشه و نوع تفکر پسرا این باشه که دخترا تو سرشون تفکرات مسخره هست و دخترا هم تو سرشون باشه که مردا به درد پول در آو.ردن میخورن فقط ...یا همشونو بریزی تو دریا و ازین حرفا نه رابطه ای این وسط درست میشه

نه اشکالات عمده حل میشه

فقط این جنگ احمقانه ادامه پیدا میکنه !

دو طرف به جای عیب جویی از همدیگه برعکسسس...باید ایرادای خودشونو ببینن

یا اگرم میخوان ایرادای همدیگه رو به هم یاد اوری کنن کلامشون طوری باشه که این وسط مشکل حل بشه نه اینکه بتر دعوا پیش بیاد و آخرشم هیچی به هیچی!

فرهنگ غلط با کل کل درست نمیشه به نظر من...با مصالحه و حرفای صحیح و منطقی درست میشه...بی طرف و خالی از عقده و کینه و عیب جویی

لینک به دیدگاه
اخوی، من تو پست اولم نوشتم شرایط چه طوریه... 1000 تا قانون به نفع مرد در برابر 1 قانون به نفع زن

مهریه نکنن که کمرشون زیر این تبعیض و نابرابری خورد میشه....

ببین مریم جان من خودم مخالف تبعیض هایی هستم که درباره ی زن اعمال میشه ..

ولی الان بحثم رو چیزی هست که به نظر من و خیلی ها بکمکی هم به استحکام بنیان خانواده نمیکنه بلکه باعث نابودی خانواده هم میشه.

لینک به دیدگاه

این جور چیزهایی که براش نظرسنجی گذاشتین برای مردم ایران خیلی زوده.

پسر تحصیل کرده با ادعای فراوان میاد میگه من قدرت بدنیم بیشتره پس باید حق و حقوق بیشتری داشته باشم تا یه زن، نمیتونه اینو قبول کنه دیگه چه برسه به اون آدم عامی و ناآگاه.

لینک به دیدگاه
ببین مریم جان من خودم مخالف تبعیض هایی هستم که درباره ی زن اعمال میشه ..

ولی الان بحثم رو چیزی هست که به نظر من و خیلی ها بکمکی هم به استحکام بنیان خانواده نمیکنه بلکه باعث نابودی خانواده هم میشه.

دست شما درد نکنه.

میدونین تو ایران چی باعث نابودی خانواده هاست؟ 2 تا دلیل

اول مسائل اقتصادی و دوم نداشتن مهارت زندگی

که این دو دلیل هیچ کدوم ربطی به مهریه ندارن.

لینک به دیدگاه
زن برادرت آبجی نداره ....

واسه خودم نمیخواما ..... واسه روح عزیز می خوام :ws3:

ببین خدا نگرش داره واستون ... البته بیشتر مسلما بخاطر خانواده ی خوب خودش و شماست که مشکلی براشون پیش نیومده.

ولی من به شخصه دیدم که چه خون و خونریزی هایی را افتاده که مثلا مهریه ی عروس خانواده n تا بیشتر یا کمتر از دختر خانواده بوده و از این دری وری ها

چرا داره ...خیلیم دختره خوبیه:ws3: میخوای؟

میدونم ...در مورد مهریه و زیاد بودن اون بعضیا اساس یه زندگی و روش میذارن!

ولی این نوع تفکر مسلما فقط تو این مورد نیست...کسایی که ازین جور تفکرات دارن تو مسائل دیگه هم یه جور دیگه بروزش میدن ...

چون این نوع تفکرات یه مجموعه فکریه...کسی که نگاهش به مهریه اینجوریه تو چیزای دیگه هم همینه بر خوردش...کلا اگه این قسمت قضیه رو هم باهاش حل کنی یه جا دیگه مشکل یه مدل دیگه سر باز میکنه....

:ws52:

لینک به دیدگاه
این جور چیزهایی که براش نظرسنجی گذاشتین برای مردم ایران خیلی زوده.

پسر تحصیل کرده با ادعای فراوان میاد میگه من قدرت بدنیم بیشتره پس باید حق و حقوق بیشتری داشته باشم تا یه زن، نمیتونه اینو قبلو کنه دیگه چه برسه به اون آدم عامی و ناآگاه.

همه ی راه ها با اولین قدم شروع میشن و با قدم های کوچیک بعدی به اتمام میرسن

از یه جایی باید شروع کرد.

لینک به دیدگاه
همه ی راه ها با اولین قدم شروع میشن و با قدم های کوچیک بعدی به اتمام میرسن

از یه جایی باید شروع کرد.

برادر من، قدم اول نباید خلع سلاح تمام و کمال طرف ضعیف باشه.:icon_pf (34):

قدم اول باید کم کردن نابرابری باشه..برقراری عدالت..

لینک به دیدگاه
دست شما درد نکنه.

میدونین تو ایران چی باعث نابودی خانواده هاست؟ 2 تا دلیل

اول مسائل اقتصادی و دوم نداشتن مهارت زندگی

که این دو دلیل هیچ کدوم ربطی به مهریه ندارن.

مهریه ارتباط مستقیم با مسائل اقتصادی داره

از اون مهمتر همون مهارت زندگی ای که میگید ارتباط خیلی خیلی مستقیمی با مهریه داره....

چرا؟

وقتی یه دختری با 1360 تا سکه یا حالا هر چقدر دیگه ای زن یه بابایی میشه دیگه خیالش راحته که میخش رو کوبیده و نیازی نیست بره و راههای ارتقاع معنوی خودش و خانوادش رو دنبال کنه....

مرده هم همش دنبال پول درآوردنه و ....

اینجوری میشه که مرد و زن بعد از ازدواج فاصلشون بیشتر میشه

لینک به دیدگاه
برادر من، قدم اول نباید خلع سلاح تمام و کمال طرف ضعیف باشه.:icon_pf (34):

قدم اول باید کم کردن نابرابری باشه..برقراری عدالت..

خلع سلاح کجا بود .... 50 - 50

لینک به دیدگاه
مهریه ارتباط مستقیم با مسائل اقتصادی داره

از اون مهمتر همون مهارت زندگی ای که میگید ارتباط خیلی خیلی مستقیمی با مهریه داره....

چرا؟

وقتی یه دختری با 1360 تا سکه یا حالا هر چقدر دیگه ای زن یه بابایی میشه دیگه خیالش راحته که میخش رو کوبیده و نیازی نیست بره و راههای ارتقاع معنوی خودش و خانوادش رو دنبال کنه....

مرده هم همش دنبال پول درآوردنه و ....

اینجوری میشه که مرد و زن بعد از ازدواج فاصلشون بیشتر میشه

شماها دیدتون به زن مشکل داره. خیلی دیدتون بسته است.

مهریه کدوم میخ رو میکوبه؟

مهریه فقط کمک میکنه زن زودتر طلاق بگیره. تنها کاربردش همینه.فاصله زن و مرد اگر بعد از ازدواج بیشتر میشه دلیلش چیز دیگه ای.

فقط میتونم بگم متاسفم برای همه مون.

لینک به دیدگاه
چرا داره ...خیلیم دختره خوبیه:ws3: میخوای؟

میدونم ...در مورد مهریه و زیاد بودن اون بعضیا اساس یه زندگی و روش میذارن!

ولی این نوع تفکر مسلما فقط تو این مورد نیست...کسایی که ازین جور تفکرات دارن تو مسائل دیگه هم یه جور دیگه بروزش میدن ...

چون این نوع تفکرات یه مجموعه فکریه...کسی که نگاهش به مهریه اینجوریه تو چیزای دیگه هم همینه بر خوردش...کلا اگه این قسمت قضیه رو هم باهاش حل کنی یه جا دیگه مشکل یه مدل دیگه سر باز میکنه....

:ws52:

ها ؟ من پسر خوبی نیستم:a030:

شرایط ایده آل دست یافتنی نیست . ولی تقریبه برایه بهتر شدن

لینک به دیدگاه

مهریه فقط کمک میکنه زن زودتر طلاق بگیره. تنها کاربردش همینه.فاصله زن و مرد اگر بعد از ازدواج بیشتر میشه دلیلش چیز دیگه ای.

:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
حق و حقوق قانونی و برابر به زن بدن، مهریه نمیخواییم

نمیشه که از یه طرف حق طلاق و حق حضانت بچه و حق انتخاب محل زندگی و حق از خونه بیرون رفتن زن و حق نفس کشیدن زن دست مرد باشه و مرد بتونه 4 تا زن عقد دائم و به تعداد شب های زندگیش زن صیغه ای داشته باشه ، از اون طرف مهریه هم نکنه و توقع تمکین هم داشته باشه.

با هیچ منطق و انصافی جور درنمیاد.:banel_smiley_4:

یه اشتباه رو نمیشه با یه اشتباه دیگه درست کرد

تمام این قوانین غلط باید عوض بشن ...

هر وقت همه قوانین ضد زن درست شدن، اون وقت برای مهریه هم سقف بذارن :banel_smiley_4:

جز ما کسی نمیتونه درستش کنه !

آتیش رو با آتیش نمیشه خاموش کرد (جز در موارد خاص)

:ws51:بابا بیاین ازدواج نکنییییییییییییییییم راححححححححححححححححححححححت

والا :ws3::shad::persiana__hahaha::ws50:

لینک به دیدگاه
وقتی دو نفر زندگی ای رو با هم شروع میکنن هر چی دارن مال همه ... و اگه خواستن طلاق بگیرن ، هر چی بعد از ازدواج بدست آوردن رو 50 - 50 تقسیم کنن (دارایی های قبل از ازدواج مال خود شخصه) ... خلاص

لطفا نظرات خودتون رو بگین

:ws46: جدامخالفم :ws46:اینجوری دیگه هیچ مردی واسه زنش ارزش قائل نمیشه وحرمتهاازبین میره زندگی تبدیل به یک معامله پایاپای میشه.همین الانش بعدازچندسال زندگی ببنید چه وضعیه؟باوضع این قانون مردهابعدازدواج هموالشون رو به نام نزدیکان خودشون میزند تا دارایی هاشون مخفی بمونه.بابا مگه ازدواج معامله است:w00: مهریه خوبه مگه مهریه باید حتما سکه باشه؟:ws41:این قضیه خیلی سردراز داره....................................:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

نوشته اصلی توسط maryam_alien viewpost.gif

دقیقا مشکل همین میشه:w768:

لینک به دیدگاه
:ws51:بابا بیاین ازدواج نکنییییییییییییییییم راححححححححححححححححححححححت

والا :ws3::shad::persiana__hahaha::ws50:

والله به خدا..منم همینو به مامانم میگم...:dancegirl2:

i see u

:4chsmu1:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...