رفتن به مطلب

مهریه اینجوری باشه خوبه ؟

eder

پس از خووندن تایپیک جواب بدید لطفا  

54 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. پس از خووندن تایپیک جواب بدید لطفا

• 23
    • 9
    • 16
    • 6

ارسال های توصیه شده

من مخالفم

به نظر من هر چی که زن با خودش میاره مال خودش هست ...

شرایط بالا در صورتی منصفانه هست که زن هم در خارج از خونه کار کنه.

در کنار اینها مهریه هم روش غلطی هست که توسط اون در بیشتر مواقع مرد سر کیسه میشه

مهریه باید در حدی متعارف با جهیزیه زن در نظر گرفته بشود مناسب هستش

که در واقع بتواند کمکی باشد برای زن برای شروع زندگی جدید.خارج از اینها مهمترین عاملی که قبل از همه اینها باید درست شود خود اصل و فرهنگ طلاق است و این برداشت بد ذهنی باید از فکر همه مردم پاک شود که زن و مردی که از هم طلاق گرفتن نابود شده نیستند بلکه تجربه جدیدی را کسب کرده اند و در واقع در زندگی سطح خوبی از نگرش را کسب کرده اند و میتونند مرحله جدیدی رو آغاز کنند و با تجربه ای که از شکست قبلی بدست آورده اند پایه های مستحکم تری را برای خانواده جدیدش بر پا کند.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 132
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من مخالفم

به نظر من هر چی که زن با خودش میاره مال خودش هست ...

شرایط بالا در صورتی منصفانه هست که زن هم در خارج از خونه کار کنه.

در کنار اینها مهریه هم روش غلطی هست که توسط اون در بیشتر مواقع مرد سر کیسه میشه

مهریه باید در حدی متعارف با جهیزیه زن در نظر گرفته بشود مناسب هستش

که در واقع بتواند کمکی باشد برای زن برای شروع زندگی جدید.خارج از اینها مهمترین عاملی که قبل از همه اینها باید درست شود خود اصل و فرهنگ طلاق است و این برداشت بد ذهنی باید از فکر همه مردم پاک شود که زن و مردی که از هم طلاق گرفتن نابود شده نیستند بلکه تجربه جدیدی را کسب کرده اند و در واقع در زندگی سطح خوبی از نگرش را کسب کرده اند و میتونند مرحله جدیدی رو آغاز کنند و با تجربه ای که از شکست قبلی بدست آورده اند پایه های مستحکم تری را برای خانواده جدیدش بر پا کند.

بابا با مرام، زن اگه زنِ زندگی باشه، خودش به اندازه ای مرد بیرون مشغله داره و بلکه در مواردی خیلی شدیدتر وسخت تر از مرد!!!

ارادت :icon_gol:

لینک به دیدگاه
اگر زن و مرد با هم تفاهم داشته باشن، این مشکلات پیش نمیاید.

فقط امیدوارم افرادی که داعیه دار آزادی بی قید و شرط برای زنان هستند، وقتی نوبت خودشون میشه، زیر حرفشون نزنند!

من نمیدونم شما اینو از کجای قانون پیدا کردید!

جای اینکه اینقدر به دنبال این باشیم که حق طلاق با مرده یا اینکه حق مسکن با کیه و کلی از این حرفا، دنبال چیزایی باشیم که زندگی آینده رو بتونه زیبا بسازه و کار به اینجاها کشیده نشه!

خوبه يه چيزي ميگيم قبلش روش فك كنيم. با اين منطق شما اصلا مفاهيمي مثل قانون و عدالت، معني خودشونو از دست ميدن. اگه آدما با هم تفاهم داشته باشن چه نيازي به قانون عادلانه يا اصلا چه نيازي به قانون( به هر شكلي) هست!:ws3:

واضح تر حرف بزنيد متوجه منظورتون بشم. كلا جاي ديگه هم گفتم عباراتي مثل آزادي بي حد و مرز، بي بند و باري، بازي با كلماته با هدف تحت تسلط قرار دادن و محدود كردن ديگران.

تو متن قانون نيومده ولي دقيقا همين معني رو ميده. اين قوانين دقيقا مثل مالكيته. مثل جسمي كه خريد و فروش ميشه و اختيارش با صاحبشه.

خيلي مبهم و كلي و بي معني بود اين جمله شما. دنبال چيزايي باشيم كه بتونه آينده زيبا بسازه!!!

اينا حقوق قانونيه كه زنان به عنوان انسان بايد داشته باشن.

لینک به دیدگاه

من مخالف هر نوع قانونی درمورد مهریه هستم ، تنها قانون مهریه "انصاف" باید باشه ، ممکنه این قانون نصفه اموال ظلم در حق خانوم باشه و یا ظلم در حق آقا

با انصاف باید طوری اموال تقسیم بشه که نه آقا بدبخت بشه نه خانم آواره بمونه ، مثلا وقتی خانواده خانم خرپول تشریف دارن و مرد یه کارمنده سادست انصافه نصف اموال رو بدن به خانوم؟ یا ممکنه برعکسش باشه

به نظر من قاضی باید با انصاف رای بده ؛ ولی کو قاضی؟

لینک به دیدگاه

از اونجایی که eder که زحمت کشید این مطلب رو گذاشته برای بیان نظرات اینجوری قید کرده اول مطلب....

وقتی دو نفر زندگی ای رو با هم شروع میکنن هر چی دارن مال همه

منم داشتم یکی یکی توضیح میدادم که موارد شامل چی هستش و نظرم رو بگم.....

حالا شاید برداشت من از کلمه همه اشتباه بوده ، اگر چه قضیه سر مهریه است.....

به هر حال فکر کنم پستم اسپم به حساب میومد.....

ویرایشش کردم...... :rose:

لینک به دیدگاه
من مخالف هر نوع قانونی درمورد مهریه هستم ، تنها قانون مهریه "انصاف" باید باشه ، ممکنه این قانون نصفه اموال ظلم در حق خانوم باشه و یا ظلم در حق آقا

با انصاف باید طوری اموال تقسیم بشه که نه آقا بدبخت بشه نه خانم آواره بمونه ، مثلا وقتی خانواده خانم خرپول تشریف دارن و مرد یه کارمنده سادست انصافه نصف اموال رو بدن به خانوم؟ یا ممکنه برعکسش باشه

به نظر من قاضی باید با انصاف رای بده ؛ ولی کو قاضی؟

:w58::w58::w58:

بدون قانون نمیشه زندگی کرد .....

اگه قوانین رو حذف کنیم میشیم بشر غار نشین

از اونجایی که eder که زحمت کشید این مطلب رو گذاشته برای بیان نظرات اینجوری قید کرده اول مطلب....

منم داشتم یکی یکی توضیح میدادم که موارد شامل چی هستش و نظرم رو بگم.....

حالا شاید برداشت من از کلمه همه اشتباه بوده ، اگر چه قضیه سر مهریه است.....

به هر حال فکر کنم پستم اسپم به حساب میومد.....

ویرایشش کردم...... :rose:

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

نگرفتم منظورت رو !!!

لینک به دیدگاه

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

نگرفتم منظورت رو !!!

ممنون eder عزیز بابت مطلبت که حداقل باعث شد از نظرات مختلف آگاه بشیم بدونیم شامل چه چیزهایی میشه.....

دستت درد نکنه....

خوب داشتم یکی یکی توضیح میدادم و به بخش احساساتش رسیدم و هنوز نرسیده بودم به اینکه با بخش مالی که یکی از کاربرا هنوز حرفم تموم نشده برگشت گفت:

بحث سر مهریه و مسائل مالی هستش.. درباره احساسات حرف نمیزنیم.

منم از اول تمام پست ها رو خوندم و دیدم که نظرم باید فقط در رابطه با مسائل مالی باشه بخاطر همین پست اولم رو ویرایش کردم.......

به هر حال ممنون. بحث خوبیه. حداقل نظرات رو میخونم.....

دستت درد نکنه......

همیشه موفق و دلشاد باشی....... :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

ممنون eder عزیز بابت مطلبت که حداقل باعث شد از نظرات مختلف آگاه بشیم بدونیم شامل چه چیزهایی میشه.....

دستت درد نکنه....

خوب داشتم یکی یکی توضیح میدادم و به بخش احساساتش رسیدم و هنوز نرسیده بودم به اینکه با بخش مالی که یکی از کاربرا هنوز حرفم تموم نشده برگشت گفت:

منم از اول تمام پست ها رو خوندم و دیدم که نظم باید فقط در رابطه با مسائل مالی باشه بخاطر همین پست اولم رو ویرایش کردم.......

دستت درد نکنه......

شما پست رو دادی، رفتی، دیگه پیداتون نشد :banel_smiley_4: 2 صفحه بعد اومدین میگین من پریدم وسط....و واقعا هم بحث احساسات نیست.

لینک به دیدگاه

دستت درد نکنه....

منم از اول تمام پست ها رو خوندم و دیدم که نظم باید فقط در رابطه با مسائل مالی باشه بخاطر همین پست اولم رو ویرایش کردم.......

دستت درد نکنه......

میشه تو روابط اجتماعی هم نظم بوجود آورد ...

اگه بخوام توضیح بدم خیلی میشه .... ولی خب میشه و بهتره که بشه :a030:

خودمم فکر نمیکردم کار به اینجا بکشه و چنین نظراتی داده بشه .. فکر کنم خیلی ها بیخیال ازدواج شدن :ws3:

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
شما پست رو دادی، رفتی، دیگه پیداتون نشد :banel_smiley_4: 2 صفحه بعد اومدین میگین من پریدم وسط....و واقعا هم بحث احساسات نیست.

انتهای مطلب نوشته بودم واسم کاری پیش اومده و میرم و میام ادامه مطلب رو میگم.....

میشه تو روابط اجتماعی هم نظم بوجود آورد ...

اگه بخوام توضیح بدم خیلی میشه .... ولی خب میشه و بهتره که بشه :a030:

خودمم فکر نمیکردم کار به اینجا بکشه و چنین نظراتی داده بشه .. فکر کنم خیلی ها بیخیال ازدواج شدن :ws3:

:icon_gol:

بخشید eder عزیز شرمنده اون کلمه نظرم بود که با اشتباه تایپی شدش نظم..... :icon_redface:

شرمنده..... :icon_redface:

چی ازدواج نکنیم؟ خوبه راحت، بی درد سر و هر چی هم داریم ماله خودمونه.... :ws3:

لینک به دیدگاه

بخشید eder عزیز شرمنده اون کلمه نظرم بود که با اشتباه تایپی شدش نظم..... :icon_redface:

شرمنده..... :icon_redface:

چی ازدواج نکنیم؟ خوبه راحت، بی درد سر و هر چی هم داریم ماله خودمونه.... :ws3:

نظر :whistle:

راحت و بی دردسر ؟؟شوخی میکنی ؟

حالا تو ازدواج کن ... خودم میام برات تک چرخ میزنم :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...