رفتن به مطلب

مهریه اینجوری باشه خوبه ؟

eder

پس از خووندن تایپیک جواب بدید لطفا  

54 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. پس از خووندن تایپیک جواب بدید لطفا

• 23
    • 9
    • 16
    • 6

ارسال های توصیه شده

وقتی دو نفر زندگی ای رو با هم شروع میکنن هر چی دارن مال همه ... و اگه خواستن طلاق بگیرن ، هر چی بعد از ازدواج بدست آوردن رو 50 - 50 تقسیم کنن (دارایی های قبل از ازدواج مال خود شخصه) ... خلاص

لطفا نظرات خودتون رو بگین

--------------------------------

اضافه شد که :

جهیزیه رو هم هر دو طرف و با هم تهیه کنن

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 132
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به نظر من كه عاليه

اين طوري يه هم عده آدم بي گناه به خاطر مهريه هاي ميليوني نميوفتن زندان و هم اينكه يه پشتوانه مالي بعد از طلاق واسه خانما هس حتي اگه كم باشه

لینک به دیدگاه
وقتی دو نفر زندگی ای رو با هم شروع میکنن هر چی دارن مال همه ... و اگه خواستن طلاق بگیرن ، هر چی بعد از ازدواج بدست آوردن رو 50 - 50 تقسیم کنن (دارایی های قبل از ازدواج مال خود شخصه) ... خلاص

لطفا نظرات خودتون رو بگین

این قانون توی کانادا وجود داره .خیلی خوبه

متاسفانه راضی کردن خونواده ها خیلی کار سختیه.مهریه بالا شده یه روش برای اینکه خونواده ها بگن طرف خوبه :ws37:

لینک به دیدگاه

به نظر منم خوبه....فک میکنم قوانین اروپا هم در مورد طلاق همینطوری باشه....

منصفانست ..البته اگه ما با اون رگ ایرانیمون باز یه راه سوء استفاده از توش در نیاریم!

لینک به دیدگاه
این قانون توی کانادا وجود داره .خیلی خوبه

متاسفانه راضی کردن خونواده ها خیلی کار سختیه.مهریه بالا شده یه روش برای اینکه خونواده ها بگن طرف خوبه :ws37:

جدی ؟ خب میریم کانادا :ws3:

لینک به دیدگاه

حق و حقوق قانونی و برابر به زن بدن، مهریه نمیخواییم

نمیشه که از یه طرف حق طلاق و حق حضانت بچه و حق انتخاب محل زندگی و حق از خونه بیرون رفتن زن و حق نفس کشیدن زن دست مرد باشه و مرد بتونه 4 تا زن عقد دائم و به تعداد شب های زندگیش زن صیغه ای داشته باشه ، از اون طرف مهریه هم نکنه و توقع تمکین هم داشته باشه.

با هیچ منطق و انصافی جور درنمیاد.:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به نظر من مهریه، هدیه ای هستش که مرد در زمان ازدواج به همسرش میده و من تا قبل از ازدواج حتما اونو به همسرم میدم.

اگر قرار باشه که همسر من مهریه بالا در نظر بگیره و من موقع ازدواج از پس اون برنیام از چند لحاظ من اون ازدواج رو باطل میدونم:

- همسر من میخواد منو با زور توی زندگیش نگه داره

- من می خوام با پول اونو توی زندگیم نگه دارم

- همسر من آدمیه که به حرف مردم توجه میکنه و چشم و هم چشمی میکنه

- من به چشم و هم چشمی میکنم

و ... که اینا نشون میده من یا همسر آینده ام هنوز از نظر اخلاقی به سن بلوغ نرسیدیم.

درضمن من کاری به حرف های دین و مذهب ندام چون اونارو درست نمیدونم:4chsmu1:

درباره نظرسنجی هم بگم که من مخالفم که اینجور باشه، چون هنوز جامعه ما آمادگی قبول همچین مسئله ای رو نداره.

لینک به دیدگاه
حق و حقوق قانونی و برابر به زن بدن، مهریه نمیخواییم

نمیشه که از یه طرفحق طلاق و حق حضانت بچه و حق انتخاب محل زندگی و حق از خونه بیرون رفتن زن و حق نفس کشیدن زن دست مرد باشه و مرد بتونه 4 تا زن عقد دائم و به تعداد شب های زندگیش زن صیغه ای داشته باشه ، از اون طرف مهریه هم نکنه و توقع تمکین هم داشته باشه.

با هیچ منطق و انصافی جور درنمیاد.:banel_smiley_4:

یه اشتباه رو نمیشه با یه اشتباه دیگه درست کرد

تمام این قوانین غلط باید عوض بشن ...

لینک به دیدگاه
به نظر من مهریه، هدیه ای هستش که مرد در زمان ازدواج به همسرش میده و من تا قبل از ازدواج حتما اونو به همسرم میدم.

اگر قرار باشه که همسر من مهریه بالا در نظر بگیره و من موقع ازدواج از پس اون برنیام از چند لحاظ من اون ازدواج رو باطل میدونم:

- همسر من میخواد منو با زور توی زندگیش نگه داره

- من می خوام با پول اونو توی زندگیم نگه دارم

- همسر من آدمیه که به حرف مردم توجه میکنه و چشم و هم چشمی میکنه

- من به حرف چشم و هم چشمی میکنم

و ... که اینا نشون میده من یا همسر آینده ام هنوز از نظر اخلاقی به سن بلوغ نرسیدیم.

درضمن من کاری به حرف های دین و مذهب ندام چون اونارو درست نمیدونم:4chsmu1:

درباره نظرسنجی هم بگم که من مخالفم که اینجور باشه، چون هنوز جامعه ما آمادگی قبول همچین مسئله ای رو نداره.

مرد میتونه یه زندگی خوب به همسرش هدیه بده ... حتما باید پول باشه یا عذاب خودش !؟؟؟

در مورد پیدا کردن همسر مناسب هم باید بگم چنین دختری پیدا نخواهی کرد !

یکی دو بار مراسم های خاستگاری برو و ببین که چطوری درباره مهریه و این چیرا صحبت میشه ! اونوقت میفهمی با این طرز تفکر هیچ دختری رو پیدا نمیکنی ... یا اگه هم پیدا کنی با چشم و هم چشمی و حرفای اینو اون زندگی رو براتون جهنم میکنن تا کار به طلاق بکشه.

باید فرهنگ غلط رو عوض کرد

لینک به دیدگاه
هر وقت همه قوانین ضد زن درست شدن، اون وقت برای مهریه هم سقف بذارن :banel_smiley_4:

جز ما کسی نمیتونه درستش کنه !

آتیش رو با آتیش نمیشه خاموش کرد (جز در موارد خاص)

لینک به دیدگاه
مرد میتونه یه زندگی خوب به همسرش هدیه بده ... حتما باید پول باشه یا عذاب خودش !؟؟؟

یکی دو بار مراسم های خاستگاری برو و ببین که چطوری درباره مهریه و این چیرا صحبت میشه ! اونوقت میفهمی با این طرز تفکر هیچ دختری رو پیدا نمیکنی ... یا اگه هم پیدا کنی با چشم و هم چشمی و حرفای اینو اون زندگی رو براتون جهنم میکنن تا کار به طلاق بکشه.

چرا میگی هیچ؟....کلا چرا ما عادت داریم قانون کلی و بی برو برگرد صادر کنیم؟....

زن برادر من مهریه اش فقط 5 تا سکست....

ما هم هیچ حرفی نزدیم ...تا یه سقف معقولی هر چی میگفتن ما قبول میکردیم ولی خودش گفت و مامانش...

گفتن ما به مهریه اعتقادی نداریم ...اگه زندگیه دو نفر خراب باشه که هر چه زودتر بهتره جدا بشن و دیگه مهریه ارزشی نداره اگرم خوب باشن که بازم این حرفا نیست ....

همسر مناسب برای کسی که نوع تفکرش مثل شما باشه هیچ وقت پیدا نخواهد شد چون خودت هیچ وقت دنبال همچین کسی نمیگردی چون معتقدی وجود نداره!!!!

لینک به دیدگاه

جمله اولتو قبول دارم، منم سعیم اینه که همینو بگم اما خوب هدیه اول ازدواج چیز بدی نیست، حتی ممکنه زن به مرد بده! (یه شاخه گل یا یه آپارتمان فرقی نداره، میزان علاقه مرد به زن رو نشون میده)

چرا خودمونو گول بزنیم، خوب منم همچین زنی رو نمیخوام. زندگی که از همون اول بخواد اینجوری شروع بشه، بهتره که شروع نشه. راستی مگه زنای خارجی مردن که من حتما باید بیام یه زن ایرانی که معلوم نیس چه عقاید مسخره ای تو سرش هست رو برای یک عمر زندگی انتخاب کنم؟

"باید فرهنگ غلط رو عوض کرد" ییییییییسسسسسسسسسس (Yes)

لینک به دیدگاه
چه ربطی داره؟

این مثال مال اینجا و این مورد نیست.

ببین خیلی از ارزش ها و آزادی های زن گرفته شده که کار اشتباهی بوده !

اما از اون طرف برای بر طرف کردن این اشتباهات یه اشتباه دیگه کردن و یه قانون مسخره به اسم مهریه آوردن !

لینک به دیدگاه
داش محسن !؟:w58:

مهریه ی خانومت چقدره ...؟

والا منم مثل بعضيا ارماني فكر ميكردم......ميگفتم مهريه بايد در حدي باشه كه من بتونم پرداختش كنم....اما شد اوني كه نبايد ميشد.بعد از ازدواج به خانومم گفتم اوني كه تو ذهن من بود فلان قدر بود...از خنده روده بر شده بود.10 درصد مهريه هم نبود......از مقدارش نپرس كه وقتي يادم ميفته تنم مي لرزه.حتما" كه نبايد دعوايي بشه.عند المطالبه ميگن چي ميگن؟از اوناست.هر وقت خواست بايد با تكريم و احترام تقديمش كنم.

لینک به دیدگاه
ببین خیلی از ارزش ها و آزادی های زن گرفته شده که کار اشتباهی بوده !

اما از اون طرف برای بر طرف کردن این اشتباهات یه اشتباه دیگه کردن و یه قانون مسخره به اسم مهریه آوردن !

اخوی، من تو پست اولم نوشتم شرایط چه طوریه... 1000 تا قانون به نفع مرد در برابر 1 قانون به نفع زن

مهریه نکنن که کمرشون زیر این تبعیض و نابرابری خورد میشه....

لینک به دیدگاه
چرا میگی هیچ؟....کلا چرا ما عادت داریم قانون کلی و بی برو برگرد صادر کنیم؟....

زن برادر من مهریه اش فقط 5 تا سکست....

ما هم هیچ حرفی نزدیم ...تا یه سقف معقولی هر چی میگفتن ما قبول میکردیم ولی خودش گفت و مامانش...

گفتن ما به مهریه اعتقادی نداریم ...اگه زندگیه دو نفر خراب باشه که هر چه زودتر بهتره جدا بشن و دیگه مهریه ارزشی نداره اگرم خوب باشن که بازم این حرفا نیست ....

همسر مناسب برای کسی که نوع تفکرش مثل شما باشه هیچ وقت پیدا نخواهد شد چون خودت هیچ وقت دنبال همچین کسی نمیگردی چون معتقدی وجود نداره!!!!

زن برادرت آبجی نداره ....

واسه خودم نمیخواما ..... واسه روح عزیز می خوام :ws3:

ببین خدا نگرش داره واستون ... البته بیشتر مسلما بخاطر خانواده ی خوب خودش و شماست که مشکلی براشون پیش نیومده.

ولی من به شخصه دیدم که چه خون و خونریزی هایی را افتاده که مثلا مهریه ی عروس خانواده n تا بیشتر یا کمتر از دختر خانواده بوده و از این دری وری ها

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...