رفتن به مطلب

مهریه اینجوری باشه خوبه ؟

eder

پس از خووندن تایپیک جواب بدید لطفا  

54 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. پس از خووندن تایپیک جواب بدید لطفا

• 23
    • 9
    • 16
    • 6

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 132
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

وقتی دو نفر زندگی ای رو با هم شروع میکنن هر چی دارن مال همه ... و اگه خواستن طلاق بگیرن ، هر چی بعد از ازدواج بدست آوردن رو 50 - 50 تقسیم کنن (دارایی های قبل از ازدواج مال خود شخصه) ... خلاص

لطفا نظرات خودتون رو بگین

--------------------------------

اضافه شد که :

جهیزیه رو هم هر دو طرف و با هم تهیه کنن

شما که هنرمندی جهیزیه رم خودت می سازی

راستی اگه خبریه بگو لباس پلو خوریمون رو بپوشیما:ws3:

اما این نظر یه ایراد داره برای اونایی که می خوان با ظبقات بالاتر از خودشون ازدواج کنن همیشه این برچسب بهشون می چسبه که واسه خاطر مال ازدواج کردن و خانواده ها بیشتر گیر می دن

از این که بگذریم تازه با این چیزا می رسیم به نسل آدمیزادی!! انسانیت

الآنم همینه ها عاقد می گه که هنگام طلا نصف ثروت مرد مال زنه!

لینک به دیدگاه

نوشته اصلی توسط maryam_alien viewpost.gif

حق و حقوق قانونی و برابر به زن بدن، مهریه نمیخواییم

نمیشه که از یه طرفحق طلاق و حق حضانت بچه و حق انتخاب محل زندگی و حق از خونه بیرون رفتن زن و حق نفس کشیدن زن دست مرد باشه و مرد بتونه 4 تا زن عقد دائم و به تعداد شب های زندگیش زن صیغه ای داشته باشه ، از اون طرف مهریه هم نکنه و توقع تمکین هم داشته باشه.

با هیچ منطق و انصافی جور درنمیاد.:banel_smiley_4:

ببخشیدا خیلی معذرت میخوام ................اماالان که به قول خودتون اینقدردست وپاتون بسته است کسی جرأت ازدواج نداره وای به وقتی دستتون بازباشه تازه شما بزرگترین حق یعنی حق انتخاب رو داریدتا شما نخواید ازدواجی صورت نمیگیره!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه
ببخشیدا خیلی معذرت میخوام ................اماالان که به قول خودتون اینقدردست وپاتون بسته است کسی جرأت ازدواج نداره وای به وقتی دستتون بازباشه تازه شما بزرگترین حق یعنی حق انتخاب رو داریدتا شما نخواید ازدواجی صورت نمیگیره!!!!!!!!!!!!!!!!

جوابتونو نمیدم چون گمان نمیکنم سطح فکریتون در اون حد باشه که منظور منو بگیرین.

لینک به دیدگاه
:ws46: جدامخالفم :ws46:اینجوری دیگه هیچ مردی واسه زنش ارزش قائل نمیشه وحرمتهاازبین میره زندگی تبدیل به یک معامله پایاپای میشه.همین الانش بعدازچندسال زندگی ببنید چه وضعیه؟باوضع این قانون مردهابعدازدواج هموالشون رو به نام نزدیکان خودشون میزند تا دارایی هاشون مخفی بمونه.بابا مگه ازدواج معامله است:w00: مهریه خوبه مگه مهریه باید حتما سکه باشه؟:ws41:این قضیه خیلی سردراز داره....................................:banel_smiley_4:

تو الان داغی :ws3:

حرمتی که با مهریه بیاد نبودش بهتره ...

در ضمن وقتی چنین قانونی گذاشته بشه مسلما کارهای مالی با اجازه دو طرف باید انجام بشه.

لینک به دیدگاه
جوابتونو نمیدم چون گمان نمیکنم سطح فکریتون در اون حد باشه که منظور منو بگیرین.

توهین نکن لطفا نظری داری بده وگرنه خاموششششششششششششش:ws46:

لینک به دیدگاه
توهین نکن لطفا نظری داری بده وگرنه خاموششششششششششششش:ws46:

توهین رو تو در اون پست کردی..برو یه بار دیگه بخون...توهینی بالاتر از چیزی که نوشتی نیست.. من نظرمو صریح گفتم

اجازه پست دادن یا ندادن من دست شما نیست.

لینک به دیدگاه

:ws46:

در ضمن وقتی چنین قانونی گذاشته بشه مسلما کارهای مالی با اجازه دو طرف باید انجام بشه.

منم قبول دارم مهریه هیچی نیست نه ضمانتی برای دوام نه ضمانتی برای پایان اما بااین شرط هم مخالفم

لینک به دیدگاه
توهین رو تو در اون پست کردی..برو یه بار دیگه بخون...توهینی بالاتر از چیزی که نوشتی نیست.. من نظرمو صریح گفتم

اجازه خاموشی من دست شما نیست.

بابا چرا داغ میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینجا نظرات بیان میشه شما هم درسطحی نیستی که بخوای قضاوت کنی درمورد سطح تفکرات دیگران

لینک به دیدگاه
بابا چرا داغ میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینجا نظرات بیان میشه شما هم درسطحی نیستی که بخوای قضاوت کنی درمورد سطح تفکرات دیگران

ما آدما همه درباره هم قضاوت میکنیم..چه بخوایم چه نخوایم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

و تو به شخصه حاضری چنین کاری بکنی؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
ما آدما همه درباره هم قضاوت میکنیم..چه بخوایم چه نخوایم:banel_smiley_4:
ببخشید اگه لحنم تندبودیا جسارتی کردم قصدمن توهین نبوداگه بخونی بیشترطرفدارس حقوق زنان بود.من از شما عذرمیخوام اگه جسارت شد:w554:

اسم مهریه که میاد دعوا هم پشتش میاد .......... :banel_smiley_4:

میشه نیاد!!!!!حالاتضمین اینکه بااین کار دعوا نمیشه چیه؟؟؟:ws52:

شک نکن

حالادیگه توداغی:ws3:

لینک به دیدگاه
ببخشید اگه لحنم تندبودیا جسارتی کردم قصدمن توهین نبوداگه بخونی بیشترطرفدارس حقوق زنان بود.من از شما عذرمیخوام اگه جسارت شد:w554:

از دید من شما کاملا ضد زن صحبت کردی و میکنی..فکر میکنم حقوق زنانی که شما طرفدارش هستی همون چیزیه که ما باهاش مخالفیم...... خدا ببخشه.

لینک به دیدگاه
دست شما درد نکنه.

میدونین تو ایران چی باعث نابودی خانواده هاست؟ 2 تا دلیل

اول مسائل اقتصادی و دوم نداشتن مهارت زندگی

که این دو دلیل هیچ کدوم ربطی به مهریه ندارن.

مرسی . گل گفتی. اصل مطلب همینه.

همیشه یه سری چیزای مهم پشت یه سری مسائل پنهان می شن و گاهی هرگز دیده نمی شن. اما ضربه اصلی رو اونا می زنن.

لینک به دیدگاه
از دید من شما کاملا ضد زن صحبت کردی و میکنی..فکر میکنم حقوق زنانی که شما طرفدارش هستی همون چیزیه که ما باهاش مخالفیم...... خدا ببخشه.

بنده خداببخشه خداهم میبخشه:ws3:

خوب من نظرم روگفتم مثل شماوبقیه دعواهم نداریم فقط یه بحث ساده اس:ws52:

لینک به دیدگاه
مرسی . گل گفتی. اصل مطلب همینه.

همیشه یه سری چیزای مهم پشت یه سری مسائل پنهان می شن و گاهی هرگز دیده نمی شن. اما ضربه اصلی رو اونا می زنن.

منم موافق این قضیه هستم اصل مطلب نداشتن دانش ازدواجه نه بقیه مسائل احساسی عمل کردن چیزی هست که ازدواجهارو به سمت طلاق میکشونه

لینک به دیدگاه

ادر جان این بحث مهریه یه بحث نقطه ای نیست که بگیم اگر این نباشه بقیۀ مسائل حل میشن.

این یکی از مسائلیه که به اختلافات دامن میزنه و من خودم به عنوان یک زن اصلا کسر شانم میشه بخوان در مراسم خواستگاری بر سر مهریۀ من برفرض بزرگان مجلس سخنرانی بکنن.

مسائل دیگه ای که من به عینه دیدم باعث اختلافات شدید در اول زندگی میشه بحث جهیزیه هست که در قانون صراحتا ذکر شده که به عهدۀ مرد هست. در صورتی که عملا و در فرهنگ جا افتاده که بعهدۀ زن هست و اختلاف از اونجا شروع میشه که خانوادۀ مرد به شدت نکته بین هستن که ببینن خانوادۀ دختر چیزی کم و کسری نذاشته باشن.

این دو مساله رو اگر خود دختر و پسر بتونن قبل از مراسم رسمی و نهایی خواستگاری بین خودشون حل کنن خیلی بهتره تا اینکه اجازه بدن بزرگترا بخاطر کمی و کسری در مهریه و جهیزیه مشاجره کنن و نرخ به رخ هم بکشن.

در مورد اینکه فرمودید فرهنگ باید تغییر کنه صد در صد با شما موافقم ولی مشکل ریشه ای قانون اساسی مملکت ماست.

اوایل ازدواج خانوم و آقا بخاطر اون مهر و محبتی که بینشون ایجاد میشه ممکنه از ایجاد بحث در مورد حق و حقوقشون چشم پوشی کنن.

ولی خدایی ناکرده اگر به هر دلیل روزی کارشون به دادگاه خانواده کشیده بشه اونوقت در اونجا خانوم متوجه میشه که ارزشی در قانون برای حق و حقوق زن در خانواده و در جایگاه همسری در نظر گرفته از حق و حقوق یک حیوان در جامعه پایینتر هست.

اگر میبینید که خانومها مهریه رو علم کردن و پافشاری میکنن چون به تجربه شنیدن که تنها ابزاری که برای روز مبادا میتونن داشته باشن شاید همین باشه.

اونم در اکثر مواقع نه به این صورت که بگیرن ، بلکه با بخشش مهر میتونن مرد رو مجبور کنن از یکسری از اختیاراتی که قانون کشور ما به مرد داده بگذرن تا زن بتونه طلاق بگیره.

هر وقت در قانون اساسی ما برای زندگی زناشویی قوانین منصفانه وضع کنن خیلی از این مسائلی که میبینید وارد فرهنگ ما شده خود به خود از دور خارج میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...