رفتن به مطلب

بهترین مبدا برای آغاز تاریخ ایران چیست؟

بهترین مبدا برای آغاز تاریخ ایران چیست؟  

48 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بهترین مبدا برای آغاز تاریخ ایران چیست؟

ارسال های توصیه شده

من یک زمانی مطالعه ای روی تاریخ هر کشوری انجام میدادم.

اکثر کشورها تاریخی را به عنوان مبداشون انتخاب کرده بودند که بخشی از خودشان بوده.

به نظر شما هجرت پیامبر اسلام از مکه به مدینه،نقطه خوبی برای آغاز تاریخ ایران هست؟

اگر نیست،چه تاریخی برای مبدا تاریخ ایران مناسب است؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 166
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۵۴ خورشیدی، با تصویب مجلس شورای ملی و سنا:

مقرر شد تاجگذاری کورش کبیر در سال ۵۹۹ پیش از میلاد مسیح مبدا سال خورشیدی

و سرآغاز تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران قرار گیرد.

به همین مناسبت اول سال ۱۳۵۵ هجری خورشیدی آغاز سال ۲۵۳۵ شاهنشاهی، سال رسمی کشور شاهنشاهی ایران اعلام شد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

:ws37:

لینک به دیدگاه

بستگی داره چه هدفی داشته باشی.

اگه تریپت ضد اسلام و از این صحبتاس، خب اون که هیچ.

اگه تریپت به صرفه بودن اقتصادیه؟ خب من میگم میلادی بهترین نوع تقویمه!

کلی از ضررهای اقتصادی ما توی صادرات و واردات سر همین تعطیلی روزای هفته اس! یه شنبه اونا و جمعه ما. یعنی کار حداقل یه روز عقبه همیشه.

کلا نمیشه به تقویمهای موجود اعتماد کرد. در صحت و سقمشون شکه. ولی خب به عنوان روزهای قراردادی آن ها را پذیرفته ایم. طبق ستاره شناسی و نجوم و این صحبتا روز و شب رو واسه انجام بهتر امور تقسیم بندی کرده ایم.

اگر هم تریپت شاهنشاهیه و اینچیزا، باس بهت بگم که هیچ تقویم قاطعی در مورد آغاز امپراطوری هخامنشی نیست!

در مورد میلادی هم نیست ، جدیدا امودن طبق حوادث تاریخی ثبت شده با ذکر تقویم حساب کتاب کردن دیدن حضرت مسیح سال 60 میلادی به دنیا اومده! :w58: (ر.ک مستند بی بی سی- دایره زمان)

لینک به دیدگاه
حالا شما چه هدفی دارین؟ :banel_smiley_4:

اصلا مبدا برای تقویم به نظرت چیز مناسبیه یا الکیه؟

هدفی ندارم!

یه چیزی باشه ما روزمامون باهاش بشماریم!

یه هفته پیش بود، ظهر خونه بودم دم اذون بود، تلویزیون رو روشن کرده بودم، یه برنامه ای بود واسه سوالات شرعی.

یه دختری زنگ زده بود می پرسید که من هنگام نماز وسط رکوع، شک کردم که دو رکعت خوندم یا سه رکعت، بعد شک کردم که اصلا قنوت خوندم یا نه! بعد نمازمو ادامه دادم با فرض اینکه سه رکعت خوندم، باید چی کار میکردم و حکم نماز من چیه! :w58:

آخونده هم یه بادی به غبغب انداخت همچین ژست متخصصا رو گرفت، شروع کرد به جواب دادن که اگه تو اون موقع شما سه رکعتی خوندی باید فلان کارو میکردی، اگر 4 رکعتی فلان کار!

یارو اصلا اصل اینکه مسلمونا واسه چی نماز میخونن رو بی خیال شده بود!

قضیه همینه! من خودم به شخصه واسم زیاد مهم نیست حالا مبدا تاریخی تقویمم کی باشه!

فقط یه چیزی بدید من تاریخ تولدای دوستامو توش یادداشت کنم! چهار رکعتی و سه رکعتیش با شما!

لینک به دیدگاه

اگر به تاریخ باشه و ما ذهنیتهامون ازاد تنها مکمل مورد نیاز تعیین مبدا تاریخ باشه!!این سرزمین 9000 سال تاریخ داره و باید مبدا تاریخمون فراتر از هخامنشیان باشه.:w16:

لینک به دیدگاه

مسلما مبدا تاریخی کشور ایران خیلی با ارزشه و جای افتخار داره که زمانی تاریخ ایران همچین شکوه و عظمتی داشته

اما مردم ایران بالاخره بیش از 90 درصد مسلمونن.. و اگر به گناه کار ترینشون که حتی یه دونه از آداب اسلامی رو هم رعایت نمیکنه بگی دینت چیه؟ ........ میگه من مسلمونم اونم شیعه

از طرفی کشورهای پیروان دین مسیحیت هم که از تمدن های مختلف تشکیل شده اند و هر کردوم تاریخ بسیار کهنی هم دارن . مبدا تاریخشون میلاد پیامبرشونه

من فقط یه مقایسه ای رو انجام دادم:icon_pf (44):

اما نمیدونم:icon_redface:

رایمو به گزینه اول میدم چون هیچ کس رای نداده . و دوست ندارم پیامبر محبوبم مظلوم بمونه

لینک به دیدگاه

من ترجیح میدم تو ایران براساس تاریخ میلادی عمل کنیم...

اما جدای ازون باید بگم که اغاز سال جدید ایرانی بهتر زمان ساله...اول بهار و..........

لینک به دیدگاه
من یک زمانی مطالعه ای روی تاریخ هر کشوری انجام میدادم.

اکثر کشورها تاریخی را به عنوان مبداشون انتخاب کرده بودند که بخشی از خودشان بوده.

به نظر شما هجرت پیامبر اسلام از مکه به مدینه،نقطه خوبی برای آغاز تاریخ ایران هست؟

اگر نیست،چه تاریخی برای مبدا تاریخ ایران مناسب است؟

من نمیفهمم این که دیگه نظر سنجی نمیخواد......آخه هجرت یکی که ایرانی نیست از یه شهری تو کشورش به یه شهر دیگه چه ربطی به ایران داره!!!!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
من نمیفهمم این که دیگه نظر سنجی نمیخواد......آخه هجرت یکی که ایرانی نیست از یه شهری تو کشورش به یه شهر دیگه چه ربطی به ایران داره!!!!:banel_smiley_4:

درسته....خدا رفتگانتو بیامرزه :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

دوست من نظرتون محترمه .

اما خدا که آدما رو خلق میکرد و رو زمین میگذاشت... زمین و مرز بندی نکرده بود .....

همین دوستان عزیز من که تاریخ دوست داشتنیه ایرانی رو میپسندند، اگه فامیلی هاشونو بگن چند درصد فامیلی های عربی هستن ؟ چند نفر سید هستن؟

من خودم فامیلیم یه اسم کاملا ایرانیه و اجدادم ایرانی اصیل از مرکز ایران بودند ....

اما دیدی که به دنیا دارم یه زمین واحده که تشکیل شده از آدم های خوب و بد که من میتونم همه ی اونا رو از خودم بدونم

لینک به دیدگاه
دوست من نظرتون محترمه .

اما خدا که آدما رو خلق میکرد و رو زمین میگذاشت... زمین و مرز بندی نکرده بود .....

همین دوستان عزیز من که تاریخ دوست داشتنیه ایرانی رو میپسندند، اگه فامیلی هاشونو بگن چند درصد فامیلی های عربی هستن ؟ چند نفر سید هستن؟

من خودم فامیلیم یه اسم کاملا ایرانیه و اجدادم ایرانی اصیل از مرکز ایران بودند ....

اما دیدی که به دنیا دارم یه زمین واحده که تشکیل شده از آدم های خوب و بد که من میتونم همه ی اونا رو از خودم بدونم

خوب دوست عزیز پرسش در مورد مبدا تاریخ ایرانه نه جهان.....:banel_smiley_4:

بعد هم من نفهمیدم ربط قسمت دوم به سوال چی بود.....اجداد آمریکایی هاهم اروپایی ها هستن.....نکنه اونا هم باید بگردن از تو فرانسه برای مبدا تاریخشون تاریخ پیدا کنن:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
دوست من نظرتون محترمه .

بله درسته خدا مرز بندی نکرد ،اگر خدا مرز بندی میکرد حتما مبدا تاریخو خودش معین میکرد،

ولی این اختیارو به انسانها داد تا خودشون مرز بندی کنن و یا به هر شکلی که مایلن به خواست خودشون مبدا تعیین کنن. حالا در هر دوره ای هرگروهی زورش بیشتر رسیده اینو مطابق میل خودش تعیین کرده.

دید واحد به کل دنیا هم که بسیار عالی و خوبه.

لینک به دیدگاه

صد در صد موافقم.:w16:

هر چند به نظرم زياد هم مسئله مهمي نيست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...