رفتن به مطلب

بهترین مبدا برای آغاز تاریخ ایران چیست؟

بهترین مبدا برای آغاز تاریخ ایران چیست؟  

48 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بهترین مبدا برای آغاز تاریخ ایران چیست؟

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 166
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

هیچ چیز نباید باعث بشه آدم یه همچین واژه هایی رو به کار ببره.:banel_smiley_4:

چرا خب بعضی وقتها سادیسم درونی آدم میزنه بالا! :icon_razz:

به خاطر اینکه دوست ندارم ببینم سر مبدا تاریخی که هنوز معلوم نیست چیه دعواه!

عذاب میکشم که خیلی ها در عرصه ی اسلام ستیزی یکه تازی میکنن! :ws51:

یه سری هم تاریخ رو از اسلام شروع میکنن انگار که ایران بعد از اسلام ساخته شده! :ws51:

یه سری هم یه راست میرن سراغ هخامنشی که آی کوروش و داریوش خفن ترین انسان های روی زمین بودن که رو دستشون بلند نشده. :ws51:

یه سری هم عشق اونورن هرچی اونور بگه.:ws51:

بعضی وقتا میخوام محکم سرمو بکوبم به دیوار!

چرا؟

چون به جای اینکه توی تاریخ به فکر ریشه های کثافتهایی که الان توی جامعه مون هست بگردیم!

داریم دعوا میکنیم سر اینکه مبدا تاریخمون از کی باشه!

اصلا میخوای راستشو بدونی؟ من خلم!:w00:

لینک به دیدگاه

وقتی آغاز سال به این زیبایی داریم نباید به تقویم عربیهای رجوع کنیم که عیدشون هرسال یه فصلی از ساله

یا همون کوروش یا شمسی والا غیر

لینک به دیدگاه

یه سری هم تاریخ رو از اسلام شروع میکنن انگار که ایران بعد از اسلام ساخته شده! :ws51:

یه سری هم یه راست میرن سراغ هخامنشی که آی کوروش و داریوش خفن ترین انسان های روی زمین بودن که رو دستشون بلند نشده. :ws51:

چرا؟

چون به جای اینکه توی تاریخ به فکر ریشه های کثافتهایی که الان توی جامعه مون هست بگردیم!

وای چته چقدر عصبانی هستی

خدایییش عصبانیتم داره ها

ولی اینقدر جوش نزن یه کاری میدی دست خودت ها:ws46:

لینک به دیدگاه

چرا؟

تاریخ و زمان شروع تقویم یه چیز خیلی مهم و اساسیه..من گمان میکنم از چیزهاییه که مارو از اعراب جدا میکنه.. من دلم نمیخواد با اونا یکی باشم....

در مورد کوروش و داریوش هم تو یه تاپیک دیگه گفتی قبولشون نداری.. در این مورد باهات بحث نمیکنم چون اعصابم خیلی سرجاش نیست..میترسم از کوره در برم.

باید ریشه ای با این کثافتی که میگی برخورد کرد.... باید این مردم قبول کنن قبل از اسلام خیلی خبرها تو این کشور بوده. باید برگردیم به ریشه هامون...

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

در مورد کوروش و داریوش هم تو یه تاپیک دیگه گفتی قبولشون نداری.. در این مورد باهات بحث نمیکنم چون اعصابم خیلی سرجاش نیست..میترسم از کوره در برم.

به تاپیک ربطی نداره:

من در مورد قبول داشتن و نداشتن هیچ فردی تو تاریخ هیچ نظری ندادم.

اما چون کلمه ی کبیر رو از جلوی اسم این دوستان برداشتم، برخی روم حساس شدن!

لینک به دیدگاه

هر کی این پست را میخونه و به گزینه دو رای داده.

به همه انها توصیه میکنم که برنامه تاریخ هخامنشی که جمعه ساعت 10 در کانال منوتو 2 پخش میشه در ماهواره هاتبرد را نگاه بکنند.

بهتر هست حداقل خودمون تاریخ کشور خودمون را بدونیم .

لینک به دیدگاه

ببینید تاریخ ملی باید برای یک کشور باشه.

یعنی زمانی که در فلات ایران یک امپراطوری و یک کشور شکل گرفت باید مبدا قرار داده باشه.

بیش از 2570 سال پیش مردم در این فلات زندگی میکردند.

شما به شهر سوخته توجه کنید .بیش از چند هزار سال قبل از میلاد

ولی اون موقع هیچ امپراطوری وکشوری که کل فلات فعلی ایران را در بر بگیره وجود نداشت.

یعنی بهترین تاریخ همون امپراطوری هخامنشی برای ایران هست به نظر من

لینک به دیدگاه

به تاپیک ربطی نداره:

من در مورد قبول داشتن و نداشتن هیچ فردی تو تاریخ هیچ نظری ندادم.

اما چون کلمه ی کبیر رو از جلوی اسم این دوستان برداشتم، برخی روم حساس شدن!

احترام گذاشتن به مقام گذشتگان خیلی فرق میکنه با قداست پروری و تقدس گرایی.....

کسیکه حتی یک قدم مثبت برای ارتقای وضعیت مردم برداشته،هیچ ایراد نداره که از لقب کبیر برای او استفاده کنیم.

همه آدم ها عین ما بوده اند و هستند و هیچ برتری نسبت به ما ندارند،اما چون نسبت به دیگران تلاش بیشتری کرده اند به نظر من شایسته تقدیرند.

اینکه ما همه انسانها را به یک چشم حقیر نگاه کنیم،ناشی از غرور و خودپسندی ماست......

لینک به دیدگاه
[/right]

کسیکه حتی یک قدم مثبت برای ارتقای وضعیت مردم برداشته،هیچ ایراد نداره که از لقب کبیر برای او استفاده کنیم.

همه آدم ها عین ما بوده اند و هستند و هیچ برتری نسبت به ما ندارند،اما چون نسبت به دیگران تلاش بیشتری کرده اند به نظر من شایسته تقدیرند.

اینکه ما همه انسانها را به یک چشم حقیر نگاه کنیم،ناشی از غرور و خودپسندی ماست......

درسته اسي جان...اما ملت ما زاده افراط و تفريطه...گاهي از اينور بوم ميفتيم و گاهي از اونور......گاهي اين تقدبر و قدرشناسي نتيجش چيزي برعكس اوني ميشه كه انتظارش رو داشتيم...

واما بحث تاپيك...به نظر من بهتره 22 بهمن 57 رو بعنوان مبدا تاريخ در نظر بگيريم چون هر چي قبل اون بوده طاغوتي و ستمكارانه بوده.

لینک به دیدگاه
[/right]

اسی جان!

ما دو جریان در بررسی تاریخ کشورمان در حال کنونی داریم.

1- جریان عامه. که متاثر از رسانه های جمعی و جریان حاکم و کتابهای موجود هستند که شامل کسانی می شوند که به تاریخ علاقه دارند و کتب تاریخی میخونند و نقش بسیار پر رندگی در گسترش باورهای موجود در مورد تاریخ در جامعه دارند.

2- جریان دانشگاهی جدید، که درون خود از یک دوگانگی جدید رنج می برند و اختلاف دارند.

عده ای رو تاریخشناسی جدید روی آورده اند و با رسیدن به تناقصاتی که در مورد تاریخ وجود دارد، شروع به مقاله های جدید و نوشتن کتب جدید کرده اند. عده ای نیز تایل دارند به همین منابع اکتفا کنند.

(این دو جریان در اروپا هم جریان دارند. اما آنجا کسانی که شروع به بررسی تناقصات کرده اند، از ارزش بالاتری برخوردارند.)

جامعه ی کنونی ما رو تاریخ قبل از اسلام حساس شده است و متاسفانه هر گونه صحبت خلاف آنچه در ذهنشان نقش بسته است را قبول نمیکند!

این خود به دلیل وجود فشارهایی است که حکومت اسلامی بر آنها آورده است.

نه تنها تاریخ قبل از اسلام بلکه تاریخ بعد از اسلام (بخصوص تاریخ فرقه شیعه در ایران)، خود دارای نکات پنهان بسیاری است که برخی از چهره های نام آشنای ما مانند جلال آل احمد در مورد آن مقاله ای دارند که همان قبل از انقلاب به علت آنچه که توسط عظام شیعه خطرناک خوانده شد، جمع گشت ...

نگذاریم ما نیز مانند پیشنیان خود اشتباه کنیم. بیاییم لغت بندک را در کتیبه های هخامنشی برده ترجمه نکنیم، بیایید نظام کاستی حاکم بر ایران در زمان ورود اسلام به ایران را دریابیم، بیایید تاثیر فرهنگ مغول بر فرهنگمان و بالعکس، رابطه ی بریتانیا با حاکم شدن مذهب شیعه، با ریشه ی بوجود آمدن لغت آریایی را بشناسیم

و با قبول نکردن هر نقل قولی و سنجیدن آن با توان فکریمان تمدن چند هزار ساله ی عالی این مملکت را پاس بداریم.

شاید زمانی نیاز به اغراق کردن و بالیدن به خود داشتیم اما در وضع کنونی باید مشکلات کنونی به خصوص ناکامیان در تشکیل یک جامعه ی مدنی جستجو کنیم که با حلوا حلوا کردن دهانمان شیرین نخواهد شد!

لینک به دیدگاه

چرا؟

نکن پسر ..... خونتو کثیف نکن

شما هر جور راحتی واسه خودت تعطیلات بذار ... :ws3:

سرتم نکوب به دیوار ... رحم کن بهش ، به سرت نه به دیوار منظورمه :ws3:

لینک به دیدگاه
نکن پسر ..... خونتو کثیف نکن

شما هر جور راحتی واسه خودت تعطیلات بذار ... :ws3:

سرتم نکوب به دیوار ... رحم کن بهش ، به سرت نه به دیوار منظورمه :ws3:

:ws28: نوکرتم مهرداد جون.

خون ما خیلی وقت کثیفه! از اونور که مرتد شدیم، حرفای بودار میزنیم. از اینورم که ضدایرانی محسوب میشیم. گرایشو حال میکنی؟ :ws3: بابا تعطیلی رو بذارین یک شنبه ها! به خاطر من یه بار یک شنبه ها برین نماز جمعه! یک شنبه ها کارتون میتی کمون پخش کنید! اه! :ws44:

لینک به دیدگاه

به شخصه خودم با تاریخ شمسی مشکل چندانی ندارم ولی ترجیح میدم مبدا تاریخ کشور چیزی غیر این باشه.مبدا تاریخ را تاج گذاری کوروش میتوانیم قرار بدیم و همانطور که جیمی نوترون عزیز هم گفتن مبدا دقیقی نمیتواند باشد هر چند مبدا تاریخ هیچ یک از کشور ها کامل و دقیق نیست حتی مبدا قمری ... ولی با نام گذاریش به نام تاریخ شاهنشاهی هم زیاد دلچسب نیست بهتره نام دیگری براش پیدا بشه ...:ws31:

لینک به دیدگاه
:ws28: نوکرتم مهرداد جون.

خون ما خیلی وقت کثیفه! از اونور که مرتد شدیم، حرفای بودار میزنیم. از اینورم که ضدایرانی محسوب میشیم. گرایشو حال میکنی؟ :ws3: بابا تعطیلی رو بذارین یک شنبه ها! به خاطر من یه بار یک شنبه ها برین نماز جمعه! یک شنبه ها کارتون میتی کمون پخش کنید! اه! :ws44:

گلی محمد جان ....

نماز جمعه رو بذاریم نماز یکشنبه بقیه رو چی کنیم ...

مثلا شب جمعه و برنامه صبح جمعه با شما رادیو و خیلی چیزای دیگه رو هم باید عوض کنیم ... سخت میشه ها :ws28:

مرتدی رو که بیخیال .... از نظر بعضی ها نصف بیشتر جامعه ایران مرتدند.

ضد ایرونیم که نیستی پس اونم بیخیال ....

فعلا بچسب به همین برنامه جمعه ها بدونیم تکلیفمون چیه ...

ما که شب جمعه ها در حال قلیون زدنیم ولی برای خیلیا مهمه .. کارای واجب تری دارند که انجام بدن ... به فکر اونام باش :ws3:

لینک به دیدگاه

شاید زمانی نیاز به اغراق کردن و بالیدن به خود داشتیم اما در وضع کنونی باید مشکلات کنونی به خصوص ناکامیان در تشکیل یک جامعه ی مدنی جستجو کنیم که با حلوا حلوا کردن دهانمان شیرین نخواهد شد!

چه جوری این مشکلات را جستجو کنین !!!!

مگه کار راحتیه؟

خودتون دارین میگین بخشی عظیمی از مردم جامعه عوام هستند،خیلی از عوام هم باید براشون الگو تعریف کنین تا آدم خوبی بشن.

اگر کسانی الگو شوند که خودشان کارنامه درخشانی ندارند،چیز جالبی به دست نمیاد.

تاکید من بیشتر روی قشر عوامه برای رهایی از بدبختی،اما تاکید 90 درصد دوستان تو این انجمن روی خواص است.

لینک به دیدگاه
[/right]

الان پس هممون کبیریم:ws52:

پس به من بگین حامد کبیر:w000:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...