رفتن به مطلب

بهترین مبدا برای آغاز تاریخ ایران چیست؟

بهترین مبدا برای آغاز تاریخ ایران چیست؟  

48 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بهترین مبدا برای آغاز تاریخ ایران چیست؟

ارسال های توصیه شده

خانم استارتر کاش یه گزینه سوم هیچکدام هم میذاشتی .

البته صورت سوال تاپیکم با گزینه های نظرسنجی متفاوته.

در خود تاپیک ما میخواهیم بهترین مبدا از لحاظ هرکس معرفی بشه.

اما در نظرسنجی فقط بحث سر اینه که هجرت از مکه به مدینه آیا مبدا خوبی هست یا نه.

اینکه به جای اون چی باشه یا نباشه مهم نیست.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 166
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

امشب رژه این جشن های 2500 ساله را نشان میداد چه باشکوه بود و چه احساس و غروری به آدم دست میداد.فقط یکبار در کل دورانش یک کارناوال برای شادی مردم و نشان دادن فرهنگ مردم گرفت،بیچاره اش کردن که سرمایه های مملکتی بر باد رفت !!!اونوقت هرسال ده ها روز کارناوال های عزا و ماتم، کدام فرهنگ را به جهان مخابره میکند.فرهنگ تمدن،فرهنگ اخلاق، فرهنگ ظلم ستیزی.هیچکدام، فقط تلاشی برای آبادانی سرای به خیال خودشان باقی با پاچه خواری واسطه ها. واقعا این کشور دیگر تاریخی ندارد که به دنبال مبداش باشیم.

لینک به دیدگاه
امشب رژه این جشن های 2500 ساله را نشان میداد چه باشکوه بود و چه احساس و غروری به آدم دست میداد.فقط یکبار در کل دورانش یک کارناوال برای شادی مردم و نشان دادن فرهنگ مردم گرفت،بیچاره اش کردن که سرمایه های مملکتی بر باد رفت !!!اونوقت هرسال ده ها روز کارناوال های عزا و ماتم، کدام فرهنگ را به جهان مخابره میکند.فرهنگ تمدن،فرهنگ اخلاق، فرهنگ ظلم ستیزی.هیچکدام، فقط تلاشی برای آبادانی سرای به خیال خودشان باقی با پاچه خواری واسطه ها. واقعا این کشور دیگر تاریخی ندارد که به دنبال مبداش باشیم.

ساناز جان

:icon_gol:

اگر نگاهی به تاریخ انقلابات در جهان بندازی و علل انها نیز , وقتی عمر نظامهایی سر میرسه اونا دیگه باید بروند پی کارشون .

الان هم درسته که اوضاع به نحو دیگه است اما این باعث نمیشه که اولا بر انچه در 22 بهمن از هم پاشید غصه بخوریم . انچه در ان روز رفت , رفتن به سوی سرنوشت محتومش بود . جبر تاریخی در ان زمان حکم کرد که ان نظام به پایان عمرش رسیده و رفتنی است و باید بگم که دیگه هر گز باز نخواهد گشت . .. اما اینکه کی امد یا کی باید می امد اون موضوع دیگریست انچه مسلم تاریخ و درس تاریخی انست که باید ان نظام میرفت و رفت ...

در مورد افتخار به ان نیز همین بس که لابد خوندی اگه نخوندی با اجازه خدمتت عرض میکنم که یه طنزی در باره ان نظام هست که میگه >>>> سوار شدیم که به دروازه تمدن بزرگ برسیم نا گهان در دروازه غار پیاده شدیم

لینک به دیدگاه
ساناز جان

:icon_gol:

اگر نگاهی به تاریخ انقلابات در جهان بندازی و علل انها نیز , وقتی عمر نظامهایی سر میرسه اونا دیگه باید بروند پی کارشون .

الان هم درسته که اوضاع به نحو دیگه است اما این باعث نمیشه که اولا بر انچه در 22 بهمن از هم پاشید غصه بخوریم . انچه در ان روز رفت , رفتن به سوی سرنوشت محتومش بود . جبر تاریخی در ان زمان حکم کرد که ان نظام به پایان عمرش رسیده و رفتنی است و باید بگم که دیگه هر گز باز نخواهد گشت . .. اما اینکه کی امد یا کی باید می امد اون موضوع دیگریست انچه مسلم تاریخ و درس تاریخی انست که باید ان نظام میرفت و رفت ...

در مورد افتخار به ان نیز همین بس که لابد خوندی اگه نخوندی با اجازه خدمتت عرض میکنم که یه طنزی در باره ان نظام هست که میگه >>>> سوار شدیم که به دروازه تمدن بزرگ برسیم نا گهان در دروازه غار پیاده شدیم

البته من منظورم حمایت کلی از اون نظام نبود، که از نظر خفقان سیاسی و مطبوعات و یکسری موارد دیگه واقعا افتضاح بود.

منظورم فقط درباره همون جشن ها بود که چرا در نظام فعلی هیچ تلاشی برای نشان دادن تاریخ ایران به دنیا نمیشه.

نه در قالب فیلم نه در قالب جشن ها و مراسم ها.

چرا اینقدر که برای مختارنامه ها و سریال های مذهبی خرج میشه، کوچکترین خبری از سریال های تاریخی خودمون نیست.

نقش تاریخ ایران امروز در جامعه ما کجاست؟

نه توی دروس چنان خبری از آن هست نه در رسانه ها، پس در کجا باید دنبال تاریخ بود؟

لینک به دیدگاه
البته من منظورم حمایت کلی از اون نظام نبود، که از نظر خفقان سیاسی و مطبوعات و یکسری موارد دیگه واقعا افتضاح بود.

منظورم فقط درباره همون جشن ها بود که چرا در نظام فعلی هیچ تلاشی برای نشان دادن تاریخ ایران به دنیا نمیشه.

نه در قالب فیلم نه در قالب جشن ها و مراسم ها.

چرا اینقدر که برای مختارنامه ها و سریال های مذهبی خرج میشه، کوچکترین خبری از سریال های تاریخی خودمون نیست.

نقش تاریخ ایران امروز در جامعه ما کجاست؟

نه توی دروس چنان خبری از آن هست نه در رسانه ها، پس در کجا باید دنبال تاریخ بود؟

باید خود تاریخ بسازیم و زیاد به تشریح مردگان دل خوش نکنیم .. :icon_gol:

پ.ن

من با پست قبلی در صدد جنگی خونین یا قصد یک عمل انتحاری بر علیه ساناز خانم نبوده ام . یک پست عادی نوشتم و جواب گرفتم و الان دارم ادامه میدم

. یک گفتگوی دوستانه و کاملا عادی

پس همینجا نکته رو یاد اور میشم امیدوارم اون کسی اینجا رو بخونه که از مدیریت بالاست و همین الان در حال نامه نگاری به ایشان بودم

ایشان در موردی که با تنکس و گل از شخصی بر علیه شخصی حمایت کرده ام به من انتقاد شدید داشتند

من در جواب ایشان گفته ام که مدیران شما کار تالار های خود را رها کرده و دنبال ایجاد تنش و بر هم زدن جو گفتمان بین اعضا هستند با همین تنکس و گل !!!! پس اول از مدیریت شروع کنید نه از من ..

ببخشید ساناز خانم این پ. ن در حالتی که چند دقیقه پیش داشته ام و الان دارم لازم بجا و ضروری بود

لینک به دیدگاه
باید خود تاریخ بسازیم و زیاد به تشریح مردگان دل خوش نکنیم .. :icon_gol:

نمیدونم چه قدر تو کشورها دقت کردین، اما همشون سعی میکنند یک تاریخی از سرزمینشون را به مردمشون نشون بدن، حتی آمریکا که تاریخی چند صد ساله داره، مدام در بسیاری از فیلم هاش تاریخ خودش را برای مردمش مرور میکنه.

اما به نظر شما چرا ایران برای مردمش تاریخی جز تاریخ اسلام را مرور نمیکند؟

من نمیگم تاریخ اسلام بده یا خوبه، اما چرا فقط تاریخ و همه چیز اسلام.

لینک به دیدگاه
نمیدونم چه قدر تو کشورها دقت کردین، اما همشون سعی میکنند یک تاریخی از سرزمینشون را به مردمشون نشون بدن، حتی آمریکا که تاریخی چند صد ساله داره، مدام در بسایری از فیلم هاش تاریخ خودش را برای مردمش مرور میکنه.

اما به نظر شما چرا ایران برای مردمش تاریخی جز تاریخ اسلام را مرور نمیکند؟

من نمیگم تاریخ اسلام بده یا خوبه، اما چرا فقط تاریخ و همه چیز اسلام.

واقعا اگه از ته دل بخوام جواب بدم فقط این میشه که بگم اینا این کار رو میکنن چون خیلی الاغ هستند و اصول سیاستمداری رو بلد نیستند . و گرنه خیلی از این فیلم های 90 دقیقه ای میتونه ساخته نشه و بجاش چند سریال تاریخی خوب ساخته بشه . اینم مث خیلی کارای دیگه است که اینا نتونستن بفهمن اگه انجامش بدن چقدر به نفع خودشون هم هست مثلا اگه ایران از نظر سیاسی همین هست که الان بود فقط حجاب ازاد بود خیلی از مشکلات و اعتراضات اصلا وجود نداشت !!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...