رفتن به مطلب

راه اندازی سایت دوستیابی "حافظون" برای ازدواج موقت

Neutron

ارسال های توصیه شده

:icon_gol:

بهرحال احترام واجبه! :hanghead:

با توحه با اطلاعاتی که ازشون دارم گفتم ، بی اخترامی هم نکردم . این جزو تعاریف منه ، نامگذاریه .

علما 3 دسته ان: معمولی ، سخت گیر ، گیر

مثلا معمولیا میگن در حجاب مهم اینه پوشیدگی حفظ بشه ، سخت گیرا میگن چادر واجبه ، گیرا میگن پوشیه هم واجبه .

ولی حالا اگه بی احترامی بود ، صب که میرم شهرشون ، سر خاک مرحوم معذرت خواهی میکنم .:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 107
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در توضیح نام سایت آمده است: حافظون “مومنانی هستند که دامن خود را از گناه حفظ می کنند و نیازهای خود را تنها از طریق شرعی برآورده می کنند.”

عجب!

ببین وقتی ما مسئله رو نمیتونیم حل کنیم بهترین روش اینه که صورت مسئله رو پاک کنیم(دردید ایرانی جماعت)

اینها مشکلات جامعه شناختی ما هستند که درکتاب اقای نراقی -جامعه شناسی خودمانی-به گوشه هایی از اون پرداخته شده

حل مسایلی چون ازدواج وتامین شغل دیگه با روابط وچندتا قانون وفضای خاص قابلیت حل شدن نداره

اینا مشکلات ریشه داری هستند که باید بسترسازی مناسب وراهکارعقلی وعملی همراه با سرمایه گذاری ومدیریت اصولی داشته باشند

متاسفانه اش این ملت اونقدر شور شده که هرروز انتظار خرق عادت جدیدی رو داریم

شکل و رنگ صفحه اصلی سایت، شباهت نزدیکی به فیس بوک دارد ولی تعداد اندکی از اعضا از عکس پروفایل استفاده می کنند.

کلا ما درزمینه کپی پیست خداییم

فیس بوک سومین کشور پرجمعیت دنیا

اصولا وقتی مفهومی به نام ارتباط چون تعریف درستی درجامعه ما نداره بنابراین همه محیط ها دچار جنجال وچالش میشن ولی بقیه دنیا رو که میبینی هرکی سرش به کار خودشه

آیا وارد عصر جدیدی از روابط بین دختر و پسر در محیط سایبری قانونی اسلامی (بی *****) می شویم؟

آیا این سایت نوعی فیس بوک ایرانی با محدودیت موضوعی است؟

آیا این سایت یک ابزار است؟

و ...

* سوال: نظر شما درباره این سایت چیه؟

خب فک کنم توضیحات مختصرم جواب همین سوالهات هم باشه

ما بین دوواژه تمدن وجامعه دچار انشقاقیم وهنوز بستر تشکیل جوامع متمدن رو نداریم

با همه ظاهرسازیهای شهری وروابط اجتماعی

یه بار تو خاطرات یکی درمورد رضا خان میخوندم که همیشه با لباس نظامی وروی زمین میخوابیده!درحالیکه شاه این مملکت بوده وکلا تغییرات اجتماعی اززمان اون به نحو بارزی اغاز شده!

به هرحال ازماست که برماست

زمان زیادی رو میطلبه تا مسایل ریشه ای وعمیق فرهنگی ما شناخته وحل بشن

لینک به دیدگاه

چند هفته پیش یه اس ام اس اشتباهی برای من اومد متنش این بود::persiana__hahaha:

ببین حامد اگه دنبال چیز دیگه ای هستی دور منو خط بکش، من اهل این کارا نیستم.

اما اگه قصد ادامه دادن داری بیا سایت صیغه(آدرس سایت)این هم پروفایل منه(ادرس پروفایل)

لینک به دیدگاه

حالا ما سه روز و سه شب میشینیم بحث میکنیم که به روابط قبل از ازدواج دائم اعتقاد داریم یا نه!!!غافل از اینکه کلا دور دورهههه روابط غیر دائمه!!!!!!

لینک به دیدگاه

عجب!

ببین وقتی ما مسئله رو نمیتونیم حل کنیم بهترین روش اینه که صورت مسئله رو پاک کنیم(دردید ایرانی جماعت)

اینها مشکلات جامعه شناختی ما هستند که درکتاب اقای نراقی -جامعه شناسی خودمانی-به گوشه هایی از اون پرداخته شده

حل مسایلی چون ازدواج وتامین شغل دیگه با روابط وچندتا قانون وفضای خاص قابلیت حل شدن نداره

اینا مشکلات ریشه داری هستند که باید بسترسازی مناسب وراهکارعقلی وعملی همراه با سرمایه گذاری ومدیریت اصولی داشته باشند

متاسفانه اش این ملت اونقدر شور شده که هرروز انتظار خرق عادت جدیدی رو داریم

کتاب بسیار ارزشمندی است. من هم خوندنشو پیشنهاد میکنم.

این امر در واقع راه حل موقت و نوعی کلاه شرعی است بر آنچه در جامعه ی کنونی ایران میگذرد.

لینک به دیدگاه

و اما یه سوال :

آیا ما با یک خوانش مدرن از اسلام مواجه هستیم؟

یا نه در حال بازگشت به اسلام نخستین با پوسته ای مدرن؟

جیمی جان الان مدرنش چیه دیگه؟؟

اگه ورژن متأهلین و اضافه کنن که عن قریب اضافه میکنن همون اسلام ناب محمدیه!!!!!

لینک به دیدگاه

و اما یه سوال :

آیا ما با یک خوانش مدرن از اسلام مواجه هستیم؟

یا نه در حال بازگشت به اسلام نخستین با پوسته ای مدرن؟

خب شاید جوابش رو فرقه های بیشمارمسلمین براحتی بهمون بدن

تکاپوهای تاریخی درتاریخ ادیان که نشانگر برداشتهای متفاوت ازیک مسئله ساده میتونه به چه نتایج شگفت انگیزی ختم بشه

از جنبش لوتر درمسیحیت بگیر تا امثال غزالی وطوسی دراسلام وتاثیرات متقابل افکاربرایده های مختلف

به نظر من که همه اینها به عنوان یک مسکن مقطعی نهایتا میتونن عمل کنن وشاید سونامی هرزگی(یه تاپیکی یکی از بچه ها زده که مصداق هرزگی فکر مردان ایرانی وجسم زنان ایرانیست!!)بزودی امواجش رو درایران نشون بده واون موقع دیگه کاری از هیچ ایده ای برنمیاد

پ.ن:خواهشا بحث هرزگی رو به هیچ جنسیت وتوهینی ربط ندید...متاسفانه بنا به شرایط ظرفیت وحشتناکی ازاین بابت درایران انباشته شده که شبیه انبار باروت میمونه!

لینک به دیدگاه

متعه یا ازدواج موقت قبل از اسلام هم بوده. خلیفه دوم آن را حرام اعلام کرد(گروهی از اهل تسنن اعتقاد دارند پیامبر خودشان در اواخر عمر متعه را حرام اعلام کردند.). ولی در مذهب تشیع مشکلی از این بابت وجود ندارد.

خوندن مطلب زیر در این تاپیک خالی از لطف نیست:

پیش از ظهور اسلام، در میان اعراب جاهلی ده نوع ازدواج وجود داشت:

ازدواج صداق: که همان ازدواج رایج در همه ادیان آسمانی است و دین اسلام نیز آن را تایید کرده است. در این ازدواج، مهریه معین اما مدت زمان زندگی مشترک، نامعین است و تنها با ازدواج یا مرگ یکی از طرفین پایان می پذیرد.

متعه: یا همان ازدواج موقت که در ادیان الهی پیش از اسلام و حتی در برخی ملت‌های غیر الهی نیز وجود داشته است. در این ازدواج هم مدت زمان را معین می‌کردند هم مهریه را.

ازدواج اماء: که ازدواج با کنیزان بود. اگر کسی کنیزی را می خرید، بی آن که مهری برای آن بپردازد، همسرش می شد و می توانست او را به دیگری بفروشد. این ازدواج در اسلام با شرایط ویژه ای مجاز بوده است.

ازدواج موقت: پسر بزرگ خانواده حق داشت با زن یا زنان پدرش ازدواج کند (البته غیر از مادر خودش ). در اسلام این ازدواج حرام شمرده شده و زن پدر، محرم شمرده می‌شود. ( آیه 22 سوره نساء)

ازدواج شغار: در این نوع پیوند، مرد با دختر یا خواهر مرد دیگری ازدواج می کرد تا او نیز با دختر یا خواهر او ازدواج کند.

ازدواج رهط: یعنی ازدواج مشارکتی یا دسته جمعی. گروهی از مردان که نباید بیشتر از ده نفر می بودند با یک زن رابطه برقرار می‌کردند و اگر فرزندی به دنیا می آمد، آن زن فرزندش را به هر یک از مردان که خود می خواست منتسب می کرد و او را پدر فرزند خود قرار می داد.

ازدواج با اختین: یعنی مردی همزمان با دو خواهر ازدواج کند.

ازدواج مخادنه: نوعی ازدواج دوستانه بوده است که مردی زنی را به دوستی می گرفت یا زنی مردی را به دوستی بر می گزید.

ازدواج استبضاع: در این نوع ازدواج، مردی همسر خود را در اختیار مردی که شجاعت، قدرت و یا صفت پسندیده دیگری داشت قرار می داد و تا وقتی که همسرش از آن مرد صاحب فرزند نمی‌شد، از او کناره گیری می کرد.

ازدواج تعویضی: دو مرد با یکدیگر توافق می کردند و زنانشان را با هم عوض می کردند.

علاوه بر این ها، ازدواج رسمی و دائم چند مرد با یک زن در برخی اقوام وجود داشته است و نیز در میان درباریان پادشاهی ساسانی در ایران ازدواج خواهر و برادر نیز انجام می شده است.

از این ها گذشته در میان اعراب جاهلی ارتباط با زنان فاحشه مرسوم بود؛ زنانی که بر در خانه خود پرچم می افراشتند و هر گاه فرزندی از آنها زاده می شد، او را بنا به تشخیص قیافه شناسان و کاهنان به یکی از مردانی که با او ارتباط داشتند منتسب می کردند و آن مرد رسماً پدر آن نوزاد شمرده می شد.

منابع:

تاریخ تحلیلی اسلام،‌ محمد نصیری؛ حقوق زن در اسلام

لینک به دیدگاه

من رفتم تو این سایت عضو شدم:ws52:

کلی هم سرچ کردم :w16:

اینقدر خانوم 27 تا 35 ساله هست که طلاق گرفته

بعضی هاشون دلیل ثبت نام در سایت رو نیاز مالی گفته بودن ...اما خیلی ها نیاز به همدم

اکثر اینا لول چهرشونو از 5 نمره 4 داده بودن

جالبه از همه اقشار هم بودن . چند تا چادری بود .چند نفر مصرف الکل و سیگار و ....

خب به نظر شما یه زن مثلا 30 ساله که طلاق گرفته . و امیدی هم نداره دوباره شانسی برای ازدواج دائم داشته باشه باید چی کار کنه؟؟؟

البته من ترجیح می دم قبل از ازدواج رابطه ای رو تجربه نکنم . اما خیلی ها هم ترجیح نمی دن ....

به نظر من این روش خیلی محترمانه تر از اینه که تو خیابون یا تو تاکسی یه مردی مخ زنی رو بزنه و الی آخر

یه خاطره در آخر:

من خودم یه صحنه ای رو دیدم تو تاکسی که یه مرده اومد نشست بغل من صندلی عقب بعدش هم یه خانومه اومد نشست . اول خانومه خودشو خیلی جمع میکرد که بدنش تماس پیدا نکنه . اما مرده تا می تونست می مالوند. دیگه کارش به لمس با دست هم کشید . ( من دیگه ایناشو نگاه نکردم . و رومو کردم یه سمت برج میلاد و از زیبایی این برج لذت بردم:ws52:)

بعد که به مقصد رسیدیم معلوم بود که خانومه هم راضی شده . چون وقتی همه پیاده شدیم اینا داشتن شماره موبایل ردوبدل میکردن....

این مساله چیزیه که در جامعه وجود داره . بالاخره باید بهترین روش رو پیدا کرد

لینک به دیدگاه

چه قدر این برو بچ انجمن مثبت اند .:ws3:

آخه پسر دنبال چی میگشتی که این سایت رو پیدا کردی .؟:icon_pf (34):

یه وقت گول نخوری بری پول بدی عضو بشی .:ws46:

قضییش مثل اون یارو ه که نون رو با دود کباب می خورد ، کبابیه گفت پول بده . یارو کیسه سکه اش رو تکون داد گفت : صدای سکه ها رو شنیدی ؟اینم مزد ت.:ws52:

لینک به دیدگاه

واقعا برای خودمون و این فرهنگ نمیدونم از کجا اومدمون متاسفم!!!

آره دیگه یه سایتی مثه فیس بوک باید ***** شه چون سیاستای نظام صلاح میدونه اما یه سایتای این چنینی باید باشن تا سر جوونارئ گرم کنن و از هرج و مرج جلوگیری کنن دیگه!!!

نمیخوام به دین بی احترامی کنم اما واقعا فکر میکنید این چیزی که ما بهش میگیم دین واقعا دینی که از طرف خدا اومده باشه؟؟؟ والا این دیدنی که من دیدمو توی این جامعه یعنی اینکه هرجه خواستی بگی حرام هر جا خواستی بگی حلال هیچ دلیل قانع کننده ایم این وسطا نیست

لینک به دیدگاه

بعضی هاشون دلیل ثبت نام در سایت رو نیاز مالی گفته بودن ...اما خیلی ها نیاز به همدم

خب به نظر شما یه زن مثلا 30 ساله که طلاق گرفته . و امیدی هم نداره دوباره شانسی برای ازدواج دائم داشته باشه باید چی کار کنه؟؟؟

البته من ترجیح می دم قبل از ازدواج رابطه ای رو تجربه نکنم . اما خیلی ها هم ترجیح نمی دن ....

به نظر من این روش خیلی محترمانه تر از اینه که تو خیابون یا تو تاکسی یه مردی مخ زنی رو بزنه و الی آخر

یه خاطره در آخر:

من خودم یه صحنه ای رو دیدم تو تاکسی که یه مرده اومد نشست بغل من صندلی عقب بعدش هم یه خانومه اومد نشست . اول خانومه خودشو خیلی جمع میکرد که بدنش تماس پیدا نکنه . اما مرده تا می تونست می مالوند. دیگه کارش به لمس با دست هم کشید . ( من دیگه ایناشو نگاه نکردم . و رومو کردم یه سمت برج میلاد و از زیبایی این برج لذت بردم:ws52:)

بعد که به مقصد رسیدیم معلوم بود که خانومه هم راضی شده . چون وقتی همه پیاده شدیم اینا داشتن شماره موبایل ردوبدل میکردن....

خیلی واقع بینانه نگاه کردی.......جالبه.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ازدواج استبضاع: در این نوع ازدواج، مردی همسر خود را در اختیار مردی که شجاعت، قدرت و یا صفت پسندیده دیگری داشت قرار می داد و تا وقتی که همسرش از آن مرد صاحب فرزند نمی‌شد، از او کناره گیری می کرد.

ازدواج تعویضی: دو مرد با یکدیگر توافق می کردند و زنانشان را با هم عوض می کردند.

:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:

لینک به دیدگاه

یه خاطره در آخر:

حرفت و توی شرایطی قبول دارم که بقیه اخلافیات و روحیاتمون به هم بیاد...اولیش اینکه مثلا اقایون نیان بگن نه نه نه ما اگه دختر قبل از ازدواج پسری و بوس کرده باشه دیگه باهاش ازدواج نمیکنیم..!!

بابا همه چیزمون باید به هم بیاد آخه!!!4 تا سایت که عکس س ک س باشه نمیزارن ببینیم حالا یکاره بلند شدن میگن بسم الله هرکی مشکل داره بیاد!!!نمیشه که!!!!

من میگم موضعشون با خودشون معلوم نیس...البته کا دوران گذر از سنت یه مدرنیته رو داریم طی میکنیم شاید بدتر از اینها هم برامون اتفاق بیفته!!!

البته این سایته بیشترش پول در آریه...طرف تا دم اتاق خوابم میاد ببینه تا کجا میتونه پول بگیره...

منم رفتم تو فکرش مجله اش و بزنم!!!خوب پولی توشه خداییی!!!!:دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...