رفتن به مطلب

راه اندازی سایت دوستیابی "حافظون" برای ازدواج موقت

Neutron

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 107
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مکارم شیرازی - امام خمینی- ....

یه بار برای کسی سؤال بود توی هرچی رساله بود نگاه کردیم همشون همینو نوشته بودند

ماهم تعجب کردیم

اشتباه دیدید.

جمله ی داخل پرانتز سبز رو ببینید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
اشتباه دیدید.

جمله ی داخل پرانتز سبز رو ببینید.

این چیه پرانتزش کدومه دیگه؟

والله توی کتابهاشون یه چیز دیگه نوشته بودند الان توی سایتهاشون یه چیز دیگه هست.....:banel_smiley_52:

چون به چشم خودم دیده بودم گفتم ولی الن رفتم توی رساله ها یکمی عوض شده بود:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

مسأله 2037ـ دخترى که به حدّ بلوغ رسیده و رشیده است، یعنى مصلحت خود را تشخیص مى دهد چنانچه باکره باشد احتیاط آن است که با اجازه پدر یا جدّ پدرى ازدواج نماید ولى اگر همسر مناسبى براى دختر پیدا شود و پدر مخالفت کند اجازه او شرط نیست، همچنین اگر به پدر یا جدّ پدرى دسترسى نباشد و دختر هم احتیاج به شوهر کردن داشته باشد، یا این که دختر قبلاً شوهر کرده باشد که در این دو صورت نیز اجازه پدر و جد در ازدواج جدید لازم نیست.

down-center.jpg

گفته احتیاط بر آن است یعنی واجب نیست پس درست فهمیدم.....

لینک به دیدگاه

مسأله 2037ـ دخترى که به حدّ بلوغ رسیده و رشیده است، یعنى مصلحت خود را تشخیص مى دهد چنانچه باکره باشد احتیاط آن است که با اجازه پدر یا جدّ پدرى ازدواج نماید ولى اگر همسر مناسبى براى دختر پیدا شود و پدر مخالفت کند اجازه او شرط نیست، همچنین اگر به پدر یا جدّ پدرى دسترسى نباشد و دختر هم احتیاج به شوهر کردن داشته باشد، یا این که دختر قبلاً شوهر کرده باشد که در این دو صورت نیز اجازه پدر و جد در ازدواج جدید لازم نیست.

گفته احتیاط بر آن است یعنی واجب نیست پس درست فهمیدم.....

ای بابا...:icon_gol:

دوست عزیز دین برای این گفته اذن پدر، چونکه پدر، جنس خودشو بهتر میشناسه، تجربش بیشتره و هیچوقت به ضرر دخترش حرف نمیزنه. البته دین در مورد پدر سالم و نیک این حرفو میزنه ولی حالا اگه باباهه مرض داشته باشه، داستان فرق میکنه و دین چیز دیگه ای میگه...

لینک به دیدگاه
ای بابا...:icon_gol:

دوست عزیز دین برای این گفته اذن پدر، چونکه پدر، جنس خودشو بهتر میشناسه، تجربش بیشتره و هیچوقت به ضرر دخترش حرف نمیزنه. البته دین در مورد پدر سالم و نیک این حرفو میزنه ولی حالا اگه باباهه مرض داشته باشه، داستان فرق میکنه و دین چیز دیگه ای میگه...

نه کی گفته پدرها به ضرر دخترهاشون حرف نمیزنند چندتا ازاین پدرهای گرامی هستند که دخترشونو برای مواد یا قمار یا پول به زور به عقد کسی درمیارند چون حقشونو فرزند جزو اموالشونو برای زندگیشم هرچی به نفع خودشون باشه تصمیم میگیرند...

لینک به دیدگاه
نه کی گفته پدرها به ضرر دخترهاشون حرف نمیزنند چندتا ازاین پدرهای گرامی هستند که دخترشونو برای مواد یا قمار یا پول به زور به عقد کسی درمیارند چون حقشونو فرزند جزو اموالشونو برای زندگیشم هرچی به نفع خودشون باشه تصمیم میگیرند...

خب واقعا چندتا ازین پدرها وجود داره که این تفکرات احمقانه رو دارن؟

این تفکرات هیچ ربطی به دین نداره، در طول تاریخ در تمام زمین بوده و هیچ توجیهی هم برای این کار وجود نداره.

لینک به دیدگاه

خبرگزاری فارس: صیغه برای لذت بردن است و ما نبایستی از ترس سرزنش غربی ها و مشتی مزدور داخلی، مانع ترویج این سنت اسلامی شویم که به شدت مورد علاقه پیامبر اکرم و ائمه اطهار بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی کوچک زاده نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون انقلاب اسلامی امروز در جلسه ی علنی مجلس و در جریان بررسی لایحه ی حمایت از خانواده سخنانی در ارتباط با جایگاه ویژه ی صیغه در جامعه ایراد کردند اما گویا این سخنان که انصافن به حق بود، به مذاق عده ای که صد البته در اقلیت هستند، خوش نیامده است.

پس از جنجالی که این گروه مزدور به راه انداختند، تماسی با آقای کوچک زاده گرفتیم و نظر ایشان را در این رابطه جویا شدیم. آقای کوچک زاده ضمن تاکید مجدد بر جایگاه صیغه، گفتند: «میدانیم که اکثریت جمعیت کشور ما را جوانان تشکیل می دهند. خوب برای همه ی جوانان امکان ازدواج وجود ندارد و ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، عده ی زیادی از آن ها برای ارضای میل جنسی اشان، روی به روابط نامشروع می آورند.»

آقای کوچک زاده افزودند: «اسلام دین کاملی است و برای تمامی مشکلات بشریت راه حل دارد. راه حل اسلام برای جوانانی که امکان ازدواج ندارند، صیغه کردن است و ما بایستی تمام قد و بدون ترس از غوغا سالاری دشمنان، به جد این سنت الهی را تبلیغ و ترویج کنیم.»

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی در پایان افزودند: «پس از صحبت های من در مجلس، یکی از نمایندگان نزدم آمد و پس از کلی حاشیه رفتن گفت “من میدونم شما دو تا خواهر جوان دارید، وجدانن اگه کسی بخواد اون ها رو صیغه کنه، شما قبول می کنید؟” من جوابی رو که اون جا دادم، این جا هم میگم. من اعتقاد دارم که برای رسیدن به هرهدفی، بایستی هزینه ی اون رو داد پس اگهصیغه شدن خواهران من، کمکی به ترویج این سنتالهی میکنه، من اصلن مخالفتی ندارم و همینجا اعلام میکنم از فردا درب خانه ی ما به رویمتقاضیان باز است و هر دو خواهر من آماده یسرویس دهی به جوانان نیازمند هستند.» !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :w58:

خبرگزاری فارس ضمن ارج نهادن به این روحیه ی ایثارو فداکاری، از دختران و خواهران سایر مسئولین نظام نیز درخواست دارد از این رویه تبعیت کنند که هم اجر دنیوی دارد و هم اخروی.

لینک به دیدگاه

من اعتقاد دارم که برای رسیدن به هرهدفی، بایستی هزینه ی اون رو داد پس اگهصیغه شدن خواهران من، کمکی به ترویج این سنتالهی میکنه، من اصلن مخالفتی ندارم و همینجا اعلام میکنم از فردا درب خانه ی ما به رویمتقاضیان باز است و هر دو خواهر من آماده یسرویس دهی به جوانان نیازمند هستند.» !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :w58:

خبرگزاری فارس ضمن ارج نهادن به این روحیه ی ایثارو فداکاری، از دختران و خواهران سایر مسئولین نظام نیز درخواست دارد از این رویه تبعیت کنند که هم اجر دنیوی دارد و هم اخروی.

این دیگه آخر بی نا***** هست خوب به تو چه از زنت مایه بذار چکار به خواهرای بیچارهت داری:w00:

لینک به دیدگاه

این تیکش جدی بود ؟؟؟:w58:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
شرمنده جیمی جان . مستر نوری همدانی گفته اذن ددی نمیخاد .

دختر عاقل و بالغ میفهمه میتونه صیغه شه .

البته فقط تو این مورد میفهمه بعدش همشو اقاشون باید اجاره بده !!

سلام

ضمن احترام

آقای نوری همدانی چنین فتوایی ندارند!!

شما با چه سندی این حکم رو به ایشون نسبت دادید؟؟؟!

قابل توجه :

:

مسئله 2372 رساله عملیه :

(مسأله2372) دختري که به حدّبلوغ رسيده است هر چند رشيده هم باشد يعني مصلحت خود را تشخيص بدهد در ازدواج خود چه دائم و چه موقت بايد با اذن پدر يا جد پدر اقدام به ازدواج نمايد.

هرچند میدانم که تعمّدی در اشتباه شما نبوده

ولی باید در این طور نقل قول ها که پای «احکام خدا» وسط میاد بیشتر احتیاط کرد

موفق و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

یعنی جوانای ما بخاطر مشکلاتی که دارن نمیتونن ازدواج کنن.

به جای اینکه بیایم مشکلاتشون رو حل کنیم

داریم یه مشکلم به مشکلاتشون اضافه میکنیم.

چه چیزایی آدم میبینه اعصابم خورد میشه.

بنظر من صیغه فقط یه کلاه شرعیه

لینک به دیدگاه
سلام

ضمن احترام

آقای نوری همدانی چنین فتوایی ندارند!!

شما با چه سندی این حکم رو به ایشون نسبت دادید؟؟؟!

قابل توجه :

:

مسئله 2372 رساله عملیه :

(مسأله2372) دختري که به حدّبلوغ رسيده است هر چند رشيده هم باشد يعني مصلحت خود را تشخيص بدهد در ازدواج خود چه دائم و چه موقت بايد با اذن پدر يا جد پدر اقدام به ازدواج نمايد.

هرچند میدانم که تعمّدی در اشتباه شما نبوده

ولی باید در این طور نقل قول ها که پای «احکام خدا» وسط میاد بیشتر احتیاط کرد

موفق و پیروز باشید

دوست عزیز تاریخ فتوا بسیار مهمه . چون احکام بنا بر شرایط میتوانن عوض بشن .

مثلا سال های پیش اقای x میگن شطرنج حرامه بعد چند سال به این نتیجه میرسه نیست .

تا جایی که خواندم این فتوایی که شما فرمودین جدیدا عوض شده . ( یادم نمیاد این پست نقل قولی شما رو کی نوشتم . )

در ضمن هستند مراجعی که واجب نمیدونن. رجوع بفرمایید ب این

یا

لینک به دیدگاه

یعنی تو روووووووووووووح همشون.

بی.... عجب ادمای عوضی پیدا میشن:w000:

به اسم اسلام و دین هر غلطی میکنن.

اسلام گفته ازدواج موقت نه اینکه بیان به گند بکشن همه چیزو...:w000:

ازدواج موقت واسه زنان بی سرپرستی بوده که یه سری مردای ((باجنبه))

برای حمایت مالی و عاطفی این عمل رو انجام میدادن نه واسه ارضای هوس هاشون.

خدا لعنت کنه کسایی رو که دارن دینمون رو پیش مردم و خصوصا جوونا بد میکنن.

و لعنهم الله جمیعا...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...