رفتن به مطلب

اینجا تهران است...

M!Zare

ارسال های توصیه شده

این جا تهران است دختران خاله بازی نمی‌کنند ، مادر نمی‌شوند و...

این جا دختران از کودکی رئیس و مدیر عامل شرکت می‌شوند؛

این جا تهران است؛

درس می‌خوانید که کنکور قبول شوید، انتخاب رشته می‌کنید تا وارد دانشگاه شوید؛

حتی اگر رشته شما هیچ تشابهی به ویژگی‌های جسمی و روحی شما نداشته باشد!!

این جا دانشگاه رفتن مساوی است با عالم شدن

و اگر دانشگاه نرفته باشید یعنی بی سواد هستید.

پس این جا تهران است ...

ازدواج نمی‌کنید چون می‌خواهید کار کنید،

بچه دار نمی‌شوید که ارتقاء درجه بیابید

و کودک را صبح‌های زود به مهد می‌سپارید تا پول در آورید.

مهم مهارت، استعداد و نیاز نیست، مهم مدرک است.

این جا تهران است؛

دختران درس می‌خوانند و پسران پشت کنکور می‌مانند

و پس از سربازی وارد بازار کار می‌شوند.

این جا تهران است؛

سن ازدواج بالا رفته،

چون دختران مدرک بالاتری از پسران دارند

و حاضر نیستند با مدارک پایین‌تر از خود ازدواج کنند.

این جا دختران مهندس و دکتر می‌شوند و پسران کارگر.

این جا تهران است؛

شهر مدرک گرایی.

نیازمندی روزنامه‌ها را که ورق می‌زنید

همه منشی خانم حداقل مدرک لیسانس با روابط عمومی بالا می‌خواهند!

این جا تهران است؛

شهر شلوغی و ازدحام.

صبح که از خانه بیرون می‌روید زنان زیادی در صف اتوبوس یا در انتظار تاکسی ایستاده‌اند.

سوار اتوبوس که می‌شوید بیش از نیم آن را زنان پر کرده‌اند.

این جا تهران است؛

شهر دود و ترافیک.

پشت چراغ قرمز ماندن جزئی از عادات روزانه شده است.

به خیابان‌ها نگاه می‌کنید.

ماشین‌های تک سرنشین فراواناند.

مخصوصاً پژوهای 206 که زنان مایه دار سوار شده‌اند.

این جا تهران است؛

شهر گرانی.

کار می‌کنید که پول درآورید،

پول در می‌آورید که خرج کنید،

خرج می‌کنید که کم نیاورید.

این جا لباسی را دو بار در مجالس پوشیدن تحریم شده است.

پس باید کار کرد تا ...

این جا تهران است؛

صبح زود زنان و دختران سر کار می‌روند

و مردان سر چهار راه‌ها یا در میان تبلیغات نیازمندی روزنامه‌ها اندر پی کارند.

این جا تهران است؛

کار می‌کنید که وام بگیری،

وام می‌گیرید که خانه بخرید،

وام می‌گیرید که ماشین بخرید،

وام می‌گیرید که اثاثیه مدرن‌تر بخرید و...

کار می‌کنید که تا ابدالدهر قسط‌هایتان را پرداخت کنید؛

تا مقابل بقیه کم نیاورید ...

این جا تهران است؛

ظهرها از خانه‌ها بوی غذای گرم نمی‌آید،

این صدای پیک‌های مو توریست که پیتزا فروشی می‌کنند.

و این جا زنان مهارتشان به جای آشپزی در پیدا کردن فست فود فروشی است.

این جا تهران است؛

مردها در را به روی زنانشان می‌گشایند و خسته نباشید می‌گویند؛

کودک هم پیش از مادر به منزل رسیده است و روی تختش از گرسنگی خوابش برده.

injatehran1.jpg

نظر شما چیست؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب روزگار عئض شده نبايد توقع داشته باشيم زندگي ماها هم مثل مادربزگامون باشه روزگار پول ميطلبه و فرقي نميكنه مرد كار كنه يا زن يا هردو بايد پول داشت تا بتوان زندگي كرد

تنها توقع دخترا نيست كه رفته بالا توقع پسر ها هم رفته بالا

لینک به دیدگاه

همه جای ایران بخصوص تو شهرای بزرگ همینه....

دیگه قدیم نیست که مردا بتونن زندگی رو تامین کنن...

زنها باید پیشرفت کنن...گذشت زمانی که این جمله مسخره رو میگفتن که پشت سر هر مرد موفقی یه زنه خوبه....اونموقع مردا میخواستن زنا توی خونه بشینن و خونه داری بکنن تا اونا برن براشون یه تیکه نون حلال بیارن....:banel_smiley_4:

هر انسانی باید راه و مسیر خودشو تو زندگیش و اجتماع پیدا کنه....

لینک به دیدگاه

صحبت دوستان متین.ولی این متن در مورد این نیست که زنها باید خونه نشین بشن.بحث آرامش هست که آهسته آهسته داره از دست میره.و تهران هم نماد جامعه مدنی ما.

متاسفانه الان خانم ها بیشتر از آقایون شاغلن و بدلیل مزد کم و کار بهتر ،صاحب کار هم بیشتر تمایل به چنین وضعیتی داره ولی متاسفانه این وسط آرامش بچه ها کمتره.چون بیشتر بار زندگی رو دوش مادره و دیگه رمقی براش نمیمونه.

من خودم هم به شخصه خیلی کار رو دوست دارم ولی نیمه وقت

خوشبختانه امسال یه دو واحد کاراموزی رفتم خیلی درسها گرفتم.یکیش همین بود،اگر بخوام مثل یه مرد شاغل کار کنم این وسط خودم زودتر از همه از پا درمیام.

لینک به دیدگاه
صحبت دوستان متین.ولی این متن در مورد این نیست که زنها باید خونه نشین بشن.بحث آرامش هست که آهسته آهسته داره از دست میره.و تهران هم نماد جامعه مدنی ما.

متاسفانه الان خانم ها بیشتر از آقایون شاغلن و بدلیل مزد کم و کار بهتر ،صاحب کار هم بیشتر تمایل به چنین وضعیتی داره ولی متاسفانه این وسط آرامش بچه ها کمتره.چون بیشتر بار زندگی رو دوش مادره و دیگه رمقی براش نمیمونه.

من خودم هم به شخصه خیلی کار رو دوست دارم ولی نیمه وقت

خوشبختانه امسال یه دو واحد کاراموزی رفتم خیلی درسها گرفتم.یکیش همین بود،اگر بخوام مثل یه مرد شاغل کار کنم این وسط خودم زودتر از همه از پا درمیام.

خوب همون دیگه...وقتی از زنا بخوان بشینن خونه و بچه داری و خونه داری بکنن اون موقع است که آقا در اسایشه ....اما بعد چند سال که بچه ها به جایی رسیدن و زن به پشت سرش نگاه میکنه میبینه که هیچ استفاده ای از زندگیش نکرده...اکثر زنای خونه دار تو سن میانسالی همین حرفو میزنن...

معلومه تو خونه باشه ادم و فقط با یه کار خونه زیاد خسته نمیشه...اما هرکسی شاغله روز خدا صبح بخواد بره و شب بیاد از پا میوفته...

من هر روز خدا که صبح باید برم و عصر برگردم میگم خوشبحال اونا که نشستن کنج خونه!!!:ws3:اما الکی میگم..چون توی خونه نشستن هیچ مفهومی برام نداره و فقط بطالت عمره....:ws37:

لینک به دیدگاه
خوب همون دیگه...وقتی از زنا بخوان بشینن خونه و بچه داری و خونه داری بکنن اون موقع است که آقا در اسایشه ....اما بعد چند سال که بچه ها به جایی رسیدن و زن به پشت سرش نگاه میکنه میبینه که هیچ استفاده ای از زندگیش نکرده...اکثر زنای خونه دار تو سن میانسالی همین حرفو میزنن...

معلومه تو خونه باشه ادم و فقط با یه کار خونه زیاد خسته نمیشه...اما هرکسی شاغله روز خدا صبح بخواد بره و شب بیاد از پا میوفته...

من هر روز خدا که صبح باید برم و عصر برگردم میگم خوشبحال اونا که نشستن کنج خونه!!!:ws3:اما الکی میگم..چون توی خونه نشستن هیچ مفهومی برام نداره و فقط بطالت عمره....:ws37:

یه جورایی تو ایران مده که هر نسل میاد انتقام نسل قبل رو میگیره.ما هم دقیقا میخواهیم انتقام نسل قبل رو بگیریم.اما باید حواسمون هم به خودمون باشه.:ws2:چون اکثر خانم های ایرانی کار آقایون رو قبول ندارند.کارشون دوبل مشه.با پیشرفت علوم اکثر کارها داره از راه دور میشه.بنابراین دیگه مثل سابق لازم نیست صبح زود صبحانه خورده و نخورده پا شد رفت سر کار و بعدش هم عصر خسته و کوفته بر گردیم خونه.

من مادر خودم خانه داره وقتی خودم رو با بچه های فامیل که مادرهاشون کارمند بوده مقایسه میکنم میبینم ما پادشاهی میکردیم در منزل.

لینک به دیدگاه

عزيزم من موافق حرفت نيستم تا زماني كه ادم مجرده خوبه كار كنه اما در زمان متاهلي نه خوب نيست چرا

• چون زود پير ميشي
  • چون بچه ات از مهر مادري محروم ميشه
  • چون بچه ات با تربيت يكي ديگه بزرگ ميشه
  • چون نهار نداري
  • چون دو برابر زناي ديگه كار ميكني
  • چون در نهايت خستگي حال و حوصله بچه ان رو نداري

..................

لینک به دیدگاه
یه جورایی تو ایران مده که هر نسل میاد انتقام نسل قبل رو میگیره.ما هم دقیقا میخواهیم انتقام نسل قبل رو بگیریم.اما باید حواسمون هم به خودمون باشه.:ws2:چون اکثر خانم های ایرانی کار آقایون رو قبول ندارند.کارشون دوبل مشه.با پیشرفت علوم اکثر کارها داره از راه دور میشه.بنابراین دیگه مثل سابق لازم نیست صبح زود صبحانه خورده و نخورده پا شد رفت سر کار و بعدش هم عصر خسته و کوفته بر گردیم خونه.

من مادر خودم خانه داره وقتی خودم رو با بچه های فامیل که مادرهاشون کارمند بوده مقایسه میکنم میبینم ما پادشاهی میکردیم در منزل.

پیشرفت زنای امروزی چه ربطی به انتقام گرفتن از دنیا به نیابت نسل قبلی داره؟؟؟؟:jawdrop:

هر انسانی باید پیشرفت کنه...چه فایده که خونه از تمیزی برق بزنه و شام و ناهار همیشه اماده باشه اما زن نتونه بفهمه چی دورو برش میگذره و از دنیا بیخبر باشه و گوشه نشین....

چند وقت پیشا یه طرحی بود که میگفتن دروس دوران تحصیل دختر و پسرا جدا و طبق ویژگیهاشون باشه و همه رشته ها رو دخترا نخونن...چون مطابق جنسیتشون نیست

حتمامیخواستن به دخترا فنون خانه داری و شوهر داری و بچه داری یاد بدن...اینجوری اسلام پیاده میشد و زنا و مردا در آسایش بودن.......

لینک به دیدگاه

حیف گذشته.....

زن ما جرات نداشت جیک بزنه و میومدیم خونه هم بچه ها خواب بودند هم غذا آماده بود و هم لباسهایمان شسته و اتوکشیده.....

.

.

.

اما جدی:

کار زنان به این وسعت هم واقعا معضلی شده.

باور کنین الان تو تهران با ماهی 60 هزارتومان خانم های با مدرک لیسانس را واسه منشی یا فروشنده بوتیک استخدام میکنند و آنها هم میروند.

خوب معلومه کسی به مرد کار نمیده،مرد هم که بیکار بشه میره دنبال فساد،اونوقت امنیت همین زنان به خطر میوفته !!!!!

لینک به دیدگاه
پیشرفت زنای امروزی چه ربطی به انتقام گرفتن از دنیا به نیابت نسل قبلی داره؟؟؟؟:jawdrop:

هر انسانی باید پیشرفت کنه...چه فایده که خونه از تمیزی برق بزنه و شام و ناهار همیشه اماده باشه اما زن نتونه بفهمه چی دورو برش میگذره و از دنیا بیخبر باشه و گوشه نشین....

چند وقت پیشا یه طرحی بود که میگفتن دروس دوران تحصیل دختر و پسرا جدا و طبق ویژگیهاشون باشه و همه رشته ها رو دخترا نخونن...چون مطابق جنسیتشون نیست

حتمامیخواستن به دخترا فنون خانه داری و شوهر داری و بچه داری یاد بدن...اینجوری اسلام پیاده میشد و زنا و مردا در آسایش بودن.......

عزيزمن خب راست ميگن مثلا من الان برق خوندم ولي هيچ جا يه مهندس برق خانم رو قبول نميكنند ميگن شيفت شب داره طرف بعد ازدواج نميتونه بياد ميگن از نردبون بايد بالا بره كه براي خانم ها سخته خب بعضي از رشته ها مانند رشته هاي فني براي خانم ها مناسب نيست

لینک به دیدگاه
عزيزم من موافق حرفت نيستم تا زماني كه ادم مجرده خوبه كار كنه اما در زمان متاهلي نه خوب نيست چرا

• چون زود پير ميشي
  • چون بچه ات از مهر مادري محروم ميشه
  • چون بچه ات با تربيت يكي ديگه بزرگ ميشه
  • چون نهار نداري
  • چون دو برابر زناي ديگه كار ميكني
  • چون در نهايت خستگي حال و حوصله بچه ان رو نداري

..................

درود عزیزم...:icon_gol::ws37:

این به نظر هرکسی بسته است که یک عمر بشینه خونه داری و بچه داری بکنه یا اینکه در کنارش به کارش هم برسه....

الزاما نباید یکی رو فدای یکی کرد....

خواهر من وقتی بچه دار شد 2 سال نرفت سرکار...بعد که بچش بزرگتر شد میره....خیلی هم تو کارش پیشرفت کرده و پسرشم مدرسه میره و درسش از همه بهتره....نمیخوام ازش تعریف کنم اما چون مادرش بیشتر از بقیه مادرا به بپسرش میرسه...:ws37:

این به خود آدما بستگی داره که چطوری برنامه ریزی کنن و به کاراشون برسن....

لینک به دیدگاه
عزيزمن خب راست ميگن مثلا من الان برق خوندم ولي هيچ جا يه مهندس برق خانم رو قبول نميكنند ميگن شيفت شب داره طرف بعد ازدواج نميتونه بياد ميگن از نردبون بايد بالا بره كه براي خانم ها سخته خب بعضي از رشته ها مانند رشته هاي فني براي خانم ها مناسب نيست

بله برا خانما سخته توی رشته های فنی درس بخونن...بخصوص کار توی کارخونه...

من چندبار که رفتم کارخونه بازدید پیش خودم میگم من میتونم با جماعت کارگر سرو کله بزنم یا با مهندسای مرد که به هیچ عنوان نمیخوان زنا تو محل کارشون پیشرفت کنن....

اما این دلیل نمیشه که زن محدود به خونه داری بشه....یا بعضی شغلای خاص

لینک به دیدگاه

علتش اینه که مامانم هی میگه دخترم بخون مثل من نشی:ws28::ws28:

پیشرفت صحیح میفرمایید.من هم گفتم خودم کار رو خیلی دوست دارم ولی بصورت نیمه وقت.اختیارش دست خودم باشه.

مگر خانمهای خونه دار ما الان از دنیا عقبند؟اون دیگه بستگی داره به خود شخص.خیلی ها اصلا کار بیرون رو دوست ندارند.

رشته ای هم که من خوندم دخترا کمتر میخونند.و خداییش تو این 4 سال پوستم کنده شد.ولی عاشق رشتم هستم.هیچ ربطی هم به اسلام نداره.اونا فهم خودشون مشکل داره که میخوان واسه مردم تصمیم بگیرن.

شما بصورت امتحانی یه مدتی برید سر کار ،متوجه فشار میشید.ولی در این میان خانم های موفقی هستند که با مدیریت صحیح با این مساله کنار اومدن.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به جای پاک کردن مسئله،فکر کنید راه حل پیدا کنید!!!!متن واقعا بی ارزشی یود..حیف وقتم که خوندمش!!!!!

تهران یا کالیفرنیا یا پاریس یا واشنگتن یا تورنتو...برید ببینید بقیه مردم دنیا مشکلاتشون و چطوری حل میکنن...توی مونترال خانوما بی سواد و بی کار و خونه نشین اند؟!اقایون کارگر و فاسدن؟!؟!؟!واقعا این احساس میکنم جهان سومی بودن با گوشت و پوست و استخونمون عجین شده..دست خودمون نیست!!!!!!!!

لینک به دیدگاه
حیف گذشته.....

زن ما جرات نداشت جیک بزنه و میومدیم خونه هم بچه ها خواب بودند هم غذا آماده بود و هم لباسهایمان شسته و اتوکشیده.....

.

.

.

اما جدی:

کار زنان به این وسعت هم واقعا معضلی شده.

باور کنین الان تو تهران با ماهی 60 هزارتومان خانم های با مدرک لیسانس را واسه منشی یا فروشنده بوتیک استخدام میکنند و آنها هم میروند.

خوب معلومه کسی به مرد کار نمیده،مرد هم که بیکار بشه میره دنبال فساد،اونوقت امنیت همین زنان به خطر میوفته !!!!!

بسیار عالی فرمودید...

لینک به دیدگاه
علتش اینه که مامانم هی میگه دخترم بخون مثل من نشی:ws28::ws28:

پیشرفت صحیح میفرمایید.من هم گفتم خودم کار رو خیلی دوست دارم ولی بصورت نیمه وقت.اختیارش دست خودم باشه.

مگر خانمهای خونه دار ما الان از دنیا عقبند؟اون دیگه بستگی داره به خود شخص.خیلی ها اصلا کار بیرون رو دوست ندارند.

رشته ای هم که من خوندم دخترا کمتر میخونند.و خداییش تو این 4 سال پوستم کنده شد.ولی عاشق رشتم هستم.هیچ ربطی هم به اسلام نداره.اونا فهم خودشون مشکل داره که میخوان واسه مردم تصمیم بگیرن.

شما بصورت امتحانی یه مدتی برید سر کار ،متوجه فشار میشید.ولی در این میان خانم های موفقی هستند که با مدیریت صحیح با این مساله کنار اومدن.:icon_gol:

من مادرم همیشه بهم میگن درس بخون که موفق بشی .....نه اینکه بگن درس بخون که مثل من نشی....:ws37:

نمیگم خانمای خانه دار عقبند یا خدایی نکرده کمتر میدونند...اما متاسفانه اکثر محدودند...

اتفاقا خیلی هم ربط به جامعه مسخره اسلامی ما داره....فکر کنید خودتون ربطشو دقیق متوجه میشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من مادرم همیشه بهم میگن درس بخون که موفق بشی .....نه اینکه بگن درس بخون که مثل من نشی....:ws37:

نمیگم خانمای خانه دار عقبند یا خدایی نکرده کمتر میدونند...اما متاسفانه اکثر محدودند...

اتفاقا خیلی هم ربط به جامعه مسخره اسلامی ما داره....فکر کنید خودتون ربطشو دقیق متوجه میشید:icon_gol:

اون رو که به شوخی گفتم:ws3::icon_gol:

جامعه مسخره ما داره ولی ربطی به اسلام نداره.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...