رفتن به مطلب

نظر شما درباره مجازات اعدام چیست؟

Neutron

ارسال های توصیه شده

کسی که قتل می کنه باید کشته بشه با اعدام

ولی برای جرم های دیگه اعدام راه خوبی نیست اونم در ملا عام،حقوق بشر زیر سوال میره....

در اینکه برخلاف حقوق بشره شکی نیست.

فقط امیدوارم این حرفتون تحت تاثیر حرفای غربیها نباشه.چون این فقط یک بهانست واسه اونا.

هر کشوری که مطابق منافعشون عمل کنه کاری به حقوق بشر ندارن.این فقط یه اهرم فشاره.

مطمئن باشید اونا به تنها چیزی که فکر نمیکنن حقوق ماهاست.

ما باید با تکیه بر خرد خودمون پیش بریم...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 233
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من با اعدام موافقم اما برای جرم های خیلی سنگین مثل تجاوز یا قتل های زنجیره ای یا قاچاق بیش از حد و مکرر مواد مخدر .

ولی نه در این حد که دارن قاچاق عتیقه رو هم اعدام صادر میکنن.

ضمنا‍ً خود اعدام هم شیوه های انسانی تری داره؛‌مثل اعدام با تزریق دارو که اول طرف رو بیهوش میکنن بعد بدون درد میکشنش.

لینک به دیدگاه

فقط امیدوارم این حرفتون تحت تاثیر حرفای غربیها نباشه.چون این فقط یک بهانست واسه اونا.

هر کشوری که مطابق منافعشون عمل کنه کاری به حقوق بشر ندارن.این فقط یه اهرم فشاره.

دقیقا من هم موافقم:w16:

لینک به دیدگاه

تنها غربی ها نیستند این کاملا طبیعیه هر دولتی همه جا هر کاری میکنه دنبال منفعت خودشه.

ولی چیزی که با عقل سازگار نیست شرق و غرب نداره هممون آدمیم، متاسفانه این شعار غربی و شرقی الان فقط کاربرد جغرافیایی داره ؛ گویا هرچیزی که الان تو غرب ارزش باید برای ما ضد ارزش باشه !‍!! حتی علممونم داریم از اونا جدا میکنیم!!:hanghead:

لینک به دیدگاه
تنها غربی ها نیستند این کاملا طبیعیه هر دولتی همه جا هر کاری میکنه دنبال منفعت خودشه.

ولی چیزی که با عقل سازگار نیست شرق و غرب نداره هممون آدمیم، متاسفانه این شعار غربی و شرقی الان فقط کاربرد جغرافیایی داره ؛ گویا هرچیزی که الان تو غرب ارزش باید برای ما ضد ارزش باشه !‍!! حتی علممونم داریم از اونا جدا میکنیم!!:hanghead:

نه عزیزم.دولت های غربی به فکر منافع مردمشون هستند.

ولی ما چی؟سیستم ما فقط به فکر منافع خودشه و نه مردمش.نمونش هم زیاده.

دولت برا حفظ منافع خودش میاد از فلسطین حمایت میکنه ولی هزینش رو باید مردم بدن.

من این حرفو فقط بخاطر این زدم که دیدم عده ای رو که کورکورانه هرچی اون ور آبیا میگن قبول میکنن.حرفی هم از علم نزدم.

اگه قرار باشه ما به این سمت بریم که فرقی با وضعیت الآنمون نداره.

بازم میشه تقلید.بازم میشه فکر نکردن.

فقط منبع فکری عوض میشه!:icon_gol:

لینک به دیدگاه
نه عزیزم.دولت های غربی به فکر منافع مردمشون هستند.

ولی ما چی؟سیستم ما فقط به فکر منافع خودشه و نه مردمش.نمونش هم زیاده.

دولت برا حفظ منافع خودش میاد از فلسطین حمایت میکنه ولی هزینش رو باید مردم بدن.

منم همینو گفتم:w16:

بقیه حرفامم صرفاً جواب شما نبود کلی گفتم :w16:

لینک به دیدگاه

من کلا با اعدام مخالفم...

چون همه آدما ممکنه تو یه شرایطی یه دفعه یه عکس العملی نشون بدن که در نهایت عمدی یا غیر عمدی مرتککب قتل میشن...

مخصوصا اینکه جون یکی رو میگیرن و عده ای هم می ایستن و نگاه میکنن...دور از انسانیت که دست و پا زدن هم نوعت رو ببینی و خوشحال باشی از کشته شدنش...

جرمش هر چی که باشه بازم نمیتونم اعدام رو قبول داشته باشم..

لینک به دیدگاه
من کلا با اعدام مخالفم...

چون همه آدما ممکنه تو یه شرایطی یه دفعه یه عکس العملی نشون بدن که در نهایت عمدی یا غیر عمدی مرتککب قتل میشن...

مخصوصا اینکه جون یکی رو میگیرن و عده ای هم می ایستن و نگاه میکنن...دور از انسانیت که دست و پا زدن هم نوعت رو ببینی و خوشحال باشی از کشته شدنش...

جرمش هر چی که باشه بازم نمیتونم اعدام رو قبول داشته باشم..

تجاوز چی؟‌ یا قتل های زنجیره ای؟‌ ورود مواد مخدری که هزاران خانواده رو از هم میپاشونه؟ :hanghead:

لینک به دیدگاه
تجاوز چی؟‌ یا قتل های زنجیره ای؟‌ ورود مواد مخدری که هزاران خانواده رو از هم میپاشونه؟ :hanghead:

در مورد تجاوز و قتل های زنجیره ای که من فک میکنم شخصی که مرتکب چنین عملی میشه آدم نرمالی نمیتونه باشه...از لحاظ روانی مشکل داره...هیچ آدم سالمی(از لحاظ روحی و روانی)هیچوقت چنین کاری رو نمیکنه.

پس مشکلی داشته که باعث شده این کار رو انجام بده..من نمیخوام از کار این آدما دفاع کنم ها..چون هیچکس چنین کارایی رو نمیپسنده...

ولی این رو میخوام بگم که هر کاری یه دلیلی داره..یه موقع میبینی ریشه تو دوران کودکی شخص داشته...

بحث خیلی روانشناسانه شد..

ولی باز هم میگم من با اعدام مخالفم...

لینک به دیدگاه
کلیپ تجاوز اون افغانیا به دختررو دیدی؟ به نظرت اونا لیاقت زندگی کردن رو دارن؟

همین نفر برایش اعدام یعنی کشته شدن در راه خدا و شهید شدن.

چه لذتی خواهد برد اگر حکم اعدامش صادر بشه.

ولی من ای نشخص را اعدام نمیکنم که خیالتش راحت بشه.

حبس ابد و زندگی در انفرادی در یک اتاق بی نور و همچنین بیگاری کشیدن از این ها در معدن .

لینک به دیدگاه
ولی به نظر من هیچ شکنجه ای بدتر از مرگ و لحظات قبل از اون نیست

تا حالا نشنیدی کسی به اون حد برسه که بخواد خودش را بکشه.

میشه کاری کرد که طرف ارزوی مرگ بکنه.

لینک به دیدگاه

من سعی میکنم همیشه خودمو جای متضرر بزارم ....

یه سوال اگه یک نفر نزدیک ترین فرد بهتون رو به عمد بکشه دوست دارین باهاش چیکار کنین ؟؟؟

کاشکی مثل چین اعدام واسه قاچاقچیان ، مفسدین اقتصادی و ... اجرا میشد .

عبرت از اعدام واسه افراد دیگه بازدارنده است .

لینک به دیدگاه

فرق اعدام با شوک برقی چیه؟ هر دوتاش طرف داره زجر می کشه تا جون بده

hanghead.gif پس این مسئله در کشورهای اروپایی و امریکایی هست اما به صورت دیگه.

ببخشید اینو می گم ولی مثل همون بترمگ و بفرمایید بشینیده!

قتل عمد اگه باشه خب باید اون طرف تاوان پس بده. حالا مثلا" تو ایران بهش می گن دیه...که اون هم برای اقلیت های مذهبی اجرا نمی شه. یهنی اگه به مسلوم یه مسیحی رو بکشه حالا عمدی یا غیر عمدی دیه نمده ولی اگه یه مسیحی یه مسلمون رو بکشه باید دیه بده !!!! خدایی اینو ته ذهنتون داشته باشید hanghead.gif

تجاوزم که به غیر از ضربه ی جسمی که به اون زن یا دختر وارد می شه ضربه ی روحی هم داره!hanghead.gif

خب اگه اون شخص بخواد برای خودش بچرخه و به هرکی خواست تجاوز کنه که نمی شه!

ای بابا...من نمی دونم موافق باشم یانه!!!!

به نظرم همش بستگی به شرایط داره!hanghead.gif

لینک به دیدگاه

اولا موافق بودم الان میگم نه:banel_smiley_4:کسی که قتل میکنه یا تجاوز باید اینا رو ببرن تو معدنا یا کارای سخت ازشون کار بکشن اینطوری هم کار میکنن هم مجازات میشن:banel_smiley_4:همین درختای خیابون ولیعصر رو که ادم میبینه معتادا کاشتن تو یه روز:banel_smiley_4:

به نظرم با مرگ یکی هیچی درست نمیشه طرفو باید ببرن یه جا تا اخر عمر باباشو در بیارن مخصوصا در مورد تجاوز:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

یه سوال اگه یک نفر نزدیک ترین فرد بهتون رو به عمد بکشه دوست دارین باهاش چیکار کنین ؟؟؟

عزیزترین کسو بیخیال شو

فکر کن الان من کلی ارزو دارم یکی خدای نکرده بیاد اینکارو با من کنه تمامه ارزوهای من به باد میره:ws44:اونجا من دلم میخواد اینم مثل من تباه بشه:ws44:

لینک به دیدگاه

یه مستند دیدم که طی تحقیقات محققان یکی از دانشگاههای انگلستان مقابله با یک سری از اعمال با استفاده از مجازات های سنگین مثل اعدام باعث بیشتر شدن جرم میشه. علاوه بر اون جاری سازی حکم اعدام برای جرائم سنگین و نه قتل نفس باعث میشه که مجازات اعدام توی اذهان مردم یه مجازات عادی جلوه کنه ... اون وقته که دستگاه قضایی یه حکومتی ممکنه برای هرکسی که دلش بخواد حکم اعدام صادر کنه و چون این امر یه امر عادی شده اس برای مردم ، هیچ مقابله ای از طرف شهروندان صورت نگیره ... این مورد در موارد اعتقادی بیشتر اتفاق می افته ...

حکم اعدام یه حکم سنگینه ... که در واقع شما داری جان یک نفر رو که خداوند متعال به اون عطا کرده رو میگیری ... به همین راحتی نمیشه جاری و ساری بشه ...

یادتون باشه: مرز عدالت از مو نازک تره ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...