رفتن به مطلب

نظر شما درباره مجازات اعدام چیست؟

Neutron

ارسال های توصیه شده

ببینید حتی امام هم در فرانسه اعلام کرده بود که ما نظامی مخواهیم عین نظام فرانسه که مخالف بتونه حرفش رو بزنه! (توجه: سال هاست نظام فرانسه سکولار است)

یه چیزایی هست به عنوان اصل! مثل اینکه سرکوب مخالفان سیاسی و عقیدتی عمل نادرستی است!

حالا درسته من حاکمم ، اما این دلیل نمیشه که همه رو خفه کنم ...

انتقاد و وجود مخالفه که یه جامعه رو زنده نگه میداره...

چون احساس میکنم آدم معتقدی هستین این مثال رو میزنم:

1- حضرت علی با یک نصرانی رفت توی یه دادگاه نشست و برای یه زره مورد قضاوت قرار گرفت ...

2- توی نهج البلاغه امام علی بیان کرده است از وظایف مردم بر حاکم انتقاد مردم از حاکم هستش.

3- علی رو توی وقتی حاکم بود توی خیلی از شهرها نمیشناختن.

حالا یه سوال شما میتونی الان از رهبر جامعه ات شکایت کنی؟ لطفا با صداقت و valuefree پاسخ بدهید.

آره ، مردم اون زمان وقتی که همون امام علی شهید شد ، می پرسیدن مگه علی نماز می خونده که تو محراب کشته شده ؟؟؟؟

درضمن، حضرت علی (ع) با هیچ کس قابل قیاس نیست .

پس سعی میکنم ، درمورد آدما مغرضانه قضاوت نکنم .

در ضمن من چند بار هم گفتم ، رهبر ما یه آدمه ، اونم اشتباه میکنه .

اما اینکه راه بیوفتیم تو خیابون و به طرف فحش بدیم یه چیزه ، اما با رعایت ادب ازش انتقاد کنیم یه چیزه دیگه .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 233
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خانم محترم.

شما مگه تو سطح شهر رفت و آمد نمیکنین؟

تو مترو و اتوبوس و..... سوار نمیشین؟

فرهنگ مردم در امروز ایران به طرز فجیعی و با سرعت در حال سقوطه.....

دروغ ، بی اعتمادی،فحشا و..... با سرعت داره بین مردم گسترش پیدا میکنه.

شما از پدر و مادر خودتان بپرسید در زمان حکومت قبلی که مخالف اسلام بوده،مردم هم با هم اینجوری بودن،اینقدر سر هم کلاه میذاشتند و به هم ناسزا میگفتند سر هر چیزی؟

.

.

.

بنده اگر جای اینها بودم نیازی به کشتن مخالفم نداشتم.

چون او هموطنه منه،قرار نیست بنده یک تئوری حکومتی را علم کنم،بگم هرکس زیر پرچم منه،آدمه و بابصیرت،هرکس قبول نداره یا فتنه گره یا منافق...

هر گروهی با هر سلیقه فکری و مذهبی میتونه در مجلس نماینده داشته باشه.....

نه اینکه مجلس ها فقط بشن محلی واسه پاچه خواری،چه در گذشته چه الان.....

چرا تو همین شهر زندگی و رفت آمد می کنم .

رفتار فردی هموطنام بخاطر حکومت نیست ، بلکه ادب و شخصیت خانوادگیشونه .

آره منم معتقدم برای آدمایی که سر هم کلاه میزارن و مثل ..... رانندگی میکنن، همش بر میگرده به دولت و حکومت که در کمال بی عرضگی ، نمی تونه نسق این ها رو بکشه (باید مثل حکومت کمونیستی چین باشه ) برای رشوه باید حکم اعدام بزاره و ............

من تابحالا ، (هرکس زیر پرچم منه،آدمه و بابصیرت،هرکس قبول نداره یا فتنه گره یا منافق...)

این جمله رو از زبون هیچ کدون از مسئولین نشنیدم .

تو مجلس هم از هر فرقه و گرایشی آدم هست.

لینک به دیدگاه

کشورهایی هستند که به جای تقویت حس انتقام جویی و کینه و مجازات،به فرهنگ سازی روی آوردند.

در تائید صحبت دوستمون اسی:

اگر دوست دارین برای این مثال فلش بک تاریخی هم بزنیم تا باورپذیرتر بشه براتون:

پیامبر اسلام در جنگ های اول اسلام اسیرهاش (که بدترین مخالفانش بودن) رو چیکار میکرد؟

توی جنگ احد اسیر ها اگر به تعدادی (فکر کنم 10 تا) مسلمان سواد یاد میدادن، آزاد می شدن!

خیلی از این اسیرها محارب بودن ... اما سودش توی این بود که ازشون استفاده مفید کرد ... آیا مجازات اعدام براش در نظر گرفت؟

نه پیامبر همین اسلام هم به فرهنگ سازی رو آورد.

لینک به دیدگاه
الان مگه جلوش را نمیگیرن؟

با سرعت نور دارن اعدام میکنن،شما الان خیالت راحته؟

چرا جلوش رو ميگيرند اما نه به نحو احسنت

اگر با اشد مجازات برخورد كنند (من منظورم فقط تجاوزه به نواميس ) خيال همه راحت ميشه چرا طرف بايد يه دختر رو جلوي چشم همه ببره و كسي نتونه بهش حرفي بزنه

اون موقع كه دختر مردم رو كه خانواده اش براش هزار تا ارزو دارند رو بد بخت ميكنه بايد به فكر مجازاتش هم باشه

مطمئن باش با اعدام اون طرف دختره كمي ارام ميشه

لینک به دیدگاه
فکر میکنی......

دلیلش هم اینست که امروز امن ترین کشورهای جهان از لحاظ آرامش فردی و اجتماعی

کشورهایی هستند که به جای تقویت حس انتقام جویی و کینه و مجازات،به فرهنگ سازی روی آوردند.

اینکه شما از کشتن یک نفر دلت خنک بشه،یعنی او خوی درندگی در شما نهادینه شده،که جامعه اینطور بهت آموزش داده.

اعدام و کشتن تنها باید برای یک سری جرم های خاص باشه،که حیات یک فرد را با آگاهی کامل بگیره....

به هرحال هرکی نظری داره!!

منم قبول دارم واسه هر چیزی مجازات اعدام نباید صورت بگیره!!

ولی به نظر من اینم از جرم هایه خاصه

شما دختر نیستی پس نمیتونی درک کنی

حقیقتا اگه دختر بودی الان جور دیگه ای جبهه میگرفتی!!!

نمیشه هر کی هر غلطی دلش میخواد بکنه بعد ما چشم پوشی کنیم که نه ما میخواهیم فرهنگ سازی کنیم ،فرهنگمونو بالا بریم

شما فکر میکنی اینجوری بهتره!!؟؟

فرهنگ بالا میره!!؟؟

لینک به دیدگاه

من تابحالا ، (هرکس زیر پرچم منه،آدمه و بابصیرت،هرکس قبول نداره یا فتنه گره یا منافق...)

این جمله رو از زبون هیچ کدون از مسئولین نشنیدم .

تو مجلس هم از هر فرقه و گرایشی آدم هست.

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:

:ws27::ws27::ws27::ws27: :4564::4564::4564::4564:

ببخشید من فکر کنم تو ایران زندگی نمیکنم.

ممنون از نقد منصفانتون.

بحث نکنم حرمت خودم را بیشتر حفظ کردم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
به هرحال هرکی نظری داره!!

منم قبول دارم واسه هر چیزی مجازات اعدام نباید صورت بگیره!!

ولی به نظر من اینم از جرم هایه خاصه

شما دختر نیستی پس نمیتونی درک کنی

حقیقتا اگه دختر بودی الان جور دیگه ای جبهه میگرفتی!!!

نمیشه هر کی هر غلطی دلش میخواد بکنه بعد ما چشم پوشی کنیم که نه ما میخواهیم فرهنگ سازی کنیم ،فرهنگمونو بالا بریم

شما فکر میکنی اینجوری بهتره!!؟؟

فرهنگ بالا میره!!؟؟

تو کل دنیا فقط ایرانی ها و مسلمانان ، دختر دارند؟

لینک به دیدگاه
تو کل دنیا فقط ایرانی ها و مسلمانان ، دختر دارند؟

نه

من خودم یه فیلم آمریکایی دیدم .

یه مادر آمریکایی ، به دخترش تجاوز شد و بعد کشتنش . اون اول از طریق دادگاه عمل کرد ، اما وقتی نتوست، قانونی کاری انجام بده ، خودش قاتل دخترش رو مجازات کرد و کشت .

خوب دادگاه و قانون چه کمکی به این مادر کرد ؟

بله ، این قانون انسان دوست ، تونست از یه مادر داغدار یه قاتل باهوش بسازه :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
نه

من خودم یه فیلم آمریکایی دیدم .

یه مادر آمریکایی ، به دخترش تجاوز شد و بعد کشتنش . اون اول از طریق دادگاه عمل کرد ، اما وقتی نتوست، قانونی کاری انجام بده ، خودش قاتل دخترش رو مجازات کرد و کشت .

خوب دادگاه و قانون چه کمکی به این مادر کرد ؟

بله ، این قانون انسان دوست ، تونست از یه مادر داغدار یه قاتل باهوش بسازه :banel_smiley_4:

بنده تا وقتی با این شیوه یکطرفه به کرسی قضاوت بروین جوابی ندارم. :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

در تائید صحبت دوستمون اسی:

اگر دوست دارین برای این مثال فلش بک تاریخی هم بزنیم تا باورپذیرتر بشه براتون:

پیامبر اسلام در جنگ های اول اسلام اسیرهاش (که بدترین مخالفانش بودن) رو چیکار میکرد؟

توی جنگ احد اسیر ها اگر به تعدادی (فکر کنم 10 تا) مسلمان سواد یاد میدادن، آزاد می شدن!

خیلی از این اسیرها محارب بودن ... اما سودش توی این بود که ازشون استفاده مفید کرد ... آیا مجازات اعدام براش در نظر گرفت؟

نه پیامبر همین اسلام هم به فرهنگ سازی رو آورد.

و همون پیامبر اول با یهودیان اطراف مدین صلح کرد ، اما بعد از خیانتشون اونها رو از زمینهاشون بیرون کرد (ماجرای فدک )

در اصل تبعیدشون کرد .

لینک به دیدگاه
امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته ی دنیا مجازات اعدام به عنوان مجازاتی قرون وسطائی شناخته می شود و عملا این مجازات از سیستم قضایی این کشورها حذف شده است.

در مقابل در کشورهای جهان سوم این حکم به عنوان حکمی پسندیده در اعمال مجازات برای جرم های مختلف هنوز اجرا می شود.

سوال:

نظر شما درباره مجازات اعدام چیست؟

در صورت مخالف بودن با این حکم، دلیل مخالفت خودتون رو بنویسید.

در صورت موافق بودن نیز بنویسید چرا و در چه زمینه هایی (قتل، تجاوز، جرمهای سیاسی و ...) موافق مجازات اعدام هستید.

تذکر1:

این تاپیک محتوای سیاسی دارد اما یک تاپیک سیاسی نیست.

تذکر2:

لطفا با هر گرایش مذهبی، سیاسی، فرهنگی و... که دارید با این سوال به صورت پوزیتیویستی (مبتنی بر واقعیت) برخورد کنید و نظر خود را با دلائل روشن و شفاف (به نحوی که برای همه مخصوصا مخالفینتان قابل درک باشد) اعلام نمائید.

با تشکر-جیمی

من موافقت و مخالفتی با اعدام ندارم.

البته موافقم که اعدام کردن یه آدم کار زشت و غیر انسانی هستش.

اما اگر مجرمین اعدام نشن چیکارشون کنن؟چطوری تنبیه بشن و عبرت بقیه بشن؟

ما تو یه دنیای پر از نقص داریم زندگی میکنیم.تاوانش رو هم باید بدیم.

لینک به دیدگاه

همین بس برای نمود استبداد حاکم در جامعه که در 20 سال حکومت ایشون هیچ مثالی از انتقاد از رهبری نیست ... و هرکسی که از ایشون تبعیت نکند ضد ولایت فقیه شناخته شده و حکم محارب دارد.

همچنین در ارزشیابی و تائید صلاحیت برای پست های دولتی و حکومتی باید ولایت فقیه رو کامل قبول داشته باشد.

و این یعنی حذف طیف گسترده ای از دگراندیش های جامعه که حتی از حق شهروندی خودشون محروم می شوند.

اگه مردم عادی خبر ندارن ، دلیل بر نبودنش نیست .

شما خودتون دارید به نوعی مستبدانه قضاوت میکنید .

خودم دیدم کسی رو که با فحاشی از رهبر انتقاد کرده ، ولی کسی هم کاری به کاره اون طرف نداشته.

لینک به دیدگاه
من خیلی این جمله رو دست دارم : اطرافیانشون شاید ، ولی خودشون نه!!!!

خودشون میخوان کار کنن ، اطرافیانشون نمیذارن!!!

اطرافیان کیا هستن خانوم عزیز؟

غیر از اینه که اطرافیانشون همون کسایی هستن که ایشون نظرشون بهشون نزدیکتره؟!

شما منظورتون رئیس جمهوره آقای عزیز ؟؟؟؟

خیر بنده منظورم ، بادمجون دور قاپچینایی که که با رفتارهای تندشون ، همه چی رو خراب کردن .

اما در مورد رئیس جمهور که مورد نظر شما ست !!!!!

یعنی رئیس جمهور تو این مدت یه کار درست نکرده ؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

خودم دیدم کسی رو که با فحاشی از رهبر انتقاد کرده ، ولی کسی هم کاری به کاره اون طرف نداشته.

مطمئنی هنوزم زندس ؟ :w58:

لینک به دیدگاه
:w16::w16::w16::w16::w16:

راستش من که باورم نمیشه :ws51:

اگه خود رهبر هم دستوری نده اطرافیان حتما ایشون رو مورد عنایت قرار خواهند داد . :imoksmiley:

یا ایشون ایران نیست دیگه یا اگه هست شغل دولتی نداره :167:

لینک به دیدگاه

قسمت قرمز:

معلومه که همیشه ما در مورد آنچه میبینیم، قضاوت میکنیم. اما آنچه که شما می بینی و خبر داری رابطه ی مستقیمی با فراوانی اش دارد. ضمن اینکه شرایط جامعه داره داد میزنه که شما نمی تونی از رهبر جامعه ات شکایت یا انتقاد کنی (خواهش میکنم این رو قبول کنید. شعارهای مرگ بر ضد ولایت فقیه و از این قبیل شعارها که توسط طرفداران ایشون گفته میشه را به خاطر بیارید. حبس گنجی، محاکمه ی کدیور و ... اینها همه از مخالفان رهبری بودن)

در مورد قسمت سبز:

من فقط وقایع چند سال اخیر رو بازگو کردم چه چیزی از این مستبدانه است؟ :w58:

در مورد قسمت آبی:

کی و کجا و در حضور چه کسانی؟

ضمن اینکه خواهر عزیز من ... اینکه توی مجلس خودمانی یا سر کار به یکی فحش بدهی ملاک نیست... اینکه بتونی در وسائل ارتباطات جمعی از یه شیوه ی حکومت انتقاد کنی ملاکه!!!! تا الان چند تا روزنامه مجوزش لغو شده؟ چند تا درخواست راهپیمایی مجوزش لغو شده (طبق ماده ی صریح قانون اساسی هر ایرانی حق تجمع و راهپیمایی آزادانه دارد)؟ چندتاسایت مخالف ***** شده؟ چرا داخل ایران تلویزیون خصوصی نداریم؟ چرا صدا و سیمامون این قدر جانب دارانه برنامه پخش میکنه؟

لینک به دیدگاه

خب من نظرم نسبت به اعدام متفاوته:w58:

یعنی بستگی داره.. وقتی داشتم تاپیکو میخوندم نظرهای متفاوتی تو ذهنم داشتم

اما اصولا خوده ما هم همینجوریم... وقتی کسی بهمون تجاوز کنه چه بزرگ چه کوچیک... میخوای سر به تنش نباشه....پس وقتی که کسی دست به کار کشتن کسی میزنه باید جورمشم بکشه

مثه این میمونه وقتی درس نمیخونیم انتظار نمره خوبم نباید داشته باشیم

پس کسیم که کسیو میکشه انتظاره چیو داره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...