رفتن به مطلب

نظر شما درباره مجازات اعدام چیست؟

Neutron

ارسال های توصیه شده

امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته ی دنیا مجازات اعدام به عنوان مجازاتی قرون وسطائی شناخته می شود و عملا این مجازات از سیستم قضایی این کشورها حذف شده است.

در مقابل در کشورهای جهان سوم این حکم به عنوان حکمی پسندیده در اعمال مجازات برای جرم های مختلف هنوز اجرا می شود.

سوال:

نظر شما درباره مجازات اعدام چیست؟

در صورت مخالف بودن با این حکم، دلیل مخالفت خودتون رو بنویسید.

در صورت موافق بودن نیز بنویسید چرا و در چه زمینه هایی (قتل، تجاوز، جرمهای سیاسی و ...) موافق مجازات اعدام هستید.

تذکر1:

این تاپیک محتوای سیاسی دارد اما یک تاپیک سیاسی نیست.

تذکر2:

لطفا با هر گرایش مذهبی، سیاسی، فرهنگی و... که دارید با این سوال به صورت پوزیتیویستی (مبتنی بر واقعیت) برخورد کنید و نظر خود را با دلائل روشن و شفاف (به نحوی که برای همه مخصوصا مخالفینتان قابل درک باشد) اعلام نمائید.

با تشکر-جیمی

:banel_smiley_52:من با حكم اعدام مخالف هستم اگر كسي كه خلاف كرده رو نسبت به جرمي كه كرده به حبس (يا زندان) محكوم ميكنند از نظر روحي بيشتر عذاب مي كشه و به كارهايي كه كرده فكر ميكنه :ws52:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 233
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من در هر شرایطی با اعدام مخالفم هیچ کس اجازه نداره حق زندگی کردن را از انسانی بگیره به هر دلیی البته با مجازات مخالف نیستم:ws46:

اما نه شکنجه نه اعدام هیچ کدوم درست نیست:w00:

لینک به دیدگاه

من همچنان معتقدم برای بعضی از جرم ها مخصوصا تجاوز اعدام باید باشه

چطور ممکنه کسی که به یه بچه 7 ساله تجاوز میکنه لیاقت زندگی کردن رو داشته باشه؟

لینک به دیدگاه
من همچنان معتقدم برای بعضی از جرم ها مخصوصا تجاوز اعدام باید باشه

چطور ممکنه کسی که به یه بچه 7 ساله تجاوز میکنه لیاقت زندگی کردن رو داشته باشه؟

اگر اونفرد خودش کسی باشه که بارها در کودکی خودش مورد تجاوز قرار گرفته چی؟

و جامعه هم به جای توضیح،او را طرد کرده......

لینک به دیدگاه
اصلا توجیح پذیر نیست

کسی که تو بچگی پدرش کشته شده بعداً حق داره پدرهای بچه های دیگرو بکشه؟

تجاوز به هیچ وجه توجیح پذیر نیست.

این دوتا جرمی که شما با هم مقایسه کردی،اصلا قابل قیاس نیستند.

مثل آخوندها که دختر و پسر را به پنبه و آتش تشبیه میکنند و میگن چون پنبه نباید کنار آتش باشه،دختر و پسر هم باید جدا بشن.

تجاوز در عین حال که یک عمل بسیار شنیعه،اما راه برای بازگشت و اصلاح هست.

اما در قتل ، راهی برای بازگشت نیست.

لینک به دیدگاه
ا

تجاوز در عین حال که یک عمل بسیار شنیعه،اما راه برای بازگشت و اصلاح هست.

برای دختره 17 ساله ای که مورد تجاوز گروهی گرفته اونم تو جامعه ما چه راهه بازگشتی هست؟

کسی که به قتل میرسه شاید چند لحظه عذاب بکشه

اما اون دختر تا آخر عمرش (اگه خودکشی نکنه) عذاب میکشه

لینک به دیدگاه

:ws6:

بحث رو منحرف نکنیم من که روان پزشک نیستم بدونم راه بازگشت داره یا نه:w000: ولی چه دلیلی داره کسی که نمیتونه جلوی شهوتش رو بگیره طوری که از تجاوز به بچه ها هم نمیگذره زندگی بکه؟ :w000: چه فایده ای برای جامعه داره؟

لینک به دیدگاه
برای دختره 17 ساله ای که مورد تجاوز گروهی گرفته اونم تو جامعه ما چه راهه بازگشتی هست؟

کسی که به قتل میرسه شاید چند لحظه عذاب بکشه

اما اون دختر تا آخر عمرش (اگه خودکشی نکنه) عذاب میکشه

یعنی چی چه راه بازگشتی هست !!!!!

دنیا همینه،طرف ممکنه یک لحظه چشمان یا دست و پاشو از دست بده،باید بره خودکشی کنه؟

این حادثه برای هرکسی ممکنه پیش بیاد،با اعدام اونها مشکلی حل نمیشه میدونی چرا؟

چون اونکسیکه جرم را اون لحظه انجام میده،شاید 5 درصد هم به فکر این نیوفته که دستگیر میشه.

چون خودش را خیلی زرنگ تصور میکنه،وگرنه اینهمه اعدام تو این سی سال وضعیت را بدتر و بدتر کرده......

من هم میدونم ممکنه چه قدر اثر منفی روی دختر بذاره،اما با برخورد صحیح اطرافیان و روانشناس میشه فراموشش کرد.

هیچ غمی در دنیا نیست که قابل فراموشی نباشه....

لینک به دیدگاه
:ws6:

بحث رو منحرف نکنیم من که روان پزشک نیستم بدونم راه بازگشت داره یا نه:w000: ولی چه دلیلی داره کسی که نمیتونه جلوی شهوتش رو بگیره طوری که از تجاوز به بچه ها هم نمیگذره زندگی بکه؟ :w000: چه فایده ای برای جامعه داره؟

یاد یه آهنگ افتادم :

ما بین یه گله گرگ بزرگ شدیم

ما مثل یه بچه گرگ ، خب گرگ شدیم!

خیلی باید عمقی به این مساله نگاه کرد . . . باید دید کجای کار اشتباه بوده که این اتفاق افتاده . .

لینک به دیدگاه

پس

ما میتونیم تجاوز بکنیم چون کسی که مورد تجاوز قرار گرفته میتونه فراموش بکنه و به زندگی عادیش برگرده :w16: ما هم به حبس ابد محکوم میشیم بعد با رشوه به دادستان و عفو رهبریو اینا بعد از 3 سال آزاد میشیم و دوباره به یکی دیگه تجاوز میکنیم:w16:

لینک به دیدگاه
پس

ما میتونیم تجاوز بکنیم چون کسی که مورد تجاوز میکنه میتونه فراموش بکنه و به زندگی عادیش برگرده :w16: ما هم به حبس ابد محکوم میشیم بعد با رشوه به دادستان و عفو رهبریو اینا بعد از 3 سال آزاد میشیم و دوباره به یکی دیگه تجاوز میکنیم:w16:

تو رو یکسال بندازن تو زندان انفرادی،اونوقت میتونی بفهمی دست از پا خطا خواهی کرد یا نه.....

لینک به دیدگاه
یاد یه آهنگ افتادم :

ما بین یه گله گرگ بزرگ شدیم

ما مثل یه بچه گرگ ، خب گرگ شدیم!

خیلی باید عمقی به این مساله نگاه کرد . . . باید دید کجای کار اشتباه بوده که این اتفاق افتاده . .

وقتی یک بیماری بین گله گوسفندا میوفته ضمن پیدا کردن علت اون بیماری و برطرف کردنش گوسفندای بیمار رو هم میسوزونن!

لینک به دیدگاه
تو رو یکسال بندازن تو زندان انفرادی،اونوقت میتونی بفهمی دست از پا خطا خواهی کرد یا نه.....

هیچ آدمه سالمی دست به تجاوز نمیزنه مگر اینکه بیمار روانی باشه

بیمار روانی هم 100 بار یه سال یه سال حبس کنی ولش کنی بازم برای جامعه خطرناکه

یا باید تا آخر عمرش زنجیرش بزنی یا اعدامش بکنی ؛ کدوم انسانی تره؟ ضمنن خودتونو جای خانواده قربانی(ها) هم بزارید

لینک به دیدگاه
وقتی یک بیماری بین گله گوسفندا میوفته ضمن پیدا کردن علت اون بیماری و برطرف کردنش گوسفندای بیمار رو هم میسوزونن!

انسان رو با گوسفند مقایسه نکن . . . منظور من از گرگ ، انسان های گرگ نما بود . . .

کدوم انسان رو بخاطر بیماری میسوزونن!؟

لینک به دیدگاه

برو بچ نظرتون راجع به قاتلای رنجیره ای چیه؟

کسایی که از کشتن لذت می برند.

اینارو که دیگه نمیشه گفت تو یک لحظه جنون میگردشون.اینا واقعا جانی هستند.

علتش هم میتونه مسائل مختلفی باشه.

ولی کسی که به این مرحله رسیده رو نباید کشت؟

لینک به دیدگاه

اسی جون ولی کم نیستند افرادی که بعد از زندان وقتی برگشتن تو اجتماع ، جرمای بدتری رو مرتکب شدن.

قبول داری؟

لینک به دیدگاه
انسان رو با گوسفند مقایسه نکن . . . منظور من از گرگ ، انسان های گرگ نما بود . . .

کدوم انسان رو بخاطر بیماری میسوزونن!؟

به نظر من کسی که به خاطر چند لحظه لذت بردن خودش حاضره زندگی یک خانواده (شایدم بیشتر) رو خراب بکنه پست تر از هر موجودیه ، هیچ حیوانی بدونه اجازه جنس مخالف خودشو به اون تحمیل نمیکنه

لینک به دیدگاه
برو بچ نظرتون راجع به قاتلای رنجیره ای چیه؟

کسایی که از کشتن لذت می برند.

اینارو که دیگه نمیشه گفت تو یک لحظه جنون میگردشون.اینا واقعا جانی هستند.

علتش هم میتونه مسائل مختلفی باشه.

ولی کسی که به این مرحله رسیده رو نباید کشت؟

موافقم بعضی از جرم ها قابل بخشش نیست

ما با اعدام مخالفیم چون الان دارن به دلایل مسخره مردم رو اعدام میکنند ولی واقعیت اینه اعدام اگر درست اعمال بشه به سلامت یک جامعه خیلی کمک میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...