رفتن به مطلب

احترام گذاشتن به همه اعتقادات درست هست؟؟؟؟

ارسال های توصیه شده

سنت و اعتقاد رو میشه از هم جدا کرد اما اول باید اعتقاد رو کمرنگ کنی تا سنت خودش کم کم جدا شه.

اینجا هم ختنه کردن چه زن و مرد یه سنته و اعتقادم این هست که ختنه باعث رسیدن به خدا یا هر چی میشه.اگه بیایم این اعتقاد رو از راهش وارد شیم و بگیم که مثلا اشتباه و یا غلط خود به خود سنت فراموش میشه.

خب من اینو نمیدونم چیزی که خدا داده رو چرا باید نابودش کنن

اگه خوب خدا نمی داد :ws52:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 100
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب من اینو نمیدونم چیزی که خدا داده رو چرا باید نابودش کنن

اگه خوب خدا نمی داد :ws52:

من تو پستهای قبلی هم گفتم که من در مورد خوب یا بد بودنش نظری ندارم:banel_smiley_4:.یکی که تخصصش پزشکیه باس بیاد جواب بده.

اگه دوست دارید بیشتر بدونید باس یه سرچ تو گوگل بزنید به مطالب جالبی بر میخورید:ws2:

لینک به دیدگاه
داریم اسپم میکنیم:ws3:

مهرشاد نمیدونم ولی خیلی بی معرفته:ws44:

البته اون هفته تو اونور با بابابزرگ آن شد و چند تا پست ول داد ولی من فرداش دیدم که اومده بود:ws44:

خانوم اسپم نکن. :w00::w00:

اگر دیگه تکرار میشه مجبورم به مدیر تالار گزارش کنم :ws28::ws28:

لینک به دیدگاه
سنت و اعتقاد رو میشه از هم جدا کرد اما اول باید اعتقاد رو کمرنگ کنی تا سنت خودش کم کم جدا شه.

اینجا هم ختنه کردن چه زن و مرد یه سنته و اعتقادم این هست که ختنه باعث رسیدن به خدا یا هر چی میشه.اگه بیایم این اعتقاد رو از راهش وارد شیم و بگیم که مثلا اشتباه و یا غلط خود به خود سنت فراموش میشه.

حرفت را قبول دارم.

ولی ببین خیلی چیز ها اول سنت بودند و شدند تبدیل به اعتقاد

شما اگر نگاه کنی ختنه مردان در فرهنگ خیلی ها وجود داره.جاهایی که حتی ادیان غیر ابراهیمی وجود داشت.

ولی بعدا تبدیل شد به اعتقاد.

قبلا شاید یک سنت بوده ختنه دختران ولی بعدها شده جز اعتقاد.

من خودم تو اون برنامه شاهد بودم که وقتی به اون مالی یایی تبار گفتند که چرا اینکار را میکنه.این خطرات را داره .این مریضی ها را میاره.

گفتش که اگر دختر ختنه نشه که نمیتونه با خدا در ارتباط باشه.عبادتش قبول نیست

مثل یک پسر مسیحی که باید غسل تعمید بشه تا عبادتش قبول بشه و مسیحی بشه.

مثل یک پسر مسلمان که باید ختنه بشه وگرنه مسلمان نیست و نمازش قبول نیست

لینک به دیدگاه

هر چند خودمو به دلايلي تو يه چارچوبي گذاشتم.اما هيچ چيز مطلقي رو در جهان نميبينم كه بخوام نسبت به اون تعصب داشته باشم.خيلي از اعتقادات ما ناشي از جهله.به همين دليل به نسبت افزايش آگاهي ما اونا هم قابل تغييرن.و همه چيزهايي كه به اسم خرافه يا باور غلط مي شناسيم قابل تغييره نه با سخره گرفتن كه فقط و فقط با آگاهي بخشي.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
من تو پستهای قبلی هم گفتم که من در مورد خوب یا بد بودنش نظری ندارم:banel_smiley_4:.یکی که تخصصش پزشکیه باس بیاد جواب بده.

اگه دوست دارید بیشتر بدونید باس یه سرچ تو گوگل بزنید به مطالب جالبی بر میخورید:ws2:

اینم نظر پزشکمون::ws3:

این ختنه کردن واسه مردا ولی درسته هااااا....

اون قسمتی که بریده میشه کلی ضرر داره بعدا که بزرگ میشن...به خصوص واسه زنشون...:hanghead:

لینک به دیدگاه
همین نیم ساعت پیش داشتم یک برنامه میدادم که تو مالی بود و درباره ختنه دختران بود.

یک جور اعتقاد مذهبی بود که اکثر مردم مالی دارند .به زبون محلی به ختنه دختران میگند

تطهیر.یعنی اعتقادات دارند که پاک میشند و میتونند از اون به بعد با خدا ارتباط برقرار کنند.

سوال من این هست که باید به عقایدشون احترام گذاشت؟؟؟

یعنی الان کسی بیاد به این ها بگه شما اشتباه میکنید .هر شخصیت دینی از نظر شما این حرف را زد.غلط میکنه.اشتباه میکنه.خدای شما بسیار بدذات هست که با ختنه دختران خوشحال میشه.

کار اشتباهی میکنه؟؟

ایا شما به عقاید این ها احترام میزارید؟؟؟؟؟؟

ایا اعتقادات این ها ارزش احترام گذاشتن داره؟؟؟؟؟

اگر نه.پس چرا این جمله کلیشه ای تکرار میشه که باید به همه عقاید احترام گذاشت؟؟

وای عکسارو که دیدم تا 5 دقیقه نفسم بالا نمی یومد چقد وحشتناک!!!:pichak29::pichak29:

ببین خیلی سوال خوبی پرسیدی واقعا چجوری میشه این جمله رو توجیه کرد یا توضیحش داد؟؟؟

با این تفاسیر مطمئنا اروپاییام واسشون سواله که چرا ما پسربچه هامونو ختنه می کنیم!

لابد از نظر اونها دیوانه ایم!!....

من واقعا فلسفه ختنه رو نمی دونم اصلا منطقی نیست...

لینک به دیدگاه
وای عکسارو که دیدم تا 5 دقیقه نفسم بالا نمی یومد چقد وحشتناک!!!:pichak29::pichak29:

ببین خیلی سوال خوبی پرسیدی واقعا چجوری میشه این جمله رو توجیه کرد یا توضیحش داد؟؟؟

با این تفاسیر مطمئنا اروپاییام واسشون سواله که چرا ما پسربچه هامونو ختنه می کنیم!

لابد از نظر اونها دیوانه ایم!!....

من واقعا فلسفه ختنه رو نمی دونم اصلا منطقی نیست...

خیلی از چیزها ماداریم که از نظر خیلی ها دیوانگی میتونه باشه.

باور کن دیدی که یک اروپایی نسبت به حجاب ما داره .خیلی بد هست.

اون ها اعتقاد دارند هم از نظر روحی و جسمی ضرر میرسونه.

اینکار را که پدر و مادر بچه هایشون را مجبور به حجاب میکنند .را یک جنایت میدونند.

ولی الان شما باید بگی که قابل مقایسه نیست.

ولی از کجا میدونیم که اون کسی که ختنه دختران را انجام میده از نظرش جنایتی انجام نمیده؟؟

لینک به دیدگاه
هر چند خودمو به دلايلي تو يه چارچوبي گذاشتم.اما هيچ چيز مطلقي رو در جهان نميبينم كه بخوام نسبت به اون تعصب داشته باشم.خيلي از اعتقادات ما ناشي از جهله.به همين دليل به نسبت افزايش آگاهي ما اونا هم قابل تغييرن.و همه چيزهايي كه به اسم خرافه يا باور غلط مي شناسيم قابل تغييره نه با سخره گرفتن كه فقط و فقط با آگاهي بخشي.

:ws2:مرسي محسن جان اسيره تحليل تم وقتي اعتقادي در شخصي شكل گرفت و بند بند وجودشو تسخير كرد خيلي سخت ميشه وكوچكترين انتقادي از ان به صورت حتي منطقي هم باشه عكس العمل خوبي نداره .اين سوالو دارم يك انسان در هر جاي دنيا كه باشه به چه صورت عقايدش شكل مي گيره و چه افرادي دران دخيل هستند . به طواف كعبه رفتم به حرم رهم ندادن :icon_gol: كه برون درچه كردي كه درون خانه ايي :icon_pf (44):مخلص شما داريوش

لینک به دیدگاه

به نظر من نه اعتقاذ خوبه نه سنت همش ام الفساده......میزنند دختر مردمو ناکار میکنند که چی بشه.......اینها آدم نیستند چه فرقی با شیطان پرستها دارند باز به اونها یا به خودشون ضرر میزنند یا به مردارها.........:icon_pf (34):

خدایا به این قومهای وحشی یا عقل بده یا دختر نده اصلا:ws21:

لینک به دیدگاه

خوب ببين به عقيده ي من نتيجه اي كه مي خواي از قياس يك جمله با اين موضوع بگيري كمي داراي شيطنت هست .

يعني شايد در ظاهر و نگاه سرسري حرفت منطقي به نظر بياد ، اما در اصل خيلي فاكتور هاي ديگه اي پشت اين دو موضوع كه با هم مقايسه كردي وجود دارند .

اينكه گفته مي شه بهتر هست به عقايد يكديگر احترام بگذاريم به چه مفهوم هست ؟

ببين ما يك سري دين و كيش مختلف داريم كه مي دونيم واقعا مي تونيم اين ها رو جز اديان واقعي ( و نه كاذب ) محسوب كنيم مثل مسيحيت ، مثل زرتشت ، مثل يهود ، مثل اسلام ، مثل .. اما يه سري اديان رو از درون قبول داريم كه واقعا اين ها رو مي تونيم با نام اديان كاذب نام ببريم به طور مثال شيطان پرستي

حالا وقتي ما ميگيم به عقايد يكديگر احترام بگذاريم در اصل هدفمون احترام به روح والاي بشريت هست ، به طور مثال ميگيم اگر يك نفر اومد در كنار شما كه در حال مطالعه ي كتاب قرآن هستي كتاب انجيلش رو باز كرد و شروع به مطالعه كرد كاريش نداشته باش ، نرو كتابش رو بگير و بسوزون ، يا اگر ديدي يك نفر در كنار آب نشسته و در داخل حوض سكه مي اندازه يا به يك درخت پارچه اي رو مي بنده نرو مسخره اش بكن ، اين اعتقاد و تفكر اين فرد هست و با اين كارش به كسي هم آسيب نمي زنه نه به خودش نه به ديگران كه اكثر مريدان اديان واقعي همينطور هستند و در اعتقاداتشون سنت هاي مخرب ديده نميشه .

اما بعضا در اديان كاذب و يا افراطيان اديان واقعي ميبينيم كه حركاتي خارج از شان انساني و به نوعي حركت مخربي ديده ميشه ، به طور مثال ممكنه بشنوي كه همسايه ي كنار منزل شما كه يك شيطان پرست بوده ديشب دختر باكره اش رو طبق آيين شيطان پرستان در داخل منزل قرباني كرده ، واقعا و انصافا آيا شما در چنين صحنه اي اين جمله اي كه در ابتداي تاپيك ذكر كرديد رو از ذهنتون عبور مي ديد و اين حركت رو با اون جمله قياس مي كنيد ؟ يعني آيا با خودتون مي گيد : خوب عقايدشون هست ديگه ، بايد احترام گذاشت ؛ و به طور مثال طبق روال گذشته به رابطه ي خود با اين فرد ادامه ميديد ؟ ؛ قطعا نه .

چون اين از منظر هر عقل و منطق در هر دين و آييني حركتي مخرب و مخالف موازين انساني هست ؛

البته همونطور كه گفتم گاهي هم مي بينيم كه اين به ظاهر سنت ها ، افراط و انحراف يك سري از مريدان منحرف شده ي يك دين ممكنه باشه ، به طور مثال همين قمه زني كه حداقل تصاويرش رو بسيار ديديم ، اين كار رو كساني انجام مي دهند با نام مسلمان ، اما همه ي ما مسلمانان هم مخالف اين كار هستيم زيرا كه حركتي مخرب است ، حالا شما فرض كنيد كه در فلان فروم آن طرف كره ي زمين يك نفر تاپيكي مي زند و با گذاشتن عكس قمه زني در روز عاشورا مي پرسد به عقيده ي شما آيا احترام گذاشتن به همه ي عقايد درست است ؟ و ..

بنابراين مي خوام بگم بله ، شرط انسانيت احترام به تمام اديان و عقايد است تا حدي كه سنت ها و اعمال ايشان مخرب نوع بشريت نباشند .

اما هيچ گاه هم نبايد فكر كنيم كه عقايد من و توده ام قطعا درست و بهترين است و بقيه عقايد غلط . اين همه نكته ي سومي بود كه با موضوع مخلوط شده بود .

شاد باشيد :icon_gol:

لینک به دیدگاه
خوب ببين به عقيده ي من نتيجه اي كه مي خواي از قياس يك جمله با اين موضوع بگيري كمي داراي شيطنت هست .

يعني شايد در ظاهر و نگاه سرسري حرفت منطقي به نظر بياد ، اما در اصل خيلي فاكتور هاي ديگه اي پشت اين دو موضوع كه با هم مقايسه كردي وجود دارند .

اينكه گفته مي شه بهتر هست به عقايد يكديگر احترام بگذاريم به چه مفهوم هست ؟

ببين ما يك سري دين و كيش مختلف داريم كه مي دونيم واقعا مي تونيم اين ها رو جز اديان واقعي ( و نه كاذب ) محسوب كنيم مثل مسيحيت ، مثل زرتشت ، مثل يهود ، مثل اسلام ، مثل .. اما يه سري اديان رو از درون قبول داريم كه واقعا اين ها رو مي تونيم با نام اديان كاذب نام ببريم به طور مثال شيطان پرستي

حالا وقتي ما ميگيم به عقايد يكديگر احترام بگذاريم در اصل هدفمون احترام به روح والاي بشريت هست ، به طور مثال ميگيم اگر يك نفر اومد در كنار شما كه در حال مطالعه ي كتاب قرآن هستي كتاب انجيلش رو باز كرد و شروع به مطالعه كرد كاريش نداشته باش ، نرو كتابش رو بگير و بسوزون ، يا اگر ديدي يك نفر در كنار آب نشسته و در داخل حوض سكه مي اندازه يا به يك درخت پارچه اي رو مي بنده نرو مسخره اش بكن ، اين اعتقاد و تفكر اين فرد هست و با اين كارش به كسي هم آسيب نمي زنه نه به خودش نه به ديگران كه اكثر مريدان اديان واقعي همينطور هستند و در اعتقاداتشون سنت هاي مخرب ديده نميشه .

اما بعضا در اديان كاذب و يا افراطيان اديان واقعي ميبينيم كه حركاتي خارج از شان انساني و به نوعي حركت مخربي ديده ميشه ، به طور مثال ممكنه بشنوي كه همسايه ي كنار منزل شما كه يك شيطان پرست بوده ديشب دختر باكره اش رو طبق آيين شيطان پرستان در داخل منزل قرباني كرده ، واقعا و انصافا آيا شما در چنين صحنه اي اين جمله اي كه در ابتداي تاپيك ذكر كرديد رو از ذهنتون عبور مي ديد و اين حركت رو با اون جمله قياس مي كنيد ؟ يعني آيا با خودتون مي گيد : خوب عقايدشون هست ديگه ، بايد احترام گذاشت ؛ و به طور مثال طبق روال گذشته به رابطه ي خود با اين فرد ادامه ميديد ؟ ؛ قطعا نه .

چون اين از منظر هر عقل و منطق در هر دين و آييني حركتي مخرب و مخالف موازين انساني هست ؛

البته همونطور كه گفتم گاهي هم مي بينيم كه اين به ظاهر سنت ها ، افراط و انحراف يك سري از مريدان منحرف شده ي يك دين ممكنه باشه ، به طور مثال همين قمه زني كه حداقل تصاويرش رو بسيار ديديم ، اين كار رو كساني انجام مي دهند با نام مسلمان ، اما همه ي ما مسلمانان هم مخالف اين كار هستيم زيرا كه حركتي مخرب است ، حالا شما فرض كنيد كه در فلان فروم آن طرف كره ي زمين يك نفر تاپيكي مي زند و با گذاشتن عكس قمه زني در روز عاشورا مي پرسد به عقيده ي شما آيا احترام گذاشتن به همه ي عقايد درست است ؟ و ..

بنابراين مي خوام بگم بله ، شرط انسانيت احترام به تمام اديان و عقايد است تا حدي كه سنت ها و اعمال ايشان مخرب نوع بشريت نباشند .

اما هيچ گاه هم نبايد فكر كنيم كه عقايد من و توده ام قطعا درست و بهترين است و بقيه عقايد غلط . اين همه نكته ي سومي بود كه با موضوع مخلوط شده بود .

شاد باشيد :icon_gol:

با درست یا غلطش اصلا کاری ندارم.

الان اعتقادی که در جوامع اروپایی و امریکایی به اسلام وجود داره.

همین حجاب هست.اعتقاد دارند که داره به زن توهین میشه.باعث مشکلات روحی و روانی میشه.از نظر جسمی هم اسیب میزنه و باعث مشکلات اجتماعی میشه و زن را تبدیل بهیک کالا میکنه.

حتی میگن اگر هم اینکار با میلشون انجام میشه.به خاطر اجبار خانواده و حتی اموزش در کودکی هست .و عدم دانش اون فرد هست که فکر میکنه حجاب چیز خوبی هست.چون از بچگی بهش گفتند.مثل کسی که پدر و مادرش کمونیسم یا نازی باشند و خودش هم کمونیسم بشه یا نازی بشه.

اصلا من میگم این همش چرت

ولی از کجا میدونی این حرف های ما برای اون فرد مالیایی تبار چرت نباشه؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
چه جالب .بهترین تاپیک هفته شد

حتی خودم از تاپیک خبر نداشتم و توش رای ندادم :ws3:

خوب خوشبختی و موفقیت زمانی میاد سراغت که ازش بیخبری:ws3:

مبارکات باشد..........:flowerysmile::w14:

لینک به دیدگاه

این موضوع دقیقا از شبکه ماهواره ای من تو پخش شده

وتحلیل هم شده..........

اینکار بسیار اشتباهه.....

سومالی کشوری هستش که هنوز از نظر سواد و فرهنگ مردم در سطح پایینی هستند.

خیلی واسم جالبه که اشاره شد اینکار فقط واسه مسلمونها انجام نمیشه بلکه در

کردستان ایران وکردستان عراق وحتی دیده شده در اینگلیس!!

یکی ازدوستان اشاره کردن اینکار یه عقیدس

شما باید بهش احترام بزارید.....

نه اینجوریام نیست دوست عزیز

درسته که با این عمل به خاطر جلوگیری از فساد در جامعه انجام میشه

اما وقتی اینکار بعدها باعث بشه یک دختر نتونه ازدواج کنه یا حتی فرزندی داشته باشه

به مرور زمان متوجه میشید این عمل واسه جلوگیری ازفساد نبوده بلکه سواستفاده برخی افراد سودجو هستش که برای بدست اوردن پول دست به هرکاری میزنند حتی فرهنگ سازی یک عمل نادرست

وربط ان مسائل دینی.......

لینک به دیدگاه

اممممممم!!!؟؟؟؟؟

من معمولا سعی میکنم به اعتقادات بقیه احترام بگذارم!

تا حدی که معقول باشه!!!

و یه چیز دیگه

داشتم صفحه های قبل رو میخوندم که واقعا متاسف شدم

برای کسی که قرآن رو میخونه و واقعا نمیفهمه منظور از آیاتش چیه و واسه خودش یه تفسیری درست میکنه!!!

من هیچ ادعایی ندارم

تا به حال هم قرآن رو کامل نخوندم

اما واسه افکار این شخص متاسفم!!!!

لینک به دیدگاه

به نظر من هر ملتی باید خودش اعتقادات خودش رو اصلاح کنه.

اینطور نمیشه شما بشینی این ور دنیا ببینی اونور دنیا دارن فلان کار رو انجام میدن ... مثلا دخترشون رو ختنه میکنن ... یا تو هند یارو بچه اش رو قربانی گاو میکنه ... یا تو چین مغز میمون و جنین انسان میخورن ...

خب اینا چیزایی که طی مرور زمان توی فرهنگ جاهای مختلف شکل گرفته ...

الان که وسائل ارتباطات جمعی گسترده شده شما خبر داری اون سر دنیا داره چه اتفاقاتی می افته، بعد میای با معیارهای خودت در موردش قضاوت می کنی... در صورتی که معیارهای محلی های اونجا برای قضاوت یه چیز دیگه ایه...

شعار گفتگوی تمدن های دوره آقای خاتمی این بود: جهانی فکر کن، محلی عمل کن.

پس لطفا شرایط زمینه ای هر قوم و قبیله ای رو مد نظر قرار بدین، بعد در موردش قضاوت کنید.

از نظر من این کار توی شرایط ایران که توش زندگی کردم، نشانی از بی فرهنگی و بی تمدنی هستش اما در مورد این قوم آفریقایی هیچ نظری ندارم.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...