رفتن به مطلب

احترام گذاشتن به همه اعتقادات درست هست؟؟؟؟

ارسال های توصیه شده

یه مثال میزنم:ما مشهدیها ماه شعبان و نیمه شعبان رو به رسم و ایین خودمون که اسمش چراغ براته میریم سر قبر امواتمون چون اعتقاد داریم که تو این روزها مرده هامون خیرو میبینند و روحشان به ارامش میرسه و ....از این حرفا

حالا به من بگو این اعتقاده یا رسم؟

رسمتونه:banel_smiley_4:ما رسم نداریم:ws3:

به بریدن و زدودن تمام یا بخشی از
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
(پوست
) از
خَتنه می‌گویند.

به هنگام ختنه ممکن است

(frenulum) آلت تناسلی هم بریده شود. به این کار
(frenectomy) گفته می‌شود.

سنت ختنه از تاریخ ثبت‌شده بشری قدیمی‌تر است و نگاره‌هایی از آن در غارهای دوران

و آرامگاه‌های مصری یافته شده‌است. و سنتی است که در اسلام نیز به آن تأکید شده. آمار ختنه پسران در کشورهای مسلمان بالا و در کشورهای اروپائی پائین می‌باشد.[
]

موضوع لزوم ختنه امروزه در جوامع غربی مورد بحث است وبرخی مطالعات بیانگر فوایدی نظیر کاهش عفونت‌های ادراری دوره نوزادی می‌باشند در حالی که برخی محققین بر عوارضی مانند کاهش حساسیت آلت تناسلی به تحریکات جنسی و آثار سوء روانشناختی آن تاکید دارند.

ریشهٔ کلمهٔ ختنه در انگلیسی (circumcision) به معنای بریدن دایره‌ای است که در آن پوست

به همراه
که پوست را به زیر نوک
متصل می‌کند بریده می‌شود. بهتر است ختنه حداکثر زیر دو سال انجام شود.[
]

نمیدونم با این مطالب توجیه شدین یا نه؟

الان یعنی ختنه مردا هم غلطه؟:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 100
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

amin 202 مهمان

بله....باید احترام گذاشت....چون اونا به اونچه که باور دارن عمل میکنن...ما هم نباید به باور های اونها بی احترامی کنیم.

ولی اینکه کارشون درسته یا نه ، مسلماً یکی از وحشیانه ترین کاراست. اما اگر خودشون مشکلی باهاش دارن،راه هایی برای بیان اعتراض هست.

اول بایستی سطح درک جمعیشون بالا بره که مثلاً ختنه دختران فلان عوارض رو میاره...بعد این درک بینشون همه گیر بشه...بعد جماعتشون میفهمن که این کار درستی نیست....بعد از یه مدت این قانون به یک ضد ارزش تبدیل میشه.

همه چی به زمان نیاز داره....20 سال پیش اگه صورتت سه تیغ بود ، همه فکر میکردن یه خلافی تو پاچته....ولی الان شرایط برعکسه...اگه ریش داشته باشی،فکر میکنن ...

همه چی به سطح درک مردم بستگی داره.

لینک به دیدگاه
رسمتونه:banel_smiley_4:ما رسم نداریم:ws3:

الان یعنی ختنه مردا هم غلطه؟:ws3:

بحث سر درست بودن یا غلط بودنش نیست بحث اینه که کلا ختنه یه رسمه و زن و مردش فرقی نداره.

در مورد غلط بودن و درست بودنش همینو بگم که عده ای میگن درسته و عده ای هم میگن غلطه

منم نمیدونم :ws52:

لینک به دیدگاه
خدا مشكل دارد وانحصار طلب است ..................:jawdrop:

خير

خدا تمام زيبايي ها وتمام خوبي ها ...........

خدا كمال مطلق ؛ خدا جمال مطلق است ..........

خدا يعني تمام خوبي ها...........

وكسي كه خوبي ها را نخواهد ؛ مشكل در خود او ست ونه در خدا

:ws37: الان وقتش رسید که رو اوردی به چرت و پرت گفتن و حرفای بی ربط به بحث

من به صفات خدا چی کار دارم الا؟

به من چه خدا زیاباست و خوشگله و خوبه

الان بحث یه چیز دیگست

شما میگی خدا و اسلام انحصار طلب نیست

من آیه اوردم که خلاف حرف شما بود :ws51:

دیگه این به خوشگل بودن خدا ربطی نداره:ws51:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
بحث سر درست بودن یا غلط بودنش نیست بحث اینه که کلا ختنه یه رسمه و زن و مردش فرقی نداره.

در مورد غلط بودن و درست بودنش همینو بگم که عده ای میگن درسته و عده ای هم میگن غلطه

خوب آقا جان...معلومه که غلطه!

میگیرن طفل مردمو ناقص میکنن،بعدم میگن مسلمونش کردیم....:icon_pf (34):

حالا اگر طرف بزرگ شدو خواست مسیحیتو انتخاب کنه چه؟

حالا ازینا بگذریم....

یعنی بغیر ازین 1.5 میلیارد مسلمون،هیشکی حالیش نبود که باید بچشو ختنه کنه؟

اگه ختنه خوب بود،خوب خوده خدا آدمارو تو ورژنای ختنه شده میداد بیرون دیگه....به قول اون عمّه خانوم تو کتاب قانون:چه جلافتا!!!:w58:

لینک به دیدگاه

:ws52:

حالا ازینا بگذریم....

اگه ختنه خوب بود،خوب خوده خدا آدمارو تو ورژنای ختنه شده میداد بیرون دیگه....به قول اون عمّه خانوم تو کتاب قانون:چه جلافتا!!!:w58:

یعنی فقط تو ایران پسرا رو ختنه میکنن:ws3:مسیحیا ختنه نشدن:ws3:چه جلفتا:ws28:

لینک به دیدگاه

این ختنه کردن واسه مردا ولی درسته هااااا....

اون قسمتی که بریده میشه کلی ضرر داره بعدا که بزرگ میشن...به خصوص واسه زنشون...:hanghead:

لینک به دیدگاه
:ws37: الان وقتش رسید که رو اوردی به چرت و پرت گفتن و حرفای بی ربط به بحث

من به صفات خدا چی کار دارم الا؟

به من چه خدا زیاباست و خوشگله و خوبه

الان بحث یه چیز دیگست

شما میگی خدا و اسلام انحصار طلب نیست

من آیه اوردم که خلاف حرف شما بود :ws51:

دیگه این به خوشگل بودن خدا ربطی نداره:ws51:

انسان فهميده هرگز دنبال مزخرفات وخرافات وعقايد غلط نمي رود بلكه دنبال خوبي ها وزيباييها بعنوان آلهه ومنشأ خوشبيختي ميرود ونتيجتاً دنبال خدا كه جامع تمام خوبي ها وزيبايي ها مي رود لذا خد ا پرست مي شود

ولي كسي كه از نظر عقلي وشعور ودرك مشكل دارد سراغ بت پرستي و.و.و مي رود

پس خداي ما انحصار طلب تمام خوبي ها - پاكي ها - زيبايي ها - عظمت ها - قدرتها - جمالها -كمال ها ..............واين يعني عين درستي وخوبي است

هرچه درجهان خوبي است از خدا سرچشمه گرفته است واومنحصر به فرد تمام كمالات وجود است

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
خدا ميگويد ؛ جز دين اسلام تمام اديان بشر باطل ومردود است ودر روز قيامت پذيرفتني نمي باشند

متن قران:

وَمَن يَبْتَغِ غَيْرَ الإِسْلاَمِ دِينًا فَلَن يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ ﴿۸۵﴾

ترجمه:

و هر كه جز اسلام دينى [ديگر] جويد هرگز از وى پذيرفته نشود و وى در آخرت از زيانكاران است (۸۵)

ادرس : سوره ۳: آل عمران - جزء ۳, ۴

خوب عمو جان.... چرا کلام خدا رو ناقص میاری؟

کاملشو بیار تا جماعت گمراه نشن!

قُلْ آمَنَّا بِاللَّهِ وَمَا أُنْزِلَ عَلَيْنَا وَمَا أُنْزِلَ عَلَىٰ إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَاقَ وَيَعْقُوبَ وَالْأَسْبَاطِ وَمَا أُوتِيَ مُوسَىٰ وَعِيسَىٰ وَالنَّبِيُّونَ مِنْ رَبِّهِمْ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ «84»

[اى پيامبر ! از جانب خود و پيروانت به همه] بگو : ما به خدا و آنچه بر ما نازل شده و آنچه بر ابراهيم و اسماعيل و اسحاق و يعقوب و نوادگان [داراى مقام نبوتشان] فرود آمده ، و آنچه به موسى و عيسى و پيامبران از سوى پروردگارشان داده شده ايمان آورديم ، و ميان هيچ يك از آنان فرق نمى‏گذاريم ، و ما در برابر او [و فرمان‏ها و احكام او] تسليم هستيم . « 84»

نتیجه:منظور از اسلام،همون تسلیم شدن در برابره پروردگاره....نه صرفاً دین اسلام...:w139:

من که ندیدم و نه شنیدم!:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
محمد بن عبد الله به مردم قريش فرمود :

دست از بت پرستي برداريد وخدا پرست شويد

جوابش را به جاي سخن .........شمشير عليه او كشيدند واو ناچارند از دينش دفاع كرد

اول ظالمين حمله ميكنند .................وپيامبران ناچارند دفاع ميكنند

هاا

آفرین

این جوابت خوب بود

برای اولین بار قانعم کردی:ws37:

گفتم اسلام خیلی خوبه ... بدی هم داره

این که میخواسته اونا رو از خرافه برداره خوبه...ولی نه اینکه بازم خرافه کنه تو مغزشون:ws51:

اونم با زور شمشیر

--------------

خوب اون درست

الان چی؟

الان اقا میاد به کفار میگه کافر نباشید..بعد اونا شمشیر میکشه بعد اعدام میشن؟

یا اینکه قبل از ینکه شمشیر بکشند اعدام میشند؟

دومی درسته :ws51:

---------------

حالا بحث تاپیک:

ما باید بریم به این قبیله هه بگیم دست از این کار بردارید بعد اگه حمله کردند بکشیمشون؟:ws38:

خوب به ما چه؟

لینک به دیدگاه
خوب خیلی ها بعضی از عقاید شیعیان را حماقت میدونند.

همانطور که اون شخص به خاطر جلوگیری از فساد در جامعه زنها را ختنه میکنه از نظر شما حماقت هست.

از نظر خیلی ها حجاب هم برای جلوگیری از فساد جامعه حماقت هست.

غیر از اینه؟؟؟؟

حماقت، حماقته چه این جا چه اون سر امریکا چه در من شیعه چه در ادمی که خدا نداره تو باورش

این که کسی رو از لذت و زندگی واقعی محروم میکنن کشتن اون ادم محسوب میشه چه نفس بکشه چه نفس نکشه دوسته من اینا دارن زن رو به یه ابزار فقط برای بقای نسلشون تبدیل میکنن

من در مورد حجاب نظر نمیدم چون جاش نیس اما اینم میدونم این افراطو تفریط های ماست که دنیا رو به کاممون تلخ کرده و میگم هرکسی خودش باید تعیین کنه چه رفتاری داشته باشه :icon_gol:

لینک به دیدگاه

حالا ازینا بگذریم....

من که میگم نظری ندارم

حالا اگه شما میخوای دلایل درست بودنش و یا غلط بودنش رو بدونی یه سرچ تو گول بزن میفهمی.

بعدشم اگه لطف کنی یه بار دیگه پست شماره 17 و 19 منو بخونی متوجه میشی ختنه ربطی به اسلام نداره

لینک به دیدگاه
هاا

آفرین

این جوابت خوب بود

برای اولین بار قانعم کردی:ws37:

گفتم اسلام خیلی خوبه ... بدی هم داره

این که میخواسته اونا رو از خرافه برداره خوبه...ولی نه اینکه بازم خرافه کنه تو مغزشون:ws51:

اونم با زور شمشیر

--------------

خوب اون درست

الان چی؟

الان اقا میاد به کفار میگه کافر نباشید..بعد اونا شمشیر میکشه بعد اعدام میشن؟

یا اینکه قبل از ینکه شمشیر بکشند اعدام میشند؟

دومی درسته :ws51:

---------------

حالا بحث تاپیک:

ما باید بریم به این قبیله هه بگیم دست از این کار بردارید بعد اگه حمله کردند بکشیمشون؟:ws38:

خوب به ما چه؟

شما يك نمونه از خرافات اسلام را بگو؟

لینک به دیدگاه
خوب عمو جان.... چرا کلام خدا رو ناقص میاری؟

کاملشو بیار تا جماعت گمراه نشن!

[اى پيامبر ! از جانب خود و پيروانت به همه] بگو : ما به خدا و آنچه بر ما نازل شده و آنچه بر ابراهيم و اسماعيل و اسحاق و يعقوب و نوادگان [داراى مقام نبوتشان] فرود آمده ، و آنچه به موسى و عيسى و پيامبران از سوى پروردگارشان داده شده ايمان آورديم ، و ميان هيچ يك از آنان فرق نمى‏گذاريم ، و ما در برابر او [و فرمان‏ها و احكام او] تسليم هستيم . « 84»

نتیجه:منظور از اسلام،همون تسلیم شدن در برابره پروردگاره....نه صرفاً دین اسلام...:w139:

من که ندیدم و نه شنیدم!:jc_thinking:

معلوم است كه منظور رسالت تمام پيامبران خدا تسليم همه مردم به امر خدا است وما فقط از اول خلقت تا پايان آن يك دين آسماني بيشتر نداريم

اما دين محمد بن عبدالله بر تمام اديان برتري دارد وبر تمام اديان موجود چيره خواهد شد واين وعده خداي متعال است

مدرك خود قران ميگويد :

هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ ﴿۳۳﴾

ترجمه:

او كسى است كه پيامبرش (محمد) را با هدايت و دين درست فرستاد تا آن را بر هر چه دين است پيروز گرداند هر چند مشركان خوش نداشته باشند (۳۳

لینک به دیدگاه

شما يك نمونه از خرافات اسلام را بگو؟

قند رو بزنیم تو چایی تا حلال شه بتونیم بخوریم:ws51:

لینک به دیدگاه
دوستان لطفا به هم بی احترامی نکنید و از بحث اصلی منحرف نشدید... :icon_gol:

:ws51:

هنوز بی احترامی نکردیم

ولی منحرف شدیم:ws37:

بیتاب:w000:

برگرد به بحث اصلی

تو به عقیده اون قبیله احترام میزاری یا نه؟:w000:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
من که میگم نظری ندارم

حالا اگه شما میخوای دلایل درست بودنش و یا غلط بودنش رو بدونی یه سرچ تو گول بزن میفهمی.

بعدشم اگه لطف کنی یه بار دیگه پست شماره 17 و 19 منو بخونی متوجه میشی ختنه ربطی به اسلام نداره

بنا به پاراگراف دوم صفحه ی 10اُم مقاله ای که ویکی پدیا بهش اتکا کرده تا بگه که این عمل،به قبل از مسلمونا برمیگرده،من این نتایجو پیدا کردم:

In CDI, the prevalence

is 80 percent among Muslims, 40 percent among those with no religion, and

15 percent among Protestants, and in Sudan the prevalence among Christian

women is lower than among Muslim women (DHS 1989-90).

اینجا میگه که ختنه،به میزان 80 درصد بین مسلمونا رایجه... پس اگر به مسلمونا ربطی نداره،پس چرا مسلمونا این درصدو یدک میکشن؟

و چرا امام بزرگ شیعیان به این عمل اشاره کرده؟

نظر کلی شیعیان بر پایه حدیثی است که ابن بابویه از علی، امام نخست شیعیان نقل می‌کند که «ایرادی ندارد اگر زنان را ختنه نکنید، ولی برای مردان واجب است»

من دارم جستجو می کنم....خواهشاً شما هم دنبالش بگردید تا پیدا کنیم اون جمله ای تو این مقاله که میگه ختنه مال قبل اسلامه...

اینم لینک اون مقالهه:

http://csde.washington.edu/fogarty/casestudies/shellduncanmaterials/day%202/Obermeyer,%20C.%20(1999)%20Female%20genital%20surgeries.pdf

لینک به دیدگاه
از اون کتابا هم میشه مثال درورد...فلن وقت و حوصله ندارم...ول ییادمه از اصول کافی یه چیزایی درورده بودم ...

بگذریم

خوب...تو اون کتابا مستقیم اینو ننوشته

ولی تو اونا نوشته تو هر زمان یه نفر به عنوان مرجع تقلید باید باشه...که حکم داد یعنی حکم خداست و باید اجراش کنید

احکام ثانویه

اینو که دیگه تو اون کتابا و نوشته

این قند زدن تو چایی یکی از احکام ثانویه بود که یکی مراجع دینی داده بود....و مردم هم باید اجراش میکردند.

عجب رفرانس اسلامي داديد :ws3:

ناكجا آباد :ws52:

من تمام صحبتهايم را با دليل وايه وحديث وروايت ومنبع مستند مي آورم وشما .........واقعاً :icon_pf (34):واي به حال من بدبخت .......خودم بايد به حال خويش گريه كنم كه چرا ؟

بگذريم

جواب نداريد

لینک به دیدگاه
حضرت علي مي فرمايد :

الناس اعداء ما جهلوا

مردم دشمن آن چيزي كه نمي دانند ؛ مي شوند

به خدا سوگند وبه عزت خدا قسم ..............شماها از دين خيلي خيلي چيزي هاي از ان نمي دانيد يا اگر ميدانيد بد مي دانيد يا ...............

واسه همین آقا دشمن اسرائیل ؟

امام حسین دشمن یزدی بود چون امام حسین از یزید چیزی نمیدوست ؟:ws51:

برعکسشم هست خوب

کسایی که دارن به آگاهی میرسند یه سری دشمنشون میشوند چون میترسند قدرت رو از دست بدند

:ws51:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...