رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

50 متر رو برحسب سانتی متر نوشتم و بعد تقسیم بر 1000 کردم که میشه 5 یعنی بر حسب یک هزارم:|

عدد ایشون 1.07 بود 5 رو تقسیم بر 1.07 کردم بعد جواب اون عدد شد:|

اوکی متوجه شدم !!

ممنونم .:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 260
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام.

این مشکلی که گاهی وقتا پیش میاد. اینکه درست زوم نمیشه وقتی میخوام ترسیمی رو دقیق تر یا ریز تر ببینم تا یه اندازه ای بیشتر نمیشه. چرا؟

nv,n

درود اگه توصیر میذاشتی بهتر میشد راهنمایی کرد.

اما در مورد سوالتون دلیلش اینه هر نرم افزاری تا یه حدی اجازه زوم میده و میشه با یه دقت خاصی تصاویر رو کشید. از یه حدی بیشتر نمیره چه در زوم این چه در زوم اوت

اما یه راه هایی هست برای اینکه به مقصود برسید. استفاده از اندازه گذاری نصبی هستش و اون اینکهترسیماتتون رو در نواحی بیشترین زوم اوت انجام بدید اون وقت میتونید زوم بیشتری داشته باشید. به همون اندازه که زوم اوت کنید به زوم این تون اضافه میشه.

خودم گیج شدم از این توضیحات:ws3:

لینک به دیدگاه
nv,n

درود اگه توصیر میذاشتی بهتر میشد راهنمایی کرد.

اما در مورد سوالتون دلیلش اینه هر نرم افزاری تا یه حدی اجازه زوم میده و میشه با یه دقت خاصی تصاویر رو کشید. از یه حدی بیشتر نمیره چه در زوم این چه در زوم اوت

اما یه راه هایی هست برای اینکه به مقصود برسید. استفاده از اندازه گذاری نصبی هستش و اون اینکهترسیماتتون رو در نواحی بیشترین زوم اوت انجام بدید اون وقت میتونید زوم بیشتری داشته باشید. به همون اندازه که زوم اوت کنید به زوم این تون اضافه میشه.

خودم گیج شدم از این توضیحاتws3.gif

سوال1)

انگار منظورم رو خوب نرسوندم.

تو اتوکد ایتقدری میتونیم زوم اوت کنیم که کل ابجکت هایی که ترسیم کردیم رو ببینیم یا انقد زوم این کنیم که اتصال دو خط رو ببینیم. درسته؟

اما گاهی تو بعضی فایلا نمیتونم تا یه حدی بیشتر نمیشه زوم اوت کنم . این شکل رو ببین نهایت زوم اوتی که امکانشو میداده.

hynvms4pks0iwbu59je.png

سوال 2)

چطوری نماد اندازه گذاری رو تغییر بدم؟ ( تنظیمات رنگ، شمایل، اندازه...)

لینک به دیدگاه
سوال1)

انگار منظورم رو خوب نرسوندم.

تو اتوکد ایتقدری میتونیم زوم اوت کنیم که کل ابجکت هایی که ترسیم کردیم رو ببینیم یا انقد زوم این کنیم که اتصال دو خط رو ببینیم. درسته؟

اما گاهی تو بعضی فایلا نمیتونم تا یه حدی بیشتر نمیشه زوم اوت کنم . این شکل رو ببین نهایت زوم اوتی که امکانشو میداده.

hynvms4pks0iwbu59je.png

سوال 2)

چطوری نماد اندازه گذاری رو تغییر بدم؟ ( تنظیمات رنگ، شمایل، اندازه...)

nv l,vn s,hg

:icon_pf (34):

در مورد سوال اول باید بگم طبق تصویر زوم اوت خوبی بهتون داده اون خطوط قرمز مربوط به اندازه گذاریه که اندازه ها تون خیلی خیلی سایزش بزرگه کمش کنید:|

در مورد سوال دوم از قسمت dimension style manger استفاده کنید.

که میتونید در بخش کامنت بار با دستور dimstyle اون رو باز کنید.

لینک به دیدگاه
nv l,vn s,hg

:icon_pf (34):

در مورد سوال اول باید بگم طبق تصویر زوم اوت خوبی بهتون داده اون خطوط قرمز مربوط به اندازه گذاریه که اندازه ها تون خیلی خیلی سایزش بزرگه کمش کنید:|

در مورد سوال دوم از قسمت dimension style manger استفاده کنید.

که میتونید در بخش کامنت بار با دستور dimstyle اون رو باز کنید.

بزرگی اندازه گذاری واسه اینه که ببینید نمیتونم کل ابجکتا رو ببینم. درحالت عادی اینقد زوم اوت میشه که تمام رو به صورت کامل میبینیم.

کل ترسیمات اینا هستن ولی تمام اونچه در زوم اوت نشون میده عکس قبلیه.

w8o6gcmnwrq0qbdj2b84.png

مرسی .

لینک به دیدگاه
بزرگی اندازه گذاری واسه اینه که ببینید نمیتونم کل ابجکتا رو ببینم. درحالت عادی اینقد زوم اوت میشه که تمام رو به صورت کامل میبینیم.

کل ترسیمات اینا هستن ولی تمام اونچه در زوم اوت نشون میده عکس قبلیه.

w8o6gcmnwrq0qbdj2b84.png

مرسی .

یکی مشکل از واحد اندازه گیزیت هستش ببین روی چیه گه اندازه هات واقعی تر بشه.

دومی هم اینکه در بخش کامنت بار برنامه این رو بنویس

اول z رو تایپ کن

اینتر

بعد e رو تایپ کن

اینتر

تما ترسیماتت رو نوشن میده.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
چطوری باید پرینت a4 از اتوکد بگیرم که همون قدر در بیاد؟

با پرینتر معمولی

:ws52::ws52:

اگه درست متوجه سوالت شده باشم و مقیاس پرینت برات مهم نباشه بعد از تنظیمات پرینتر و انتخاب نوع کاغذ ،

در قسمت Plot scale تیک گزینه Fit to paper رو بزنید .

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

من تو اتوکد لایه بندی انجام میدم موقع پرینت ، لایه نشون داده نمیشه تو لایه هم چک کردم پرینت فک کنم فعاله باید چی کنم ؟

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

من تو اتوکد لایه بندی انجام میدم موقع پرینت ، لایه نشون داده نمیشه تو لایه هم چک کردم پرینت فک کنم فعاله باید چی کنم ؟

:icon_gol:

چک کنید که freez نباشه

لینک به دیدگاه
:ws52::ws52:

اگه درست متوجه سوالت شده باشم و مقیاس پرینت برات مهم نباشه بعد از تنظیمات پرینتر و انتخاب نوع کاغذ ،

در قسمت Plot scale تیک گزینه Fit to paper رو بزنید .

نه کلا مثلا دوتا نقشه تو یک صفحه کد داریم و میخواهیم از یکیش پرینتر a4 بگیرم . با پلاتر نه با پرینتر معمولی روی کاغذ معمولی . مقیاس رو اصلا چطوری باید بهش بدم که فقط هم همون یه نقشه رو بگیرم نه جفتشو سایز نقشه مثلا 1/200 هست ولی من میخوام روی کاغذ بیارمش خیلی ریز میاد:hanghead:

لینک به دیدگاه
نه کلا مثلا دوتا نقشه تو یک صفحه کد داریم و میخواهیم از یکیش پرینتر a4 بگیرم . با پلاتر نه با پرینتر معمولی روی کاغذ معمولی . مقیاس رو اصلا چطوری باید بهش بدم که فقط هم همون یه نقشه رو بگیرم نه جفتشو سایز نقشه مثلا 1/200 هست ولی من میخوام روی کاغذ بیارمش خیلی ریز میاد:hanghead:

درود

یه پست مینا زده که تقریبا توضیحاتش برای مورد مشابه شماست و با تصویر توضیح داده

شما فقط باید از گزینه های مختلفش استفاده کنید

تو قسمت ویندو که میزنید بعد اون قسمت که میخواید پرین بشه رو انتخاب کنید

http://www.noandishaan.com/forums/thread43540-14.html

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام من چند هفته ای هست که به صورت خودآموز شروع کردم به یادگیری اتوکد، البته چون ورژن 2007 رو داشتم رو اون دارم کار میکنم و یک فایل تمرین پیدا کردم و نقشه هایی که اون داده رو میکشم. حالا چند تا سوال دارم:

1- اگر سرکار بریم نقشه مثلا دستی آماده با ابعاد بهت میدن میگن رسم کن، درسته؟

2- خط مماس دو دایره رو چطور میشه رسم کرد؟

3- یک تصویر به پیوست ارسال کردم، میشه برام توضیح بدید که اون خط آخر که با فلش مشخص شده رو چطور رسم کنم؟ دو تا کمان بالا و پایین که شعاع 25 و 16 دارند رو رسم کردم، حالا باید این کمان با شعاع 64 رو رسم کنم که به اونا وصل شده و با trim اضافات رو پاک کنم، میشه راهنمایی کنید که چطور باید رسم بشه؟

با تشکر

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه
سلام من چند هفته ای هست که به صورت خودآموز شروع کردم به یادگیری اتوکد، البته چون ورژن 2007 رو داشتم رو اون دارم کار میکنم و یک فایل تمرین پیدا کردم و نقشه هایی که اون داده رو میکشم. حالا چند تا سوال دارم:

1- اگر سرکار بریم نقشه مثلا دستی آماده با ابعاد بهت میدن میگن رسم کن، درسته؟

2- خط مماس دو دایره رو چطور میشه رسم کرد؟

3- یک تصویر به پیوست ارسال کردم، میشه برام توضیح بدید که اون خط آخر که با فلش مشخص شده رو چطور رسم کنم؟ دو تا کمان بالا و پایین که شعاع 25 و 16 دارند رو رسم کردم، حالا باید این کمان با شعاع 64 رو رسم کنم که به اونا وصل شده و با trim اضافات رو پاک کنم، میشه راهنمایی کنید که چطور باید رسم بشه؟

با تشکر

درود

جواب سوالاتتون:

1- بستگی به جایی که میرید برای کار داره شاید نیاز باشه نقشه هایی که دستی کشیده شده رو کامپیوتری کنید و شاید پروژه هایی بددن که نیاز باشه از خلاقیت و اطلاعات خودتون استفاده کنید.

مگه اینکه صرفا برای ترسیم کاری بخوان شمارو.

2-موس رو نزدیک دایره میکنی و دکمه shift رو نگه میدارید و روی دایره کلیک میکنی و مماس رو انتخاب میکنی

3- در مورد شکلتون بسیار ساده ست.

شما دو دایره به شعاع عای 25 و 16 دارید که مرکز هاشونم مشخص این دو رو رسم کنید بعد با استفاده از دستور دایره (دایره ای که با دو مماس و شعاع TTR) اون خط بین دو دایره رو به صورت مماس رسم میکنید.

یا از طریق کامند بار TTR رو بنویسید یا از منوی draw بعد circle و بعد Tan,Tan,Radius رو بزنید و بعد دو تا دایره مذکور رو انتخاب کنید و شعاع رو همونطور که در شکل مشخصه 64 بزنید خط مماس بر دو دایره رسم میشه.

لینک به دیدگاه
درود

جواب سوالاتتون:

3- در مورد شکلتون بسیار ساده ست.

شما دو دایره به شعاع عای 25 و 16 دارید که مرکز هاشونم مشخص این دو رو رسم کنید بعد با استفاده از دستور دایره (دایره ای که با دو مماس و شعاع TTR) اون خط بین دو دایره رو به صورت مماس رسم میکنید.

یا از طریق کامند بار TTR رو بنویسید یا از منوی draw بعد circle و بعد Tan,Tan,Radius رو بزنید و بعد دو تا دایره مذکور رو انتخاب کنید و شعاع رو همونطور که در شکل مشخصه 64 بزنید خط مماس بر دو دایره رسم میشه.

مرسی از راهنمایی شما ولی وقتی این روش رو میرم دایره ایجاد شده شبیه دایره شماره 1 میشه، دستور trim رو استفاده کردم بعد mirror اما باز اون شکلی که می خاستم نشد، وقتی هم میخام دایره رو جابجا کنم تا به دو دایره بالا و پایین محیط باشه نمیتونم طوری تنظیم کنم که در دو نقطه بهشون بچسبه،:4564:

اگر میشه در مورد اونی که با شماره دو هم مشخص کردم توضیح بدید، آخه اون دایره هایی که میخام رسم کنم مرکزشون باید مشخص باشه، یا فاصله از خط محوری، :5c6ipag2mnshmsf5ju3:hanghead:

help me please

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه
مرسی از راهنمایی شما ولی وقتی این روش رو میرم دایره ایجاد شده شبیه دایره شماره 1 میشه، دستور trim رو استفاده کردم بعد mirror اما باز اون شکلی که می خاستم نشد، وقتی هم میخام دایره رو جابجا کنم تا به دو دایره بالا و پایین محیط باشه نمیتونم طوری تنظیم کنم که در دو نقطه بهشون بچسبه،:4564:

اگر میشه در مورد اونی که با شماره دو هم مشخص کردم توضیح بدید، آخه اون دایره هایی که میخام رسم کنم مرکزشون باید مشخص باشه، یا فاصله از خط محوری، :5c6ipag2mnshmsf5ju3:hanghead:

help me please

انقدر کیفیت تصویر آپلودیتون رزولوشنش پایینه که اصلا نتونستم تشخیص بدم کدوم یکه کدوم دو:icon_pf (34):

مشکل اولتون گه همون دایره مماس هستش:

ببینید اتوکد یه نرم افزاره و شما باید بهش بفهمونید که میخوایید مماس رو براتون چجوری بزنه و نیازی به میرور و غیره نیست.

شما هرچی نقاط انتخابی روی مماس دایره بیرونی تر باشه مماس ایجادی محدب میشه و هرچی داخلی باشه مماس ایجادی مقعر میشه

تصویر زیر رو ببینید

اگر دایره رو به چهار قسمت تقسیم کنیم برای اینکه کمان محدب باشه باید نقاط بالایی نیمه ی دایره رو انتخاب کنیم و هر سمتی رو انخاب کنید دقیقا کمان همون سمت زده میشه

vlhd8cr4fugx0rccm1k.jpg

نتیجه انتخاب به این صورت شکل زیر هستش.

kc9wxeac0ffjljvhcosh.jpg

شما قسمت های مشخص شده روی دایره رو انتخاب نکردید و ربع های داخلی رو انتخاب کردید.

این از مشکل اولتون همین کار رو برای سمت دیگه انجام بدید .

مشکل دومتون.

ابتدا کمان 52 رو که با رنگ سبز مشخص کردم به همین روش و برای دایره های داخلی بزنید دایره هارو با ستاره سبز مشخص کردم براتون دقیقا مثل روش بالا عمل کنید .

بعد از اون دایره به شعاع ده که با رنگ قرمز مشخص کردم رو بزنید که مرکزش هم مشخصه

حالا دایره ای رو که با رنگ آبی مشخص کردم رو با استفاده از روش مماس ها بین دایره 40 و کمان 52 بزنید

دایره زرد رو هم بین دایره R10 و کمان 52 به روش مماس ها بزنید.

g4fiovzau8yv77qtooo.png

مشکل شما حل شد:ws3:

لینک به دیدگاه
انقدر کیفیت تصویر آپلودیتون رزولوشنش پایینه که اصلا نتونستم تشخیص بدم کدوم یکه کدوم دو:icon_pf (34):

مشکل اولتون گه همون دایره مماس هستش:

ببینید اتوکد یه نرم افزاره و شما باید بهش بفهمونید که میخوایید مماس رو براتون چجوری بزنه و نیازی به میرور و غیره نیست.

شما هرچی نقاط انتخابی روی مماس دایره بیرونی تر باشه مماس ایجادی محدب میشه و هرچی داخلی باشه مماس ایجادی مقعر میشه

تصویر زیر رو ببینید

اگر دایره رو به چهار قسمت تقسیم کنیم برای اینکه کمان محدب باشه باید نقاط بالایی نیمه ی دایره رو انتخاب کنیم و هر سمتی رو انخاب کنید دقیقا کمان همون سمت زده میشه

نتیجه انتخاب به این صورت شکل زیر هستش.

شما قسمت های مشخص شده روی دایره رو انتخاب نکردید و ربع های داخلی رو انتخاب کردید.

این از مشکل اولتون همین کار رو برای سمت دیگه انجام بدید .

مشکل دومتون.

ابتدا کمان 52 رو که با رنگ سبز مشخص کردم به همین روش و برای دایره های داخلی بزنید دایره هارو با ستاره سبز مشخص کردم براتون دقیقا مثل روش بالا عمل کنید .

بعد از اون دایره به شعاع ده که با رنگ قرمز مشخص کردم رو بزنید که مرکزش هم مشخصه

حالا دایره ای رو که با رنگ آبی مشخص کردم رو با استفاده از روش مماس ها بین دایره 40 و کمان 52 بزنید

دایره زرد رو هم بین دایره R10 و کمان 52 به روش مماس ها بزنید.

مشکل شما حل شد:ws3:

:hapydancsmil::hapydancsmil::hapydancsmil::hapydancsmil::ws31::ws31::ws31::ws31::girl_yes2::girl_yes2::girl_yes2::love070::love070::love070::love070::flowerysmile::flowerysmile::flowerysmile::flowerysmile:

بسیار بسیار سپاسگزارم

:w72::w72::w72::w72::w72::w72::w72::w72::w72::w72:

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید :ws3:

من یه عکس رو اوردم تو اوتوکد( مثل تمرین اسب که پارسال عید انجام دادیم ) می خوام بکشمش همش منحنیه !! خیلی طول می کشه !!

راه اسون تری هس ؟ من اول منحنی ها رو می کشم بعد اندازه شکل می کنم خیلی تایم می گیره ! :whistle:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...