رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ممنون دوستان. پس زاویه ها رو باید دستی حساب کنم . فک کردم خودشون تو نقشه هر چی لازم باشه میدن.

حالا یه سوال دیگه برای کشیدن خط افقی و عمودی نوشته باید ortho رو فعال کنید یا از استاتوس بار روی آیکونش کلیک کنین یا می تونین از shift استفاده کنین اما وقتی من shift رو نگه میدارم دیگه نمی تونم با صفحه کلید مقدار بدم که!! قسمت ماشین حساب کیبورد غیر فعال میشه ؟

کلید f8 رو بزنید دیگه خطوط مورب رو نمیکشه یا عنمودی میزنه یا افقی و نیازی به گرفتن shift هم نداره.

آیکون ortho گوشه سمت چپ صفحه اتوکد زیر کامند بار هستش.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 260
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کلید f8 رو بزنید دیگه خطوط مورب رو نمیکشه یا عنمودی میزنه یا افقی و نیازی به گرفتن shift هم نداره.

آیکون ortho گوشه سمت چپ صفحه اتوکد زیر کامند بار هستش.

ممنون اینا رو می دونم فقط می خوام بدونم برای بقیه هم همینجوری هست با shift نمی تونن کار کنن؟ پس چرا تو کتابش نوشته!!

اصلا این shift مشکل داره !!! باز یه جا نوشته برای انتخاب اشیا روی هم مثل دو خط وقتی پیغام select objects میاد shift رو نگه دارید بعد کلید spacebar رو فشار بدید هر بار فشار بدید یکی از این اشیا انتخاب می شن!! اینم نشد:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
ممنون اینا رو می دونم فقط می خوام بدونم برای بقیه هم همینجوری هست با shift نمی تونن کار کنن؟ پس چرا تو کتابش نوشته!!

اصلا این shift مشکل داره !!! باز یه جا نوشته برای انتخاب اشیا روی هم مثل دو خط وقتی پیغام select objects میاد shift رو نگه دارید بعد کلید spacebar رو فشار بدید هر بار فشار بدید یکی از این اشیا انتخاب می شن!! اینم نشد:banel_smiley_4:

فک کنم فقط وقتی بخوایم با موس نقطه رو انتخاب کنیم shift جواب بده .

:ws38: کلید spacebar اخه چرا ؟؟؟

همون شیفت رو نگه دارید شی رو انتخاب کنید کفایت میکنید ! :w16:

لینک به دیدگاه

یه چیز دیگه من اومدم یه همچین شکلی رو کشیدم (اول مثلث رو با مختصات سه نقطش که داشتم و بعد هم دایره رو با 3 نقطه گوشه مثلث که داشتم)

ظاهرا درسته ولی چرا وقتی خیلی روی گوشه ها زووم می کنم مماس نیستن دایره یکم داخل گوشه مثلث شده ؟؟ این طبیعی هست؟

article2220.jpg

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
با سلام.

من میخوام یه فایل اتوکد رو تغییر بدم ولی نمیشه مشکلش چیه ؟؟!

میتونه از فریز اینا باشه ؟

سلام

بلوک نشده؟؟

کلیک کن روش.... x (ایکس)...اینتر رو بزن ....

لینک به دیدگاه
سلام

بلوک نشده؟؟

کلیک کن روش.... x (ایکس)...اینتر رو بزن ....

فک کنم همون بلوک شده

با این کار میتونم ویرایش کنم؟

ممنونم. :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
فک کنم همون بلوک شده

با این کار میتونم ویرایش کنم؟

ممنونم. :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

:icon_gol::icon_gol:

آره یکپارچه شده احتمالا....اول روش کلیک کن....بعد x رو بزن و اینتر...بعد روش باز کلیک کن...به اصطلاح منفجر میشه..

لینک به دیدگاه
:icon_gol::icon_gol:

آره یکپارچه شده احتمالا....اول روش کلیک کن....بعد x رو بزن و اینتر...بعد روش باز کلیک کن...به اصطلاح منفجر میشه..

ممنونم :icon_gol:

اگه چند تا بلوک رو هم بیفته چی ؟ میشه کاری کرد ؟

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام.

میخواستم برنامه اتوکد رو انتقال بدم به ورد میشه؟چگونه ؟

یه سوال دیگه هم داشتم اگه بخوام این خط های اجدار رو با اتوکد بکشم چیکار کنم ؟؟؟

1439148941091.gif

لینک به دیدگاه
برای اینکه وقتی فایلی را copy و paste می کنیم فونت ها در هم ریخته نشوند خواه فونت فارسی خواه فونت انگلیسی چه باید کرد؟

بنده خودم وقتی میخوام یک تصویر از اتوکد بگیریم چه بخوام بزارم تو ورد و چه بخوام به عنوان یک عکس آموزش در این تالار استفاده کنیم از برنامه وان نت خود میکروسافت استفاده میکنم روش کار به این صورت هست که با باز کردن این برنامه و رفتن روی گزینه insert روی گزینه دوربین رفته و کلیک کنید اگر برنامه اتوکد شما باز باشد به اون صفحه میره حالا هر قسمت رو که میخواهید با باز کردن یک پنجره عکس میگیره و به داخل خودش میبره حالا شما می تونید اون عکس رو به از اونجا کپی کنید و در ورد استفاده کنید.

آموزش هاش در اینترنت هستش .......... خیلی کار رو راحت میکنه .....و کاربردهای زیاد دیگری هم داره ......

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

با سلام برای من هم این سوال پیش اومده بود که تو انجمن دیگه این جواب رو به من دادن گفتم اینجا بذارم بد نیست .

منبع : جناب مهندس راهپرداز

لینک به دیدگاه
برای اینکه وقتی فایلی را copy و paste می کنیم فونت ها در هم ریخته نشوند خواه فونت فارسی خواه فونت انگلیسی چه باید کرد؟

حتی الامکان باید از فونت های اصلی استفاده کنید و اگه از فونت مشخصی در نوشتار نقشه ها استفاده میکنید موقع کپی پیست و فرستادن اون برای دیگران یا انتقال به سیستم دیگه فونت رو هم کپی کنید و در سیستم دیگه فونت رو قرار بدید:a030:

لینک به دیدگاه

سلام.ازاتودسک فونت کپی کن،بیشترفونت های پارسی بخاطرحجم وکدهای اسکی بامشکل مواجه هستن که بایدچندنوع فونت راتست کنی،تاجواب بگیری.ازاتوکد14تاالان همواره این روش پاسخ داده عالی

فرستاده شده از LT22iِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام من در مورد پیدا کردن مساحت سوال دارم.

اول اینکه اگر من شکی داشته باشم برای استفاده از دستور area فرقی اره از boundary استفاه کنم یا region؟ من امتحان کرم فرقی نداشت !

اگر شکل من داخلش یه شکل دیگه باشه بخوام مساحت فضای بین ایندو شکل رو حساب کنم (فرض کنید یه مستطیل دارم داخلش یه دایره کشیدم ) برای اینکار به غیر از اینکه بیام اون ناحیه بین رو هاشور بزنم و بعد مساحت هاشور رو پیدا کنم یا region کنم و هر دو رو از هم کم کنم راهی وجود داره؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دوباره سلام. این شکل رو من نتونستم رسم کنم ، می شه کمک کنید. اون دایره شعاع 42 چجوری هست؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
1440335646471.gif

سلام.

من اومدم این تمرین رو انجام بدم قصد داشتم کمان 42 بزنم که جور در نمیاد باید چه کنیم ؟؟؟

آره منم تا همینجا رفتم ، نمی دونم چرا

کشفیدم:hapydancsmil:

dynamic input رو خاموش کنیم میشه کمان رو زد!!! چراشو نمیدونم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...