رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

sghl

سلام

یه تصویر از اندازه گذاری هایی که انجام دادید رو بذارید تا بفهمیم مشکل از کجاست.

مختصات 35>25@ را وارد کردم . اندازه گیری چیزی دیگری را نشون میده (عکس پیوست)

از stratup هم واحد را متریک کردم بازهم تغییری نکرد.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 260
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مختصات 35>25@ را وارد کردم . اندازه گیری چیزی دیگری را نشون میده (عکس پیوست)

از stratup هم واحد را متریک کردم بازهم تغییری نکرد.

ظاهرا" که مشکلی نداره میمونه نوع اندازه گذاری خودت

ببین اینطوری انجامش میدی؟

چون حساب که کردم شما مقدار y خطی که کشیدی 35 هستش نه طول خط

اینطوری باید رسمش کنی

اولین نقطه خط رو که مشخص میکنی و میکشی دو مقدار بهت میده یکی r دیگری زاویه

ar7qm0lr94nhh429n78h.jpg

http://www.noandishaan.com/upload/images/ar7qm0lr94nhh429n78h.jpg

مقدار r رو که وارد کردی بعد از اون با زدن کلید tab روی صفحه کلید مقدار زاویه رو هم مشخص میکنی

0nozgzwbwlxo2mn2ue93.jpg

http://www.noandishaan.com/upload/images/0nozgzwbwlxo2mn2ue93.jpg

پ.ن: برای دیدن بهتر تصاویر روی لینک ها کلیک کنید

لینک به دیدگاه

در ادامه مطلب بالا :|

روش فعال کردن مختصات قطبی:|

در پایین صفحه روی شکلی که مشخص کردم و اسمش Dynamic input هستش کلیک کنید تا چراغش روشن بشه حالا میتونید مختصات قطبی رو وارد کنید

برای تنظیمات مربوط به این بخش هم روی همون آیکن های پایین کلیک راست کنید و setting رو بزنید کادری مطابق تصویر زیر میاد که برای هر کدوم میتونید تنظیمات دلخواه تون رو وارد کنید

h3ckkbx6y3xf5mxu52.jpg

http://www.noandishaan.com/upload/images/h3ckkbx6y3xf5mxu52.jpg
لینک به دیدگاه

سپاس جناب مهندس...با روش شما درست در میاد

همونطور که شما اشاره کردید 35و 25 را بعنوان مختصات x, y نقطه دوم در نظر میگیره ...ولی چرا؟

من قبلا با همین روش یعنی وارد کردن "زاویه خط>طول خط@ " کار میکردم همه چیز درست بود ولی الان اعداد ورودی را بعنوان X, Y نقطه دوم در نظر می گیره؟!؟

سوال دوم که باز جدیدا باهاش روبرو شدم هر چه از قسمت DIRECTION جهت صفر زاویه را تغییر میدم باز جهت زاویه صفر را روی همون پیش فرض یعنی شرق در نظر میگیره؟!؟

بعنوان مثال مطابق عکس پیوست از بخواهیم خط AC را ترسیم کنیم بطوریکه خط AB بعنوان مبنای صفر زاویه در نظر گرفته شود باید چکار کرد؟

لینک به دیدگاه

همونطور که شما اشاره کردید 35و 25 را بعنوان مختصات x, y نقطه دوم در نظر میگیره ...ولی چرا؟

من قبلا با همین روش یعنی وارد کردن "زاویه خط>طول خط@ " کار میکردم همه چیز درست بود ولی الان اعداد ورودی را بعنوان X, Y نقطه دوم در نظر می گیره؟!؟

سوال دوم که باز جدیدا باهاش روبرو شدم هر چه از قسمت DIRECTION جهت صفر زاویه را تغییر میدم باز جهت زاویه صفر را روی همون پیش فرض یعنی شرق در نظر میگیره؟!؟

بعنوان مثال مطابق عکس پیوست از بخواهیم خط AC را ترسیم کنیم بطوریکه خط AB بعنوان مبنای صفر زاویه در نظر گرفته شود باید چکار کرد؟

از اندازه گذاری مرتبط یا relative dimension استفاده کنید

این نوع اندازه گذاری اندازه نسبت به آخرین ترسیمه شما رو در نظرمیگیره

لینک به دیدگاه
چرا من هر چقد اندازه هامو تغییر میدم این سایز اندازه گذاریم تغییر نمیکنه؟؟؟

nlkuywxrqcs0eg1sp3ih.gif

eng.l.s

در تب fit

از قسمت use overall scale عدد را تغییر بدید تا اندازه مناسب بدست بیاد

و اینکه اگه بخوای اندازه های قبلیت تغییر کنن (بزرگ یا کوچک بشن) باید اندازه هارو انتخاب کنی وگرنه این تغییرات برای اندازه های بعدی اعمال میشه

لینک به دیدگاه

در خصوص سوال اول باید بگم که این امکاناتی که اتوکد قرار داده و بسته به شرایط ازش استفاده میکنیم حالت پیش فرض نوع ترسیمات رو هم خودتون میتونید برای اتوکد مشخص کنید. شما باید با قسمت command اتوکد ارتباط بیشتری برقرار کنید در این قسمت اتوکد با شما صحبت میکنه و هرچی نیاز باشه برای انجام عملیات های بعدی رو بهتون میگه و اینکه چطور میخواید خط دایره یا هر ترسیمی رو انجام بدید

برای همین مورد توضیح میدم. وقتی لاین رو میزنید به شما میگه specify first point یعنی نقطه اول رو وارد کنید و مختصات یک نقطه رو با x,y مشخص میکنن

بعد از وارد کردن بهتون میگه specify next point or [undo].d که میگه نقطه دوم رو وارد کن یا برگشت رو وارد کن.

در واقع با گفتن نقطه به شما میگه که مختصات x,y رو میخواد و برای مختصات قطبی آماده نیست :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام ب همگی :icon_gol:

من ی مشکلی تو اتوکد دارم اینکه وقتی تو قسمت NEW ی فایل پیش فرض رو انتخاب میکنم چرا تو محیط اتوکد نشون نمیده !! موقع پرینت هم باید اون کادر دور پلانم باشه ک نیست!

مثلا این رو انتخاب کردم

kgna_untitled.jpg

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها.

یه فایل اتوکدی دارم، خط های یه لایه ضخیم نشون داده میشه. به هر دری میزنم که عادی نشون بده نمیشه :w58:

Lineweight خاموشه.

حتی وقتی روشن هم میکنم، ضخامت خط رو تغییر میدم و کم و زیاد میکنم، باز این تغییر نمیکنه.

خط ها رو تو یه لایه دیگه کپی کردم، همون شرایطو داره و ضخیم نشون میده و هیچ رقمه کم نمیشه.

از کجا این ضخامته تعریف شده که هیچ تغییری نمیکنه؟ :ws38: دستور خاصی داره؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها.

یه فایل اتوکدی دارم، خط های یه لایه ضخیم نشون داده میشه. به هر دری میزنم که عادی نشون بده نمیشه :w58:

Lineweight خاموشه.

حتی وقتی روشن هم میکنم، ضخامت خط رو تغییر میدم و کم و زیاد میکنم، باز این تغییر نمیکنه.

خط ها رو تو یه لایه دیگه کپی کردم، همون شرایطو داره و ضخیم نشون میده و هیچ رقمه کم نمیشه.

از کجا این ضخامته تعریف شده که هیچ تغییری نمیکنه؟ :ws38: دستور خاصی داره؟ :ws52:

فایلتو با 2010 سیو کن بده یه نگاش کنیم ببینیم مشکل کجاس:ws3:

راستی درود

آخرشم بدرود:ws3:

لینک به دیدگاه
فایلتو با 2010 سیو کن بده یه نگاش کنیم ببینیم مشکل کجاس:ws3:

راستی درود

آخرشم بدرود:ws3:

آقا دستت طلا یافتمش :ws3:

ولی این global width چیه دیگه؟ تا حالا اصلاً دقت نکرده بودم. properties رو باز کردم، یهو چشمم بهش خورد.

لینک به دیدگاه

با سلام.

این نقشه رو پی دی اف میگیرم فک کنم پرینت کنم عدداش مشخص نباشه . میشه تو برگه a3 با تغییر scale بشه اندازه ها قابل خوندن بشه ؟؟؟

1431615226611.gif

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام دوستان. من دارم از روی کتاب اتوکد یاد می گیرم الان برای رسم شکل براساس دستور line یه مشکلی دارم.

من تو تمرینای کتاب این شکل رو دیدم که گفته با روش نسبی قطبی رسمش کنید.

خوب این روش باید اندازه و زاویه رو نسبت به نقطه قبلی بدم اما نمی دونم برای نقاط دوم به بعد چه زاویه هایی بدم ؟ میشه راهنماییم کنید؟

Command: line

Specify first point: 0,0

Specify next point or [undo]: 2

Specify next point or [undo]:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان. من دارم از روی کتاب اتوکد یاد می گیرم الان برای رسم شکل براساس دستور line یه مشکلی دارم.

خوب این روش باید اندازه و زاویه رو نسبت به نقطه قبلی بدم اما نمی دونم برای نقاط دوم به بعد چه زاویه هایی بدم ؟ میشه راهنماییم کنید؟

با سلام

باید از راه قضیه تالس و زاویه های مکمل زوایا رو بدست بیارید ! :w16:

لینک به دیدگاه

از روش مختصات دهی نسبی یا همون relative برای ترسیم استفاده کنید

قبل از مقدار ها @ بزنید،توی گوگل سرچ کنید خیلی مثال هست

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان. پس زاویه ها رو باید دستی حساب کنم . فک کردم خودشون تو نقشه هر چی لازم باشه میدن.

حالا یه سوال دیگه برای کشیدن خط افقی و عمودی نوشته باید ortho رو فعال کنید یا از استاتوس بار روی آیکونش کلیک کنین یا می تونین از shift استفاده کنین اما وقتی من shift رو نگه میدارم دیگه نمی تونم با صفحه کلید مقدار بدم که!! قسمت ماشین حساب کیبورد غیر فعال میشه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...