رفتن به مطلب

شما چه حجابی را دوست دارید؟

شما چه پوششی را برای خود یا همسر خود دوست دارید؟  

178 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. شما چه پوششی را برای خود یا همسر خود دوست دارید؟

ارسال های توصیه شده

من تو تابستون خانم هارو میبینم تو اون بوق گرما چجوری مجبورن این همه لباس بپوشن واقعاً یجوری میشم.:icon_redface:

امیدوارم با این حرفی که میزنم بحث نشه باز.منظورمم جوابی برای حرف شما نیستا اما دیدم به این پست مربوط میشه تو نقل قولی از این پست گفتمش.:icon_gol:

من یه مدت طولانی چادری بودم.10 سال چادر سر کردم.7سالشو به صورت پشت سر هم چادر سر کردم یعنی همه جا و همه وقت،مدرسه،میهمانی،بیرون،مسافرت،تو هوای بارونی،برف،گرما و...

مسئله ای که برام بی اهمیت ترین مسئله بود در مورد چادرم و وضعیت پوششم و در واقع چیزی که اصلا اذیتم نمیکرد همین گرمای تابستونا و برف و بارون زمستون بود.

اینو از چنتا از دوستای چادریمم شنیدم.

انقدر خود چادر و سر کردنش برام مهم بود که اصلا متوجه گرما نمیشدم و برام جمع و جور کردن چادر تو برف و یخ بندون سخت نبود.

خیلیا همون موقع بهم میگفتن که ما با اینکه روسری درستابی هم سرمون نیست حالمون داره از گرما بد میشه پس حتما تو داری اون تو داغون میشی اما من واقعا گرمم نبود.الآن خیلی برام جای تعجب داره اما واقعا گرمم نبود و اصلا برام سخت نبود.

به نظرم لازم بود نظر یه دخترم که یه مدت طولانی و با میل خودش چادر سر کرده رو بدونیم تو این تاپیک.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 348
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 2 ماه بعد...
امروز داشتم با یکی از دوستان خانم خوبم داشتم صحبت می کردم و نمی دونم مثئله چی شد که به حجاب رسید.

و خیلی سوال هایی در ذهنم به وجود اومد و باز هم اومدم تاپیک تکراری حجاب رو بزنم.

در جامعه ی امروزی ما انواع گوناگون حجاب رو داریم.با حجاب بی حجاب بد حجاب و....

حالا من می خوام بدونم دوستای امروز من اگر ازادی حجاب رو داشته باشن چه جور پوششی رو برای خودشون و یا همسرشون انتخاب می کنن؟

حجاب ظاهری فقط یک پوشش است.

حجاب فکری بیشتر اهمیت دارد. حجاب ظاهری برای من کم اهمیت است.

در بین جملاتی که به کار بردید، کلمه بی حجاب را دیدم که کمی مبالغه آمیز است.

من چهار گزینه ی آخر را انتخاب کردم.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
امیدوارم با این حرفی که میزنم بحث نشه باز.منظورمم جوابی برای حرف شما نیستا اما دیدم به این پست مربوط میشه تو نقل قولی از این پست گفتمش.:icon_gol:

من یه مدت طولانی چادری بودم.10 سال چادر سر کردم.7سالشو به صورت پشت سر هم چادر سر کردم یعنی همه جا و همه وقت،مدرسه،میهمانی،بیرون،مسافرت،تو هوای بارونی،برف،گرما و...

مسئله ای که برام بی اهمیت ترین مسئله بود در مورد چادرم و وضعیت پوششم و در واقع چیزی که اصلا اذیتم نمیکرد همین گرمای تابستونا و برف و بارون زمستون بود.

اینو از چنتا از دوستای چادریمم شنیدم.

انقدر خود چادر و سر کردنش برام مهم بود که اصلا متوجه گرما نمیشدم و برام جمع و جور کردن چادر تو برف و یخ بندون سخت نبود.

خیلیا همون موقع بهم میگفتن که ما با اینکه روسری درستابی هم سرمون نیست حالمون داره از گرما بد میشه پس حتما تو داری اون تو داغون میشی اما من واقعا گرمم نبود.الآن خیلی برام جای تعجب داره اما واقعا گرمم نبود و اصلا برام سخت نبود.

به نظرم لازم بود نظر یه دخترم که یه مدت طولانی و با میل خودش چادر سر کرده رو بدونیم تو این تاپیک.:icon_gol:

منم تایید میکنم.من هنوزم چادریم ولی واقعا هیچ وقت برام سخت نبوده با چادر باشم.البته دیگه پوشینه واقعا نمیدونم از کجا اومده.!!!

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

اونایی که گفتن چادری بودن با گرما مشکل نداشتن

اگه حافظه یاری کنه هرکسی یه جاهایی از این که مجبور یه کارایی بکنه که با عقل جور در نمیاد (مثل پوشیدن لباس زیاد و چادر مشکی در ظهر و گرما) یه جایی یه زمانی صدای اعتراضش حتی برای خودش هم که شده در میاد ولی معمولا وقتی دیگران به ادم به چشم یه انسان عجیب نگاه میکنن لب به اعتراف شکایت نمیزنن یه چیز دیگه ام هست و اوونم بهایی که ادم واسه اعتقاداتش میده یه جوری رفتار میکنه که منطقی نیست .. مثل رنج دادن به خودش ..

واسه همین به گذشته که فکر میکنیم از کار خودمون تعجب میکنیم :hanghead:من که به گذشته ام فکر میکنم میگم شستشوی مغزی چه میکنه..:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

اگه حافظه یاری کنه هرکسی یه جاهایی از این که مجبور یه کارایی بکنه که با عقل جور در نمیاد (مثل پوشیدن لباس زیاد و چادر مشکی در ظهر و گرما) یه جایی یه زمانی صدای اعتراضش حتی برای خودش هم که شده در میاد ولی معمولا وقتی دیگران به ادم به چشم یه انسان عجیب نگاه میکنن لب به اعتراف شکایت نمیزنن یه چیز دیگه ام هست و اوونم بهایی که ادم واسه اعتقاداتش میده یه جوری رفتار میکنه که منطقی نیست .. مثل رنج دادن به خودش ..

واسه همین به گذشته که فکر میکنیم از کار خودمون تعجب میکنیم :hanghead:من که به گذشته ام فکر میکنم میگم شستشوی مغزی چه میکنه..:icon_pf (34):

حرف شما برای من منطقی نیست.درسته بعضی اعتقادات برای آدم بهایی داره اما مطمئن باشید لزومی هم نداره چیزی رو بگم که واقعیت نیست.چادر هیچ وقت باعث نشده من رنجی رو متحمل بشم.اما اگر چیزایی که بهشون اعتقاد دارم باعث بشن من مجبور شم رنجی رو متحمل بشم به خاطر هدفی که دارم این رنجو تحمل میکنم و این هدف و راههای رسیدن بهش شخصیه و هر کسی ی راهو انتخاب میکنه.

لینک به دیدگاه

نسبت به این تاپیک اعتراض دارم:w000:

پس ما مردا چی؟:banel_smiley_4:

تا کی باید فقط در مورد حجاب خانوما بگیم و از حجاب مردا حرفی نزنیم؟:w000:

مردا نباید حجاب داشته باشن؟:w000:

لزوما داشتن حجاب فقط پوشیدن چادر و اینجور چیزا نیست:w000:

لینک به دیدگاه
حرف شما برای من منطقی نیست.درسته بعضی اعتقادات برای آدم بهایی داره اما مطمئن باشید لزومی هم نداره چیزی رو بگم که واقعیت نیست.چادر هیچ وقت باعث نشده من رنجی رو متحمل بشم.اما اگر چیزایی که بهشون اعتقاد دارم باعث بشن من مجبور شم رنجی رو متحمل بشم به خاطر هدفی که دارم این رنجو تحمل میکنم و این هدف و راههای رسیدن بهش شخصیه و هر کسی ی راهو انتخاب میکنه.

دقیقا منم همین فکر نسبت به حرف شما دارم :|

خب منم همینو گفتم :w58:

گفتم اگر رنجیم بکشی به واسه توجیه اعتقادی ازش میگذری واسه همین که اون خانوم گفتن خودشون از گذشته تعجب میکنن .. گفتم که کار اعتقاده

پ.ن: متوجه نمیشم من که نگفتم کسی دروغ میگه گفتم چون جنبه اعتقادی داشته اگه حتی بهایی هم بابتش دادین تا زمانی که اعتقاد باشه اعتراضی نیست ...

پ.ن2: بحث گرما تنها نبود ..

لینک به دیدگاه

مادر من همیشه چادر می زنه و خیلی هم روش تعصب داره ولی همیشه می گه چادر پدر آدمو تو تابستون در میاره

لینک به دیدگاه
مادر من همیشه چادر می زنه و خیلی هم روش تعصب داره ولی همیشه می گه چادر پدر آدمو تو تابستون در میاره

من خودمو گفتم درمورد دیگران چیزی نگفتم.آخه من واقعا لزومی نمی بینم چیزی رو بگم که واقعیت نیست.برای من سخت نیست شاید برای خیلیا که چادر سر میکنن سخت باشه

لینک به دیدگاه

یکی از اونایی که گفتن چادر سر میکنن من بودم و به خاطر همین گفتم لزومی نداره چیزی رو بگم که واقعیت نیست.

اینکه به خاطر سر کردن چادر عجیب باشمم متوجه نمیشم.لزومی هم نداره به خاطر دیگران کاری رو انجام بدم یا ندم.

برای من رنج کشیدن برای رسیدن به چیزی که میخوام منطقیه اگه نه باید همیشه برای رسیدن به خواسته هام بشینمو منتظر معجزه باشم.

لینک به دیدگاه

باور کنید منم نمیگم لزوما چادره.فقط متوجه نمیشم چرا چادر انقدر مذموم شمرده میشه و انگار چادریا آدمای عادی نیستن.هر کسی اعتقادات خودشو داره و محترمه.

لینک به دیدگاه
باور کنید منم نمیگم لزوما چادره.فقط متوجه نمیشم چرا چادر انقدر مذموم شمرده میشه و انگار چادریا آدمای عادی نیستن.هر کسی اعتقادات خودشو داره و محترمه.

من منظورم اصن برا مردا بود:5c6ipag2mnshmsf5ju3

با زن ها که من کاره ای نیستم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

خب شما به عنوان یه مرد از حجاب مردانه بگین یا یه تاپیک دیگه بزنید و اونجا دربارش حرف بزنیم.من استقبال میکنم.:a030:

لینک به دیدگاه

موضوع حس کردن گرما با چادر یه چیزیه که خیلیا واقعا واقعا حس میکنن و اذیت هم میشن ولی خیلیا اصلا حس نمیکنن.

شاید به خاطر اینه که بهش اعتقاد دارن.

من خودم اصلا حس نمیکردم و واقعا هم اذیت نمیشدم ولی همین الآنش با روسری و شال دارم خفه میشم از گرما.

این که بگیم اعتقاد به چادر باعث اذیت شدن بدن میشه تو بعضی موارد اشتباهه.

یه سریا اذیت میشن اما میگن اعتقاد داریم و بازم سر میکنن ولی یه سریا واقعا اذیت نمیشن.

مثل من

هنوزم چادر سر میکنم اذیت نمیشم.نمیدونم چرا ولی تو همون هوا با روسری اذیت میشم.شاید قابل درک نباشه تا تجربش نکنین

اما واقعیته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...