رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

به نظر من فضا در نهایتش به مکان تبدیل میشه... یعنی فضا همونطور که امید گفت کلی تر از مکانه و وقتی ما بتونیم دراون به قول آقای عابدی فعالیت ایجاد کنیم فضامون رو تبدیل به یک مکان کردیم

در کل منظورم اینه که کمال فضا مکانه... یعنی مکان یه جایگاه کامل تری از فضاست

باز بستگی به دیدت داره ... باید بریم جلوتر ...

منظورت اینه که منقوله اما توی دید اول غیر منقوله؟

ینی مکان چیزی اضافه تر از فضا داره؟ :ws52: پس من اشتب میکردم. من فکر میکردم فضا چیزی بیشتر از مکان داره.:icon_pf (34):

نمیتونیم بهت بگم که کدوم چی بیشتر داره ... نمیتونیم بگیم اصلا از یک جنسن ... بریم جلو بیشتر بحث میکنیم...

من با آقای عابدی موافقم که این دو تا در عین تعامل و ارتباط با هم از یک جنس نیستن... فضا میتونه در هرجایی شکل بگیره ولی مکان اینطوری نیست باید شرایطش ایجاد بشه

خب یه جورایی داری به مبحث اصلی نزدیک میشی ...

دوستان من به خاطر این اینجوری بحث رو می برم جلو که تونسته باشیم کمی پیچیده فکر کنیم و بتونیم ساده بیان کنیم که تمامی هنر ما همین است ...

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 562
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب یه تعریف از PPS در مورد فضا براتون میذارم:

A space is a physical description of a piece of land

و یک تعریف از میشل سرتو:

“فضا ، جایی میان چیزها و اشیاء (!!!Wow)

خودتون تفاوت رو درک کنید ...

• Like 5
لینک به دیدگاه

آها ببین ما فضا رو دو جور میتونیم بگیریم فیزیکی(ریاضی) یا ادراکی. که برای ادراک فضای ادراکی نیاز به حرک هست به قول پاکزاد:smiley (18):

الآن در مورد فضای ادراکی حرف میزنیزم که اتزاعیه؟

پس مکان فیزیک است و غیر اتزاعی برخلاف فضای ادراکی.

• Like 5
لینک به دیدگاه

آقا ینی فضا فعالیت نداره؟ :ws52:

نه من اینو نگفتم... یعنی فضایی که فعالیت داشته باشه مکانه و چون مکان یه نوع فضاست ، پس فضا در صورتی که تبدیل به مکان شده باشه فعالیت داره.... خودمم نفهمیدم چی گفتم ولی فهمیدم

• Like 4
لینک به دیدگاه
نه من اینو نگفتم... یعنی فضایی که فعالیت داشته باشه مکانه و چون مکان یه نوع فضاست پس فضا هم در صورتی که تبدیل به فضا شده باشه فعالیت داره.... خودمم نفهمیدم چی گفتم ولی فهمیدم

ینی اگه فضایی مکان نباشه فعالیت نداره.

راستش فکنم این اشتباه. توی یه فضایی ممکنه دستفروشا باشن مثلا اما حس میکنم ممکنه اون فضا مکان نباشه.

الآن من سر یه چیزی گیر کردم. ینی هر مکانی حتما فضاست؟ من فک کنم نه الزاما. فک میکنم هر مکانی میتونه توش فضا هم داشته باشه.

:ws52:

• Like 5
لینک به دیدگاه

شیخ دمت گرم الان که دارم فک می کنم می بینم حرف تو هم درسته....آقای عابدی یه کمکی بکن ما رو از این مخمصه بیار بیرون

• Like 4
لینک به دیدگاه
عابدی بگو اون بچه یه قلیون بیاره مخ نمیکشه دیگه :banel_smiley_4:

بیا هر کدومو میخوای بگو چنگیز برات چاق کنه:

ghelyan..jpg

اینور رو نیگا نکن زنونه اس...

6rj741qgohanajt8tu0b.jpg

• Like 1
لینک به دیدگاه
آها ببین ما فضا رو دو جور میتونیم بگیریم فیزیکی(ریاضی) یا ادراکی. که برای ادراک فضای ادراکی نیاز به حرک هست به قول پاکزاد:smiley (18):

الآن در مورد فضای ادراکی حرف میزنیزم که اتزاعیه؟

پس مکان فیزیک است و غیر اتزاعی برخلاف فضای ادراکی.

شما تو ذهنت یه مکعب مستطیل رو فرض کن... میشه یه ظرف ... اون چیزی که توش محبوسه میشه فضا ...

اینو تونستی فرض کنی؟

• Like 6
لینک به دیدگاه

عابدی این روش بحث خوبه هاااااااا همن جوری ادامه بده اگه یهو بگی من نمیره تو مخم. :ws3:

اون عکس اولیه رو فک کنم از سایت فیلی ورداشتی که من نمیبینم :icon_pf (34):

اون دومیم که فقط چیزاش معلومه :banel_smiley_4: اینارو که نمیشه چاقید عابدی :icon_pf (34):

چگیز از این عابدی چیزی در نمیاد یه خواستار کوزه شاه عباسی چاق کن بیار. اون کلاهک سرش یادت نره پسر

• Like 3
لینک به دیدگاه
شما تو ذهنت یه مکعب مستطیل رو فرض کن... میشه یه ظرف ... اون چیزی که توش محبوسه میشه فضا ...

اینو تونستی فرض کنی؟

آره تونستم :ws3:

خب اون توش میشه همون فضای ادراکی دیگه آره؟ اما برای نشون دادنش میشه اونو آورد روی کاغذ نقشش کرد که شبیه فضای ریاضی بشه تا بشه به بقیه درک خودمونو نشون داد. درسته؟

• Like 4
لینک به دیدگاه

ببینید بچه ها این مطلب رو درست گرفتید که فضا اگر یه چیزی به خودش بگیره میشه مکان ... فعالیت هم میتونه باشه اما یه چیز اساسی تریه ...

این بحث یه بحث سنگینه که هنوز هم که هنوزه بین علما اختلافه ...

حالا بعد از بحثمون بهشون اشاره هم میکنم.

• Like 4
لینک به دیدگاه
آره تونستم :ws3:

خب اون توش میشه همون فضای ادراکی دیگه آره؟ اما برای نشون دادنش میشه اونو آورد روی کاغذ نقشش کرد که شبیه فضای ریاضی بشه تا بشه بقیه درک خودمونو نشون داد. درسته؟

اینایی که میگی درسته اما نه کاملا ...

اما من ازت خواهشی دارم که فعلا اون بحث ها رو بذاری کنار ...

فعلا یه ذره بیا با همدیگه مثله کورا دستمال دستمال بریم جلو ... :ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه

اینو تونستی فرض کنی؟

منم تونستم:4chsmu1:

• Like 3
لینک به دیدگاه

ببینید بچه ها این مطلب رو درست گرفتید که فضا اگر یه چیزی به خودش بگیره میشه مکان ... فعالیت هم میتونه باشه اما یه چیز اساسی تریه ...

این بحث یه بحث سنگینه که هنوز هم که هنوزه بین علما اختلافه ...

حالا بعد از بحثمون بهشون اشاره هم میکنم.

یعنی بدون استفاده از فعالیتم میشه فضا رو مکان کرد..... راستی الان فکر کردم دیدم که فضا میتونه خیلی خیلی کوچیک مقیاس باشه ولی مکان حداقل واسه ما آدما اینجوری نیست بالاخره یه محدودیتایی داره... پس همیشه نمیتونیم مکان رو زیر شاخه فضا قرار بدیم

• Like 6
لینک به دیدگاه
اینایی که میگی درسته اما نه کاملا ...

اما من ازت خواهشی دارم که فعلا اون بحث ها رو بذاری کنار ...

فعلا یه ذره بیا با همدیگه مثله کورا دستمال دستمال بریم جلو ... :ws3:

بریم بریم :ws3:

خب تاحالا فهمیدیم که فضا یه چیزی بهش اضافه میشه که میشه مکان. :smiley (18):

پس ینی هر مکانی حتما فضا هم هست. پس از یک جنسن؟ تو که میگی از یک جنس نیستن!!! ینی مکان هم مثل فضا که مثال زدی انتزاعیه؟ :ws52:

خب حالا از هرکدومش که فکر میکنی دسمال دسمالتره بریم جلو:ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

فضا بعد نداره...و گسترده....بینهایت هست....

وقتی به فضا بعد میدیم مکان بوجود میاد...

که طبق اون هویت ابعاد مفهوم مکان مشخص میشه...

مکان 4 بعدی هست....

مکان حس مکان رو منتقل میکنه...

و در واقع هویت داره...

• Like 7
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...