رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 562
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آیا مردمی نژاد درباره رفتن جمعیت از تهران درست میگه؟

اگه آره چرا کسی به حرفش گوش نمیده؟

توی تئوری حرف قشنگیه.

اما توی عمل کدوم آدمی پا میشه این همه امکانات رو ول کنه بره شهرستان.

وقتی اختلاف امکانات بین شهرستان و تهران اینقدر زیاده و شهرستان ها از زیر ساخت های مناسبی برخوردار نیستن کسی که یه مدت در تهران زندگی کرده حاضر به خروج از تهران نیست.

ضمن انکه دلیل فرهنگی تفاوت بین تهرانی و شهرستانی بودن هم یه نوع مانع ذهنیه واسه ملت.

بعدشم یارو اگه دلش میسوزه واسه تهرونیا پول متروشون رو بده به جا این اردای الکی که از هیچ شهرسازی هم مشاوره نمیگیره!

• Like 8
لینک به دیدگاه

توی تئوری حرف قشنگیه.

اما توی عمل کدوم آدمی پا میشه این همه امکانات رو ول کنه بره شهرستان.

وقتی اختلاف امکانات بین شهرستان و تهران اینقدر زیاده و شهرستان ها از زیر ساخت های مناسبی برخوردار نیستن کسی که یه مدت در تهران زندگی کرده حاضر به خروج از تهران نیست.

ضمن انکه دلیل فرهنگی تفاوت بین تهرانی و شهرستانی بودن هم یه نوع مانع ذهنیه واسه ملت.

بعدشم یارو اگه دلش میسوزه واسه تهرونیا پول متروشون رو بده به جا این اردای الکی که از هیچ شهرسازی هم مشاوره نمیگیره!

من که مترو و brt و..... سوار میشم،همچون فرهنگی نمیبینم.

اتفاقا به نظرم شهرستانی ها فرهنگشون بیشتره،تهران واقعا غربت نشین شده و دیوانه کننده.

ای کاش مردم محمود را درک میکردند....... :ws44:

• Like 5
لینک به دیدگاه

من که مترو و brt و..... سوار میشم،همچون فرهنگی نمیبینم.

اتفاقا به نظرم شهرستانی ها فرهنگشون بیشتره،تهران واقعا غربت نشین شده و دیوانه کننده.

ای کاش مردم محمود را درک میکردند....... :ws44:

نه خب یه واقعیته...

ملت میترسن از این که انگ شهرستانی بودن بخورن!

تهران واقعا غربت نشین شده و دیوانه کننده.

ویژگی مترو پلیتن ها همینه توی توکیو زندگی میکردی چی میگفتی! ملت شبا تخت کشویی اجاره میکنن مثل سردخونه با یه فنجون و یه مونیتور! :icon_pf (34):

• Like 5
لینک به دیدگاه

نه خب یه واقعیته...

ملت میترسن از این که انگ شهرستانی بودن بخورن!

ویژگی مترو پلیتن ها همینه توی توکیو زندگی میکردی چی میگفتی! ملت شبا تخت کشویی اجاره میکنن مثل سردخونه با یه فنجون و یه مونیتور! :icon_pf (34):

من خیلی تهران رفت و آمد میکنم حتی متولد تهران هم هستم ( البته اصلیت قزوینم ) ولی به شخصه حاضر به زندگی در تهران نیستم.حاضرم برم تهران کار کنم ولی به هیچ عنوان آب و هوا و محیط شهرم و آرامش اونو با تهران عوض نمیکنم.

خیلی از افرادی که ساکن تهران هستند نه اصالتا تهرانین و نه حتی متولد تهران.

به نظر من انگ شهرستانی بودن مسئله و علت اصلی عدم مهاجرت نیست بلکه همون زیر ساختها و امکانات شهری هست که مانع مهاجرت بسیاری از افراد از تهران به سایر شهرها میشود.

به نظر من دولت باید برنامه ریزی را تدوین کنه که به جای افراد جوان و فعال جامعه شهری تهران افراد سالخورده و بازنشسته را متمایل به ترک تهران و بازگشت به شهرهای اصیل خود و یا حومه های اطراف تهران نماید.چون این قشر در کنار مسائل سلامتی و مضرات زندگی تهران به علت کهولت سن و فشار اقتصادی بالای شهر تهران بهترین گزینه ها برای ترک تهران هستند.

• Like 5
لینک به دیدگاه
آیا مردمی نژاد درباره رفتن جمعیت از تهران درست میگه؟

اگه آره چرا کسی به حرفش گوش نمیده؟

توضیحات محمد مهدی خوب بود من فقط میخوام کاملش کنم.

به زیرساختا و امکانات باید ادارات دولتی و امکانات تفریحی و سایر رو هم اضافه کرد و از سوی دیگر باید دقت داشت زیرساختایی مثل مترو از الزامت ابعاد شهره و خیلی از شهرهای کوچک اصلا نیازی ندارن. اما خوب اون شهرا امکانات ندارن آموزش عالی از بهترین نوعش, بیمارستان تخصصی و هزارو یک چیز دیگه اینها شعاعخدمت رسانی خودشون رو دارن و اگه مملکت طرح آمایش سرزمین درست داشت و اجرا شده بود این گند(نخست شهری) بالا نمیومد.

بزرگی و شلوغی تهران به ذات بد نیست بد اینه که هم سطح خودش نداره تو کشور اگه ما چنتا تهران داشتیم و چنتا نصف تهران داشتیم و چنتا یک چهارم تهران و تمامی امکنات با توجه به شعاع خدمت رسانیشون در سطح کشور بود خب اصلا تهرانی بوجود نمیومد.

اما مخالفتم بامحمد حیسن اینجاست که رفتن جمعیت از تهران در تئوری هم درست نیست. باید شهرهایی چون تهران در کشور بسازیم از منظر محاسن نه معایب, بعد خود مردم میدونن چه کنن. البته یه مواردی هم باید توی این کار رعایت بشه که اگه لازم شد میگم براتون.

• Like 5
لینک به دیدگاه

زیر ساخت یعنی چی؟ مثلا چی چی داشته باشه یه شهر مردم میرن اونجا؟ گفتی آموزش عالی! الان یکی از خفن ترین دانشگاه های کشور تو زاهدان ساخته شده، تو نت جستجو کن میبینیش احتمالا! چرا حتی دانشجوهایی که اونجا هستن، آخر هفته معمولا میان تهران!

یه نکته دیگه! کسی که الان تهران سر کار مره، داره نون زن و بچه در میاره، با چه امیدی بره شهرستان؟ حتی چرا با اینکه اونجاها فرصت شغلی بهشون میدن و امکانات دیگه، بازم نمیرن؟ (البته اینکه میگم نمیرن، منظورم این نیست که هیچ نفری نرفته، نمیدونم، شاید رفته باشه کسی)

حالا سوال من اینه که به نظر شما برای اینکه مردم از این شهر که برای شخص بنده خیلی دلنشین هست، برن، باید چه کرد؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
زیر ساخت یعنی چی؟ مثلا چی چی داشته باشه یه شهر مردم میرن اونجا؟ گفتی آموزش عالی! الان یکی از خفن ترین دانشگاه های کشور تو زاهدان ساخته شده، تو نت جستجو کن میبینیش احتمالا! چرا حتی دانشجوهایی که اونجا هستن، آخر هفته معمولا میان تهران!

یه نکته دیگه! کسی که الان تهران سر کار مره، داره نون زن و بچه در میاره، با چه امیدی بره شهرستان؟ حتی چرا با اینکه اونجاها فرصت شغلی بهشون میدن و امکانات دیگه، بازم نمیرن؟ (البته اینکه میگم نمیرن، منظورم این نیست که هیچ نفری نرفته، نمیدونم، شاید رفته باشه کسی)

حالا سوال من اینه که به نظر شما برای اینکه مردم از این شهر که برای شخص بنده خیلی دلنشین هست، برن، باید چه کرد؟

ببین همه امکانات باید با هم باشه و مدتی باشهتا برایمردم جا بیوفته. کالبد روی رفتار اجتماعی اثرمیزاره اما نه سریع.

چون از بحث اصلی ینی تصویر ذهنی دور میشیم بهتره بیشتر توضیح ندم.

• Like 4
لینک به دیدگاه

به نظر منم معمار منظر......چون با منظر شهر در ارتباط هستش....

طراح شهری طراحی شهر رو به عهده داره.....بر اساس ظوابط البته

• Like 6
لینک به دیدگاه
موضوع بعدی:

منظر شهری را چه کسی طراحی میکند؟

طراح شهری یا معمار منظر؟

تا اونجا که من میدونم معمار منظر بیشتر در حیطه فضاهای سبز فعالیت میکند و لذا برای طراحی منظر شهری که نیازمند شناخت فضای شهری ، محیط پیرامون ، امکانات و نقاط ضعف و قوت شهر و همچنین مسائل دیگری نظیر جداره ها ، کریدورهای دید و ... می باشد طراح شهری صلاحیت و توانمندی بالاتری دارد.

• Like 7
لینک به دیدگاه
به نظر منم معمار منظر......چون با منظر شهر در ارتباط هستش....

طراح شهری طراحی شهر رو به عهده داره.....بر اساس ظوابط البته

اگه منظور از طراحی منظر شهری فقط فضای سبز باشه تا حدی آره ولی منظر شهری میتواند شامل هر نوع دید به فضای شهری باشد که دارای حالتهای بیرون به درون ، درون به بیرون ، درون به درون یا کریدورهای دید که همون دید به یک نشانه یا مشخصه شهری باشد را شامل میشود.حتی سیلوئت شهر را یک منظر شهری به حساب می آورند لذا منظر شهری صرف یک فضای سبز نیست.

• Like 6
لینک به دیدگاه
اگه منظور از طراحی منظر شهری فقط فضای سبز باشه تا حدی آره ولی منظر شهری میتواند شامل هر نوع دید به فضای شهری باشد که دارای حالتهای بیرون به درون ، درون به بیرون ، درون به درون یا کریدورهای دید که همون دید به یک نشانه یا مشخصه شهری باشد را شامل میشود.حتی سیلوئت شهر را یک منظر شهری به حساب می آورند لذا منظر شهری صرف یک فضای سبز نیست.

ینی چند تا شاخه داره؟؟؟؟

میشه یکم بیشتر راجع بهش تو ضیح بدین؟:ws37:

• Like 2
لینک به دیدگاه

معمار منظر یعنی Landscape architecture

اما منظر شهری یعنی Town scape

پس باید تفاوت این دو را در تفاوت بین landscape و townscape جستجو کرد.

• Like 7
لینک به دیدگاه
معمار منظر یعنی Landscape architecture

اما منظر شهری یعنی Town scape

پس باید تفاوت این دو را در تفاوت بین landscape و townscape جستجو کرد.

:ws52:

• Like 1
لینک به دیدگاه

البته با کمال میل

معمولا برای شهر 4 نوع منظر در نظر میگیرند

1- منظر گسترده : که ارائه دهنده مناظر مسلط از شهر و پیرامون و معمولا مکانهای دریافت این منظر از فضاهای باز عمومی مهم است.دارای پیش زمینه (محیط پیرامون) ، بستر میانی ( معمولا شهر ) و پس زمینه که محیط طبیعی پیرامون شهر است.

2- منظر درونی شهر : ارائه دهنده مناظر گسترده از شهر از داخل فضاهای باز وسیع و عناصر طبیعی مانند رودخانه است.این منظر شهری معمولا حالت پاناروما دارد و ناظر در حال حرکت است.

3- منظر سیمای شهر : در برگیرنده مناظری است که بر یک نماد با اهمیت از نظر معماری یا فرهنگی متمرکز است.

4- منظر خطی : چشم انداز باریکی است که از میان یک شکاف یا کریدور بر یک موضوع مجرد است.

• Like 6
لینک به دیدگاه
موضوع بعدی:

منظر شهری را چه کسی طراحی میکند؟

طراح شهری یا معمار منظر؟

منظر شهری مقوله ای هست که هم بر عهده طراح شهر و هم معمار منظر هست...

وقتی ما منظر شهری رو نگاه میکنیم...

چه چیزهایی رو میبینیم؟

یا چی منظر شهری رو تعریف می کنه؟

خوب از یک طرف خط آسمان هست که همون ارتفاع مختلف ساختمانها هست که اون به عهده طراح شهری هر منطقه هست و در واقع پوسته شهر رو تعریف میکنه...

و همینطور معابر ..گذرگاهها و ورودی ها و گره های شهری همه اینها تا بحال به عهده طراح شهری بوده...

اما وظیفه معمار منظر هم که طراحی لند اسکیپها پارکها و طراحی پوشش گیاهی هر منطقه هست...که نقش مهمی در ارائه منظر شهری داره...

پس نمیشه گفت یکی از این دو گروه کار طراحی منظر شهری رو به تنهایی بر عهده داره...

"در واقع:منظر شهری فصل مشترکی است که معمارمنظر وطراح شهری در جدال با هم به وجود می آورند و جایی است که معماری و سایت به نتیجه می رسند."

• Like 6
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...