رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 562
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

20 سوالی راه انداختی :banel_smiley_4:

دیوان :ws52:

جواب این سوالو میدم و میرم...

" ارک "

سوال دکترای پارسال دانشگاه شهید بهشتی بود که هیچ کس نتونسته بود جواب بده ...

موفق باشین.

یا علی.

• Like 3
لینک به دیدگاه
جواب این سوالو میدم و میرم...

" ارک "

سوال دکترای پارسال دانشگاه شهید بهشتی بود که هیچ کس نتونسته بود جواب بده ...

موفق باشین.

یا علی.

ایول.

چه جالب. یعنی تو همه شهرا بوده.

دستت درد نکنه. :a030:

• Like 1
لینک به دیدگاه
:mrsbeasley: آقا اجازه ؟ ما جوابشو بلدیم . ولی الان وقت نداریم تایپ کنیم تا سه شنبه

باش تا سوال بعدی دخترم :ws3:

از نظر کوین لینچ :

سرزندگی ، معنی ، سازگاری ، دسترسی ، کنترل و نظارت ، کارایی ، عدالت

از نظر بنتلی و همکاران :

نفوذ پذیری ، خوانایی ، تنوع ، سازگاری بصری ، غنای حسی ، قابلیت شخصی سازی ، کارایی ، پاکیزگی و حمایت از اکوسیستم ها

از نظر جین جیکوبز :

کاربری مختلط ، دسترسی ، نفوذ پذیری ، فضاهای عمومی

از نظر آلن جیکوبز و دانالد ایپلیارد :

سرزندگی ، هویت و کنترل ، دسترسی به فرصتها ( عدالت ) ، اصالت و معنا ، زندگی اجتماعی و همگانی ، خود تکایی شهری ، محیطی برای همه

از نظر برایان گودی :

سرزندگی ، هارمونی با بستر موجود ، تنوع ، مقیاس انسانی ، نفوذ پذیری ، امکان شخصی سازی ، خوانایی ، انعطاف پذیری ، امکان تحول سنجیده و کنترل شده ، غنا

از نظر مایکل ساوت ورث:

ساختار و خوانایی ، فرم ، آسایش و راحتی ، دسترسی ، بهداشت و ایمنی ، حفاظت تاریخی ، سرزندگی ، حفاظت محیط طبیعی ، تنوع ، سازگاری ، گشودگی ، مراودات اجتماعی ، برابری و مساوات ، نگهداری ، انطباق پذیری ، معنی ، نظارت و اختیار

از نظر فرانسیس تیبالدز :

در نظر گرفتن مکانها پیش از ساختمانها ، احترام به بافت های موجود ، کاربری مختلط ، رعایت مقیاس انسانی ، تامین آسایش پیاده ها ، در نظر گرفتن تمام گرو ههای جامعه ، خوانایی محیط ، انعطاف پذیری محیط و انطباق پذیری طراحی ، فرآیند تدریجی رشد ، خوشایندی بصری و شادی بخش بودن

• Like 7
لینک به دیدگاه

ولی از نظر من تمام عوامل بالاست

آسایش و راحتی ، امنیت ، تناسبات بصری ، تنوع ، اختلاط کاربری ، دسترسی ، نفوذ پذیری ، هویت ، خاطره انگیزی ، سرزندگی ، گشادگی ، پایداری ، مقیاس انسانی ، معنا ، غنای حسی ، انعطاف پذیری ، حس تعلق ، حفظ محیط اکولوژیک

چیز دیگه ای در حال حاظر به ذهنم نیومد :JC_thinking:

• Like 4
لینک به دیدگاه

باش تا سوال بعدی دخترم :ws3:

از نظر کوین لینچ :

سرزندگی ، معنی ، سازگاری ، دسترسی ، کنترل و نظارت ، کارایی ، عدالت

از نظر بنتلی و همکاران :

نفوذ پذیری ، خوانایی ، تنوع ، سازگاری بصری ، غنای حسی ، قابلیت شخصی سازی ، کارایی ، پاکیزگی و حمایت از اکوسیستم ها

از نظر جین جیکوبز :

کاربری مختلط ، دسترسی ، نفوذ پذیری ، فضاهای عمومی

از نظر آلن جیکوبز و دانالد ایپلیارد :

سرزندگی ، هویت و کنترل ، دسترسی به فرصتها ( عدالت ) ، اصالت و معنا ، زندگی اجتماعی و همگانی ، خود تکایی شهری ، محیطی برای همه

از نظر برایان گودی :

سرزندگی ، هارمونی با بستر موجود ، تنوع ، مقیاس انسانی ، نفوذ پذیری ، امکان شخصی سازی ، خوانایی ، انعطاف پذیری ، امکان تحول سنجیده و کنترل شده ، غنا

از نظر مایکل ساوت ورث:

ساختار و خوانایی ، فرم ، آسایش و راحتی ، دسترسی ، بهداشت و ایمنی ، حفاظت تاریخی ، سرزندگی ، حفاظت محیط طبیعی ، تنوع ، سازگاری ، گشودگی ، مراودات اجتماعی ، برابری و مساوات ، نگهداری ، انطباق پذیری ، معنی ، نظارت و اختیار

از نظر فرانسیس تیبالدز :

در نظر گرفتن مکانها پیش از ساختمانها ، احترام به بافت های موجود ، کاربری مختلط ، رعایت مقیاس انسانی ، تامین آسایش پیاده ها ، در نظر گرفتن تمام گرو ههای جامعه ، خوانایی محیط ، انعطاف پذیری محیط و انطباق پذیری طراحی ، فرآیند تدریجی رشد ، خوشایندی بصری و شادی بخش بودن

بابا ایولالله ...

چی بگم دیگه ...:flowerysmile:

بیچاره زهرا...:ws3:

خب در مورد چیستی کیفیتهای طراحی شهری هم یه توضیح میدادی ای شهرساز دانا! :ws50:

• Like 1
لینک به دیدگاه

ای شهرساز دانا همه رو گفتی الا کمیسیون ممعماری و محیط انسان ساخت بریتانیا cabe :banel_smiley_4:

چه رقابتی ...

بگو ببنیم cabe چی گفته؟ :icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه

در واقع کیفیاتی که موضوع اصلی طراحی شهری است از نظر نظریه پردازان مختلف این عرصه متفاوت است.

اما آنچیزی که مهم است این است که این کیفیات ماهیت اصلی طراحی شهری را تشکیل میدهند و در واقع نقطه ضعف معماران و برنامه ریزی شهری هست.

• Like 5
لینک به دیدگاه
جناب پدر بیان میگن خودشون cabe چی گفته:banel_smiley_4:. راستش چیز خاصی هم نیست همونایی که پدر گفت:ws17:

این یکی خودت بگو زهرا جون ، چون من از قلم انداختم و شما یادتون اومد بگو

در ضمن فکر کنم اطلاعاتت از من در مورد کابه بیشتره :ws3:

ولی به جاش من نظر جان پانتر و متیو کرمونا رو میارم که به نظرم جالب هست:ws31:

• Like 3
لینک به دیدگاه

متیو کارمونا و جان پانتر در بعد طراحانه برنامه ریزی کیفیات رو در چهار دسته کلی و زیر مجموعه های آنها بیان کرده اند.

1- کیفیت دید : شامل کریدورهای دید ، خط آسمان ، چشم اندازها ، کنترل احداث بناهای مرتفع

2- کیفیت فرم شهر : شامل تراکم ، توده احجام ، عرصه زندگی خصوصی ، نور و آفتاب گیری ، اندازه قطعه، خط ساختمان ، سایه اندازی ، فاصله ساختمانها ، سطح اشغال ، محصوریت فضا

3- کیفیت فرم ساختمانها : شامل مقیاس ، ارتفاع ، حجم ، فرم ، اندازه ، تیپ ساختمانها

4 - کیفیت عرصه همگانی : دسترسی ، ایمنی ، دسترسی معلولین ، فضای همگانی ، هنرهای همگانی ، شبکه فضاهای باز

• Like 4
لینک به دیدگاه
کسی که حق حیات شهری داشته باشد . :w16:

چه کوتاه و جالب.

البته فکر کنم حق حیات شهری رو شاید یه روستایی هم داشته باشه ولی به دلیل برخی شرایط نتونه از این حق بهره مند بشه.

به نظر من هرکسی که تو شهر زندگی یا فعالیت کنه، شهروند محسوب میشه.

• Like 4
لینک به دیدگاه

به نظر من شهروند کسی است که حقوق شهروندی داشته باشد و به حقوق خود نیز آگاه باشد.

حالا حقوق شهروندی چیه؟:icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه

او اه................:hanghead:

حقوق شهروندی!!!!

به نظر من حقوق شهروندی کلیه حقوقی یا حقی است که یک انسان (درواقع کسی که تو یک شهر زندگی میکنه)

داره..............

راستی من سواد شهرسازی رو ندارما ولی از تاپیکت محمد خوشم اومد :icon_redface::icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...