رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

قبلا در مورد این منبع صحبتی نشده بود . طبق یادداشت برداری های من از مطالب دوستان ، کتاب آریاز و جزوه پارسه در این درس توصیه شده بود.

چرا،اولین کسی که این کتاب رو معرفی کرد خودم بودم(تو یکی از صفحه های این تاپیک)،درجواب سوال یکی از دوستان،من وقت خوندشو پیدا نکردم اما دو فصل که خوندم خوب بود ولی وقت زیادی میخواد...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 314
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اقا اسی ازتون می خواستم این سوال و کنم که برا کنکور ارشد (طراحی کاربردی) کدوم درسارو می تونیم حذف کنیم یا اصلا این کار درستیه ؟( یعنی اینکه سوالات به نسبت سنگینی درس کم هست و میشه این درسا رو حذف کرد)

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان

من امروز با این تاپیک آشنا شدم و همه ی تاپیک را امروز خوندم.

من سال 87 فارغ التحصیل شدم و الان هم شاغل هستم. می خوام خودمو برای کنکور سال بعد آماده کنم.

با توجه به فاصله ی زیادی که از کتاب ها دارم پیشنهاد می کنید با کدام کتاب شروع کنم. ریاضیات من فوق العاده ضعیفه. اما زبانم هم عمومی هم تخصصی خیلی قویه.

ممنون می شم اگه کمکم کنید:a030:

لینک به دیدگاه
اقا اسی ازتون می خواستم این سوال و کنم که برا کنکور ارشد (طراحی کاربردی) کدوم درسارو می تونیم حذف کنیم یا اصلا این کار درستیه ؟( یعنی اینکه سوالات به نسبت سنگینی درس کم هست و میشه این درسا رو حذف کرد)

به نظرم دینامیک رو حذف کن هم وقت گیره هم زیاد ارزشی در کل نداره.

بقیه درس هارو همه رو سعی کن بخونی،اگر خیلی وقت کم داشتی نهایتا کنترل رو کنار بذار،اما کنار گذاشتن بقیه دروس به صلاح نیست.

لینک به دیدگاه
سلام به همه ی دوستان

من امروز با این تاپیک آشنا شدم و همه ی تاپیک را امروز خوندم.

من سال 87 فارغ التحصیل شدم و الان هم شاغل هستم. می خوام خودمو برای کنکور سال بعد آماده کنم.

با توجه به فاصله ی زیادی که از کتاب ها دارم پیشنهاد می کنید با کدام کتاب شروع کنم. ریاضیات من فوق العاده ضعیفه. اما زبانم هم عمومی هم تخصصی خیلی قویه.

ممنون می شم اگه کمکم کنید:a030:

بهتره در یک برنامه ریزی، چندین مرجع را با هم شروع کنین.

من برای تابستان پیشنهاد میکنم ریاضیات 1و2 و استاتیک را به اتمام برسانید و روی بقیه مثل معادلات و ریاضی مهندسی با سرعت کمتری کار کنین. خلاصه برداری کنید.

برای پاییز مجموعه سیالات و مقاومت و طراحی اجزا و مجموعه دینامیک رو کار کنین.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
دوستان، نظرتون در مورد "گزینه آخر" برای زبان عمومی و تخصصی چیه؟

اگر خیلی مسلط نیستی زیاد سرمایه گذاری نکن،ممکنه اصلا نرسی که سوالای زبان رو حتی نگاه هم بکنی و درگیر سایر دروس بشی

اگر زبانت خیلی خوب هست و مسلط هستی برو دنبالش که تقویتش کنی

لینک به دیدگاه
اگر خیلی مسلط نیستی زیاد سرمایه گذاری نکن،ممکنه اصلا نرسی که سوالای زبان رو حتی نگاه هم بکنی و درگیر سایر دروس بشی

اگر زبانت خیلی خوب هست و مسلط هستی برو دنبالش که تقویتش کنی

در حد متوسط هستم

تقریبا درک مطلب

لینک به دیدگاه
با درود خدمت همه دوستان.

بنده سعی دارم در این تاپیک،تمامی منابع مفید برای کارشناسی ارشد مکانیک را معرفی کنم.

از نظرات دوستان هم استقبال خواهم کرد. :icon_gol:

الان چی بگم اقا اسی یا آقا احسان:ws3:

یک سوال دارم :

یکی از بچه های دانشگاه پک کامل کتاب های پارسه را به قیمت 140 هزار تومان خریده بود وکنکورش رو داد حالا میخواد به قیمت 90 هزار تومان بفروشه . به نظر شما بگیرم یا نه در نمایشگاه کتاب که در اردیبهشت یا همون میدان انقلاب تهیه کنم .:a030:

لینک به دیدگاه
الان چی بگم اقا اسی یا آقا احسان:ws3:

یک سوال دارم :

یکی از بچه های دانشگاه پک کامل کتاب های پارسه را به قیمت 140 هزار تومان خریده بود وکنکورش رو داد حالا میخواد به قیمت 90 هزار تومان بفروشه . به نظر شما بگیرم یا نه در نمایشگاه کتاب که در اردیبهشت یا همون میدان انقلاب تهیه کنم .:a030:

دوست عزیز، بنده به جای آقا اسی، جواب شما رو میدم

نه، پک رو نخرید

دلیل اینکه گفته شده پک رو کامل نخرید، فقط پولش نیست

دلیل اصلی، محتوای کتابها و زمانه. که با خریدن پک، هم محتوای کتابها کامل و یا به درد بخور نخواهد بود و هم اینکه زمان رو هدر میدید

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
خیر

دیگه انجمن نمیاد و کلا مث که از اینترنت رفت

منم روزی(نه چندان دور)خواهم رفت:hanghead:

حمید جان خالی بستی دیگه ، نه؟

با همه آره با ما هم آره ! :whistle:

الان تو یه تاپیک دیدمش .

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام و احترام خدمت همه

من چهار ساله که فارغ التحصیل شدم و شاغلم. امسال میخوام برا ارشد اقدام کنم. از ساعت 4 به بعد میتونم شروع کنم به درس خوندن تا 12 شب. اگه میشه بر اساس اطلاعات زیر منو راهنمایی کنید کدوم درسا رو کی بخونم؟

فارغ التحصیل آزاد اراک - معدل 16.70 - دارای مدرک ایلتس 7 (به راحتی میتونم 70 درصد زبان بزنم) - پایه ریاضیم قویه (اگه خوب بخونم 70 درصد دور از دسترس نیست) - باکس سیالات متوسط (حداکثر 30 پر پرش 40) - جامدات و دینامیک چنگی به دل نمی زنه (شاید 20 درصد).

از تمام دوستانی که میتونن کمکم کنن خواهش می کنم دریغ نکنن.

لینک به دیدگاه
سلام و احترام خدمت همه

من چهار ساله که فارغ التحصیل شدم و شاغلم. امسال میخوام برا ارشد اقدام کنم. از ساعت 4 به بعد میتونم شروع کنم به درس خوندن تا 12 شب. اگه میشه بر اساس اطلاعات زیر منو راهنمایی کنید کدوم درسا رو کی بخونم؟

فارغ التحصیل آزاد اراک - معدل 16.70 - دارای مدرک ایلتس 7 (به راحتی میتونم 70 درصد زبان بزنم) - پایه ریاضیم قویه (اگه خوب بخونم 70 درصد دور از دسترس نیست) - باکس سیالات متوسط (حداکثر 30 پر پرش 40) - جامدات و دینامیک چنگی به دل نمی زنه (شاید 20 درصد).

درود بر شما

برای دور اول مثلا از الان تا اخر شهریور مهم نیست کدوم باکس رو اول بخونید البته مهر به بعد باید موازی خونی کنید یعنی تقریبا تموم دروس رو با هم بخونید

شما که نباید زبان رو بیخیال شوید

البته منم اگه همه ی دروس رو بخونم میتونم به راحتی 80 درصد بزنم(بدون توجه به اتفاقات آینده/تعداد سوالات غلط کنکور/نرمال دادن یا ندادن سوال؟و...)

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

ازت خیلی ممنونم. به نظر شما اول وقت بذارم درسهایی رو تسلط بیشتری دارم زود تموم کنم یا از همین اول با درسهایی که راه دستم نیست درگیر بشم. ضمنا میدونم این سوال تکراریه ولی بهتر نیست یکی دو تا از درسها رو حذف کنم وقت بیشتری رو بقیه بذارم؟

بازم ممنون

لینک به دیدگاه
سلام مجدد

ازت خیلی ممنونم. به نظر شما اول وقت بذارم درسهایی رو تسلط بیشتری دارم زود تموم کنم یا از همین اول با درسهایی که راه دستم نیست درگیر بشم. ضمنا میدونم این سوال تکراریه ولی بهتر نیست یکی دو تا از درسها رو حذف کنم وقت بیشتری رو بقیه بذارم؟

بازم ممنون

درود دوست عزیز

بهتون توصیه میکنم پست های اول رو حتما مطالعه کنید،بسیاری از پرسش هاتون پاسخ داده شده است.

استاتیک و مقاومت از دروسی هستن که به راحتی میشه زد،بنابراین ابتدا با استاتیک شروع کنید و همزمان با اون ریاضیات پایه.

اکثرا دینامیک رو حذف میکنند،اگر تسلط چندانی بر این درس ندارید شما هم کنار بزاریدش.

من خودم از طراحی اجزا فقط چند فصلش رو که مرتبط با مقاومت بود مطالعه کردم.البته اگر هدف شما طراحی کاربردی است به هیچ وجهه اون رو کنار نزارید.

لینک به دیدگاه
سلام مجدد

بازم ممنون

درود مجدد

خواهش می کنم

شروع هر کاری مشکلترین قسمتشه/پس برای شروع بهتره درس هایی که بیشتر تسلط دارین و از خوندنشون بیشتر لذت می برین رو بخونید

آره تکراریه ولی قوت قلب بگیر:

از ریاضی مهندسی فصل م با مشتقات جزیی نفس گیره می تونید بی خیال شید

بین ریاضی 1 و 2، ریاضی 2 مهمتره فصول اولیه ماتریس و هندسه تحلیلی مهم نیست..

در کل سرمایه گذاری رو درس ریاضی 2 سود بیشتری داره تا ریاضی 1 اگر سوالات رو نرمال طرح کنن

به معادلات رحم نکن

ترمو فصل سیکل ها زیاد و نفس گیره ولی هر سال ازش یه سوال می آد پس تصمیم بگیر

سیالات دو فصل آخر یعنی توربو ماشین و کانال روباز رو می تونی بی خیال شوی

انتقال کلا بخون

مقاومت و استاتیک رحم نکن

طراحی اجزا متن شیگلی دیوانه کننده هست اگه تونستی کلاس برو

سر به سره دینامیک و دینامیک ماشین و ارتعاشات نذار مگر اینکه هدفت تک رقمی یا دو رقمی باشه

ولی کنترل رو دریاب چون درس تحلیلی نیست مث اون سه تا..و اینکه درصد صفر در باکس دینامیک یعنی ضربه فنی!

لینک به دیدگاه
سلام و احترام خدمت همه

درود مجدد

خواهش می کنم

شروع هر کاری مشکلترین قسمتشه/پس برای شروع بهتره درس هایی که بیشتر تسلط دارین و از خوندنشون بیشتر لذت می برین رو بخونید

آره تکراریه ولی قوت قلب بگیر:

از ریاضی مهندسی فصل م با مشتقات جزیی نفس گیره می تونید بی خیال شید

بین ریاضی 1 و 2، ریاضی 2 مهمتره فصول اولیه ماتریس و هندسه تحلیلی مهم نیست..

در کل سرمایه گذاری رو درس ریاضی 2 سود بیشتری داره تا ریاضی 1 اگر سوالات رو نرمال طرح کنن

به معادلات رحم نکن

ترمو فصل سیکل ها زیاد و نفس گیره ولی هر سال ازش یه سوال می آد پس تصمیم بگیر

سیالات دو فصل آخر یعنی توربو ماشین و کانال روباز رو می تونی بی خیال شوی

انتقال کلا بخون

مقاومت و استاتیک رحم نکن

طراحی اجزا متن شیگلی دیوانه کننده هست اگه تونستی کلاس برو

سر به سره دینامیک و دینامیک ماشین و ارتعاشات نذار مگر اینکه هدفت تک رقمی یا دو رقمی باشه

ولی کنترل رو دریاب چون درس تحلیلی نیست مث اون سه تا..و اینکه درصد صفر در باکس دینامیک یعنی ضربه فنی!

بنابر احساس وظیفه پست می دم:ws3:

آقا زبان های کنکورو دیدین؟

vocab هاش یکم فضاییه ها،passage هاش هم هرکدوم یه صفحه آچهاره.خلاصه قبل اینکه تصمیم بگیری زبان بخونی یا نه یه نگاه به زبان های سال های قبل بنداز.

منم اکثر مواردی که علی آقا گفتن رو تایید میکنم.

فقط یکی دو جا اختلاف نظر هست.

به نظر من توی باکس دینامیک الان 2-3 ساله که درس ارتعاشات از بقیه دروس تست هاش راه دست تره.(خصوصا اینکه توی این دانشگاه ارتعاشات رو بهتر و کامل تر از خیلی درس ها تدریس میکنن.و بازم خصوصا اگه زمان حسینی هاشمی پاس کرده باشین.فک کنم تا 4-5 سال پیش هم درس میداد اینجا:ws52:)

کنترل خیلی بگیر نگیر داره.

درباره دینامیک که منم فک میکنم بهتره بی خیال شین.اما دینامیک ماشین فصل چرخدنده ها رو بخونین،نسبتا آسونه،اکثر سال ها حدقل 1 تست داشته و 1 تست درست یعنی 5 درصد.

ریاضی 2 خیلی روتین تر از ریاضی 1ه گه سوالات نرمال باشه،افسوس که امسال..:sigh:

جامدات رو درکت میکنم خیلی وضعمون افتضاح بود ولی بچسب بهش،میشه خوب خوند و خوب زد.

استاتیک و مقاومت رو تاکید ویژه میکنم که میتونه رتبه رو از زمین تا آسمون جابجا کنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...