رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 3 هفته بعد...
  • پاسخ 314
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگر هدفتون هم فقط قبولی در طراحی کاربردی یا تبدیل انرژی است،فرصتی هم برای خواندن دینامیک دیگر ندارید،فقط فصل اول و دوم کفایت میکنه،بیشتر تمرکزتان را روی ارتعاشات و دینامیک ماشین بذارید.

شما احسان جمشیدی نیستید؟

من یکی رو میشناختم هم اسم و هم رشته(گرایش) و هم تحصیلات شما بود!

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

عکس زیر منابع مورد نیاز برای کنکور ارشد مکانیک رو دربرداره. بنده کتاب های زیادی رو دیدم ، در واقع هر انتشاراتی چند تا از کتاباش خوب از آب در میان و بنده از 4 انتشاراتی که کتاب هاشونو دیدم این کتابارو که خودم هم برای کنکور 94 استفاده کردم مناسب میبینم :

منابع کنکور ارشد مکانیک

%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9_%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1_%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF.jpg

لینک به دیدگاه

بهترین منابع ارشد مکانیک برای جامدات:

مقاومت مصالح دکتر نائی انتشارات پوران پژوهش

استاتیک دکتر نائی پوران پژوهش

طراحی اجزا دکتر کبیریان پوران پژوهش

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
سلام

عکس زیر منابع مورد نیاز برای کنکور ارشد مکانیک رو دربرداره. بنده کتاب های زیادی رو دیدم ، در واقع هر انتشاراتی چند تا از کتاباش خوب از آب در میان و بنده از 4 انتشاراتی که کتاب هاشونو دیدم این کتابارو که خودم هم برای کنکور 94 استفاده کردم مناسب میبینم :

منابع کنکور ارشد مکانیک

%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9_%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1_%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF.jpg

به جز مجموعه سیالات بقیه کاملا درست است

لینک به دیدگاه
به جز مجموعه سیالات بقیه کاملا درست است

نکنه کتاب های خداکرمی مد نظر شماست؟! اگه آره ، بنده هم همون اول برای سیالات کتاب های راهیان ارشد رو خریدم چون تو دهن همه افتاده بود خداکرمی خوبه ولی اواسط کتابارو عوض کردم. مجموعه سیالات راهیان در مقابل مدرسان خیلی ضعیفتره. حیف پول که بابت کتاب های راهیان داده بشه.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام.زبان برای مکانیک ضریب 1 داره.آیا زبان سفید منطقی به نظر میرسه ؟

یه سوال دیگه این که کسی کلاسهای مدرسان شریف یا هر موسسه دیگری شرکت کرده؟

لینک به دیدگاه

سلام

من تاثیر زبان رو به خوبی احساس کردم با شصت و خورده ای درصد. چون اکثرا سفید میزنن، اگه یکی بزنه براش تراز میاره.

یه نفر میگفت این طوری حساب میکنن نمره کل رو:

درصد شما در هر درس × ضریب × درصد شما تقسیم بر میانگین درصد بقیه

این میشه نمره هر درس. نمره درسا رو جمع میکنن میشه نمره کل، بر اساس اون رتبه بندی میکنن.

دقت کن یعنی اگه میانگین بقیه ۲ درصد باشه، اگه شما بیست بزنی، ده برابر میشه نمره ات با توجه به این فرمول.

لینک به دیدگاه

باسلام آقای سلطانی من کسایی رومیشناسم که کلاسای مدرسان شریف روشرکت کردن خیلی راضی بودن ازهمه لحاظ بیشترهم از ازموناش راضی بودن که ی

جورایی مثه کنکوره واشنات میکنن باشرایط وسوالای کنکوری خودشونم ی سری پکیج ومنابع وآزمون دارن که همه جوره آگاه وتآمین میشی درضمن

مشاورتحصیلی هاشونم گام به گام مسیروباهاتون میان البته این چیزایی که من گفتم ی سری اطلاعات خیلی جزیی بودنتیجه گفگتوهای معمولی روزانه

پیشنهادمیکنم اطلاعات دقیقتر رو ازخودموسسه بگیری چون اونجاازهمه ی رشته هاازبچه های رتبه برتربرای راهنمایی کسایی مثل شمااستفاده میکنن

وشماخیلی راحت میتونی باهاشون ارتباط برقرارکنی وراهنمایی بگیری..

لینک به دیدگاه
سلام

من تاثیر زبان رو به خوبی احساس کردم با شصت و خورده ای درصد. چون اکثرا سفید میزنن، اگه یکی بزنه براش تراز میاره.

یه نفر میگفت این طوری حساب میکنن نمره کل رو:

درصد شما در هر درس × ضریب × درصد شما تقسیم بر میانگین درصد بقیه

این میشه نمره هر درس. نمره درسا رو جمع میکنن میشه نمره کل، بر اساس اون رتبه بندی میکنن.

دقت کن یعنی اگه میانگین بقیه ۲ درصد باشه، اگه شما بیست بزنی، ده برابر میشه نمره ات با توجه به این فرمول.

کاملا اشتباست.

نمره کل فقط و فقط به مانیگین ضریب-درصد بستگی داره. اصلا مهم نیست شما چه درسی رو چند درصد زدید فقط میانگین ضریب-درصد مهم هست. از تقسیم این میانگین ضریب-درصد بر میانگین ضریب-درصد نفر اول کنکور تراز یا همون نمره علمی بدست میاد.

بیشتر داوطلبا اشتباه میکنند. در کنکور کارشناسی تراز هر درس جداگانه بدست میاد ولی در کنکور ارشد فقط میانگین ضریب-درصد مهم هستش.

برای مثال :

زبان صفر و ریاضی 50 درصد

زبان 80 و ریاضی 10 درصد

ایندو هیچکدام فرقی باهم ندارند و رتبه هردو یکی میشه چون میانگین ضریب-درصد هردو مساوی هستش.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام و خسته نباشید

من دانشجوی ترم 6 کارشناسی مکانیک هستم، میخوام خودم رو برای ارشد (تبدیل انرژی) آماده کنم.فقط همین گرایش

کسی میدونه کامل بگه چه درس هایی رو بخونم و چه درس هایی رو کنار بزارم تا این گرایش توی یه دانشگاه خوب قبول بشم؟؟؟؟؟؟

لطفا کمکم کنید،نمیتونم برم کلاس های کنکور

لینک به دیدگاه
سلام و خسته نباشید

من دانشجوی ترم 6 کارشناسی مکانیک هستم، میخوام خودم رو برای ارشد (تبدیل انرژی) آماده کنم.فقط همین گرایش

کسی میدونه کامل بگه چه درس هایی رو بخونم و چه درس هایی رو کنار بزارم تا این گرایش توی یه دانشگاه خوب قبول بشم؟؟؟؟؟؟

لطفا کمکم کنید،نمیتونم برم کلاس های کنکور

سلام...اول این رو بگم که رفتن به کلاس کنکور واجب نیست که چون نمیتونید برید غصه بخورید.

مجموعه باکس ریاضیات و جامدات هر دو باید مطالعه بشه، اگر در طراحی اجزا ضعیف هستید با مطالعه بیشتر دو مبحث دیگر(استاتیک و مقاومت) این ضعف رو پوشش بدید. مجموعه سیالات هم که مطالعش واجب عینی هست. از مجموعه ارتعاشات شاید دینامیک رو اگر مسلط نباشید مطالعه اش وقت گیر باشه. و بشه ازش صرفنظر کرد.

اگر هدفتون یک دانشگاه خوب هست، اول سعی کنید مباحث رو عمیقا متوجه بشید، چون فهم مفهوم مهم تر از حفظ کردن راه حل های موردی باشه. نحوه مطالعه هم سعی کنید از دروس پایه شروع کنید که پیش نیاز هم حساب میشن و به یک نحوی برای مطالعه موارد بعدی فهمشون کمک میکنه. مثلا اول استاتیک و بعد مقاومت مصالح مطالعه بشه. در مورد ما بقی موارد راهنمایی های آقا احسان جامع هست در این تاپیک و نوشتنش تکرار مکررات.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

زبان رو ول نکن.

منم زبانم خوب نبود، هم برای کنکور و هم برای تقویت زبان شروع کردم.

یکی بهم گفت اول باید دایره لغتت رو ببری بالا، یه تحلیل خوبی از یک کتاب به اسم زبان عمومی زیر ذره بین خوندم که از سال 86 انجام داده، دیدم راحت میشه درصد بالا گرفت. چندتا آزمون آزمایشی رایگانشم دادم دیدم سختی زیادی نداره خوندن زبان.

خودم کتاب لغتش رو خوندم ، اصلام سخت نیست، راحت میشه درصد 50 به بالا رو آورد توی کنکور.

اینجوری اقلا راحت میتونی درصد خوبی بیاری و رتبه ات رو بهتر کنی.

گرچه رقیب هم هستیم:icon_redface:

اما حیفه زبان رو بی خیال نشو، یه امتیاز خوبیه که اکثر بچه ها ولش میکنن اما اونایی که زبانشون خوبه راحت میتونن رتبه شون رو بهتر کنن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...