رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

(فارست گامپ)

510018~Forrest-Gump-Posters.jpgکارگردان : Robert Zemeckis

نویسنده : Winston Groom

بازیگران: Tom Hanks, Robin Wright ,Gary Sinise

جوایز :

برنده اسکار:

بهترین بازیگر نقش اول مرد برای تام هنکس ،بهترین کارگردان برای رابرت زمکیس ،بهترین ویرایش فیلم برای آرتور اشمیت ، بهترین فیلم ،بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین فیلم‌نامهٔ اقتباسی برای اریک راث

فوق العاده است این فیلم. تام هنکس چه کــــــــــــــرد....

:a030::a030:

iqf8doa0mvdb9pp4hvd7.jpg

لینک به دیدگاه
(فارست گامپ)

510018~Forrest-Gump-Posters.jpgکارگردان : Robert Zemeckis

نویسنده : Winston Groom

بازیگران: Tom Hanks, Robin Wright ,Gary Sinise

جوایز :

برنده اسکار:

بهترین بازیگر نقش اول مرد برای تام هنکس ،بهترین کارگردان برای رابرت زمکیس ،بهترین ویرایش فیلم برای آرتور اشمیت ، بهترین فیلم ،بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین فیلم‌نامهٔ اقتباسی برای اریک راث

خلاصه داستان :

فارست گامپ (تام هنکس) که به صورت مادرزاد دچار اختلالاتی ذهنی و جسمی است، هنگامی که در یک ایستگاه اتوبوس به انتظار نشسته است، طی مرور خاطراتش از دوران کودکی (هامفریز) تا به امروز، قریب به نیم قرن تاریخ معاصر امریکا را دوره می کند...

عالیه فارست گمپ از او سری فیلماییه که بعد از دیدنش افسوس میخورید که چرا نمیشه تام هنکس رو جاودانش کرد! در یک کلام تکرار نشدنیه هم این فیلم هم تام هنکس

لینک به دیدگاه
فوق العاده است این فیلم. تام هنکس چه کــــــــــــــرد....

:a030::a030:

iqf8doa0mvdb9pp4hvd7.jpg

عالیه فارست گمپ از او سری فیلماییه که بعد از دیدنش افسوس میخورید که چرا نمیشه تام هنکس رو جاودانش کرد! در یک کلام تکرار نشدنیه هم این فیلم هم تام هنکس

دقیقا دوستان ،فیلم بسیار عالی هست ، من خودم بیشتر دنبال این نوع فیلم دیالوک محورها هستم

تام هنکس هم که فوق العاده درخشید:w16:

لینک به دیدگاه

all good things

jxyed6s9w9s90y74pzl.jpg

کارگردان:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نویسندگان:

,

بازیگران:

,
,

محصول 2010

فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده و روایتگر زندگیه 1 مردیه که بدلیل خاطره ی بدی که از مرگ مادرش تو دوران کودکیش داره از نظر روانی دچار مشکل میشه و این موضوع زندگی شخصیش و روابطش با همسرش رو تحت الشعاع قرار میده و به جاهای خطرناکی میرسونه ...

فیلم متوسطی هست در سبک خودش.( درام، معمایی)

دیدنش ضرری نداره. من بیشتر بخاطر رایان گاسلینگ دیدم فیلم رو.

:ws3::a030:

امتیاز من 7

لینک به دیدگاه

فیلم Le Havre محصول 2011 کار بسیار زیبایی از اکی کوریزماکی

فیلم بسیار جالبی بود

------------

Le-Havre-2011.jpg

Le Havre زنده ترین و پرامیدترین فیلمی است که از Aki Kaurismaki دیدم. اثری که حاکی از سرزندگی کارگردانی دارد که دنیایش معمولاً مملو از انسانهای بازنده و پوچ است، کارگردانی که فیلمهایش علیرغم داشتن فضای تاریک و بیروح، کمدی است. تناقضی که بعضی از تماشاگران را گیج و بعضی دیگر را شیفته خود کرده است. قهرمانان داستانهایش انسانهایی تنها و نگرانند که از طرفی از محیط خسته کننده و ایستای کاریشان سرخورده شده اند و طرفی دیگر آمال و آرزوهایشان از سوی جامعه ای سرد و بی تفاوت به یاس تبدیل شده است. و هنر Kaurimaki این است که با استفاده از این قهرمانها، کمدی میسازد.

Le Havre در بندری به همین نام در فرانسه میگذرد، جایی که بسیازی از کانتینرهای باری بجای کالا مملو از مهاجرین غیرقانونی است که از آفریقا آورده شده اند. روزی پلیس که در حال بازداشت گروهی از همین مهاجران هستند، پسری سیاهپوست از دستشان فرار میکند. پسری بانمک، خجالتی و جدی بنام ادریس که از گابون آمده است. درحالی که پلیس عده ای را مامور پیدا کردن این پسر کرده است، پیرمردی بنام مارسل (با بازی Andre Wilms) در حالی که مشغول ماهی گیریست، وی را در حالیکه زیر اسکله ای مخفی شده است و مظلومانه نگاهش میکند، میبیند. سپس مارسل میرود تا برای ادریس غذا میاورد و به همین سادگی رابطه میان او و پسر شکل میگیرد. رابطه ای که درآن پیرمرد خود را مسئول محافطت از او در برابر پلیس میداند.

باقی شخصیتها فیلم افرادی از طبقه کارگر هستند که حس همدردی مشترکی با پیرمرد نسبت به پسر دارند و در مخفی نگه داشتن او از دید پلیس به مارسل کمک میکنند. همسر مارسل، آرلتی (با بازی Kati Outinen، بازیگر مورد علاقه کارگردان) نیز شخصیتی دیگری است که در ابتدا از کاری که مارسل انجام میدهد خبر ندارد ولی بعداً در این راه کمکش میکند.

مارسل و آرلتی در واقع زوجی قدیمی و خوشبخت هستند که فرزندی ندارند و به همین سبب مراقبت از ادریس به نوعی خلائی را در زندگیشان پر میکند. مارسل که از راه واکس زدن کفشهای مردم روزگار میگذارد و مدتی نیز هست که کار و کاسبی اش رونقی ندارد. کمک به این پسر و فراری دادنش از این خانه به آن خانه گویی سرگرمی شده تا او و همسایگان کارگرش مدتی از یکنواختی و مرامت زندگی رهایی پیدا کنند.

یکی از سکانسهای مهم فیلم زمانی است که آرلتی برای اولین بار ادریس را میبیند. آرلتی که بیمار شده است برای آنکه حس نگرانی همسرش را که مدتی نسبت به او بیتفاوت شده است را برانگیزد، در مریض اش اغراق کرده، بطوریکه به بیمارستان منتقلش میکنند. مارسل هم برای اینکه از وضعیت وی با خبر شود، ادریس را به بیمارستان میفرستد. صحنه ای که مارسل ابتدا گمان میکند که همسرش مرده و بعداً متوجه میشود که اینطور نیست، کاملاً سبک سینمایی Kurismaki را در روایت پوچ و بیروح لحظه حساس و پراضطرابی مانند این نشان میدهد.

این فیلم مانند کمدیهای صامت قدیمی است و به اندازه همانها نیز دوست داشتنی است. با وجود اینکه رویدادهای فیلم در محیطی سرد، بیروح و بیرحم اتفاق میافتند، اما داستان آن بسیار روشن و امیدوار کننده است. مارسل بدنبال پیدا کردن پدر ادریس به کمپ پناهجویان میرود و برای فرستاندن او نزد مادرش در انگلستان پول جمع میکند. Le Harve جوایز زیادی از جشنواره های مختلف مانند شیکاگو برای کارگردان فنلاندی اش به ارمغان آورده است و دیدن آن را به همه از جمله کودکان باهوش توصیه میکنم. اگر بدبینی را کنار بگذاریم، هیچ نکته منفی در آن مشاهده نمیشود. داستانی زیبا و ساده که همین سادگی اش تماشاگر را جذب خود میکند.

لینک به دیدگاه

فیلم خاکستری The Grey محصول 2011 بابازی لیام نیسون

هواپیمایی در نزدیکی مناطق قطبی سقوط میکند ویک شکارچی گرگ راهنمای نجات هفت باقیمانده سقوط میشود!

همزیستی با طبیعت وداستان انسان وحیوان

فیلم جالبی بود ولی نمیشه برای همه توصیه کرد!

لینک به دیدگاه

تام هنکس جزو اون ادمایی هست که مبتلا به اختلال آسپرگر هست. وقتی که اینو خوندم یاد ابن فیلمش بلافاصله افتادم

خیلی فیلم دوست داشتنی هست

لینک به دیدگاه

توی این سه چهار روزه به خاطر سرعت پایین اینترنت 1 فیلم بیشتر نداشتم که ببینم

There will be blood

میتونم بگم نسبتا فیلم قشنگی بود. دو تا عامل خیلی تاثیر گذارش کرده بود یکی موسیقی متن فیلم. یکی نوع بیان و نوع صحبت کردن شخصیت اول فیلم.

فقط چیزی که ازش خوشم نیومد پایان فیلم بود. فیلم پایان نداشت. نه اینکه پایان رو برای مخاطب باز گذاشته باشه. اصن پایان نداشت. و به قول یکی از منتقدان که توی سرچ گوگل اورده بود هر کی بتونه پایانی برای فیلم تصور کنه بی شک دیوانه هست!

لینک به دیدگاه
حوض نقاشی :ws37:

سلام زهرا :)

نظرت چی بود راجع به این فیلم؟

به نظرم خودم توی فیلمای ایرانی خوب بود. ایرادی که میتونم بهش بگیرم اینه که داستان خاصی رو دنبال نمیکرد. یعنی خیلی روزمرگی زندگیشونو نشون میداد. اما موضوع مشخص نداشت

ولی بازی شخاب حسینی و نگار جواهریان خیلی قوی بود

سکانس پایانی فیلم جالب بود. همین طور سکانسی که نگار بالاخره از نردبون بالا رفت. و سکانسی که پسر بچه با دستش جلوی چشم دوستش رو گرفت تا اون زمین خوردن پدرشو نبینه. .

لینک به دیدگاه

سلامممممممممممممم عزیزم چطوریییییییییییی :* :*

خوووب بود دوسش داشتم....ولی میدونی... یه جاهایی از دید من خیلی مصنوعی میومد! مثلا صحنه ای که گریتو درمیورد،انگار برای من مشخص بود که اینجا ساخته شده که تو گریه کنی!ا عوض شدن بعضی از سکانسا فقط با یه مکث طولانی بود...برخلاف توهم آخرشو اصلا دوست نداشتم خیلی ایده آل تموم شد....ولی با این حال 2 بار دیدمش هر 2 بارم از بازی جفتشون لذت بردم،عاشق دوتاشونم :ws3:

لینک به دیدگاه

جانگوی آزاد شده.

امسال اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد و فیلمنامه غیراقتباسی رو برده بود.

جالب بود ولی اینکه مثل آب خوردن آدم میکشتن دلم رو میزد. :-((

13910812000071_PhotoL.jpg

لینک به دیدگاه

دوتا فیلم دیدم:

1.silver lining playbook

silver-linings-poster.jpg

کارگردان:

نویسنده :

بازیگران:

,
,

خلاصه داستان :

پت سولیتانو که قبلاً یک معلم بوده است، بعد از این که از موسسه درمان بیماران روانی مرخص می شود، برای ادامه زندگی نزد والدینش می رود و سعی می کند تا با همسر سابقش آشتی کند. پت با تیفانی آشنا می شود. تیفانی دختری مرموز با مشکلات خاص خودش است و بعد از آشنایی آن دو همه چیز دچار چالش می شود.

خوب این فیلم نامزد چندین جایزه اسکار شده و جنیفر لارنس هم امسال اسکار بهترین بازیگر زن رو برای این فیلم برد . خیلی کنجکاو بودم که ببینم فیلم رو. در ژانر خودش(کمدی رمانتیک) فیلم خوب و قابل توجهیه. ولی برای من کمی خسته کننده اومد. فیلمنامه اش هم کمی کلیشه اومد بنظرم. انتظار بیشتری داشتم بشخصه. هرچند بازی بسیار خوب جناب بردلی کوپر و خانوم لارنس به تنهایی باعث میشه که فیلم رو با اشتیاق دنبال کنید تا پایان.

امتیاز من 7.5

2.فصل کرگدن

8fpb4fc80yp110u9m38m.jpg

کارگردان: بهمن قبادی

تهیه کننده: مارتین اسکورسیزی

بازیگران: بهروز وثوقی. مونیکا بلوچی و ..

محصول 2012

خلاصه داستان :

شاعری پس از 30 سال سپری زندان در جریان انقلاب اسلامی , به دنبال همسرش است ...

قبل ازینکه فیلم رو ببینم فکر میکردم فیلم ضعیفی باشه به لحاظ فنی. ولی فیلم از اون چیزی که انتظارشو داشتم خیلی بهتر بود. فضای داستان و خاصه فیلمبرداری رو دوست داشتم. اما خوب پرداخت شخصیت ها و همینطور فیلمنامه 1 کم ضعیف بود. متاسفانه انقدر

فیلم بدنبال شعارای سیاسی هست که لطمه زده به فیلم. اگر انقدر اصرار نداشت کارگردان رو این موضوع شاید به مراتب بهتر میشد. ولی در کل از چیزی که فکر میکردم بهتر بود.

ضمن اینکه خانوم بلوچی روان فارسی صحبت میکردن که جای بسی خوشحالیست.

:a030:

امتیاز من 6.9

لینک به دیدگاه
دوتا فیلم دیدم:

1.silver lining playbook

silver-linings-poster.jpg

کارگردان: [ URL=http://www.imdb.com/name/nm0751102/]David O. Russell[/url]

نویسنده :

بازیگران:

,
,

خلاصه داستان :

پت سولیتانو که قبلاً یک معلم بوده است، بعد از این که از موسسه درمان بیماران روانی مرخص می شود، برای ادامه زندگی نزد والدینش می رود و سعی می کند تا با همسر سابقش آشتی کند. پت با تیفانی آشنا می شود. تیفانی دختری مرموز با مشکلات خاص خودش است و بعد از آشنایی آن دو همه چیز دچار چالش می شود.

خوب این فیلم نامزد چندین جایزه اسکار شده و جنیفر لارنس هم امسال اسکار بهترین بازیگر زن رو برای این فیلم برد . خیلی کنجکاو بودم که ببینم فیلم رو. در ژانر خودش(کمدی رمانتیک) فیلم خوب و قابل توجهیه. ولی برای من کمی خسته کننده اومد. فیلمنامه اش هم کمی کلیشه اومد بنظرم. انتظار بیشتری داشتم بشخصه. هرچند بازی بسیار خوب جناب بردلی کوپر و خانوم لارنس به تنهایی باعث میشه که فیلم رو با اشتیاق دنبال کنید تا پایان.

امتیاز من 7.5

2.فصل کرگدن

8fpb4fc80yp110u9m38m.jpg

کارگردان: بهمن قبادی

تهیه کننده: مارتین اسکورسیزی

بازیگران: بهروز وثوقی. مونیکا بلوچی و ..

محصول 2012

خلاصه داستان :

شاعری پس از 30 سال سپری زندان در جریان انقلاب اسلامی , به دنبال همسرش است ...

قبل ازینکه فیلم رو ببینم فکر میکردم فیلم ضعیفی باشه به لحاظ فنی. ولی فیلم از اون چیزی که انتظارشو داشتم خیلی بهتر بود. فضای داستان و خاصه فیلمبرداری رو دوست داشتم. اما خوب پرداخت شخصیت ها و همینطور فیلمنامه 1 کم ضعیف بود. متاسفانه انقدر

فیلم بدنبال شعارای سیاسی هست که لطمه زده به فیلم. اگر انقدر اصرار نداشت کارگردان رو این موضوع شاید به مراتب بهتر میشد. ولی در کل از چیزی که فکر میکردم بهتر بود.

ضمن اینکه خانوم بلوچی روان فارسی صحبت میکردن که جای بسی خوشحالیست.

:a030:

امتیاز من 6.9

منم از اون سیلور پلی بک خوشم نیومد. خیلی فیلمنامه ضعیفی داشت. بیشتر به هوای رابرت دنیرو دانلود کردم ولی اصن خوشم نیمد. دختره هم نقششو معمولی بازی کرده بود ولی این جایزه ها چه طوری داده میشه نمیدونم. پسره هم که مثلا یه ادم مبتلا به دوقطبی بود. ولی اصن شبیه دو قطبیا نبود. فقط گاهی قاطی میکرد.

در کل حالا نمیشه گفت خیلی هم فیلم بدی بود! ولی معمولی بود واقعا!

لینک به دیدگاه

فيلم Run Lola Run

ساخته تام تيكور 1998

براي بار چندم ديدم

هنوز هم كارگرداني اين فيلم برام جذاب

جز شاخصهاي سينماي پسامدرنه

راي من 7.356956588552965652566326556

لینک به دیدگاه
منم از اون سیلور پلی بک خوشم نیومد. خیلی فیلمنامه ضعیفی داشت. بیشتر به هوای رابرت دنیرو دانلود کردم ولی اصن خوشم نیمد. دختره هم نقششو معمولی بازی کرده بود ولی این جایزه ها چه طوری داده میشه نمیدونم. پسره هم که مثلا یه ادم مبتلا به دوقطبی بود. ولی اصن شبیه دو قطبیا نبود. فقط گاهی قاطی میکرد.

در کل حالا نمیشه گفت خیلی هم فیلم بدی بود! ولی معمولی بود واقعا!

درست میفرمایید

شما 30 دقیقه ی پایانی فیلم رو ببینید اثری ازون مشکل روحی نمیبینید توشون.

ولی انصافا جنیفر لارنس نقشش متفاوت بود اینجا, بازی متفاوتی هم ارائه داد. نشون داد که پتانسیل بازیش بالاس.

البته ناگفته نماند من چون خودم به جنیفر لارنس علاقه دارم بنظرم بیشتر تو چشم اومد بازیش.

ولی در حد بردن اسکار نه

:ws3::a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...