رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

کجای این فیلم چال و چوله داشت!!!!!!

تمام فیلم های شیامالان متوسط و بد بوده به جز این یکی.

انصافا کارگردانی و فیلمنامه این فیلم معرکه است.

به نظر من که فیلمنامه ی خیلی قوی ای نداشت،

من فیلمای دیگه ی این کارگردانو ندیدم البته، ولی این خیلی نظرم رو جلب نکرد

لینک به دیدگاه
به نظر من که فیلمنامه ی خیلی قوی ای نداشت،

من فیلمای دیگه ی این کارگردانو ندیدم البته، ولی این خیلی نظرم رو جلب نکرد

نمی دونم منظورتون از ضعف فیلمنامه چیه ؟؟؟

اما اگر از این فیلم خوششتون نیومد بقیه فیلماشو نبینید که خیلی بیخود بود. شیامالان کلا یه ذره اداش زیاده بعد از فیلم حس ششم بهش لقب هیچکاک هندی دادند. اما بعد از این فیلم دیدن فقط یه اتفاق بوده. هندی دیگه بیشتر ازش انتظار نمیره

دهکده- نشانه ها- بانویی از آب- ......

لینک به دیدگاه

فیلم "سالو" به کارگردانیِ پیر پازولینی

salo2.jpg

پازولینی – کارگردان ایتالیایی – در اواسط دهه ی هفتاد میلادی فیلم سیاه “سالو” (۱۲۰ روز در مرکز فساد) را ساخت؛ فیلمی که خشونت افسارگسیخته اش تماشای آن را آزاردهنده میکند. داستان فیلم به اواخر دوران حکومت فاشیست ها در ایتالیا بر میگردد. در اولین سکانس فیلم چهار مرد متنفذ به نامهای دوک (نماینده ی ثروت)، رییس جمهور (نماینده ی دولت و نهادهای سرکوب)، دادستان (نماینده ی قوهی قضاییه) و اسقف (نماینده ی نهادهای دینی) قراردادی بیمارگونه را امضا میکنند؛ بر اساس این قرارداد هر یک از مردها موظف میشود تا دختر یکی از چهار مرد را به عقد خود درآورد. بعد از آن این چهار مرد به سراغ نوجوان های شهر محل سکونتشان میروند و بعد از بازدید از مراکز تجمع نوجوانها نه دختر و نه پسر را انتخاب کرده و به همراه چهار کهنه فاحشه و چهار نگهبان مسلح به عمارتی بزرگ و دور افتاده از شهر میبرند. ورود به عمارت در حکم آغاز ماراتن عذاب آوار اعمال خشونت این چهار مرد علیه نوجوانهاست. هر روز تمامی اهل خانه در سالن بزرگی جمع میشوند و کهنه فاحشه ها همراه با موسیقی ملایمی که نواخته میشود به تعریف داستانهایی تحریک کننده و خشن میپردازند. چهار مرد با شنیدن این داستان ها تحریک شده و هر آنچه را که به ذهن خطور نمیکند با جسم و روان این نوجوان ها انجام میدهند.

برای منم نمادگرا بودنش قابل تحمل کرده بودش.

لینک به دیدگاه
آنا کارنینا

فیلم بی خودی بود من یه کم از کتابشو خونده بودم اونم تو دبیرستان! اصولن کتابایی که از روش فیلم ساخته میشه فیلم قابل رقابت با کتاب نیست:icon_pf (34):

در کل ارزش یکبار دیدن رو داره :ws3:

من خیلی از فیلمش خوشم اومد :hanghead:

17th again

خیلی فیلم خوبی بود. جریان یه مردی بود که زنش داشت ازش جدا می شد ...بعد طی یه اتفاق بر می گرده به سن 17 سالگی که عاشق زنش شده...با بچه هاش هم کلاسی می شه و.....

خیلی قشنگ بود :w16:

kacy6wl5qh3kpqvbehs.jpg

یه زمانی واقعا با این فیلم حال کردم یادش بخیر:ws37: خاطرات خوبی با این فیلم دارم :sigh:

لینک به دیدگاه

13 goin on 30 (2004(

1314461006_13-going-on-30.jpg

جنا رینک (

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
) دختر ۱۳ ساله ای است که آرزو داردبزرگ شود وحاضر است هرکاری برای رسیدن به این آرزو کند ناگهان یک روز صبح از خواب بلند میشود و می بیند بزرگ شده وبه ۳۰ سالگی رفته است وحالا باید با دنیای متفاوتی که آرزویش را داشته روبه رو شود و......

این فیلم که دیدم دلم خواست کاش منم می تونستم برم تو سن 13 سالگیم و یه کارایی که باید انجام بدم و ندم :sigh:

لینک به دیدگاه

Life of Pi

bw1l11wkt77nki3bxav.jpg

کارگردان:

نویسنده :

بازیگران:

,
,

محصول 2012

خلاصه داستان :

خانواده ای به خاطر شرایط نامناسب مالی مجبور به فروش باغ وحش خود می شوند. در پی این معامله، این خانواده به همراه حیوانات باغ وحش خود، سوار یک کشتی به مقصد کانادا می شوند٬ اما در راه٬ کشتی غرق شده و از این خانواده تنها پسری زنده می ماند که روی قایقی به همراه یک ببر درنده خو گیر افتاده است..

برنده ی جایزه ی اسکار بهترین کارگردانی، بهترین جلوه های ویژه ، بهترین موسیقی متن و بهترین فیلمبرداری .

بدون شک یکی از بهترین فیلمای امسال بود. فیلمنامه ی عالی به همراه کارگردانی و تدوین فوق العاده و همچنین فیلمبرداری چشم نواز باعث میشه این فیلم رو به این زودی فراموش نکنیم.

جلوه های ویژه تو این فیلم خیره کننده است و با روان شما بازی میکنه.

پیشنهاد میکنم دوستانی که ندیدن حتما ببینند.

فقط میشه افسوس خورد که چرا اسکار بهترین فیلم رو دادن به اون آرگوی ...

امتیاز من 9

چند تا از صحنه های زیبای فیلم رو میزارم:

7amucp7g9cpz78cowucy.png

r586ej68l117r8y50153.png

66pbv3har8rjavhslhg.png

2qmxchmmvjbeu360pby.png

hcm6c5tg7zo8pps1yij2.png

ul8u4ja2y1f95brnhpqg.png

3gn6h7kfw4m8ev61ujvq.png

لینک به دیدگاه

رستگاری از شاوشنگ

رستگاری از شاوشنگ (به انگلیسی: The Shawshank Redemption) فیلمی است به کارگردانی فرانک دارابونت، محصول سال ۱۹۹۴ شرکت آمریکایی کلمبیا پیکچرز که بر اساس رمانی از استفن کینگ ساخته شده است و در آن تیم رابینز در نقش اندی دوفرین و مورگان فریمن در نقش الیس «رد» ردینگ بازی میکنند.

در مراسم جایزه اسکار سال ۱۹۹۴ این فیلم نامزد هفت اسکار شد (بهترین فیلم, بهترین بازیگر–مورگان فریمن, بهترین فیلمنامه, بهترین فیلمبرداری, بهترین ویرایش فیلم, بهترین موسیقی فیلم، و بهترین صدابرداری) اما نتوانست حتی یکی از آنها را به دست آورد. این فیلم در حال حاضر در لیست ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینما در سایت IMDB رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

داستان فیلم

داستان رستگاری از شاوشنگ در سال ۱۹۶۴ اتفاق میافتد و درباره یک بانکدار به نام اندی دفرسن (تیم رابینز) است که اشتباهاً به جرم قتل همسرش به حبس ابد در زندان ایالتی شاوشنگ محکوم میشود. او در زندان با فضایی پر خشونت و رشوه خواری مواجه میشود. در این خلال با زندانی سابقه داری به نام رد (مورگان فریمن) که به کار قاچاق کالا از بیرون به داخل زندان مشغول است، طرح دوستی میریزد و به کمک او موفق به فرار میشود.

او ابتدا خود را نزد رئیس زندان عزیز جلوه میدهد و با گرفتن یک انجیل در دستش و خواندن آیات آن نظر رئیس زندان را به خود جلب میکند، چندی بعد در کتابخانه زندان کار میکند و پس از آن امور حسابداری رئیس زندان را انجام میدهد. در این دوران با فردی آشنا میشود که به او اعتراف میکند که همسر اندی را کشته است اما رئیس زندان با شنیدن این سخن ها اندی را در انفرادی میاندازد.

اندی با یک چکش کوچک که از رد گرفته بود و آن را در کتاب انجیل مخفی کرده بود دیوار زندان را میکند و عکسی را در جلوی سوراخی که کنده بود قرار میدهد و پس از بیست سال از آنجا فرار میکند. رد هم به دنبال او میآید و رئیس زندان هم طی حوادثی مجبور به خودکشی میکند.

200px-Movie_poster_the_shawshank_redemption.jpg

لینک به دیدگاه

[h=1]لوپر

[/h]looper

Looper4.jpg

این فیلم به کارگردانی رایان جانسون، و با بازی جوزف گوردون-لویت، بروس ویلیس، و امیلی بلانت، نه تنها در بین تماشاگران عادی، که نزد منتقدان نیز به موفقیت چشمگیری دست یافته است. جوایز متعدد، امتیاز ۹۴% در Rotten Tomatoes، امتیاز ۸۴ از ۱۰۰ در متاکریتیک، و نقدهای مثبت سایر منتقدان نامدار که به فیلم ۴ و ۵ ستاره داده‌اند و آن را فیلمی قوی و هوشمندانه قلمداد کرده‌اند، نشان از موفقیت بالای فیلم دارد.

داستان فیلم ( هشدار : امکان لو رفتن قسمتهاییی ازداستان فیلم هست )

داستان فیلم به صورت موازی در دو بازه زمانی اتفاق می‌افتد:

- زمان حال، سال ۲۰۴۴، که در پی بروز بحران و تلاشی پایه‌های اقتصادی آمریکا، اجتماع به قهقهرا رفته و جنایت و فساد کشور را آکنده است. ضمن اینکه در اثر جهش ژنتیکی، ۱۰% از جمعیت دارای توانایی‌‌های محدود

(حرکت دادن اشیاء از راه دور) هستند.

- زمان آینده فیلم در سال ۲۰۷۴ می‌‎گذرد، دوره‌ای که در آن ماشین زمان اختراع شده، ولی استفاده از آن ممنوع شده است، هر چند که گروه‌های مافیایی خلافکار از آن برای جنایاتشان سود می‎‌برند؛ با توجه به اینکه کشف جنایات با پیشرفت تکنولوژی بسیار آسان شده، آنها قربانیانشان را با ماشین زمان به سال ۲۰۴۴ می‌فرستند تا توسط ماموران مزدورشان – “لوپر”ها – کشته و نابود شوند.

هر چند که این شغل دستمزد بسیار دست‌ودل‌بازانه‌ای دارد و با هر مقتول شمش‌های تقره زیادی نصیب لوپر می‌شود، اما نکته منفی‌ای نیز در قرارداد است: یک لوپر اگر بعد از گذشت ۳۰ سال همچنان زنده باشد، توسط مافیا دستگیر و با شمش‌های طلا به زمان گذشته فرستاده می‌شود، جایی که موظف است حلقه را ببندد و خودش را بکشد.

به این ترتیب آخرین مدرک جنایت هم نابود می‌شود. دلیل نامیدن آنها به “لوپر” نیز همین است. هر لوپر پس از بستن حلقه و جمع‌آوری شمش‌های طلا، بازنشسته می‌شود و می‌تواند با درآمد حاصله تا ۳۰ سال زندگی مرفهی را بگذراند تا زمانی که مرگ اجباری فرا برسد.

Looper1.jpg

در سال ۲۰۴۴، “جو” یک لوپر است که به راحتی آدم می‌کشد، معتاد است، و به هیچ‌کس غیر از خودش چندان اهمیتی نمی‌دهد. پس از انتشار خبری درباره مرد مرموز و شروری از آینده به نام “باران‌ساز”، مردی با توانایی‌های ذهنی هراس‌انگیز و گذشته‌ای تراژیک، که اقدام به بستن همه لوپ‌ها کرده و هیچ‌کس یارای ایستادن در برابر او را ندارد، جو جوان با جو پیر (بروس ویلیس) رودررو می‌شود و ناخواسته وارد جریان پیچیده‌ای می‌شود که گذشته و آینده را تغییر می‌دهد …

لوپر فیلمی است که می‌توان چند بار به تماشای آن نشست و هر بار نکات جدیدی کشف کرد. این فیلم، داستان تحول و رستگاری است؛ داستان حلقه زنجیرواری که همه ما موجودات عالم هستی را به هم پیوند می‌دهد بی‌آنکه در بسیاری از لحظات زندگی به آن آگاه باشیم؛ داستان اهمیت انتخاب‌های ما و تاثیر آن بر زندگی دیگران؛ و اینکه شخصیت ما انسان‌ها نیز مانند گذشته و آینده قابل تغییر است و هیچ چیز بر سنگ نوشته نشده، نه سرشت ما و نه سرنوشت ما.

منبع :[h=1]معرفی و بررسی فیلم لوپر :a030:[/h]لینک :

لینک به دیدگاه

پرده پاره

1966

کارگردان : هیچکاک

این فیلم رو برای بار چندم دیدم اما این نسخه از فیلم پشت صحنه های جالبی از فیلم داشت.

یه صحنه قتل تو فیلم هست که واقعا بی نظیره !!!!!!!!!!!!!!

میشه جز 10 فیلم برتر هیچکاک قرارش داد

لینک به دیدگاه

فیلم : Hansel & Gretel: Witch Hunters

ژانر : اکشن | فانتزی | ترسناک

کارگردان : Tommy Wirkola

نویسنده : Tommy Wirkola

بازیگران : Jeremy Renner, Gemma Arterton, Famke Janssen

محصول : آمریکا | آلمان

زبان : انگلیسی

خلاصه داستان : «هانسل» و «گریتل» برادر و خواهر معروف قصه ها، تبدیل به شکارچیان حرفه ای شده اند و تمام جادوگران را در سراسر دنیا می کشند. آن ها در یکی از ماجراهایشان به شکل جدیدی از نیروی پلیدی می رسند که ممکن است به گذشته ی آن ها مربوط باشد …

Hansel-Gretel-Witch-Hunters-baranfim.jpg

لینک به دیدگاه

Django unchaind

542jitm3khnwbagq77k.jpg

کارگردان:

نویسنده:

بازیگران:

,
,
|

قبلا درباره این فیلم نوشتم. مجددا فیلم رو با زبون اصلی و کامل دیدم. فوق العاده بود. هدیه ای دیگر از تارانتینو به سینما دوستان

امتیاز من 9

the impossible

mkr187kfobk8pfi36vx.jpg

کارگردان:

نویسنده :

بازیگران:

,
,

محصول 2012

خلاصه: فیلم روایتگر داستان یک خانواده ی توریست است که ذر تایلند گرفتار سونامی و حوادث بعد از اون میشوند.

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده. فیلم بسیار تاثیرگذاری هست، کارگردانی، فیلمبرداری، جلوه های ویژه و خاصه بازی بازیگرا خیلی خوبه.

تعلیقی که داره در اواخر فیلم کمی آزار دهنده میشه ولی در کل دوست داشتم فیلم رو.در ژانر خودش اثر قابل توجه ای هست.

خانوم نائومی واتس برای این نقش نامزد اسکار شد امسال که خوب به جنیفر لارنس باخت.

امتیاز من 7.5

لینک به دیدگاه
Life of Pi

bw1l11wkt77nki3bxav.jpg

کارگردان:

نویسنده :

بازیگران:

,
,

محصول 2012

خلاصه داستان :

خانواده ای به خاطر شرایط نامناسب مالی مجبور به فروش باغ وحش خود می شوند. در پی این معامله، این خانواده به همراه حیوانات باغ وحش خود، سوار یک کشتی به مقصد کانادا می شوند٬ اما در راه٬ کشتی غرق شده و از این خانواده تنها پسری زنده می ماند که روی قایقی به همراه یک ببر درنده خو گیر افتاده است..

برنده ی جایزه ی اسکار بهترین کارگردانی، بهترین جلوه های ویژه ، بهترین موسیقی متن و بهترین فیلمبرداری .

بدون شک یکی از بهترین فیلمای امسال بود. فیلمنامه ی عالی به همراه کارگردانی و تدوین فوق العاده و همچنین فیلمبرداری چشم نواز باعث میشه این فیلم رو به این زودی فراموش نکنیم.

جلوه های ویژه تو این فیلم خیره کننده است و با روان شما بازی میکنه.

پیشنهاد میکنم دوستانی که ندیدن حتما ببینند.

فقط میشه افسوس خورد که چرا اسکار بهترین فیلم رو دادن به اون آرگوی ...

امتیاز من 9

:ws3:

واقعا فیلم قشنگیه .... من اتفاقی این فیلمو دیدم اما بعدش واقعا جذبش شدم:w16:

لینک به دیدگاه

غلاف فلزی

مصاحبه با خون آشام

وقتی غریبه ای زنگ میزند

البته اینارو چند وقت پیش دیدم .... به نظرم خیلی قوی نبودن البته به جز غلاف فلزی اما ارزش 1 بار دیدنو داره:ws37:

لینک به دیدگاه

یه فیلم معرکه که همین دو شب دیدم, دختره فوق العاده بازی میکرد, با اینکه که اصلن سنی نداشت

" آرزو می کنم بمیری, و اون وقت بیام سر قبرت, کیک تولدم رو تنهایی بخورم ! "

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...