رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

شاید اگر ما ایرانی نبودیم اطلاق لغت مزخرف استعمال بیهوده ای برای این فیلم نبود ولی نمیشه از کنار واقعیات تاریخی وحوادث روز که متاثر از همین فضاسازی هاست گذشت برای همینه حداقل تو ایران وامریکا توجه میشه به این فیلم

من چند روز قبل از اسکار (اسکار زنده دیدم میخواسم ببینم کی جایزه میبره ) ارگو رو دیدم خوب بود بد نبود (خوب فیلم بود دیگه اگه اکشن نباشه جالب نمیشد حتی به دروغش فقط مشکلش تحریف تاریخیش بود که کلا در مورد فیلم های تاریخی اتفاق میافته) ولی لینکون و لایف اف پای ندیده بودم ..که اسکار بهترین فیلم>>ارگو شد. گفتم ینی این دوتا فیلم خیلی جالب نبود

بعدا که لایف اف پای دیدم واااااااقعا عالی بود موضوش روایتش داستان ته داستانش عاااااااااالی بود ینی خدا بود فیلم اتفاقا در مورد خدا بود یک کارگردان ژاپنی بخواد یه فیلم در مورد خدا بسازه با اون منطق ژاپنی ها (به نظرم ژاپنی ها خیلی علمی ومنطقین) فوق العاده بود باید بگم بهترین فیلم حق لایف اف پای بود..:ws37:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

فیلم Djando unchaned

فیلم فوق العاده ای بود...:ws3:

این فیلم در مورد یک برده ی سیاه پوسته که بعد از آشنایی با یک فرد آلمانی زندگی سیاهش به کل تغییر میکنه و از شخصیت تابع و مطیع به فردی آزاد و حق جو (انتقام جو) تبدیل میشه...زیاد نمیگم که خودتون برید ببینید...

علاوه بر صحنه های فوق العاده قوی تیر اندازی و کشت و کشتار...بار معنایی و مفهومی خیلی بالایی داره.

حس انتقام-تحقیر و خشم رو کاملاً به آدم منتقل میکنه...

از بازی لئوناردو دی کپریو و جیمی فاکس هم خیلی خوشم اومد!

فقط میتونم بگم که اولین فیلم وسترنی بود که خوشم اومد...واقعاً ارزش چندبار دیدن رو داره...:a030:

لینک به دیدگاه

یک روانپزشک

داستان یک روانپزشک کودکان هست که توسط یکی از بیمارای قدیمش تیر میخوره و مجروح میشه و اون بیمار هم خودکشی میکنه یک سال بعد به موردی مشابه با اون بیمار برخورد میکنه و در طول فیلم و موفق به درمانش میشه اخر فیلم خیلی هیجان انگیز تموم میشه ترجیح میدم نگم خودتون ببیند خیلی زیباست

لینک به دیدگاه
آرگو فارغ از جهت گیریای سیاسی یه فیلم خیلی خیلی معمولیه

بدور از ایرانی بودن و موضوعش فقط به عنوان 1 فیلم اگه بش نگاه کنید، چاله چوله هاش خیلی تو ذوق میزنه

شاید اگر ما ایرانی نبودیم اطلاق لغت مزخرف استعمال بیهوده ای برای این فیلم نبود ولی نمیشه از کنار واقعیات تاریخی وحوادث روز که متاثر از همین فضاسازی هاست گذشت برای همینه حداقل تو ایران وامریکا توجه میشه به این فیلم

صحبت از آرگو شد.

گفتم بد نیست به دوستان عزیز یه فیلم درباره گرونگیری سفیرهای آمریکایی در ایران پیشنهاد کنم ببینید.

444 روز آزادی - ساخته محمد شیروانی

این فیلم مستندی درباره اشغال سفارت آمریکا توسط یه سری آدم !!!!!!

در ایران افراد با استعدادی هستند مثل همین محمد شیروانی

واقعا کاراش عالیه

ناف

دستور آشپزی

6زن نابینای فیلمساز

.....

دستور اشپزی واقعا بی نظیره!

ای کاش میشد دی وی دی این فیلم رو گیر بیارم.

لینک به دیدگاه

فیلم Unforgiven محصول 1992 ساخته کلینت ایستوود

کلا ایستوود میچسبه حتی اگه دوباره ببینیش

--------

خلاصه داستان : وایومینگ، سال ۱۸۸۰٫ گاوچران مستی، خیابان گردی را زخمی می کند. «داگت» (هاکمن)، کلانتر مستبد شهر، گاوچران و دوستش را بدون مجازات رها می کند. زن و چند تن از همکارانش هزار دلار جمع می کنند تا به عنوان جایزه به کسانی بدهند که بتوانند آن دو را مجازات کنند. «اسکوفیلد کید» جوان (وولوت) نیز سراغ «ویلیام مانی» (ایست وود)، خلافکار سابق می رود تا بتواند با کمک هم جایزه را به دست بیاورند.

شرح فیلم : این وسترن «متفاوت»، از جنبه ی بصری و گفتاری، به روشنی به وسترن های قدیمی هالیوود رجوع می کند. همچنین کنایه پردازی و پسامدرنیسم مد روز نیز چاشنی کار می شود. ایست وود فیلم را به سرجو لئونه و دان سیگل تقدیم کرده، اگر چه فیلمش بیشتر حال و هوای وسترن های سیگل را دارد.

لینک به دیدگاه

carnage کشتار

7iq3kvlproyusy38hmoa.jpg

کارگردان :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نویسنده :

بازیگران:

Jodie Foster,

Kate Winslet

Christoph Waltz

John C. Reilly

امروز سینما4 این فیلم رو پخش کرد، به حدی برام خسته کننده بود که بعد از دیدن نصف فیلم عطایش را به لقایش بخشیدم و بیخیالش شدم!!!:icon_razz:

فیلم دیالوگ محور بود ولی بنظرم کلیشه و بشدت خسته کننده اومد.

از پولانسکی فیلم پیانیست رو دیده بودم و خیلی دوست داشتم فیلم رو ولی این فیلم....

لینک به دیدگاه

فیلم گربه های ایرانی بهمن قبادی با بازی حامد بهداد رو دیدم

درمورد نادیده گرفته شدن موسیقی وتلاشی که بعضی از گروه های موسیقی برای ادامه کارشون انجام میدن هستش و اینکه چه مشکلاتی سر راهشون هست کلا یه فیلم تقریبا اجتماعی که گاهی گریزی به سیاست میزنه اما به نظرم یه کم کلیشه بود بعضی صحنه هاش

اولش به خاطر بعضی انتقاداتش مجذوب کنندست ولی کلا نمیشه گفت فیلم سطح بالایی ....ولی روی هم رفته از دیدنش پشیمون نیستم

برای سومین بار فیلم داگویل ساخته لارس فون تریه با بازی عالی نیکول کیدمن

یک فیلم اعجاب برانگیز دیگر از فون تریه که همه صحنه هارو روی یک سن اجرا کرده ونقد امریکاست

کارهای فون تریه کلا نامتعارف وقابل بحث و تامل هست

فیلم فوق العاده ایه هرچند که بعضی از صحنه هاش صبر عیوب میخواد واقعا :ws3: بعضی جاها دلم میخواست داد بزنم

لینک به دیدگاه

The Amazing Spider-Man

فیلم بدی نبود .مرد عنکبوتی جدید با بازی Andrew Garfield خوشتیپ تر، جسورتر و البته شوخ طبع تر از اون قبلیه با بازی Tobey Maguire هستش و ازینکه ماسکشو جلوی همه برداره از صورتش ابایی نداره.فیلم داستان منسجم تر و شخصیت پردازی بهتری داره بنظرم از سری های قبلی مخصوصا کارکتر منفی فیلم خوب پرداخت شده..

لینک به دیدگاه

carnage کشتار

7iq3kvlproyusy38hmoa.jpg

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران:

Jodie Foster,

Kate Winslet

Christoph Waltz

John C. Reilly

امروز سینما4 این فیلم رو پخش کرد، به حدی برام خسته کننده بود که بعد از دیدن نصف فیلم عطایش را به لقایش بخشیدم و بیخیالش شدم!!!:icon_razz:

فیلم دیالوگ محور بود ولی بنظرم کلیشه و بشدت خسته کننده اومد.

از پولانسکی فیلم پیانیست رو دیده بودم و خیلی دوست داشتم فیلم رو ولی این فیلم....

من که اصلا تلویزیون روشن نمیکنم ببینم چی به چیه ولی تو فیلمروز جزو بهترین فیلمای 2011 اورده بودن دارم دانلودش میکنم ببینم چی به چیه

پولانسکی هم مثل اسپیلبرگ میمونه کاراش(منظورم کیفیت کاراشه نه موضوعش) بالا وپایین داره وشاید فیلم خوشایند ما منفور خیلیا باشه وبرعکس

کلا خود پولانسکی هم ادم عجیبیه

لینک به دیدگاه
فیلم گربه های ایرانی بهمن قبادی با بازی حامد بهداد رو دیدم

درمورد نادیده گرفته شدن موسیقی وتلاشی که بعضی از گروه های موسیقی برای ادامه کارشون انجام میدن هستش و اینکه چه مشکلاتی سر راهشون هست کلا یه فیلم تقریبا اجتماعی که گاهی گریزی به سیاست میزنه اما به نظرم یه کم کلیشه بود بعضی صحنه هاش

اولش به خاطر بعضی انتقاداتش مجذوب کنندست ولی کلا نمیشه گفت فیلم سطح بالایی ....روی هم رفته از دیدنش پشیمون نیستم

فیلم فوق العاده ایه هرچند که بعضی از صحنه هاش صبر عیوب میخواد واقعا :ws3: بعضی جاها دلم میخواست داد بزنم

سینمای ایران قحط الرجال وبی هویت!

ماسوای سینمای مستقلی که گهگاه نوایی از دور میرسه وباید تو تنهایی خودت ببینیشون

فیلمای فون تریه یک خاصیت مشترک از تمامی مخاطباش میخواد

اعصاب فولادی حوصله زیاد و درک

رسما دیوانه هست وبسی دوستش دارم

لینک به دیدگاه

فیلم سرچشمه The Fountain محصول 2006 ساخته دارن ارنوفسکی به پیشنهاد شیوای عزیز

واقعا فیلم بسیار زیبا،خوش ساخت،دارای داستان ومفهوم وتکنیک خوب

خیلی خوشم اومد وبه نظرم از بقیه فیلماش یه سروگردن بالاتر بود!

بازهم موسیقی بازهم تکرار یک حس نوستالژیک ومتاثرکننده در فیلمهای ارنوفسکی

فیلم پیوندی بود بین پارادوکسهای بشری اسطوره وافسانه ودر پی چونی وچرایی مرگ وعشق وامید

پیشنهاد منم اینه حتما ببینیدش

لینک به دیدگاه

شب های روشن ساخته لوکینو ویسکونتی (1957)

این فیلم شاهکار واقعی

بی نظیره این فیلم

ویسکونتی نابغه بود.

شب های روشن یک داستان کوتاه عاشقانه از داستایوفسکی بود که به شدت سینماییه

من که هر بار این فیلم رو میبینم یاد عاشقی هام می افتم.

لینک به دیدگاه

فیلم یک ذهن زیبا با بازی راسل کرو و به کارگردانی ران هاوارد :

فیلم داستان یک نابغه ی ریاضیات رو بیان میکنه که در زندگی خودش با مشکلاتی رو به رو میشه و ...

در یک کلام میتوان درباره ی این فیلم گفت : Amazing

بازی راسل کرو در این فیلم فوق العادست.فیلمنامه بسیار قدرتمند نوشته شده و تا پایان کشش لازم رو برای تماشای فیلم برای مخاطب حفظ میکنه.این فیلم بنده ی 4 جایزه ی اسکار شده و نقدهای فوق العاده ای نیز درباره ی اون نوشته شده.عاشقان هنر هفتم به هیچ وجه نباید این اثر استثنایی رو از دست بدهند!

لینک به دیدگاه

دوتا دیگه از فیلم هایی که این اواخر دیدم و واقعا عالی بودن

dead poets socity

انجمن شاعران مرده

و

scent of women

عطر یک زن- انگلیسیش رو فکر کنم اشتباه نوشتم

لینک به دیدگاه
فیلم یک ذهن زیبا با بازی راسل کرو و به کارگردانی ران هاوارد :

فیلم داستان یک نابغه ی ریاضیات رو بیان میکنه که در زندگی خودش با مشکلاتی رو به رو میشه و ...

در یک کلام میتوان درباره ی این فیلم گفت : Amazing

بازی راسل کرو در این فیلم فوق العادست.فیلمنامه بسیار قدرتمند نوشته شده و تا پایان کشش لازم رو برای تماشای فیلم برای مخاطب حفظ میکنه.این فیلم بنده ی 4 جایزه ی اسکار شده و نقدهای فوق العاده ای نیز درباره ی اون نوشته شده.عاشقان هنر هفتم به هیچ وجه نباید این اثر استثنایی رو از دست بدهند!

از بازی زیبای جنیفر کانلی هم نیمشه به راحتی گذشت

:a030:

requiem for a dream

مرثیه ای برای یک رویا

یکی از ماندگارترین فیلم هایی بود که توی عمرم دیدم و برای بازیگرای فیلم خیلی تاسف خوردم

فوق العاده است این فیلم، فوق العاده

فیلم سرچشمه The Fountain محصول 2006 ساخته دارن ارنوفسکی به پیشنهاد شیوای عزیز

واقعا فیلم بسیار زیبا،خوش ساخت،دارای داستان ومفهوم وتکنیک خوب

خیلی خوشم اومد وبه نظرم از بقیه فیلماش یه سروگردن بالاتر بود!

بازهم موسیقی بازهم تکرار یک حس نوستالژیک ومتاثرکننده در فیلمهای ارنوفسکی

فیلم پیوندی بود بین پارادوکسهای بشری اسطوره وافسانه ودر پی چونی وچرایی مرگ وعشق وامید

پیشنهاد منم اینه حتما ببینیدش

خوشحالم که شما هم خوشتون اومد.

عااالیه از همه نظر، حسی که به مخاطب میده بینظیره

آرونوفسکی کلا حرف نداره مگر اینکه خلافش ثابت بشه

:w16:

لینک به دیدگاه

خوشحالم که شما هم خوشتون اومد.

عااالیه از همه نظر، حسی که به مخاطب میده بینظیره

آرونوفسکی کلا حرف نداره مگر اینکه خلافش ثابت بشه

باید بگم این از اون نوع فیلم هاست که بعد از یکبار دیدن تقریبا چیزی ازش نمیفهمید و باید چندین بار فیلم رو ببینید تا بتونید کامل درکش کنید.

:w16:

فیلم خیلی قشنگی ـه

منم قبلا یه چیزایی دربارش نوشتم ... :

200px-Fountain_poster_1.jpg

در اغاز افرینش انسان دو درخت در بهشت در اختیارش قرار میگیره

درخت زندگی و درخت دانش

خدا ادم و هوا رو بعد از دست اندازی به درخت دانش مستحق مجازات میدونه و اونا رو از بهشت بیرون میکنه

و درخت زندگی رو ازشون پنهان میکنه

پنهان کردن درخت زندگی باعث عطش بیشتر ادم در پی یافتن چشمه حیات

این درخت که به چشمه جاودانگی معروف شده رو قومی به نام مایا پیدا میکنن

و اونو بهتر از درخت دانش خطاب میکنن

که البته مسلمونا اعتقاد دارن فقط یه درخت وجود داشته

به هر حال این پنهان سازی باعث میشه انسانی که به دنبال این درخت بره تا ابد گرفتارش بمونه

مگر اینکه بتونه به خودش قلبه کنه و به سعادت واقعی برسه در غیر این صورت این عطش که یه جور وسوسه شیطانیه نه تنها باعث نمیشه به

زندگی جاوید دست پیدا کنه بلکه به نیستی و پوچی انسان منجر میشه

داستان فیلم 3 دنیا رو شامل میشه

دنیای اول زمان حاضر هست و پزشکی به نام "تام" که همسرش در اثر تومور مغزی در حال مرگه.

دنیای دوم در قرون وسطا و در متن دنیای شگفت انگیز "قوم مایا" میگذره و سلحشوری که به دنبال آزادی اسپانیا و ازدواج با ملکه است.

دنیای سوم هم من اسمی واسش پیدا نکردم!

اما دنیای که هم در حالت اینده و هم گذشته هست و حتی میتونید گذشته رو تغییر بدین

سوال اصلی فیلم رو "تام" بار ها و بار ها تکرار میکنه ... "من نمیدونم این چطوری تموم میشه ... "

"این" در واقع کنایه ایه از زندگی فانی که "تام" خودش رو دچار اون میبینه ...

نوعی پوچ گرایی که مرگ رو "نوعی بیماری" تلقی میکنه و سعی داره با ابزار دانش این امر الهی رو به چالش بکشه.

در جایی از فیلم میگه :

"مرگ یه نوع بیماریه ... و من درمان اش رو پیدا خواهم کرد."

این نگاه غلط بزرگترین مشکل سر راه "تام" در هر سه زمان هست.

و این مشکل ادامه داره ...

-------------------

P.S : دختره توی برف خیلی دوست داشتنی بود! (خیلی هم شبیه بود؟!)

موزیک فیلم هم خیلی قشنگ بود

لینک به دیدگاه

[TABLE=class: kmsg]

[TR]

[TD=class: kmessage-left]فیلم سوارکار روح بود

soul surfer(2011

گارگردان:شان مک نامارا

باشرکت:

آنا سوفیا راب

دنیس کواید

هلن هانت

...

موضوع:

این فیلم زیبا و دوست داشتنی در مورد زندگی واقعی بتانی همیلتونه که تمامی جوایز موج سواری رو درو کرده و هر روز صبح با پدر و مادر و برادرش برای موج سواری به دریا میزنند.تا اینکه یه روز بر اثر یه سانحه دست چپش توسط کوسه خورده میشه و مابقیه فیلم هم در مورد نشان دادن وجهه سخت زندگی به این دختر جوونه که با ایمان بالای خودش تمامیه موانع رو از پیش رو برمیداره و.....کلا این فیلم رو دوست داشتم .این فیلم آکنده از مناظر زیبا جنگلی و ساحل و دریاست(یه فصله موج سواری در شب داره که واقعا شاهکاره)بازی تمامی بازیگرهای فیلم هم عالی از کار اومده.توصیه میکنم این فیلم رو در ال سی دی بزرگ ببینید تا شما هم نظر منو تایید کنید.خلاصه تجربه دیدن یه فیلم خوب رو از دست نذیذ.یا حق

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: kbuttonbar-left]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
[TABLE=class: kmsg]

[TR]

[TD=class: kmessage-left]فیلم سوارکار روح بود

soul surfer(2011

گارگردان:شان مک نامارا

باشرکت:

آنا سوفیا راب

دنیس کواید

هلن هانت

...

موضوع:

این فیلم زیبا و دوست داشتنی در مورد زندگی واقعی بتانی همیلتونه که تمامی جوایز موج سواری رو درو کرده و هر روز صبح با پدر و مادر و برادرش برای موج سواری به دریا میزنند.تا اینکه یه روز بر اثر یه سانحه دست چپش توسط کوسه خورده میشه و مابقیه فیلم هم در مورد نشان دادن وجهه سخت زندگی به این دختر جوونه که با ایمان بالای خودش تمامیه موانع رو از پیش رو برمیداره و.....کلا این فیلم رو دوست داشتم .این فیلم آکنده از مناظر زیبا جنگلی و ساحل و دریاست(یه فصله موج سواری در شب داره که واقعا شاهکاره)بازی تمامی بازیگرهای فیلم هم عالی از کار اومده.توصیه میکنم این فیلم رو در ال سی دی بزرگ ببینید تا شما هم نظر منو تایید کنید.خلاصه تجربه دیدن یه فیلم خوب رو از دست نذیذ.یا حق [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: kbuttonbar-left] uv1sb68ew7yz74nwgde.jpg

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

این عکسی که گذاشتی مال فیلم ترمیناتور 2 نیست؟! :w58:

[h=1]Terminator 2: Judgment Day (1991) [/h]

لینک به دیدگاه

فیلم Bande A Part

سال تولید : ۱۹۶۴

کشور تولیدکننده : فرانسه

محصول : فیلیپ دوسار

کارگردان : ژان لوک گدار، برمبنای رمانی نوشته دولورس هیچنز و ب. هیچنز.

فیلمنامه‌نویس : ژان لوک گدار، برمبنای رمانی نوشته دولورس هیچنز و ب. هیچنز.

فیلمبردار : رائول کوتار.

آهنگساز(موسیقی متن) : میشل لوگران.

هنرپیشگان : آنا کارینا، کلود براسور، سامی فری، لوئیزا کولپین، شانتال دارژه و دانیل ژیرار.

نوع فیلم : سیاه و سفید، ۹۷ دقیقه.

"آرتور" (براسور)، دوستش "فرانتس" (فری) و محبوبه او، "اودیل" (کارینا)، را متقاعد می‌کند تا پول‌های موجود در گنجه خانه "ویکتوریا" (کولپین)، عمه "اودیل" را بدزدند. پول‌ها متعلق به "آقای استولتس"، دوست "عمه ویکتوریا" است. اما وقتی سراغ گنجه می‌روند، چیزی نمی‌یابند. "آرتور"، "ادویل" را کتک می‌زند و دست و پای "ویکتوریا" را می‌بندد و او را در گنجه حبس می‌کند تا جای پول‌ها را بگوید. اما چندی بعد او را بی‌جان می‌یابد، اگرچه خودش هم در تیراندازی کشته می‌شود...

٭ فیلم به وضوح مرز بین واقعیت و تخیل در آثار گدار را نمایش می‌دهد. سه شخصیت اصلی از حومه پاریس می‌آیند، زندگی بی‌هدف دارند و نقشه سرقتی را طرح‌ریزی می‌کنند که به خشونت می‌انجامد. حتی خانه‌ای که قصد سرقت از آن را دارند شبیه خانه ارواح است. واقعیت و تخیل طوری در هم می‌آمیزند که نمی‌توان آن‌ها را از هم تشخیص داد. "آرتور" خود را درگیر ماجرائی می‌کند که هجویهظای بر ماجراهای فیلم‌های جنائی هالیوودی به‌نظر می‌رسد؛ مرگ خودش نیز هجویه‌ای بر این ماجراست. در واقع وجوه تمایز بین کمدی و تراژدی کم رنگ شده‌اند. در این‌جا هم شخصیت منفی، به تبع اخلاق‌گرائی گدار فرجام ناگواری دارد اما او هیچ‌گاه درباره انگیزه‌های این شخصیت‌ها قضاوت نمی‌کند. سه بازیگر اصلی به خوبی در بافت فیلم جا می‌افتند و فیلم‌برداری کوتار درخشان و بی‌نقص است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...