رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

من بین فیلمایی که از برگمان دیدم (وهنوز خیلیاشو نتونستم ببینم...چقدر فیلم ساخته و چقدر قدرت ایده پردازیش بالا بوده چون تک تک فیلمایی که ازش دیدم تاثیرگذار و میخکوب کننده بودن) روشنایی زمستان رو وحشتناکتر از بقیه و حتی پرسونا که شاه بیت فیلم های برگمان نامیده میشه دیدم

موسیقی نور هست اون فیلم

فرصت کردین حتما ببینینش

---------------

دوست عزیز همه دوستان صرفا لطف زیادی به من دارن من از تک تک دوستان فقط یاد میگیرم و مهمترین دلیل حضور و ادامه حضورم تو نت اموختن از دوستان نیکویی چون شماست

ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه

مهر مادری

کمال تبریزی

از تلویزیون پخش شد و به یاد کودکی نشستم به تماشای تلاشهای داش متی برای دوست داشته شدن...:5c6ipag2mnshmsf5ju3

چکمه هم از فیلمهاییه که خیلی دوست دارم دوباره ببینمش

لینک به دیدگاه

a.jpg

انیمیشن کوتاه آقای هابلوت – Mr Hublot

سال تولید: ۲۰۱۳

کارگردان: Laurent Witz, Alexandre Espigares

کشور تولید کننده: لوکزامبورگ، فرانسه

زمان: ۱۱ دقیقه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

درباره فیلم:

آقای هابلوت (به انگلیسی: Mr Hublot) نام انیمیشن کوتاه محصول مشترک دو کشور لوکزامبورگ و فرانسه می‌باشد که در استودیو انیمیشن‌سازی زیلت و به کارگردانی مشترک لارنت ویتز) و الکساندر اسپیگارس ساخته شده است.

قابل ذکر است این پویانمایی افتخار کسب عنوان بهترین انیمیشن کوتاه در جشنواره اسکار سال ۲۰۱۴ را در کارنامه خود دارد. آقای هابلوت شخصیتی ویژه و غیر متعارف با اختلال وسواس فکری است که همیشه با ترس از تغییر و دنیای بیرون زندگی می‌کدد. اما با ورود یک سگ مکانیکی به خانه، همه چیز تغییر می‌کند. حالا او مجبور است خانه‌اش را با این میهمان پرخاشگر به اشتراک بگذارد

خوب بود ولی فوق العاده نبود، انیمیشن های کوتاه رو خیلی دوست دارم، گل سرسبدشون هم تابحال برای من انیمیشن Balance (محصول1990) و Peter & the Wolf (محصول 2006) بوده

:a030:

لینک به دیدگاه

a.jpg

انیمیشن کوتاه آقای هابلوت – Mr Hublot

سال تولید: ۲۰۱۳

کارگردان: Laurent Witz, Alexandre Espigares

کشور تولید کننده: لوکزامبورگ، فرانسه

زمان: ۱۱ دقیقه

درباره فیلم:

آقای هابلوت (به انگلیسی: Mr Hublot) نام انیمیشن کوتاه محصول مشترک دو کشور لوکزامبورگ و فرانسه می‌باشد که در استودیو انیمیشن‌سازی زیلت و به کارگردانی مشترک لارنت ویتز) و الکساندر اسپیگارس ساخته شده است.

قابل ذکر است این پویانمایی افتخار کسب عنوان بهترین انیمیشن کوتاه در جشنواره اسکار سال ۲۰۱۴ را در کارنامه خود دارد. آقای هابلوت شخصیتی ویژه و غیر متعارف با اختلال وسواس فکری است که همیشه با ترس از تغییر و دنیای بیرون زندگی می‌کدد. اما با ورود یک سگ مکانیکی به خانه، همه چیز تغییر می‌کند. حالا او مجبور است خانه‌اش را با این میهمان پرخاشگر به اشتراک بگذارد

خوب بود ولی فوق العاده نبود، انیمیشن های کوتاه رو خیلی دوست دارم، گل سرسبدشون هم تابحال برای من انیمیشن Balance (محصول1990) و Peter & the Wolf (محصول 2006) بوده

:a030:

اون روز داشتم هلیوم رو دانلود میکردم لینک دانلود تورنتی از این نبود برم به مینی تونز سربزنم ببینم برا دانلو گذاشتن یا نه

یه تاپیک میزنم همه انیمیشن های کوتاه رو برای دانلود مستقیم(تورنت البته) میزارم با لیستشون که خودتون سلکت کنین

اون انیمیشن دختر و پدر (کارگردان هلندی) خدا بود:sigh:

لینک به دیدگاه
اون روز داشتم هلیوم رو دانلود میکردم لینک دانلود تورنتی از این نبود برم به مینی تونز سربزنم ببینم برا دانلو گذاشتن یا نه

یه تاپیک میزنم همه انیمیشن های کوتاه رو برای دانلود مستقیم(تورنت البته) میزارم با لیستشون که خودتون سلکت کنین

اون انیمیشن دختر و پدر (کارگردان هلندی) خدا بود:sigh:

بله بله "دختر و پدر" هم فوق العاده بود. یادم رفته بود بکل

"

" سایت خیلی جامعیه برای دانلود انیمه، لینکاشم مستقیمه با سرعت فوق العاده بالا. :a030:

لینک به دیدگاه

Prestige_poster.jpg

جمله ای در فیلم هست که مایکل کین چند بار آن را به زبان می‌آورد: ((شعبده‌باز چیزی را به شما نشان می‌دهد،‌ بعد آن را غیب می‌کند، و در آخر دوباره آن را ظاهر می‌کند و هنر او، در این ظاهر کردن دوباره است نه غیب کردن)). این جمله به نوعی اساس داستان و شیوه روایت در پرستیژ است.

فیلم خیلی خوبیه( بازیها ، تدوین ، فیلمنامه و ..) . همه ی کارای نولان رو ندیدم ولی memento غافل گیرم کرد .. انقد ناراحت شده بودم دوس نداشتم دیگه فیلم ببینم :| : ))

لینک به دیدگاه

اخرین فیلمی که دیدم فیلم غلاف تمام فلزی Full Metal Jacket ساخته استنلی کوبریک نابغه کارگردانی و سینما در سال 1987 بود

قبلا یکبار از تلویزیون و یکبار هم خودم این فیلم رو دیده بودم بازهم از دیدن مجددش لذت بردم

تصویرسازی کوبریک از سرخوردگی ذهن پویا و جوان در برابر منطق دگم و فریبنده حاکم بر اجتماع امریکا در دهه هفتاد که منشا اثرات و مشکلات متعددی شد که هنوز هم دنیا از تبعات ان رهایی نیافته است

موسیقی های اعتراضی مخصوصا در سبک راک ، تغییر ظاهر جوانان به شلختگی و درویش مآبی مانند هیپی ها ، سرخوردگی نسل قدرت طلب هیئت حاکمه امریکایی که بعدها با فروپاشی دیوار برلین اسلام رو به عنوان چالش خودشون در دنیا مطرح کردند و اکنون سیصد میلیون مالیات دهنده ای که با بمباران فریب روزگارشونو سر می کنند

این فیلم بهترین اثر کوبریک نیست(خود کوبریک در یکی از اخرین مصاحبه هاش گفته بهترین فیلمم چشمان کاملا بسته-ترجمه ناقص! هست) ولی یکی از بهترین فیلم ها مخصوصا در مورد جنگ ویتنام هست هرچند همیشه نام ویتنام با اینک اخرالزمان کوپولا برای من گره خورده

لینک به دیدگاه

bvk6zcgboifhz9asuok.jpg

Tangled (گیسوکمند یا ژولیده)

کارگردان : Byron Howard, Nathan Greno

نویسنده :Dan Fogelman Jacob Grimm

صدا پیشگان: Mandy Moore ,Zachary Levi, Donna Murphy, Ron Perlman , M.C. Gainey

محصول 2010

خلاصه داستان :

راپونزل، شاهزاده ای است که در دوران بچگی دزدیده شده و در قصری زندانی شده. او پس از ملاقات دزدی تحت تعقیبف نقشه فرار از قصر را میکشد و ..

انیمیشن متوسطی بود، بعضی جاها طنز با مزه ای داشت

لینک به دیدگاه

دماغ به سبک ایرانی

کارگردان:مهرداد اسکویی

مستندی درباره عمل زیبایی بینی در ایران برای بار دوم دیدم.

مهرداد اسکویی واقعا جز بهترین مستندسازان ایرانه

متاسفانه چهارتا از کارشو دیدم

لینک به دیدگاه

فیلم سرزمینی برای پیرمردان نیست No Country for Old Men 2007 ساخته برادردان کوئن

برای با سوم دیدمش وبازهم لذت بخش بود

خلاصه داستان : فیلم سه شخصیت اصلی دارد: یک – «لولین ماس» (برولین) که اتفاقی به چمدانی حاوی دو میلیون دلار که متعلق به قاچاقچیان مواد مخدر بوده، دست پیدا کرده است؛ دو – «آنتون چیگور» (باردم) قاتل بی رحمی که هر کسی را که سر راهش قرار بگیرد می کشد و به دنبال «ماس» و پول هاست؛ سه – «کلانتر اد تام بل» (جونز) که هم می خواهد «آنتون» را دستگیر کند و هم به دنبال «ماس» است. اما خود «آنتون» نیز به دنبال «ماس» و پول هاست… شرح فیلم : اقتباسی وفادار از رمان کورمک مکارتی، در حالی که اغلب، کتاب های او را غیرقابل اقتباس برای سینما می دانستند. داستان فیلم پر از پیچ و خم های غیرقابل انتظار است که کم تر اجازه ی مکث به تماشاگر می دهد.

فیلم مثل اثر قبلی برادران کوئن (زن کش ها، ۲۰۰۴) کمدی نیست، اما لحظه هایی از طنز سیاه آن دو را دارد و این بیش تر مدیون نقش جونز است. نکته ای که در مورد تماشای فیلم های برادران کوئن می توان گفت این است که باید انتظارات و قواعد مرسوم را کنار گذاشت، بخصوص در مورد این فیلم: وسترنی که وسترن نیست؛ تریلری که تریلر نیست و کمدی ای که کمدی نیست. بازی باردم بسیار دیدنی است.

لینک به دیدگاه

بعد از دو ماه مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری دیشب نشستم yojimbo‌ رو دیدم تا به صاحبش برگردونم زودتر:ws3:.... خدا بیامرزه کوروساوا رو... جیگرم حال اومد...

شخصیت قهرمانش در عین حال که فاکتورهای یک قهرمان رو داشت خیلی واقعی بود.. شبیه انسان های عادیِ زیرک کاراش رو پیش میبرد... واقعا راسته میگن هنرِ هنرمند دیدن نکات معمول و رایج و عادی و دم دستی‌هِ زندگی‌ه، که هر کسی قادر به درک اون نکات نیست از شدت عادی بودن و دمِ دست بودن ...

از شخصیت این قهرمان (فکر کنم سانجورا) بشه فهمید چرا کوروساوا کوروساواست (از بحث فنی بگذریم که زیاد اونکاره نیستم، اما از قاب‌هایی که دوربین میگرفت خوشم میومد)

فیلم رو که میدیدم یاد نیمروز و شِین می‌افتادم نمی دونم چرا:ws52:

اینو میذارم کنار فیلم پله آخر علی مصفا که همون دو ماه پیش دیدم سوالات زیادی میاد تو ذهنم که مهم نیستند دیگه باس عادت کرد و کنار اومد. (از فرش به عرش)

چند سالی بود مد شده بود فیلم بی سر و ته بسازن تو سینمای ایران... اما گویا تو کار سکانس های بی‌سر و ته هم زدن چند سال ه!!:w58:

نمی‌دونم من حساس شدم یا ..... ، مگه میشه فیلم بی قصه و داستان ساخت و اسمش رو گذاشت روشنفکری!! من که ناتوانم از درک دغدغه‌شون.

یه سری از فیلم‌های ایرانی رو باس فقط ماوس کش دید.

لینک به دیدگاه
بعد از دو ماه مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری دیشب نشستم yojimbo‌ رو دیدم تا به صاحبش برگردونم زودتر:ws3:.... خدا بیامرزه کوروساوا رو... جیگرم حال اومد...

شخصیت قهرمانش در عین حال که فاکتورهای یک قهرمان رو داشت خیلی واقعی بود.. شبیه انسان های عادیِ زیرک کاراش رو پیش میبرد... واقعا راسته میگن هنرِ هنرمند دیدن نکات معمول و رایج و عادی و دم دستی‌هِ زندگی‌ه، که هر کسی قادر به درک اون نکات نیست از شدت عادی بودن و دمِ دست بودن ...

از شخصیت این قهرمان (فکر کنم سانجورا) بشه فهمید چرا کوروساوا کوروساواست (از بحث فنی بگذریم که زیاد اونکاره نیستم، اما از قاب‌هایی که دوربین میگرفت خوشم میومد)

فیلم رو که میدیدم یاد نیمروز و شِین می‌افتادم نمی دونم چرا:ws52:

اینو میذارم کنار فیلم پله آخر علی مصفا که همون دو ماه پیش دیدم سوالات زیادی میاد تو ذهنم که مهم نیستند دیگه باس عادت کرد و کنار اومد. (از فرش به عرش)

چند سالی بود مد شده بود فیلم بی سر و ته بسازن تو سینمای ایران... اما گویا تو کار سکانس های بی‌سر و ته هم زدن چند سال ه!!:w58:

نمی‌دونم من حساس شدم یا ..... ، مگه میشه فیلم بی قصه و داستان ساخت و اسمش رو گذاشت روشنفکری!! من که ناتوانم از درک دغدغه‌شون.

یه سری از فیلم‌های ایرانی رو باس فقط ماوس کش دید.

والا دیگه حوصله من به شخصه به همون ماوس کشم نمیرسه برای بهترین فیلمای ایرانی چه برسه به ملغمه های دل بهم زن روشنفکرمآبانه(حیف خانواده رد میشه وگرنه دلمو خالی میکردم!)

من که تو اون تاپیک گفتم اگر دوس دارین ارشیو کارگردان هارو(اغلبشون هم HD هستن:ws3:) براتون بفرستم فقط کافیه بیایین تو پروفایلم:whistle:

تاجایی که یادمه این فیلم کوروساوارو دیدم و البته بقول شما فقط کوروساوا کوروساواست!

لینک به دیدگاه
والا دیگه حوصله من به شخصه به همون ماوس کشم نمیرسه برای بهترین فیلمای ایرانی چه برسه به ملغمه های دل بهم زن روشنفکرمآبانه(حیف خانواده رد میشه وگرنه دلمو خالی میکردم!)

من که تو اون تاپیک گفتم اگر دوس دارین ارشیو کارگردان هارو(اغلبشون هم HD هستن:ws3:) براتون بفرستم فقط کافیه بیایین تو پروفایلم:whistle:

تاجایی که یادمه این فیلم کوروساوارو دیدم و البته بقول شما فقط کوروساوا کوروساواست!

یه دوست داریم کلکسیونر فیلم‌ه(اما DVD) ، آرشیو خفن جمع می‌کنه اما یه دونه فیلم هم نمی بینه:ws52:، گهگاه ازش میگیرم که هزینهٔ خمس فیلماش کم شه. :ws3:

ولی فکر کنم باس مزاحمتان بشم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

این مقایسه فیلمهای ایرانی و خارجی رو خیلی دوست ندارم

به همون اندازه که در ایران فیلم بد هست فیلم بد آمریکایی هم هست شایدم بیشتر

در ایران استعدادهای وجود دارند دست کمی از کریستوفر نولان (به اعتقاد من مهمترین استعداد سینمایی 20 سال اخیره) ندارند اما اونجا آکادمی هست و اینجا آکادمی نیست. بنابراین اونجا تکنیک به همراه فیلم نامه قوی بوجود میاد و اینجا فقط ایده !!!!

نکته بعدی مخاطب و سلیقه مخاطبه

یه جمله تو فیلم ارتباط ایرج کریمی هست که میگه: چرا هر کی کتاب می خونه باید فیلم خوب ببینه!!

سینمای ایران با این امکانات سخت افزاری و فرهنگی در سطح خیلی خوبی هست.

ببینید در ایران چقدر استعداد خوب معرفی شده تو این چند ساله

علی مصفای ننه مرده رو با کوراساوا مقایسه میکنید!!!

کافیه ب این فیلمهای ایرانی نسل اخری ها بدون تعصب نگاه کنید.

اینجا بدون من

آسمان زرد کم عمق

اشکان انگشت متبرک و چند داستان دیگر

صندلی خالی

صحنه های خارجی

خواب تلخ

ناف

رییس جمهور میرقنبر

سیانوزه

صداها

شب های روشن

باغ های کندلوس

و کارگردانهای قدیمی بسیار خوبی داریم که شاهکارهایی دارند که هنوزم برای دیدن چند باره اونها آرزوی زمان بیشتر دارم.

لینک به دیدگاه

sssh2okto7regbin6bqc.jpg

شبهای روشن

کارگردان :فرزاد موتمن

تهیه‌کننده: حسین زندبافنویسنده: سعید عقیقی

بازیگران: مهدی احمدی هانیه توسلی محسن شاه ابراهیمی

موسیقی:پیمان یزدانیانفیلم‌بردار: جمشید الوندی

محصول 1381

خلاصه:

شب‌های روشن, داستان زندگی دو آدم تنهاست. مرد، استاد دانشگاه، سرخورده اجتماعی و مأیوس فلسفی است و انزوای خود را با تدریس ادبیات، مطالعه کتاب و پرسه زدن در خیابانها میگذراند. شبی متوجه دختری ساک در دست میشود و به او کمک میکند تا از شر مزاحمت یک راننده ماشین رهایی یابد، از اینجا بین او و رویا دوستی شکل میگیرد. رویا بنا بر قولی که به عاشق خود، امیر داده است، یک سال پس از آخرین ملاقات به وعده‌گاه آمده و میخواهد چهار شب در محل و ساعت معین در انتظار امیر بماند. استاد به رویا پناه میدهد و به او کمک میکند تا امیر را پیدا کند و ...

فیلم خیلی خاصی بود، فکر نمی کردم از فیلم خوشم بیاد ولی اومد، فیلم درباره تنهایی انسان مدرن و همینطور جایگاه عشق در زندگی هست، این فیلم برداشتی آزاد از رمان شبهای روشن اثر داستایوسکی هست، من نخوندم کتاب رو اما با دیدن فیلم می شه گفت اقتباس نسبتا خوبی از آب در اومده،کارگردان در ایرانیزه کردن داستان تقریبا موفق عمل کرده، فیلمبرداری و فضای کلی فیلم رو هم دوست داشتم. بازی هانیه توسلی رو استثنائن دوست داشتم اینجا، اما بنظرم مهدی احمدی می تونست بهتر از این ظاهر بشه. فضای فیلم شاعرانه است. همینطور کارگردان در به تصویر کشیدن فضای تلخ و تیره و تنهایی انسان معاصر موفق بوده. همه ی اتفاق های مهم داستان در شب اتفاق می افته. کارگردانی رو دوست داشتم، می شه گفت شبیه بود به فیلمهای مدرن اروپا. یه جورایی من رو یاد کارای کیشلوفسکی انداخت.

فیلم دیالوگ محوره و دیالوگای خیلی خوبی هم داره که گاهی به سمت تصنعی بودن هم میره ولی در سینمای ایران بنظرم اثر ارزشمندیه

دیدنش پیشنهاد می شه :a030:

پ.ن: "سال نوی همگی پیشاپیش مبارک":icon_gol:

لینک به دیدگاه
فیلم سرزمینی برای پیرمردان نیست No Country for Old Men 2007 ساخته برادردان کوئن

برای با سوم دیدمش وبازهم لذت بخش بود

خلاصه داستان : فیلم سه شخصیت اصلی دارد: یک – «لولین ماس» (برولین) که اتفاقی به چمدانی حاوی دو میلیون دلار که متعلق به قاچاقچیان مواد مخدر بوده، دست پیدا کرده است؛ دو – «آنتون چیگور» (باردم) قاتل بی رحمی که هر کسی را که سر راهش قرار بگیرد می کشد و به دنبال «ماس» و پول هاست؛ سه – «کلانتر اد تام بل» (جونز) که هم می خواهد «آنتون» را دستگیر کند و هم به دنبال «ماس» است. اما خود «آنتون» نیز به دنبال «ماس» و پول هاست… شرح فیلم : اقتباسی وفادار از رمان کورمک مکارتی، در حالی که اغلب، کتاب های او را غیرقابل اقتباس برای سینما می دانستند. داستان فیلم پر از پیچ و خم های غیرقابل انتظار است که کم تر اجازه ی مکث به تماشاگر می دهد.

فیلم مثل اثر قبلی برادران کوئن (زن کش ها، ۲۰۰۴) کمدی نیست، اما لحظه هایی از طنز سیاه آن دو را دارد و این بیش تر مدیون نقش جونز است. نکته ای که در مورد تماشای فیلم های برادران کوئن می توان گفت این است که باید انتظارات و قواعد مرسوم را کنار گذاشت، بخصوص در مورد این فیلم: وسترنی که وسترن نیست؛ تریلری که تریلر نیست و کمدی ای که کمدی نیست. بازی باردم بسیار دیدنی است.

این برادران کوئن آدم رو دیوونه میکنن :/

لینک به دیدگاه
مستند کانال پاناما از شبکه bbc

بعد از مدتها چشمم به جمال تیله وزیون! منور شد و از قضا مستند جالب و لذت بخشی از کار دراومد

آقا من تا اومدم اینو ببینم بیشرفا پارازیت انداختن :sigh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...