رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 1.5k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

فقط یکی بگه مثلا مقاله مهم تره یا معدل؟

و اینکه آیا مدرک کتیا و اینا کمک میکنه یا ایننا فقط واسه کار رزومه ب حساب میان؟

مقاله موقعی که شماازطرف دانشگاهتون بورسیه بشید,, اصلا مقاله ارتباط نداره وهمچنین معدل من برای رشته خودم میخواستم برم مالزی داییم رفت از کالج شرایطشو پرسید به این صورت بود کالجهای خارج از ایران به راحتی وارد میشی به سختی خارج برعکس ایرانه..

مدرک و عدل موقعیه که شمادنبال بورسیه باشی بله خیلی مهمه...

لینک به دیدگاه

تخصص همراه با تمایز مهمتره مهندس جان

در وهله اول باید تو یه فیلد خاص تخصص لازم رو داشته باشی و بعدش تو همون تخصص کاری متمایز داشته باشی تا بشه یه کار درست و حسابی

مقاله و معدل و کتیا و الی آخر شرط لازمه و شرط کافی نیست

اینجا من یه نفر رو میشناسم این آویزهای لباسی که رو هر دری قابل نصبه رو اختراع کرده. با اینکه رشتشم فنی نیست ولی از همین یه چیز ساده کلی پول پارو کرده

به قول ژاپنی ها یا باید اولین باشی یا بهترین

پس تا اون زمون همون کارگری رو بکن و کلی چیز یاد بگیر. پشت میز نشینی رو بذاریم کنار . گذشت اون زمونی که با یه لیسانس آیندت تامین میشد . میشه همین وضعیت صنعت ما

لینک به دیدگاه

آقا ی سوال مهم

من کلا به کلاس و این چیزا اعتقادی ندارم

واسه همین تو تابستون نشستم تو خونه هم کتیا هم سالید سطح مقدماتیشونو خودم یاد گرفتم

بعد مجتمع فنی پرسیدم گفتن برای مدرک دادن حتما باید بیای کلاس شرکت کنی آزم.ن نمیگیریم ک بهت مدرک بدیم

میخام ببینم جایی هست مدرک فنی حرفه ای بهم بده بدون حضور در کلاس؟با آزمون دادنو این چیزا بتونم مدرک بگیرم فقط؟

لینک به دیدگاه
آقا ی سوال مهم

من کلا به کلاس و این چیزا اعتقادی ندارم

واسه همین تو تابستون نشستم تو خونه هم کتیا هم سالید سطح مقدماتیشونو خودم یاد گرفتم

بعد مجتمع فنی پرسیدم گفتن برای مدرک دادن حتما باید بیای کلاس شرکت کنی آزم.ن نمیگیریم ک بهت مدرک بدیم

میخام ببینم جایی هست مدرک فنی حرفه ای بهم بده بدون حضور در کلاس؟با آزمون دادنو این چیزا بتونم مدرک بگیرم فقط؟

منم نشنیدم بدون کلاس به کسی مدرک بدن. باید دورشو در هر صورت بگذرونید..:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام... برای آزمون نظام مهندسی از چه منابعی استفاده کنم؟ تاریخ آزمونش کی هست؟من که مدرک لیسانسم کاردانی به کارشناسیه میتونم توامتحان شرکت کنم یا باید از مدرکم چن سال بگذره؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
برو تو سایتش دوره های ادواری ثبت نام کن منم همینطور گرفتم

سهیل دیر به دیر برگزار میشه...بهترین راه اینه که یه آموزشگاه پیدا کنی،50تومن بدی به مدیر آموزشگاه اسمتو بین شاگرداش رد کنه بری فنی و حرفه ای آزمونشو بدی...

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

نمی دونستم کجا سوالم رو بپرسم بهتره، دیگه اینجا نوشتم.

برای بررسی مقاومت یک میله آلومینیومی(Drawn Round tube) دستورالعمل یا استانداردی هست که امکان کشش (bending) و تابیدن (Torsion) همزمان رو توضیح داده باشه؟

لینک به دیدگاه
سلام

نمی دونستم کجا سوالم رو بپرسم بهتره، دیگه اینجا نوشتم.

برای بررسی مقاومت یک میله آلومینیومی(Drawn Round tube) دستورالعمل یا استانداردی هست که امکان کشش (bending) و تابیدن (Torsion) همزمان رو توضیح داده باشه؟

مممم. من همین طوری می نویسم ک تاپیک اپ بشه ها :ws3:

راستش. یکم گنگه سوالت.

خوب. هر ماده ی حد تنش نهایی داره و ی تنش مجاز، ک اینا استاندارده. از تقیسمشون ب هم دیگه ضریب اطمینان بدست می اد.

اگر طراحی طوری هست ک دو نوع بار بهش وارد می شه باید محاسبه کنید ک هر کدوم چ نوع تنشهایی رو وارد می کنند ( با توجه ب نوع بارگذاری تعیین میشه) تنش نرمال. تنش برشی. تنش تکیه گاهی ...

هر کدوم از تنش ها ک بیشتر بود بر اساس اون طراحی تون رو انجام میدید ک حداکثر ایمنی رو داشته باشه.

برای ضریب اطمینان هم ی سری فاکتور هست. ی جورایی تجربی ه ولی ی رنج خاص هم داره. مثلا میگن اگه با جون ادمها :ws3: سرکار داره پس خیلی خفنه. و غیره و غیره.

مقاومت مصالح درسی ک تو دانشگاه برا این کار پاس می کنن و در ادامه طراحی اجزا

اگه موردی نداره براتون طرح رو بزارین. شاید بهتر بشه فهمید.

ببخشید من ی چند سالی از دانشگاه دور بودم، تئوری بلد نیستم :ws3: ادراک ام خوبه الان. قطره میله رو بگو. کاربردشم بگو. بهت میگم خوبه یا ن ه:ws3:

لینک به دیدگاه
مممم. من همین طوری می نویسم ک تاپیک اپ بشه ها :ws3:

راستش. یکم گنگه سوالت.

خوب. هر ماده ی حد تنش نهایی داره و ی تنش مجاز، ک اینا استاندارده. از تقیسمشون ب هم دیگه ضریب اطمینان بدست می اد.

اگر طراحی طوری هست ک دو نوع بار بهش وارد می شه باید محاسبه کنید ک هر کدوم چ نوع تنشهایی رو وارد می کنند ( با توجه ب نوع بارگذاری تعیین میشه) تنش نرمال. تنش برشی. تنش تکیه گاهی ...

هر کدوم از تنش ها ک بیشتر بود بر اساس اون طراحی تون رو انجام میدید ک حداکثر ایمنی رو داشته باشه.

برای ضریب اطمینان هم ی سری فاکتور هست. ی جورایی تجربی ه ولی ی رنج خاص هم داره. مثلا میگن اگه با جون ادمها :ws3: سرکار داره پس خیلی خفنه. و غیره و غیره.

مقاومت مصالح درسی ک تو دانشگاه برا این کار پاس می کنن و در ادامه طراحی اجزا

اگه موردی نداره براتون طرح رو بزارین. شاید بهتر بشه فهمید.

ببخشید من ی چند سالی از دانشگاه دور بودم، تئوری بلد نیستم :ws3: ادراک ام خوبه الان. قطره میله رو بگو. کاربردشم بگو. بهت میگم خوبه یا ن ه:ws3:

سلام

مرسی بابت توجهت

راستش سازه در واقع یک میله الومینیومی هست به این شکل: :ws3:

images?q=tbn:ANd9GcRkwiqpVsHRllWQj8Vd1H3zhseLEX2mismWXdAot_qep5PTATyE

HWFPS11_400.jpg

کاربردش هم در چادرهای کوهنوردی می باشد.

میخوام ببینم امکان بررسی مقاومت سازه تحت خمش و تابیده شدن (Torsion )وجود داره یا نه.

و اینکه اگر در مورد سازه های فلزی امکان بررسی دو پارامتر بالا وجود داره آیا اصولا بررسی این دو پارامتر برای این فلز با این نوع کاربرد ضرورتی داره یا نه؟

خب به نظرم bending‌ و elongation برای بررسی مقاومت این نوع سازه کافیه.

یه شبه استاندارد دیدم نمی دونم اطلاعاتی توش هست یا نه. عنوانش که به نظر نزدیک ه ب چیزی که من مدنظرمه.:ws52:[h=1]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

[/h]

[h=2]
[/h]

لینک به دیدگاه

خوب برو کپی کن :ws3: الان چ جنسی ب کار می ره؟ مگه همین المینیوم نیست؟

میخوام ببینم امکان بررسی مقاومت سازه تحت خمش و تابیده شدن (Torsion )وجود داره یا نه. بله :ws3:

ممم. ضرورت رو نمی دونم. نمیخام بگم ته دستگاه سازی هستم ها. ولی مواردی بوده ک من در جریانم هیچ محاسبه ای نشده. ب قولی فله ای ساختن. الان داره کار می کنه. ولی می دونی اینا برا تولید انبوده نیست.

اگر میخای تولید انبوده داشته باشی. قطعا همه طور محاسبه لازمه. هر چی موارد بیشتری در نظر بگیری. کارت مطمئن تر یم شه دیگه.

و اما اینکه نیروهایی ک بهش وارد می شه. ب نظرم خمش و پیچش و کمانش ستون باشه. فک کنم ب ترتیب اهمیت گفتم.

ی مورد دیگه اینکه چادر تو چ دماهایی می خاد بره. حرفه ای ه؟ دما هم می تونه پارامتر اخر مهم باشه تو مورد شما

انلانگیشن منظورت همون تغییر طوله دیگه نه :ws3: من سوادم الان رو بنده. ولی ب نظرم وقتی تنشش زیاد نباشه دیگه کرنشش مهم نیست ک.

ببین باید تست کنی ب نظرم.

می دونم ک الومینیوم راحت خم می شه :ws3: ولی در عوض ب شدت سبک ه. تراشش هم راحته.

قطر و گوشت میله رو میخای چند بگیری؟ ی سر برو بازار اهن فروش ا. هر قطری ک تو استانداردها باشه ب راحتی پیدا نمیشه :ws3:

حالا بزار لینکت رو ب چند تا از بچه ها می دم. امیدوارم دست خالی از تالار مکانیک نری :ws3:

شاید تمام انچه گفته ام ب خطا باشد :ws3:

لینک به دیدگاه

ايول سپاس :ws3::icon_gol:

لوله هاي الومينيومي نازك با قطر خارجي 8mm و داخلي 7mm . و براي چادرهاي حرفه اي .راست ميگي ب لحث تغييرات دما حواسم نبود. البته با توجه ب ويژگي رسانايي بالاي الومينيوم نباس پارامتر خيلي حساسي باشه،نه؟!:ws52:

نوع الياژ الومينيوم نامشخص ه. اما خب الان واسم بحث نحوه بررسي خواص مكانيكي مطرح است.

بحث خمش و همون ب قول خودت ازدياد طول رو در نظر دارم. نمونه مرجع هم دارم نسبت بهش بسنجم.

فقط ي سوال ديگه آخه چجوري ميشه ازدياد طول و تابيدن رو همزمان با هم رو نمونه انجام داد؟ در ذهنم نمي گنجد چگونگي بحث و نتيجه گيري هاش. متغيرهاش زياد ميشه خب:ws52:

لینک به دیدگاه

یه عکس کلی هم ازش میدادی...اگر بخوای بصورت کلی بررسیش کنی لازمه

آره امکان بررسیش هست...تو سالیدورک دیدم هست.:ws37:

منم یه زمان فکر ساختش زده بود به کلّم رفتم خدمت کلاً بیخیالش شدم... :|

لینک به دیدگاه
ايول سپاس :ws3::icon_gol:

لوله هاي الومينيومي نازك با قطر خارجي 8mm و داخلي 7mm . و براي چادرهاي حرفه اي .راست ميگي ب لحث تغييرات دما حواسم نبود. البته با توجه ب ويژگي رسانايي بالاي الومينيوم نباس پارامتر خيلي حساسي باشه،نه؟!:ws52:

نوع الياژ الومينيوم نامشخص ه. اما خب الان واسم بحث نحوه بررسي خواص مكانيكي مطرح است.

بحث خمش و همون ب قول خودت ازدياد طول رو در نظر دارم. نمونه مرجع هم دارم نسبت بهش بسنجم.

فقط ي سوال ديگه آخه چجوري ميشه ازدياد طول و تابيدن رو همزمان با هم رو نمونه انجام داد؟ در ذهنم نمي گنجد چگونگي بحث و نتيجه گيري هاش. متغيرهاش زياد ميشه خب:ws52:

ی رابطه برا تنش حرارتی هست. ببین ی تیر دو سر گیر دار.وقتی تنش حرارتی می دی بهش. علاوهب ر اون ی تنش مکانیکی ناشی از عکس العملهای دیواره ها هم تحمل می کنه.

و اینکه برای بحث اینکه مهمه یا نه. نمی دونم. بسته ب الفاش داره و بسته ب اینکه استانداردش چقدر باشه. من بودم حساب میکردم. خدا رو چ دیدی ی وقت دیدی ی بیکاری پیدا شد. ازت خواستش :ws3:

بعد هر چی کاغذ بیشتر سیاه بشه، کارت مطمئن تره :ws3:

بزار بین دو گیره بچرخون. محور یکی از گیره ها رو هم در راستای وای حرکت بده :ws3: هر دو باهم می شه دیگه :ws3: این از فیزیکیش.

متغیرهای پیچش هم ب طول و زاویه و جنس ماده اس دیگه :ws38:

حلش هم، والا سوادم قد نیم ده، نرم افزاری هست. ولی تنئوریش نیم دونم باید چطوری بری ک دقیق ترین جواب رو بده

عکس گذاشته دیگه پسر. :ws3:

باهم بسازین :ws3: همیهش ادم هایی با عملکرد "پیروزی من - پیروزی دیگری " موفق می شن :w16:

لینک به دیدگاه

همین لوله الومینیومی کلی دنگ و فنگ و تفکر و علم و حساب کتاب و پول پشت سرش داره... بچسب بهش بلکه م منم از قِبلت استفاده کنم5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

آن میله های پست 1412 قرار است نهایتا جهت عاقبت به خیری برن تو سازه ای مانند عکس لینک زیر:

ی رابطه برا تنش حرارتی هست. ببین ی تیر دو سر گیر دار.وقتی تنش حرارتی می دی بهش. علاوه بر اون ی تنش مکانیکی ناشی از عکس العملهای دیواره ها هم تحمل می کنه.

و اینکه برای بحث اینکه مهمه یا نه. نمی دونم. بسته ب الفاش داره و بسته ب اینکه استانداردش چقدر باشه. من بودم حساب میکردم. خدا رو چ دیدی ی وقت دیدی ی بیکاری پیدا شد. ازت خواستش :ws3:

بعد هر چی کاغذ بیشتر سیاه بشه، کارت مطمئن تره :ws3:

بزار بین دو گیره بچرخون. محور یکی از گیره ها رو هم در راستای وای حرکت بده :ws3: هر دو باهم می شه دیگه :ws3: این از فیزیکیش.

متغیرهای پیچش هم ب طول و زاویه و جنس ماده اس دیگه :ws38:

حلش هم، والا سوادم قد نیم ده، نرم افزاری هست. ولی تنئوریش نیم دونم باید چطوری بری ک دقیق ترین جواب رو بده

خود همون گیره ها هم چالشی هست. کاش خودم گیره هاش رو میداشتم و نمی دادم جایی تست انجام بدن.

حل و بررسیش با سالید وورک فقط امکان پذیره؟

تنش حرارتی ه خیلی گزینه هیجان انگیزی بود. میرم دنبالش ببینم به چیا میرسم. :ws52:

لینک به دیدگاه
همین لوله الومینیومی کلی دنگ و فنگ و تفکر و علم و حساب کتاب و پول پشت سرش داره... بچسب بهش بلکه م منم از قِبلت استفاده کنم5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

آن میله های پست 1412 قرار است نهایتا جهت عاقبت به خیری برن تو سازه ای مانند عکس لینک زیر:

مسلماً ریزدانه های خاصی هم داره...یعنی عملیات حرارتی هم شده سطحش که چنین انعطافی رو از خودش نشون میده...مشابه ایرانی نداره؟

اصلاً از کجا وارد میکنن این چادرارو؟

اتصالاتش اشتباه نکنم باید فولادی باشن...نه؟

لینک به دیدگاه

خود همون گیره ها هم چالشی هست. کاش خودم گیره هاش رو میداشتم و نمی دادم جایی تست انجام بدن.

حل و بررسیش با سالید وورک فقط امکان پذیره؟

تنش حرارتی ه خیلی گزینه هیجان انگیزی بود. میرم دنبالش ببینم به چیا میرسم. :ws52:

فک می کنم j.a اگه باشه کمک خوبی میشه براتون.

ببر پارک علم فناوری همون شهری ک هستی.

میخای خودت تست کنی؟ دستگاه تراش دم دستت هست؟ :w02:

ی طرف رو ببند تو سه نظام.ی سه نظام مته هم بنداز تو مرغکت. بعد خوب سفتش کن. تست با دقت محوری یک صدم و دقت دوارنی فله ای :ws3: شوخی کردم. ی ساعت اندازه گیری هم داشته باشی. با دقت ساعتت می تونی اندازه بگیری دیگه :ws3:

والا من ک تو سالید ندیدیم. امین ک گفته خودش بیاد جواب گو باشه :ws3:

تو هر نرم افزار تحلیلی انجام میده. احتمالا زیاد جدا جدا حل میکنه. نمی دونم شاید هم باشه ک باهم حلشون کنه!

مسلماً ریزدانه های خاصی هم داره...یعنی عملیات حرارتی هم شده سطحش که چنین انعطافی رو از خودش نشون میده...مشابه ایرانی نداره؟

اصلاً از کجا وارد میکنن این چادرارو؟

اتصالاتش اشتباه نکنم باید فولادی باشن...نه؟

اره دیگه. عملیات حرارتی انجام میشه. هزار مدل هست.

عکس ک حجیم بود انگار. نیومد. ای لعنت خدابر این نت مخابرات :ws3: بش بار :whistle:

بعد اینکه. زیاده دیگه. حالا رو الومینیوم چ عملیت حرارتی هایی می شه نمی دونم. رو فولاد ک زیاده، تمپرها رو بگیر تا سختکاری ها و غیره

لینک به دیدگاه

دستگاه يونيورسال دم دست هست. :ws3: اما دقيقا اين مدل گيره اي ك توضيح داديد باس باشه.

پارك فناوري ك كلا ادم رو سر ميدوانند تا خسته شي. كلا امرژي بيهوده صرف كردن ه.

و اينكه احتمالش هست ك فولاد باشه. ي ميله ك ميره داخل ميله بزرگ.

كلا رفتم تو كف الومينيوم و آلياژهاش. لامصب عجب چيزيه خواص مكانيكي و فيزيكي چندبرابر بهترين پليمرا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...