رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 2 ماه بعد...
  • پاسخ 1.5k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان خسته نباشین

یه سوال،برای درس طراحی کارخانه برام کارخونه ی تردمیل رو پروژه داده استاد ولی هیچ اطلاعاتی تو اینترنت نیست اگه کسی از اجزای تردمیل اطلاعاتی داره کمکم کنه راستی این نقاله تردمیل چطور عمل میکنه؟؟ رو چی سواره که با قدم زدن روش این نقاله همینطور صاف میمونه ؟؟!!

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام .

قطعه استانداردی داریم به نام Seal Ring With Counterface

اما هیچ مشخصات و استانداردی براش ندارم

از دوستان کسی میتونه اطلاعاتی ازش بهم بده ؟

لینک به دیدگاه
با سلام از دوستان کسی اطلاعاتی در مورد قالب های Hemming که در صنعت استفاده میشه داره؟ انواعش ، مزایا و معایب با تشکر

[h=1]Hemming Die[/h]Hemming dies are used to hem a part after a 30-degree bend has been made. All of Wilson Tool’s ground tooling product lines offer solutions that produce a 30-degree bend and hem all in one handling.

Related Media

WT Style Precision™ Press Brake Tooling Catalog

Your Choice for Durability and Performance

Download Now btn_arrow_right.png

لینک به دیدگاه
سلام .

یه توضیحی چیزی این ایا سیل مکانیکی هستش در پمپ استفاده میشه یا

نوعی ...........:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام .

اینو ببینین:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان خسته نباشین

یه سوال،برای درس طراحی کارخانه برام کارخونه ی تردمیل رو پروژه داده استاد ولی هیچ اطلاعاتی تو اینترنت نیست اگه کسی از اجزای تردمیل اطلاعاتی داره کمکم کنه راستی این نقاله تردمیل چطور عمل میکنه؟؟ رو چی سواره که با قدم زدن روش این نقاله همینطور صاف میمونه ؟؟!!

ترد میل توسط یه موتور کار میکنه که فکر کنم با یه سیو موتور سرعتش قابل تنظیمه و روی اون هم که تسمه نقاله هستش و شروع به چرخیدن میکنه

نقطه مهم تردمیل شیب درست و موتور بی صداشه که مهمه

دستگاه تردمیل که اکثرا موتوردار است، شامل تسمه پهنی است که با چرخش به دور غلطکها بر روی صفحه اصلی امکان راه رفتن و دویدن با سرعت‌های موردنظر را ایجاد می‌نماید. تردمیل در حقیقت شرایط انجام ورزش دو، مادر ورزشها، را فراهم می نماید.

تردمیل می‌تواند جهت تمرینات قهرمانی باشگاهی حرفه‌ای و خانگی استفاده گردد. قدرت موتور، کمترین و بیشترین سرعت، مدت کارکرد، شیب برقی و دستی و حداکثر وزن قابل تحمل شرایط و نوع تردمیل را تعیین می‌نماید.

اکثر تردمیل‌ها دارای سیستم نمایشگر دیجیتالی هستند که ضربان قلب، مسافت، کالری، سرعت و زمان را نمایش می‌دهد.

تست ورزش تردمیل پیشرفته‌ای است که طبق برنامه‌های تعیین شده ورزش می‌دهد و با الکتروکاردیوگراف کامپیوتری شرایط سلامت قلب و عروق را بررسی می‌نماید.

تردمیل در بیشتر باشگاه‌های ورزشی، که در کنار سایر انواع دستگاه‌های ورزشی می‌باشد. تردمیل یک تسمه دارد که چرخش آن باعث به حرکت درآمدن صفحه این دستگاه می‌شود. به این ترتیب، شما می‌توانید روی آن راه بروید یا حتی بدوید.

تردمیل چگونه کار می کند

تردمیل ممکن است موتور داشته یا نداشته باشند. اگر نوع بدون موتور را انتخاب کرده باشید، در واقع، نیروی وزن و فشار پاهای شما است که باعث به حرکت درآوردن صفحه تردمیل می‌شود. این نوع تردمیل، دستگاهی سبک است و اگر هزینه مختصری برای خرید این دستگاه در نظر گرفته باشید، می‌توانید همین نوع را برای ورزش در منزل خودتان انتخاب کنید. اما نوع موتوردار تردمیل، تکنولوژی پیشرفته تری دارد و موتوری که در آن کار گذاشته شده‌است به کمک عضلات شما می‌آید و به این ترتیب، شرایط گوناگونی برای دویدن یا راه رفتن برای شما به وجود می‌آورد.

در این دستگاه، موتور تردمیل است که باعث چرخش تسمه و حرکت صفحه تردمیل می‌شود. شما می‌توانید سرعت آن را به صورت شیب دار تنظیم کنید و حالتی را به وجود آورید مثل این که دارید در یک مسیر سربالایی راه می‌روید یا می‌دوید. این تردمیل‌ها معمولاً یک مانیتور کامپیوتری دارند که با سیم‌های مخصوصی به بدن وصل می‌شوند و می‌توانند ضربان قلب را نشان دهند تا ورزشکار متوجه شود که آیا شدت حرکت‌هایش روی تردمیل کافی است و موجب کاهش وزنش می‌شود یا نه. اگر به صفحه مانیتور این تردمیل‌ها نگاه کنید، برنامه‌های از پیش تعیین شده‌ای را خواهید یافت که به کمک آن‌ها می‌توانید الگوی راه رفتن یا دویدن خودتان را روی تردمیل تنظیم کنید.

هدف

هدف بیشتر افرادی که تردمیل تهیه می‌کنند معمولا یکی از موارد زیر است:

1. سلامتی و نشاط جسمی و روحی
  2. تناسب اندام
  3. کاهش وزن

تردمیل مخصوص فضانوردان ایستگاه فضایی – یکی از فضانوردان با این تردمیل در مسابقه دو ماراتن شرکت کرد و همزمان با دونده های دیگر دوید.

استفاده صحیح از تردمیل

کار با تردمیل هم باعث سوختن چربی و هم ساختن عضله می‌شود. می‌توان با برنامه‌های تمرینی متنوع و منظم ۳ ماهه روی تردمیل تمرین کرد و خسته نشد و با عضله سازی از تناسب اندام خوبی بهره مند شد. کار کردن درست و منظم با تردمیل باعث:

1. تقویت عضلات داخل و خارج ران و باسن
  2. کاهش وزن
  3. بدنسازی وتناسب اندام
  4. بالا بردن انرژی بدن
  5. بهبود فعالیت ورزشی
  6. بهبود مقاومت بدن وقدرت قلب وعروق
  7. حفظ وزن ایده آل بدن
  8. تصحیح برنامه خواب و کاهش استرس
  9. و در نتیجه باعث شادابی و سلامت جسمی و همچنین روحی و روانی خواهد شد.

ویژگیهای یک تردمیل مناسب

1. قدرت موتور: بهتر است که قدرت موتور continuous power از ۱٫۵ اسب بخار کمتر نباشد. تردمیل باید موتوری آرام، نرم و بی صدا داشته باشد که قدرت آن حد اقل به ۱٫۵ اسب بخار برسد. اگر از دستگاه بیشتر برای دویدن تا پیاده روی استفاده میشود، یا اینکه وزن یکی از استفاده کننده‌های بیشتر از ۱۲۰ کیلو باشد باید تردمیل این امکان راداشته باشد که قدرت آن را بتوان تا ۲ یا ۳ اسب بخار نیز بالا برد.
  2. عرض تسمه: اگر بزرگ اندام هستید بهتر است از تسمه‌های پهنتر استفاده کنید، اکثر تردمیل‌ها با عرض تسمه ۴۰ سانتیمتر به بالا می باشند. هر چه تسمه عریض تر باشد دویدن راحت تر می باشد. تسمهٔ آن باید حتماً دولا و حداقل ۳۵ سانتیمتر عرض و ۱۰۰ سانتیمتر طول داشته باشد. باید به صورتی باشد که یک گام معمولی را پاسخ گو باشد و اگر گام‌های شما به طور معمول بلندتر هستند، چه بهتر که این اندازه‌ها نیز بیشتر باشد.
  3. چهارچوب و فرم دستگاه: هم می تواند از استیل و هم از آلومینیوم ساخته شود. استیل سنگین تر و محکم تر است اما ممکن است در طولانی مدت زنگ بزند. آلومینیوم سبک تر است اما زنگ نمی زند.
  4. نوار صفحه: باید به صورتی باشد که راه رفتن بر روی آن راحت بوده و ضربهٔ پای شمار ا نیز بتواند به خوبی جذب کند
  5. نمایشگر تردمیل: باید میزان سرعت ، شیب ، زمان و مسافت طی شده توسط کاربر را نشان بدهد که البته در بعضی از مدلها ضربان قلب و میزان کالری مصرفی نیز نمایش داده می شود. همچنین صفحهٔ نمایشگر آنها میبایست بزرگ بوده که خواندن سرعت، شیب، زمان و مسافت را برایتان آسان تر کند

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه تردمیل

برای انتخاب یک دستگاه تردمیل توجه داشته باشید دستگاهی خریداری کنید که مصرف برق پائین و دارا بودن موتور ACدارا بودن تسمه چند لایه و ضربه گیر های استاندارد باشد

انواع تردمیل

تفاوت مدلهای مختلف تردمیل درمیزان مصرف برق و موتوردار بودن یا نبودن، قدرت موتور (اسب بخار)، AC یا DC بودن موتور طول تسمه و کیفیت تسمه، شیب دستی یا برقی، حداکثر سرعت و شیب و نشانگرهای موجود بر روی صفحه نمایش آن می‌باشد.

تردمیل چند کاره

عملکرد اصلی تردمیل دویدن می باشد، ولی مدلهایی از تردمیل مرسوم گشته است که علاوه بر دویدن امکان عملکرد های تمرینی ورزشی دیگر را نیز فراهم می نماید که به تردمیل های چند کاره یا چند منظوره شهرت یافته است. معمولا عملکردهای اضافه شده شامل کمربند ماساژر، ویبراتور، مسگری یا چرخونک، درازنشست، کش ایروبیک، دسته های مخصوص شنا سوئدی، جای وزنه، پخش موزیک و فیلم یا تلویزیون و غیره می باشد.

اکثر افرادی که علاوه بر تردمیل تمایل به تهیه دیگر ابزار ورزشی را دارند تردمیل چند کاره را مقرون به صرفه و اقتصادی می یابند. زیرا قیمت تمام شده این مدلها از هزینه تهیه ابزار ورزشی بطور مجزا کمتر می باشد. ولی ورزشکاران حرفه ای کمتر تردمیلی با عملکردهای اضافه را انتخاب می کنند و هزینه خود را برای تهیه تردمیل تک کاره پیشرفته تری متمرکز می نمایند.

راهنمایی در مورد خرید تردمیل

فاکتورهایی که باعث انتخاب مدل خاصی از تردمیل از طرف شما می‌شود عبارتند از: وزن ، قد ، استطاعت مالی و فضای در نظر گرفته برای تردمیل.

1. با توجه به وزن خود قدرت موتور تردمیل مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
  2. با توجه به قد خود طول و عرض تسمه تردمیل مورد نظرتان را انتخاب کنید.
  3. برای داشتن تردمیل بزرگتر و قویتر نیاز به فضای بزرگتری دارید.
  4. با پرداخت مبلغ بیشتر می توانید تردمیلی با قدرت موتور بالاتر،استحکام بدنه و امکانات بیشتر داشته باشید

لینک به دیدگاه
سلام .

یه توضیحی چیزی این ایا سیل مکانیکی هستش در پمپ استفاده میشه یا

نوعی ...........:ws52:

اینو ببینین:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

قطعاتی داریم به نام Rotary Joint . یا Joint for Water

قطعاتی هستند که مثلا یک سر قلطک بسته میشن و کار آبگرد برای خنک کردن رو انجام میدن .

یه قطعه آب بند درون اینا هست به نام Seal Ring With Counterface

توی نقشه زیر ، آیتم 108

اما هیچ اطلاعات ساخت یا استاندارد مشخصی ازش نداریم

18014537909001869947.bmp

لینک به دیدگاه
قطعاتی داریم به نام Rotary Joint . یا Joint for Water

قطعاتی هستند که مثلا یک سر قلطک بسته میشن و کار آبگرد برای خنک کردن رو انجام میدن .

یه قطعه آب بند درون اینا هست به نام Seal Ring With Counterface

توی نقشه زیر ، آیتم 108

اما هیچ اطلاعات ساخت یا استاندارد مشخصی ازش نداریم

18014537909001869947.bmp

دنبالش میگردم

میام میگم:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...
Hemming Die

Hemming dies are used to hem a part after a 30-degree bend has been made. All of Wilson Tool’s ground tooling product lines offer solutions that produce a 30-degree bend and hem all in one handling.

Related Media

WT Style Precision™ Press Brake Tooling Catalog

Your Choice for Durability and Performance

Download Now btn_arrow_right.png

فایل ضمیمه موجود نیست . یک مرتبه دیگه قرار بدید

لینک به دیدگاه

سلام

آقا من یسری مشکل دارم خیلی وقته درگیرم کرده یعنی شده ی مشکل بزرگ برام

ببینید من الان میخام ترم 3 مکانیکو شروع کنم

میدونم زوده برای این حرفا اما هرکیو میبینم میگه باید از الان برم سراغش

موقع انتخاب رشته ک شد کلا ب مکانیکو درساش علاقه داشتم و هنوزم بااینکه ی نمونه از سختیشو دیدم علاقه دارم

فکر میکردم مکانیک ک بخونی آره کار کلی برات هست کلی کار پر پول هست برات

اما الان ک وارد دانشگاه شدم و هم رشته ای ها سال بالایی هارو میبینم با اینکه توی دانشگاه خوبی هم هستم(البته جسارت نشه)همه بیکارن ...یا مجبورن برن 7-8 سال کارگری با حقوق آشغال کنن تا بتونن بعد اینهمه سال اینهمه درس ی کاری شاید در شان مکانیکی بودنشون پیدا کنن

چه ارشدی ها چه کارشناسیا

دکتری هم دیگه وضعشو میدونید

فکر کردم با خودم بیام کتیا یاد بگیرم و با اینکه علاقه دارم بخاطر ایندم شروع کردم یادگرفتنش خوب هم پیش رفتم...اما...کتیا هم میگن فقط یه کمک کوچیکیه توی استخدام .اونم اون چیزی نبود ک فکر میکردم

ی چیزی ب دهنم میرسه میگم خوب چون مکانیک جامعه خیلی ها نمیدونن بعدش ک مکانیک خوندن چکار کنن

یعنی نمیتونن ی فیلد تخصصی پیدا کنن واسه همین همه باید یا کارگر باشن یا بیکار

ولی میبینم چیز سختی نباید باشه این فیلد انتخاب کردن؟

خلاصه اینکه الان مشکلم اینه نمیخام بیکار شم یا بعد از 7-8 سال کارگری ی کار خوب پیدا کنم

دلم میخاد از همون اولشم یکار درست حسابی گیرم بیاد ک درشان ی مهندس مکانیک باشه

ایده ای پیشنهادی جوابی چیزی دارید بگید

لینک به دیدگاه
سلام

آقا من یسری مشکل دارم خیلی وقته درگیرم کرده یعنی شده ی مشکل بزرگ برام

ببینید من الان میخام ترم 3 مکانیکو شروع کنم

میدونم زوده برای این حرفا اما هرکیو میبینم میگه باید از الان برم سراغش

موقع انتخاب رشته ک شد کلا ب مکانیکو درساش علاقه داشتم و هنوزم بااینکه ی نمونه از سختیشو دیدم علاقه دارم

فکر میکردم مکانیک ک بخونی آره کار کلی برات هست کلی کار پر پول هست برات

اما الان ک وارد دانشگاه شدم و هم رشته ای ها سال بالایی هارو میبینم با اینکه توی دانشگاه خوبی هم هستم(البته جسارت نشه)همه بیکارن ...یا مجبورن برن 7-8 سال کارگری با حقوق آشغال کنن تا بتونن بعد اینهمه سال اینهمه درس ی کاری شاید در شان مکانیکی بودنشون پیدا کنن

چه ارشدی ها چه کارشناسیا

دکتری هم دیگه وضعشو میدونید

فکر کردم با خودم بیام کتیا یاد بگیرم و با اینکه علاقه دارم بخاطر ایندم شروع کردم یادگرفتنش خوب هم پیش رفتم...اما...کتیا هم میگن فقط یه کمک کوچیکیه توی استخدام .اونم اون چیزی نبود ک فکر میکردم

ی چیزی ب دهنم میرسه میگم خوب چون مکانیک جامعه خیلی ها نمیدونن بعدش ک مکانیک خوندن چکار کنن

یعنی نمیتونن ی فیلد تخصصی پیدا کنن واسه همین همه باید یا کارگر باشن یا بیکار

ولی میبینم چیز سختی نباید باشه این فیلد انتخاب کردن؟

خلاصه اینکه الان مشکلم اینه نمیخام بیکار شم یا بعد از 7-8 سال کارگری ی کار خوب پیدا کنم

دلم میخاد از همون اولشم یکار درست حسابی گیرم بیاد ک درشان ی مهندس مکانیک باشه

ایده ای پیشنهادی جوابی چیزی دارید بگید

خب مسئله اینه که بچه ها بحث کار رو با درس یکی میدونن

اصلا همچین چیزی نیست

شما درس رو بذار یه طرف

آینده شغلی هم یه طرف

لزوما فردی که توی شغلش پیشرفت کرده درس خون خوبی نباید باشه و بلعکس

متأسفانه یا خوشبختانه این مسیری هست که جلوی پای همه س

لینک به دیدگاه
خب مسئله اینه که بچه ها بحث کار رو با درس یکی میدونن

اصلا همچین چیزی نیست

شما درس رو بذار یه طرف

آینده شغلی هم یه طرف

لزوما فردی که توی شغلش پیشرفت کرده درس خون خوبی نباید باشه و بلعکس

متأسفانه یا خوشبختانه این مسیری هست که جلوی پای همه س

خوب میگم من چجوری میتونم یکاری کنم ک مسیرم تغییر کنه؟

یعنی ازون اول بتونم ب عنوان مهندس سرکار باشم ن صرفا یجایی برای سابقه کار گرفتن یا مشغول بودن؟

لینک به دیدگاه
خوب میگم من چجوری میتونم یکاری کنم ک مسیرم تغییر کنه؟

یعنی ازون اول بتونم ب عنوان مهندس سرکار باشم ن صرفا یجایی برای سابقه کار گرفتن یا مشغول بودن؟

بهتره ضمن درس خوندن اگه تونستی یه جایی مشغول باشی با رشتمون مرتبط باشه فکر درامدهم نکن فقط برای سابقه کار به نظرم یه مهندس خوب باید در دل کارخونه باشه تا نبوغش شکوفا بشه :w16:

لینک به دیدگاه

آقا حالا که جواب سوال قبلیو دادی یه سوال دیگه دارم

من اگه بخام از یه دانشگاه خوب اونور پذیرش بگیرم

چی لازمه؟

مدرک زبان و توصیه نامه از یه استاد خوب میدونم لازمه که دوتاش حله

معدلم تو 15 ایناس و بیشتر و کمتر نمیشه

اهله معدل نبودم

دیگه چیا لازمه؟

مقاله و طره خوارزمی؟

مدرک نرم افزار هم کمک میکنه؟

لینک به دیدگاه
آقا حالا که جواب سوال قبلیو دادی یه سوال دیگه دارم

من اگه بخام از یه دانشگاه خوب اونور پذیرش بگیرم

چی لازمه؟

مدرک زبان و توصیه نامه از یه استاد خوب میدونم لازمه که دوتاش حله

معدلم تو 15 ایناس و بیشتر و کمتر نمیشه

اهله معدل نبودم

دیگه چیا لازمه؟

مقاله و طره خوارزمی؟

مدرک نرم افزار هم کمک میکنه؟

اول باید مشخص کنی کدوم کشور بعد برحسب شرایط اقامتی و تحصیلیش متوجه میشی چه شرایطی میخواد ولی من تااونجایی که میدونم احتیاج ب معدل نیست...

واینکه قبل ورود به دانشگاهی که میخوای وارد شی به مدت دوماه اموزش زبان انگلیسی داری ب شرطی ک بلد نباشی, اگه زبانت خوب باشه ازت ازمون میگیرن برحسب رتبه رشته تونو بهتون اعلام میکنن,

یع راه دیگشم اینه رشتتونو مشخص میکنی و همونو میخوای شرکت کنی ولی هزینش بیشتره کلا کارخوبی میکنی اونور اب درس بخونی هرچقدرم مدرکت و معدل اونورابیتم کم باشه از مدرکی که از دانشگاه داخلی میگیری معتبرتره...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...