رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

دوستان تاثیرات فشار بر انسان چیه؟مثلا ارتفاع بندرعباس از سطح دریا 30 هستش و تهران 1000 به بالا...مسلما فشار بیشتری بر مردم بندرعباس وارد میشه...چه تاثیری بر شرایط تهویه مطبوع داره؟

عمق دریا که می رم 10 متری .. گوشم اذیت میشه.. تو بحث تهویه مطبوع یادمه رو دما و رطوبت مانور میدادن.. ون وایلن هم در نمودار رطوبت سنجی به شرایط مطبوع اشاره کرده که دما حدودا در رنج 20 تا 27 و رطوبت هم بین 40 تا 60 درصد بود. البته فشار هوا رو دمای هوا تاثیر میذاره هر چه بالاتر بریم سردتر و پایین تر بریم گرمتر..

:w000:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.5k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

عمق دریا که می رم 10 متری .. گوشم اذیت میشه.. تو بحث تهویه مطبوع یادمه رو دما و رطوبت مانور میدادن.. ون وایلن هم در نمودار رطوبت سنجی به شرایط مطبوع اشاره کرده که دما حدودا در رنج 20 تا 27 و رطوبت هم بین 40 تا 60 درصد بود. البته فشار هوا رو دمای هوا تاثیر میذاره هر چه بالاتر بریم سردتر و پایین تر بریم گرمتر.. :w000:

دریای شمال که ارتفاعش از سطح دریا نیست...مگه نباید به آبهای ازاد راه داشته باشه؟الان ارتفاع شهر شما از سطح دریا چنده؟

چه تاثیری بر روی طول عمر داره؟ فشار مطلوب زندگی چنده؟

لینک به دیدگاه
دریای شمال که ارتفاعش از سطح دریا نیست...مگه نباید به آبهای ازاد راه داشته باشه؟الان ارتفاع شهر شما از سطح دریا چنده؟

سرچ کردم بابلسر

ارتفاع شهر هفت متر بالاتر از سطح دریای کاسپین و 21 متر پایین تر از سطح دریاهای آزاد

کاسپین همون خزر هست

نه برای فشار هوا گفتم اون ده متر رو..

فشار مطلوب طبیعتا همون 101 کلیو پاسکال(فشار اتمسفر) باید باشه..

ولی کولر ها فک کنم فشار رو زیاد می کنن تابستونی که کولر روشن بود موقع ورود به اتاق فشار اتاق روی در رو احساس میکردم..

لینک به دیدگاه

وسط صحبتتون - خیلی از ورزشکارا برای بالا بردن آمادگیشون در شهرهای مرتفع مثل شهر کرد - بروجن اردو میزنن

دقیق نمیدونم ولی ظاهرا روی نفس و فشار خونشون تاثیر میزاره که در ارتفاع پایین تر چالاک تر میشن

لینک به دیدگاه
سرچ کردم بابلسر

ارتفاع شهر هفت متر بالاتر از سطح دریای کاسپین و 21 متر پایین تر از سطح دریاهای آزاد

کاسپین همون خزر هست

نه برای فشار هوا گفتم اون ده متر رو..

فشار مطلوب طبیعتا همون 101 کلیو پاسکال(فشار اتمسفر) باید باشه..

ولی کولر ها فک کنم فشار رو زیاد می کنن تابستونی که کولر روشن بود موقع ورود به اتاق فشار اتاق روی در رو احساس میکردم..

توضیح: کولر باعث میشه که فشار هوا در اون ناحیه بیشتر بشه که با این عمل هوای گرم بیرون به داخل راه پیدا نمیکنه.( از فشار کمتر به فشار بیشتر هوا نفوذ نکنه)

لینک به دیدگاه

ارتفاع از سطح دریاهای آزاد سنجیده میشه که دریاچه خزر آزاد نیست.

ببینید هر کسی در هر منطقه ای بدنیا بیاد و زندگی کنه با اون منطقه سازگار میشه.

الان گچساران فکر کنم حدود 700 متر ارتفاع داره و آدم هایی میشناسم که بیش از 100 سال عمر کردند (پدر مادر بزرگم) و در مناطق سردسیر مانند یاسوج (فکر کنم حدود 1800 متر باشه) هم کسایی میشناسم که طول عمر بالایی داشتند.

لینک به دیدگاه
وسط صحبتتون - خیلی از ورزشکارا برای بالا بردن آمادگیشون در شهرهای مرتفع مثل شهر کرد - بروجن اردو میزنن

دقیق نمیدونم ولی ظاهرا روی نفس و فشار خونشون تاثیر میزاره که در ارتفاع پایین تر چالاک تر میشن

این کار ورزشکارا بیشتر به دلیل افزایش توانایی جذب اکسیژن توسط خون و دیرتر خسته شدن هستش.

چون توی ارتفاع بالا اکسیژن کمتری هست و وقتی به ارتفاع کمتر میان بدنشون بهتر اکسیژن هوا رو می گیره.

لینک به دیدگاه
تفاوت absorption و adsorption جدای اینکه یکی میشه جذب و دیگری جذب سطحی ، چیه؟ یه دید مفهومی مد نظرمه:icon_gol:

تا اونجایی که من می دونم adsorption برای حالاتی که یه مایع یا گاز، جذب یه جامد میشه به کار میره.

اما منظور از absorption به نوعی ترکیب مایع یا گاز با یه جاذب مایع هستش.

مثلا توی چیلر های جذبی وقتی جاذب سیلیکاژل باشه که جامده، از adsorption استفاده می شه ولی برای جاذب آب یا محلول لیتیم برماید، absorption به کار میره.

لینک به دیدگاه
توضیح: کولر باعث میشه که فشار هوا در اون ناحیه بیشتر بشه که با این عمل هوای گرم بیرون به داخل راه پیدا نمیکنه.( از فشار کمتر به فشار بیشتر هوا نفوذ نکنه)

ببخشید ولی من متوجه نشدم که کولر چطوری فشار داخل اتاق رو بالا میبره !

هوای داخل که فقط در حین سیرکوله شدن با رادیاتور برخورد و انتقال حرارات داره و مجددا به داخل برمیگرده. افزایش فشاری که در اتاق صورت نمیگیره . در ضمن من اهواز زندگی میکنم و همیشه کولر روشنه . فشار داخل و بیرون هم یکیه . کمپرسور فقط فشار گاز فرئون داخل لوله های کولر رو افزایش میده .:ws38:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام

طبق قانون جدید پس از فراغت از تحصیل به مدت یک سال وقت هستش تا

خود رو برای سربازی معرفی کنیم

میخواستم بدونم این یک سال از زمان اخرین امتحان شروع میشه یا پس از گرفتن مدرک

و اتمام مراحل اداری؟

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام

طبق قانون جدید پس از فراغت از تحصیل به مدت یک سال وقت هستش تا

خود رو برای سربازی معرفی کنیم

میخواستم بدونم این یک سال از زمان اخرین امتحان شروع میشه یا پس از گرفتن مدرک

و اتمام مراحل اداری؟

ممنون

برا قانون قبلی

این قانون زمانش این طوری بود که وقتی تصفیه حساب رو انجام دادی

یه برگه به عنوان برگه معرفی به نظام وظیفه میدادن

از اون زمان 6 ماه وقت داشتی

به نظظرم هم الان هم همین طور باشه

حالا 6 ماه شده یه سال:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. من می خوام که رفتار فولاد api x65 را برای لوله های فراساحلی تو نرم افزار آباکوس مدل کنم. اما نمی دونم که نمودارش رو از کچا باید پیدا کنم. فکر می کنم که باید مختصات نقاط تشکیل دهنده ی نمودار تنش-کرنش رو به نرم افزار بدم. قصدم اینه که آنالیز استاتیکی الاستیک-پلاستیک داشته باشم تا فشار داخلی حدی پلاستیک رو بدست بیارم. اگه هرگونه توصیه ای داشتین لطفا بهم بگین ممنونم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. من می خوام که رفتار فولاد api x65 را برای لوله های فراساحلی تو نرم افزار آباکوس مدل کنم. اما نمی دونم که نمودارش رو از کچا باید پیدا کنم. فکر می کنم که باید مختصات نقاط تشکیل دهنده ی نمودار تنش-کرنش رو به نرم افزار بدم. قصدم اینه که آنالیز استاتیکی الاستیک-پلاستیک داشته باشم تا فشار داخلی حدی پلاستیک رو بدست بیارم. اگه هرگونه توصیه ای داشتین لطفا بهم بگین ممنونم.

نمودارش رو باید توی استانداردهای ASME پیدا کنی.

که هندبوکش رو هم دانشگاه ها معمولا دارن.

یا اینکه مقاله ای پیدا کنی که تنش تسلیم و تنش نهایی و کرنش تسلیم و کرنش نهایی رو واسه این ماده داشته باشه.

تو سایت sciencedirect.com یه جستجو با api 65 mechanical properties انجام بدی باید باشه.

لینک به دیدگاه
با تابش خورشید و ایجاد اختلاف دما در جو باعث جابجا شدن توده هوا و ایجاد باد میشه

به علاوه اختلاف دما، اختلاف فشار هم باعثش میشه. این دوتا باعث میشه. :a030:

مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

نرم افزار ها تو مکانیک 3تا کاربرد دارن: (البته 3تا از اون اصلی هاشه! cae & ca)

1. CAD: computer aided dising

2. CAM: computer aided manufactor

3. capp: computer aided prosess planing

یک توضیح مختصر و یک خطی از هر کدوم بدین؟ :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

من زیاد با این حروف اختصاری آشنا نبودم :ws3:

1. اسمش مشخصه که در طراحی کامپیوتری کمک میکنه. مثل اتوکد.

2. برای تولید استفاده میشه. مثل کتیا فکر کنم.

3. این سومی رو نشنیدم تا حالا :w02:

بیا کامل توضیح بده رضا جان

لینک به دیدگاه

نرم افزار های cad نرم افزار هایی هستند نقش مدل سازی یه طرح رو به عهده دارند که نمونه های زیادی از این نوع نرم افزار ها داریم نظیر کتیا- سالید- اتوکد- اینونتور-مکانیکال و ...

نرم افزار های cam به منظور شبیه سازی فرآیند های ساخت تو محیط گرافیکی و یافتن پارامتر های لازم از این پروسه ها ایجاد شده است فرایند های رایج در این نرم افزار ها میتوان به تراشکاری و فرزکاری اشاره کرد

از مهمترین نرم افزار ها در این زمینه به مستر کم و پاور میل میتوان اشاره نمود

اکثر این نرم افزار ها به صورت تخصصی به پروسه ای میپردازند نظیر نرم افزاری های جوشکاری نرم افزار وایر کات - واتر جت- فورجینگ - پرس و ریخته گری و....

نرم افزار های cae نرم افزار های پیشرفته آنالیزور هستند که امروزه با درصد خطای کم اطلاعات لازم برای طراحی بهینه را در دست مهندس طراح میگذارند اکثر این نرم افزار ها برایه المان محدود بنا شده اند مهمترین این نرم افزار ها آباکوس و انسیس و دیانا و پرو اینجینیر و آدامز و ... میباشد

CAD-CAM-CAE-SOFTWARE.JPG

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...