رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 1.5k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بچه ها یه سوال دینامیکی؟

به نظرتون حرکت انگشت ما در فضا تاثیری تو حرکت کره زمین میذاره؟

فقط میخوام نظرتونو بدونم..جواب نمیخوام!

مرسی

لینک به دیدگاه

میشه یه بررسی نیرویی کرد . با حرکت انگشت یه ممنتوم به وجود میاد که این ممنتوم به زمین وارد میشه (بقای ممنتوم) . حالا کافیه نسبت وزن خودتون رو به به وزن زمین در نظر بگیرین تا ببینین چقدر موجود بیتاثیری هستین .:ws3: بیشتر منو یاد نظریه اشوب میندازه . و ممکنه اگه بدموقعه انگشتتونو تکون بدین و در یه بعد مکانی و زمانی خاص رو چیزای دیگه اثر بزاره . خلاصه با همین انگشت یه سونامی به وجود میارین (به اسم سونامی انگشت) . این انگشتارو نباید دست کم گرفت .اینه که ادم باید در کوچکترین حرکاتش هم دقت کنه . فکر کنم بشه خدا رم اثبات کرد با این نظریه .

لینک به دیدگاه
بچه ها یه سوال دینامیکی؟

به نظرتون حرکت انگشت ما در فضا تاثیری تو حرکت کره زمین میذاره؟

فقط میخوام نظرتونو بدونم..جواب نمیخوام!

مرسی

منظورت تاثیر پروانه اییه؟:whistle:butterfly affect

لینک به دیدگاه
میشه یه بررسی نیرویی کرد . با حرکت انگشت یه ممنتوم به وجود میاد که این ممنتوم به زمین وارد میشه (بقای ممنتوم) . حالا کافیه نسبت وزن خودتون رو به به وزن زمین در نظر بگیرین تا ببینین چقدر موجود بیتاثیری هستین .:ws3: بیشتر منو یاد نظریه اشوب میندازه . و ممکنه اگه بدموقعه انگشتتونو تکون بدین و در یه بعد مکانی و زمانی خاص رو چیزای دیگه اثر بزاره . خلاصه با همین انگشت یه سونامی به وجود میارین (به اسم سونامی انگشت) . این انگشتارو نباید دست کم گرفت .اینه که ادم باید در کوچکترین حرکاتش هم دقت کنه . فکر کنم بشه خدا رم اثبات کرد با این نظریه .

مرسی!:a030:

جالب بود.

لینک به دیدگاه
میشه بیشتر توضیح بدید!:ws52:

اثر پروانه ای همون سونامیه انگشته که من گفتم . بابا فیلمشم اومده:w16: . میگه اگه یه پروانه اینور اقیانوس پر بزنه ممکنه اونور جهان یه سونامی بوجود بیاره .

مثلا فرض کن بریم گذشته ی شما مثلا اول ابتدایی تو درسا تجدید بشین ممکنه بزرگ که شدین به جای این که این جا کامنت بزارید سر میدون منتظر باشین یکی بیاد برای کار ببرتتون . :ws3: یا همین تجدیدی باعث بشه کارمند مایکروسافت بشین . اینجوری ! chaos theory . سرچ کنین .

لینک به دیدگاه
اثر پروانه ای همون سونامیه انگشته که من گفتم . بابا فیلمشم اومده:w16: . میگه اگه یه پروانه اینور اقیانوس پر بزنه ممکنه اونور جهان یه سونامی بوجود بیاره .

مثلا فرض کن بریم گذشته ی شما مثلا اول ابتدایی تو درسا تجدید بشین ممکنه بزرگ که شدین به جای این که این جا کامنت بزارید سر میدون منتظر باشین یکی بیاد برای کار ببرتتون . :ws3: یا همین تجدیدی باعث بشه کارمند مایکروسافت بشین . اینجوری ! chaos theory . سرچ کنین .

ممنون مهندس.............خیلی جالب بود:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خیلی اطلاعات خوبی دادی در مورد فیلم

من یه چیزایی در موردش شنیده بودم، ولی نتونستم منبعش رو پیدا کنم

دمت گرم

لینک به دیدگاه

اوکی!

خیلی جالب بود:a030:

مرسی..

لینک به دیدگاه

خواهش .البته فیلم در حاشیه بودا . نظریه اشوب یه بحث علمی و به شدت وارد دنیای ریاضیات احتمال میشه . ما تو مکانیک ارشد یه درسی داریم به اسم مکانیک اشوب حالا نمیدونیم اونم ربطی داره یا نه .

لینک به دیدگاه
خواهش .البته فیلم در حاشیه بودا . نظریه اشوب یه بحث علمی و به شدت وارد دنیای ریاضیات احتمال میشه . ما تو مکانیک ارشد یه درسی داریم به اسم مکانیک اشوب حالا نمیدونیم اونم ربطی داره یا نه .

مکانیک آشوب؟!

چه جالب:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

با سلام

شاید دوستان بخوان بدونن سیستم جاذب ارتعاشات یا دمپر با جرم کوک شده چیه؟

من توضیح میدم به هر حال یه چیزیه که بهتره یاد بگیریم

سیستم جاذب ارتعاشات:

هر گاه دامنه حرکت یک جرم(سیستم) که بدان نیروی تحریک وارد شده در فرکانس ضد تشدید صفر شود به این سیستم که یکی از اجرام ساکن و دیگری در حال حرکت ارتعاشی است سیتم جاذب ارتعاشات می گویند.

در مورد کلمه به کلمه این تعریف سوالی باشه در خدمتم؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام . من جایی مناسبی پیدا نکردم که سوالمو مطرح کنم . مستقیما ربطی به مکانیک ندره .

من با یکی از استادامون صحبت کردم و قرار شد که یه کتابی رو ترجمه کنم (هنوز قطعی نشده) در مورد سیالات . حالا سوالی که دارم اینه که اولا من باید برای ترجمه ی کتاب قراردادی مثلا ببندم با استادم ؟؟

ایا در مورد دستمزد اصلا باید حرف بزنم یا نه ؟؟

اصولا از نظر مادی چقدر مطرحه ؟؟؟

البته من هدفم این بود که یه تجربه ای داشته باشم و بره تو رزومه ام . ارزش معنویش چی ؟؟

اصلا ارزشش رو داره وقت بزارم برای ترجمش ؟؟(من برنامه ام اینه که همین عید تمومش کنم 300 صفحه اس )

. البته باید در نظر داشت که من با استادم طرفم و اون کتاب یه کتاب تخصصیه و یه کتاب بازاری حساب نمیشه . و در نهایت هر کامنتی و اطلاعاتی در این زمینه به من بدین خوشحال میشم.

خیلی خیلی ممنون .

پ.ن. لطفا اگر نظری تجربه ای خودتون یا از بقیه دارین با ما share کنین . لایک زدن دردی از ما دوا نمیکنه . ممنون .

لینک به دیدگاه
سلام . من جایی مناسبی پیدا نکردم که سوالمو مطرح کنم . مستقیما ربطی به مکانیک ندره .

من با یکی از استادامون صحبت کردم و قرار شد که یه کتابی رو ترجمه کنم (هنوز قطعی نشده) در مورد سیالات . حالا سوالی که دارم اینه که اولا من باید برای ترجمه ی کتاب قراردادی مثلا ببندم با استادم ؟؟

ایا در مورد دستمزد اصلا باید حرف بزنم یا نه ؟؟

اصولا از نظر مادی چقدر مطرحه ؟؟؟

البته من هدفم این بود که یه تجربه ای داشته باشم و بره تو رزومه ام . ارزش معنویش چی ؟؟

اصلا ارزشش رو داره وقت بزارم برای ترجمش ؟؟(من برنامه ام اینه که همین عید تمومش کنم 300 صفحه اس )

. البته باید در نظر داشت که من با استادم طرفم و اون کتاب یه کتاب تخصصیه و یه کتاب بازاری حساب نمیشه . و در نهایت هر کامنتی و اطلاعاتی در این زمینه به من بدین خوشحال میشم.

خیلی خیلی ممنون .

پ.ن. لطفا اگر نظری تجربه ای خودتون یا از بقیه دارین با ما share کنین . لایک زدن دردی از ما دوا نمیکنه . ممنون .

فقط میدونم ترجمه یا نوشتن کتاب 15 امتیاز مثبت برای دکتراست

لینک به دیدگاه
15 امتیاز از چقدر ؟؟

خوبه باز یه نمه امیدوار شدیم .

امروز کاری داشتم رفتم پیش منشی رییس دانشکده...دیدمم یه نامه ای روی میزشون هست که امتیازات دکترا روش نوشته شده.....البته تا دید دارم میخونمش روش کاغذ گذاشت:vahidrk:ایشششششششششش

اما نکاتی که دستگیرم شد.......هر مقاله در مجلات معتبر خارجی 10 امتیاز

داخلی ها 5 تا

برگزیده المپیاد 15-دانشجوی ممتاز15-هر تالیف و ترجمه15-تدریس 15

حدود 15 مورد بود که همین ها رو یادمه.البته بیشترین امتیاز اکتسابی همون 15 بود

لینک به دیدگاه
من که خیلی به دکترا فکر نمیکنم ولی خوب شاید بعدا یه جایی کمکمون کنه .

خیلی مرسی فلوید جان .

خواهش میکنم........... بنظرم اگر در این رهگذر باعث میشه که بر موضوع مهمی مسلط بشی این فرصت رو از دست نده....ولی برای زمانی هم که صرف میکنی ارزش قائل باش و به استادت این رو بگو.حالا موضوعش چی هست؟

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم........... بنظرم اگر در این رهگذر باعث میشه که بر موضوع مهمی مسلط بشی این فرصت رو از دست نده....ولی برای زمانی هم که صرف میکنی ارزش قائل باش و به استادت این رو بگو.حالا موضوعش چی هست؟

راستش این موضوع اصلا تو ایران کاربردی نیس و سالهای سال طول میکشه تا خودی نشون بده .

در مورد درگ و دینامیکه قطرات مایعه . کلا نمیدونم قضیه چیه همه ی استادای سیالاتیمون زدن تو کار قطره . اینکه مثلا تحت شرایط خاصی حرکت قطره چه جوری میشه نوسانی میشه و ازین چیزا . برای روانکاری و خنک کاری و خیلی چیزا هنوز که اصلا واسش کاربردی پیدا نکردن و فقط رو فیزیک مساله داره کار میشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...