رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

بچه ها یه سوال خیلی جالب:

به نظرتون یک کیلو پنبه مقاومتش بیشتره یا یک کیلو آهن!؟

لطفا از لحاظ دینامیکی بیان کنید نه از نظر استاتیکی!:ws38:

من شنیده بودم که میگن جرم پنبه از آهن بیشتره

اره؟؟ :JC_thinking:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.5k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اون سوال هوش بود که می گفتن:" جرم یک کیلوگرم پنبه بیشتره یا یک کیلوگرم آهن"

لینک به دیدگاه

مرسی!

بچه ها لطفا دلیلشم بیان کنید که چرا!؟:girl_in_dreams:میخام ببینم

کی ***مکانیکه ها***!

لینک به دیدگاه
این سوال اندازه یه پایان نامه جواب داره:vahidrk:

نظر منم پنبه هست هر چه می دونم و حسش هست می نویسم

گفتی از نظر دینامیک/ خب دینامیک نوسانی یعنی ارتعاشی باشه معیار خستگی می آد تو میدون/ اینجا نمیدونم پیروز میدون کدوم؟ تمرکز تنش ...

مقاومت برشی کششی برشی؟(10 ص از پایان نامه مربوط به همینه)

در دماهای بالا یا پایین؟ معیار خزش می آد تو میدون/ اینجا پنبه در قسمت مومسان و قبل از منهدم شدن برنده هست

معیار لغزش:خب ساختار الیافی پنبه انعطاف در لغزش رو زیاد می کنه و باعث مقاومت بالاش میشه/ منتها ساختار فولاد(دانه دانه هست یا هر چیز دیگه ...) اینجا جلوی پنبه زانو میزنه

خسته شدم:vahidrk:

دوستان ساخت تولیدی جامداتی بیان ...

آفرین!نسبت به بقیه جلوترید.

مرسی:ws37:!!!اتفاقا جوابش یک خط بیش نیست.

لینک به دیدگاه
آفرین!نسبت به بقیه جلوترید.

مرسی:ws37:!!!اتفاقا جوابش یک خط بیش نیست.

درود آبجی:zadan:

فک کنم 1-به خاطر چگالی نابجایی بیشتر پنبه نسبت به اهن باشه و هرچه چگالی نابجایی بیشتر باشه کمتر حرکت می کنن و مقاموت بیشتری خواهن داشت 2-نرم تر بودن آهن:viannen_38:

لینک به دیدگاه
درود آبجی:zadan:

فک کنم 1-به خاطر چگالی نابجایی بیشتر پنبه نسبت به اهن باشه و هرچه چگالی نابجایی بیشتر باشه کمتر حرکت می کنن و مقاموت بیشتری خواهن داشت 2-نرم تر بودن آهن:viannen_38:

خب دوستان بذارید خودم جوابش بگم:

ببینید ممان اینرسی جرمی پنبه از آهن بیشتره . لذا پنبه در مقابل تغییر سرعت مقاومتره!البت با توجه به تعریف ممان اینرسی جرمی...

تعریف جرم:

مقاومت(اینرسی): یک جسم در برابر تغییر سرعت

ممان اینرسی جرمی: مقاومت جسم در برابر تغییر سرعت زاویه ای(شتاب چرخشی):w16:

لینک به دیدگاه

جل الخالق!!!

کی میگه جرم پنبه از آهن بیشتره؟؟؟!!!!!!!!!

مگه میشه!!!

پیشنهاد میکنم دوستان یه بار دیگه برن تعریف جرم رو بخونن!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه
سلام دوستان . ضریب رسوب توی مبدل ها چه جوری با زمان ارتباط داره . مثلا یه ضریبی میزنیم بعد ما انتظار داریم کی مبدل رسوب گیری بشه ؟!

سلام رفیق

نمی دونم جواب این سوال چقدر برات مهمه لازمه.... ولی اگه 10 تا مطلب مفید در تالار مکانیک بذاری... جواب این سوالت با من:ws37:

لینک به دیدگاه
سلام رفیق

نمی دونم جواب این سوال چقدر برات مهمه لازمه.... ولی اگه 10 تا مطلب مفید در تالار مکانیک بذاری... جواب این سوالت با من:ws37:

سلام . مرسی لنگ جواب شما نیستم . سعی کنین بدون انتظار و بی چشمداشت یه کار انجام بدین . تازه کارای غیر مفید که فایده ای نداره که . مثلا من بیام n تا مطلب از سایتای این و اون کپی کنم بزار اینجا مثه بقیه میشم خیلی فعال ؟؟؟

نه من اینارو میخونم . نه خود شما . اونی که دنبال چیزیه میره از خود منبع اصلی بر میداره .

حتی سوالایی که بچه ها اینجا میپرسن با یه سرچ ساده تو اینترنت پیدا میشه . جالبه بقیه بچه ها هم میگردن از همین اینترنت یه چیزی میذارن این که کار سودمندی نیس .

مهم اون انتقال تجربه اونم به صورت خلاصه تو اینجور سایتاس که معمولا خیلی کم اتفاق میفته . مثلا من یه مطلب مینویسم طرف بیاد به جای اینکه نظراتشو به اشتراک بذاره لایک میزنه !!! مرد حسابی لایک به چه درد من و تو میخوره . :ws37::ws37:

لینک به دیدگاه

خب با تو جه رطوبت هوا خودم جواب میدم . کلی گشتم و اخرشم استاد جوابمون رو داد . ضریب رسوب (fouling factor in standards ( معمولا برای 1-2 سال اندازه گیری میشه . البته خیلی بهتره که نرخ رسوب سیال رو بدونین تا بتونین یه تخمین خیلی خوب ارایه بدین و طراحی هم خیلی اوور دیزاین نشه . :vahidrk:

لینک به دیدگاه

در یک دیگ بخار از نوع آتش در لوله ،با جریان محصولات گرم احتراق در لوله های جدار نازک، آبی که روی لوله ها جریان دارد جوش می آید.در زمان نصب،ضریب کلی انتقال گرما 400w/m2.k است.پس از یک سال کار سطوح داخلی و خارجی به ترتیب با ضریب گرفتگی0.0015m2.k/w و0.0005m2.k/w رسوب گرفته اند.آیا وقت تمیز گردن سطوح لوله های دیگ بخار فرا رسیده است؟

لینک به دیدگاه
دوستان لطفا انقدر وارد مسائل حاشیه ای نشید اینکار باعث میشه تاپیک انسجامش رو از دست بده و از روند خودش خارج بشه... :icon_gol:

:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...