رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 1.5k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

قبول نیست!!

کسی جواب اینو نداد!!! :

حالا شما جواب بدین؟!

خاصیت magnetocaloric؟

فارسی رو پاس بداریم!

فارسیش رو بگو!:texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه
فارسی رو پاس بداریم!

فارسیش رو بگو!:texc5lhcbtrocnmvtp8

راستشو بخواين نميدونم فارسيش چي ميشه!!!

اما خلاصه خاصيت باحاليه حتما دنبالش برين!!

لینک به دیدگاه
قبول نیست!!

کسی جواب اینو نداد!!! :

حالا شما جواب بدین؟!

خاصیت magnetocaloric؟

میشه بپرسم این بحث مربوط به چه درسیه!؟:ws37:

لینک به دیدگاه
کار خود بچه های جامدات یا سیالات هست!

ما هم می خونیم یاد می گیرم!:yes:

آره واقعا!

ما که ساختیمو فقط دینامیک ماشین خوندیم نه ترمودینامیک!:w16:

لینک به دیدگاه
آره واقعا!

ما که ساختیمو فقط دینامیک ماشین خوندیم نه ترمودینامیک!:w16:

پس مثل اینکه باس برم تو لیست انتظار!!!!:ws44:

لینک به دیدگاه

یک سوال مهم!

ضریب پواسون از تو نمودار تنش کرنش چه جوری میشه بدست اورد!؟

حساب کرد؟ مرسی مرسی!:texc5lhcbtrocnmvtp8

راستی پرچم ساخت و تولید های بالا!

مهندس s.f هم رقص!:ws47:

لینک به دیدگاه
قبول نیست!!

کسی جواب اینو نداد!!! :

حالا شما جواب بدین؟!

خاصیت magnetocaloric؟

بعضی مواد هستن که وقتی در میدان مغناطیسی قرار بگیرن سرد می شن. از این اثر میشه به عنوان یخچال مغناطیسی استفاده کرد.

اون مواد چی هستن با مهندسین مواد مخدر(ساخت و تولیدی ها اخیرا در مورد جنس ماده زیاد پرسیدن:yes:)

اطلاعات بیشتر:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

احساس می کنم یه مورد باید یادآوری کنم:

اینجا هر سوالی میشه طرح کرد پس دوستان انگیزه شون رو برای طرح سوال از دست ندن فقط:

1- همانطور که استارت تاپیک اشاره شد تاپیک رفع اشکال نیست

2- سوالاتی که بیشتر جنبه حفظ کردنی دارن کمتر طرح بشه منظورم سوالاتی که با سرک کشیدن تو جزوات و کتاب های مرجع و غیر مرجع جوابشون هست. منتها بعضی از سوالات بیشتر جنبه صنعتی دارن که پاسخ اونها مستقیم در کتاب نیست یا اصلا نیست.

سوالات صنعتی سوالات کاربردی سوالاتی در مورد نگهداری و تعمیرات و.... فک کنم ارزش تاپیک رو ببره بالا.

:ws37:

لینک به دیدگاه

ببخشید، دیدم بچه ها سوال میپرسن، گویا کاربردی هم باشه بهتره:texc5lhcbtrocnmvtp8

البته من میدونم جوابشو، ولی دوست دارم شما هم با فکر مکانیکی خودتون، جوابشو پیدا کنید و به عنوان یک مهندس مکانیک یا یک دانشجویی که واحد انتقال حرارت رو گذرونده، دوستانتون رو قانع کنید!! (عجب کار سختی:ws47:)

سوال:

به نظر شما اگه بخایم یک بطری استوانه ای شکل حاوی سیال (به عنوان مثال نوشابه) رو زودتر و بهتر سرد کنیم، بهتره که این بطریها رو به صورت افقی درون یخچال یا سردخانه قرار دهیم یا عمودی؟

لینک به دیدگاه
ببخشید، دیدم بچه ها سوال میپرسن، گویا کاربردی هم باشه بهتره:texc5lhcbtrocnmvtp8

البته من میدونم جوابشو، ولی دوست دارم شما هم با فکر مکانیکی خودتون، جوابشو پیدا کنید و به عنوان یک مهندس مکانیک یا یک دانشجویی که واحد انتقال حرارت رو گذرونده، دوستانتون رو قانع کنید!! (عجب کار سختی:ws47:)

سوال:

به نظر شما اگه بخایم یک بطری استوانه ای شکل حاوی سیال (به عنوان مثال نوشابه) رو زودتر و بهتر سرد کنیم، بهتره که این بطریها رو به صورت افقی درون یخچال یا سردخانه قرار دهیم یا عمودی؟

به چند دليل بستگي به يخچالش داره!

اول اين كه ممكنه بطري روي سطح اواپراتور باشه!!! در اين صورت اگه به صورت افقي روي سطح باشه انتقال حرارت بيشتري داره در اين صورت زودتر سرد ميشه!

دوم اينكه اين بطري كجاي يخچال قرار گرفته!!! مسلما پايين يخچال سردتره!!!

و....

لینک به دیدگاه
بعضی مواد هستن که وقتی در میدان مغناطیسی قرار بگیرن سرد می شن. از این اثر میشه به عنوان یخچال مغناطیسی استفاده کرد.

اون مواد چی هستن با مهندسین مواد مخدر(ساخت و تولیدی ها اخیرا در مورد جنس ماده زیاد پرسیدن:yes:)

اطلاعات بیشتر:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
project.htm

مرسي مهندس!!!

دوستان مهندس واقعي ايشونن!!!

يه چيزيو كه آدم نميدونه باس بره دنبالش!!!

مهندس گرايشت چيه؟؟؟

لینک به دیدگاه
احساس می کنم یه مورد باید یادآوری کنم:

اینجا هر سوالی میشه طرح کرد پس دوستان انگیزه شون رو برای طرح سوال از دست ندن فقط:

1- همانطور که استارت تاپیک اشاره شد تاپیک رفع اشکال نیست

2- سوالاتی که بیشتر جنبه حفظ کردنی دارن کمتر طرح بشه منظورم سوالاتی که با سرک کشیدن تو جزوات و کتاب های مرجع و غیر مرجع جوابشون هست. منتها بعضی از سوالات بیشتر جنبه صنعتی دارن که پاسخ اونها مستقیم در کتاب نیست یا اصلا نیست.

سوالات صنعتی سوالات کاربردی سوالاتی در مورد نگهداری و تعمیرات و.... فک کنم ارزش تاپیک رو ببره بالا.

:ws37:

اینم یادتون رفت بگید سوالایی که به نسبت خیلی ساده هستن ولی یه عالمه میشه روشون بحث کرد!:ws37:

لینک به دیدگاه
به چند دليل بستگي به يخچالش داره!

اول اين كه ممكنه بطري روي سطح اواپراتور باشه!!! در اين صورت اگه به صورت افقي روي سطح باشه انتقال حرارت بيشتري داره در اين صورت زودتر سرد ميشه!

دوم اينكه اين بطري كجاي يخچال قرار گرفته!!! مسلما پايين يخچال سردتره!!!

و....

ممنون مهندس، اینکه افقی باشه، درسته:yes:

اینکه در حالت افقی، رشد لایه مرزی های طبیعی (free convection)، کمتر هستند و باعث میشه که زمان کمتری نسبت به حالت عمودی برای سرد شدن صرف بشه...

البته اثبات این مسئله رو باید تو روش scale up جستجو کرد، که بهتره به جزئیات پرداخته نشه،

ولی آفرین، u یک مهندس باهوشید:a030: حتی بقیه جنبه ها رو هم در نظر میگیرید، واقعا خوشم اوومد!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...