رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 527
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب تو ایستگاه اخر 4 تا 10 نفر پیاده میشن یعنی 40 نفر :a030: این طور جمع و تفریق کنیم جواب بدست میاد

:a030:

اخیشششش

بالاخره یکی جواب درستو داد. دمت گرم دااااش

لینک به دیدگاه

با این همه راهنمایی های که کردی باید به جواب میرسیدیم.

اول یک معما مطرح میکنم که خودم هم بلدش نیستم و اگر تا 2 روز حل نشد معما را عوض میکنم.

7 تا عدد فرد تعیین کنید که مجموعش بشه 40 :ws52: البته اگر مسئله را درست مطرح کرده باشم نباید به راحتی حل بشه .

لینک به دیدگاه

چه عجب یکی از اون معماها رو مطرح کردی.

اینو تو منطقه بهت دادن که سر کارت بذارن و سرگرم باشی. آخر خدمتم جوابشو بهت میگن که سرکاری بوده :ws28:

بچه ها برین 2روز دیگه که معما عوض میشه بیاین چون این جواب نداره. :4chsmu1:

لینک به دیدگاه

اخه از کجا می دونید ؟:ws44: اگر جواب داشت چی ؟

یه سوال دیگه /

یک بشکه 10 لیتری آب داریم و 2 پیمانه 3 لیتری و 7 لیتری حالا آب را از بشکه طوری بین پیمانه ها تقسیم کنید که 5 لیتر پاب در بشکه بمونه و 5 لیتر در دو پیمانه دیگه ؟؟!!!!

این سوال را هم تو منطقه از من پرسیدن و من نتونستم جواب بدم :ws44: (ابروم رفت جلو سربازا )

اگر این هم نتونستید حل کنید یه معما دیگه میگم.

خلاصه طی 2 روز اینده این معماها را حل کنید

لینک به دیدگاه
اخه از کجا می دونید ؟:ws44: اگر جواب داشت چی ؟

یه سوال دیگه /

یک بشکه 10 لیتری آب داریم و 2 پیمانه 3 لیتری و 7 لیتری حالا آب را از بشکه طوری بین پیمانه ها تقسیم کنید که 5 لیتر پاب در بشکه بمونه و 5 لیتر در دو پیمانه دیگه ؟؟!!!!

این سوال را هم تو منطقه از من پرسیدن و من نتونستم جواب بدم :ws44: (ابروم رفت جلو سربازا )

اگر این هم نتونستید حل کنید یه معما دیگه میگم.

خلاصه طی 2 روز اینده این معماها را حل کنید

اول دو تا سه لیتری خالی می کنیم توی 7 لیتری ............باز هم پیمانه سه لیتری رو پر می کنیم و خالی می کنیم توی 7 لیتری تا پیمانه 7 لیتری کاملا پر بشه ............و دو لیتر توی پیمانه 7 لیتری باقی می مونه ......بعد 7 لیتری رو خالی می کنیم توی بشکه .......و دو لیتر توی پیمانه سه لیتری رو توش میریزم .....دوباره با پیمانه سه لیتری سه لیتر بر میداریم .........کلا میشه 5 لیتر

لینک به دیدگاه
با این همه راهنمایی های که کردی باید به جواب میرسیدیم.

اول یک معما مطرح میکنم که خودم هم بلدش نیستم و اگر تا 2 روز حل نشد معما را عوض میکنم.

7 تا عدد فرد تعیین کنید که مجموعش بشه 40 :ws52: البته اگر مسئله را درست مطرح کرده باشم نباید به راحتی حل بشه .

کامیار درست میگه ......به نظر منم این معما غیر قابل حله :w16:

لینک به دیدگاه

افرین ساوارنا .درسته به قول خارجی ها بینگو .حالا معما بعدی رو بگو اگر کسی معما اول من رو هم حل کرد خیل خوب میشه.

لینک به دیدگاه

اگه اجازه بدین معما رو من طرح می کنم

10 نفر کشتی شون خراب میشه میفتن داخل یه جزیره .توی اون جزیره یه میمون هست و تعدادی نارگیل .شروع می کنن به جمع کردن نارگیل ها تا شب میشه خسته میشن و می خوابن و تقسیم نارگیلها رو برای روز بعد میزارن

شب یکی از اون ده نفر گرسنه بیدار میشه و میره تا سهم خودشو جدا کنه وقتی تمام نارگیلها رو میشمره برای تقسیم به 10 یکی کم میاره میره سراغ میمونه تا یکی از نارگیلهای میمون رو برداره که این میمونه که زورش بیشتره میزنه یارو رو می کشه

چند دقیقه بعد یکی دیگه از نه نفر باقی مونده بیدار میشه و وقتی که جسد نفر اول رو میبینه خوشحال از اینکه نارگیلها تقسیم بر نه میشه میره سراغ نارگیلها وقتی میشمره شون میبینه یکی کمه برای تقسیم بر نه اونم میره سراغ میمونه که مثل اولی نفله میشه

به همین صورت تا اخرین نفر پیش میره

حالا جواب بدین برای نفر آخر چند تا نارگیل می مونه؟

لینک به دیدگاه
هیچی دیگه اگه به همین صورت تا آخرین نفر پیش بره نفر آخرم نفله میشه :ws28:

نه دیگه نفر آخر که احتیاجی نداره نارگیلها رو با کسی قسمت کنه که یکی کم بیاره بره با میمون در بیفته :w16:

سوال رو به یه صورت دیگه میگم تعداد نارگیلها چند تا بود؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...