رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

به دلیل آسون بودن این سوال ها سه تا گذاشتم که هر کس که سه تا رو هم درست بگه 10 امتیاز رو میگیره!!

1.مي دانيم اگر ته هر چيزي را بكَنند كوتاه مي شود و هر چه را از اطرافش بكَنند باريك مي شود. آن چه چيزي است كه هر چه تَهَش را بكَنند بلندتر و هر چه اطرافش را بكنند كلفت تر مي شود؟

2.مي دانم هر چيزي در اثر مجاورت با آتش گرم و سرانجام ذوب مي گردد، اما یک چيز هستند كه دراثر همجواري با گرما سفت تر سخت تر مي شود، ان یک چيز كدام است؟

3.اون چيه كه مال توئه، اما خودت كمتر از همه به كارش مي بري؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 527
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

همچینم آسون نیستا. من تو چیستان مشکل دارم. اینام واسم سخته.

1- فکر کنم چاه یا چاله باشه

2- نمیدونم فعلاً :ws6:

3- اسم خودم

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
سلام با اجازه ميخواستم جواب سوالاي يوحنا رو بدم

1- چاه

2- تخم مرغ

3- اسم خودم

سلام دوست عزیز

کاملا درست گفتین

خوب حالا شما باید طراح باشید

درمورد امتیازتون هم باید یکی از مدیران بیاد و امتیاز بده.

لینک به دیدگاه

سلام به همه

خب نوبته منه که يه معما بگم البته شايد شنيده باشين

شخصي مدت هفت شب در مهمانخانه اي منزل مي كند و چون پول نقد براي پرداختِ كرايه مهمانخانه را ندارد، قرار مي گذارد از هفت حلقه بهم پيوسته طلا كه بهمراه دارد، هر شب يكي از آنها را به جاي كرايه به مهمانخانه دار بپردازد. اما مي خواهد بيش از يكبار آن حلقه ها را از هم نگسلد. چطور چنين چيزي ممكن است؟

لینک به دیدگاه

چه عجب یکی جوابای سوالای یوحنا رو داد. اینم من جواب میدم: :w16:

زنجیر رو از حلقه سوم باز میکنیم. یعنی یه 2حلقه ای میشه، یه 1 حلقه ای، یه 4حلقه ای

شب اول 1حلقه ای رو میده. شب دوم اونو پس میگیره 2حلقه ای رو میده. شب سوم یه حلقه ای هم میده یعنی میشه 3حلقه

شب چهارم اون3تا رو پس میگیره و 4حلقه ای رو میده. شب پنجم یه حلقه ای رو دوباره میده. شب ششم یه حلقه ای باز پس میگیره و 2حلقه ای میده و شب هفتم هم که همه رو میده به صاحبخونه. نوش جونش :4chsmu1:

درسته؟ اگه درسته یکی دیگه بیاد معما طرح کنه. چون من شاید یکی دو روز طول بکشه بخوام معمای بعدی رو بگم تازه اگه یادم نره :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
چه عجب یکی جوابای سوالای یوحنا رو داد. اینم من جواب میدم: :w16:

زنجیر رو از حلقه سوم باز میکنیم. یعنی یه 2حلقه ای میشه، یه 1 حلقه ای، یه 4حلقه ای

شب اول 1حلقه ای رو میده. شب دوم اونو پس میگیره 2حلقه ای رو میده. شب سوم یه حلقه ای هم میده یعنی میشه 3حلقه

شب چهارم اون3تا رو پس میگیره و 4حلقه ای رو میده. شب پنجم یه حلقه ای رو دوباره میده. شب ششم یه حلقه ای باز پس میگیره و 2حلقه ای میده و شب هفتم هم که همه رو میده به صاحبخونه. نوش جونش :4chsmu1:

درسته؟ اگه درسته یکی دیگه بیاد معما طرح کنه. چون من شاید یکی دو روز طول بکشه بخوام معمای بعدی رو بگم تازه اگه یادم نره :icon_pf (34):

آفرين به اين هوش و ذکاوت:a030:

درسته درسته ايول داري

لینک به دیدگاه

سه نفر در هتلي يك اتاق مي گيرند ، هتلدار بابت يك شب كرايه اتاق 75دلاراز آنها مي گيرد، ولي بعدا متوجه مي شود كه اشتباه كرده است وبايست 70 دلار مي گرفته است. او 5 دلار به پيشخدمت هتل مي دهد كه براي مسافران ببرد. پيشخدمت فكر مي كند كه سه نفر نميتوانند 5 دلار رابه طور مساوي بين خود تقسيم كنند. پس تصميم مي گيرد3 دلار به آنها بدهد و2دلار را براي خودش بردارد.

بعدا پيشخدمت با خود فكر مي كند كه هر يك از مسافران 24 دلار (يعني 25 دلار منهاي 1 دلار ) براي كرايه اتاق پرداخت كرده است و خودش هم 2 دلار دارد . اين مي شود 74 دلار ،(74=2+24×3) يك دلار ديگر چه شده است؟

لینک به دیدگاه

سه نفر در هتلي يك اتاق مي گيرند ، هتلدار بابت يك شب كرايه اتاق 75دلاراز آنها مي گيرد، ولي بعدا متوجه مي شود كه اشتباه كرده است وبايست 70 دلار مي گرفته است. او 5 دلار به پيشخدمت هتل مي دهد كه براي مسافران ببرد. پيشخدمت فكر مي كند كه سه نفر نميتوانند 5 دلار رابه طور مساوي بين خود تقسيم كنند. پس تصميم مي گيرد3 دلار به آنها بدهد و2دلار را براي خودش بردارد.

بعدا پيشخدمت با خود فكر مي كند كه هر يك از مسافران 24 دلار (يعني 25 دلار منهاي 1 دلار ) براي كرايه اتاق پرداخت كرده است و خودش هم 2 دلار دارد . اين مي شود 74 دلار ،(74=2+24×3) يك دلار ديگر چه شده است؟

خوب اون 1 دلارو بهش اضافه کن میشه 75 دلار :w58: :ws3:

لینک به دیدگاه
نه کار خودم بود :w58: حالا درسته؟؟ :ws52: چرا مسخره میکنی؟؟ :viannen_38:

چرا نارحت میشی :w139:

خوب اون یه دلار رو از کجا میاره ؟

کجا اشتباه کرده (میشه گفت یه مقدار سفسطه توش هست اینم راهنمایی)

لینک به دیدگاه

یه دلار رفته تو جیب هتل دار

25*3=75-3=72-2=70/3=23.333333

در صورتی که اگه یه دلار کم کنیم 69/3=23

پس یه دلار هم هتل دار اضافی گرفته

پس پول اتاق 69 دلار بود که 70 دلار گرفته

23*3=69+3(3دلار که پس داده شد)=72+2(خدمت کار برداشت )=74+1(هتلدار اضافی گرفته)=75

لینک به دیدگاه
یه دلار رفته تو جیب هتل دار

25*3=75-3=72-2=70/3=23.333333

در صورتی که اگه یه دلار کم کنیم 69/3=23

پس یه دلار هم هتل دار اضافی گرفته

پس پول اتاق 69 دلار بود که 70 دلار گرفته

23*3=69+3(3دلار که پس داده شد)=72+2(خدمت کار برداشت )=74+1(هتلدار اضافی گرفته)=75

آفرین درسته :a030:

حالا معمای بعدی با شما :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...