رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 527
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من نمیدونم که این معما رو قبلا گذاشتین یا نه ؟ :ws6:

10 عدد گردو داریم.

از بین این گردو ها یک گردو پوکه، ما نمی دونیم کدومش پوکه.

با یه ترازوی 2 کفه ایه ساده و فقط با 3 بار وزن کردن چطور می تونیم گردوی پوک رو پیدا کنیم؟

لینک به دیدگاه

اینکه راحته. :ws49:

دوتا 5تا میکنیم وزن میکنیم. اونکه سبکتر شد انتخاب میکنیم.

این 5تا رو دوتاشو یه طرف میذاریم. دوتاشو طرف دیگه. هر کدوم سبکتر بود انتخاب میکنیم. اگرم مساوی بود که معلوم میشه اون یکی که نذاشتیم رو ترازو گردوی پوکه.

مرحله سوم هم اگه رسید 2تا گردو داریم که هر کدوم رو یه کفه میذاریم و سبکه گردوی پوک میشه

لینک به دیدگاه
من نمیدونم که این معما رو قبلا گذاشتین یا نه ؟ :ws6:

10 عدد گردو داریم.

از بین این گردو ها یک گردو پوکه، ما نمی دونیم کدومش پوکه.

با یه ترازوی 2 کفه ایه ساده و فقط با 3 بار وزن کردن چطور می تونیم گردوی پوک رو پیدا کنیم؟

میگم فرناز تو که امتحان نداری خوب بگرد یه معمای خوب پیدا کن یکهفته روش فکر کنیم(البته برای بعد امتحانها):icon_pf (34):

دوتا پنج تایی رو وزن می کنیم گروه سبک تر رو جدا می کنیم

از اون پنج تایی دو تا گروه دوتایی جدا می کنیم اگه مساوی بودن که اون یکدونه باقیمونده همون پوکه هست

اما اگه مساوی نبودن گروه کم وزن تر رو جدا می کنیم و اون دو تا رو هم وزن می کنیم

لینک به دیدگاه

من امتحان ندارم ولی امروز کلی کار کردم. w24.gif

این معما رو هم سرچ کردم اولین سایتی که اومد اولین معمایی که به چشمم خورد رو گذاشتم.(ایول صداقتw02.gif)

خب نمیخواستم که تاپیک بخوابه.

حالا شماها ادامه بدین تا یه معمای خوب پیدا کنم.w08.gif

لینک به دیدگاه

من گفتم یادم میره. کامیار اومد یادم انداخت :4chsmu1:

خوب سوال اینه:

در عد نویسی رومی x نشانه عدد 10 و حرف i نشانه عدد 1 است ،اگر i پهلوی راست x نوشته شود به معنیه 1+10 ،و اگر i پهلوی چپ x نوشته شود به معنی 1_10 است ،اکنون اگر رابطه ی : xi +i=x بنویسید به معنی 10=1+11 نادرست است ، بدون دست کاری در نوشته چه عملی می توان انجام داد تا این رابطه درست باشد؟

( XI+I=X )

لینک به دیدگاه

خوب ابوذر از من خواست که معمای بعدی رو من بگم.

در یک دهکده ی اروپایی، زنگ کلیسا در انتهای هر 60 دقیقه، زمان را با ضربات خود اعلام می کند و از ساعت یک بامداد تا 24 شب این کار را ادامه می دهد. مثلا برای اعلام ساعت 5 و زدن 5 ضربه ، 6 ثانیه زمان لازم است. و هم چنین ساعت 9 را با زدن 9 ضربه در مدت 12 ثانیه اعلام می کند. فرض کنیم زمان لازم برای زدن یک ضربه خیلی کوتاه است و می توان از آن صرف نظر نمود. بگویید با این زنگ کلیسا ، اعلام ساعت 18 چقدر طول می کشد ؟

لینک به دیدگاه
من گفتم یادم میره. کامیار اومد یادم انداخت :4chsmu1:

خوب سوال اینه:

در عد نویسی رومی x نشانه عدد 10 و حرف i نشانه عدد 1 است ،اگر i پهلوی راست x نوشته شود به معنیه 1+10 ،و اگر i پهلوی چپ x نوشته شود به معنی 1_10 است ،اکنون اگر رابطه ی : Xi +i=x بنویسید به معنی 10=1+11 نادرست است ، بدون دست کاری در نوشته چه عملی می توان انجام داد تا این رابطه درست باشد؟

( xi+i=x )

منظورت از دست کاری چی بود؟

لینک به دیدگاه
منظورت از دست کاری چی بود؟

اینو که ابوذر جواب داد. منظورم این بود که + رو - بکنی یا جای i و x رو عوض کنی. تو فرمول نباید دست میبردی.

لینک به دیدگاه

وای من مردم 16 صفحه خوندم تا ببینم کی چی گفته!!

خوب ابوذر از من خواست که معمای بعدی رو من بگم.

در یک دهکده ی اروپایی، زنگ کلیسا در انتهای هر 60 دقیقه، زمان را با ضربات خود اعلام می کند و از ساعت یک بامداد تا 24 شب این کار را ادامه می دهد. مثلا برای اعلام ساعت 5 و زدن 5 ضربه ، 6 ثانیه زمان لازم است. و هم چنین ساعت 9 را با زدن 9 ضربه در مدت 12 ثانیه اعلام می کند. فرض کنیم زمان لازم برای زدن یک ضربه خیلی کوتاه است و می توان از آن صرف نظر نمود. بگویید با این زنگ کلیسا ، اعلام ساعت 18 چقدر طول می کشد ؟

فاصله بین ضربه ها رو حساب کن و یه رابطه ای بین فاصله ضربه ها و مدت زمان ضربه زدن پیدا کنید.

:ws18::ws18:فاصله بین ضربه ها یهنی چی؟؟

یهنی جداساز استفاده کنیم؟؟

خوب بین 5 تا ضربه حتما 4 تا فاصله هست:w58:

بین 9 تا هم 8 تا فاصله:ws52:

خوب باید یه کاری بشه که 4 بشه 6------>4*1.5=6

8*1.5=12

حله دیگه حالا بین 18 تا ضربه 17 تا فاصله ست پس : 17*1.5=25.5

آرهههههههههه؟؟

نفسم دیگه بالا نمیاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...