رفتن به مطلب

یه سوال حیاتی برای ادامه فعالیت اجتماعیم...

ارسال های توصیه شده

یعنی اگه من احیانا بگم که ظاهرا خود شما هم دست کمی از رئیستون ندارید ، (بقول فرمایش خودتون ) اونوقت حق دارم که نگران کیفیت مدیریت شما باشم یا نه ؟:ws28:

منم قبول دارم دیگه و قول دادم رفتارمو اصلاح کنم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 130
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اینو جواب بدید لطفا

البته اینو جواب دادم،معذرت منو قبول کنید تو دیر جواب دادن به پستاتون چون من تو محل کارم هستم و دارم کارام رو هم انجام میدم تا میرم تمرکز کنم یه کار پیش میاد و تاخیر در جواب دادن. عرض کنم خیلی دیدمو باز کرده مطالبی که عنوان کردید ولی یه نتیجه ای هم تا حدودی (شخصی) گرفتم ما نمیتونیم تا شرایط طرف مقابل را کامل نمیدونیم تصمیمی و یا قضاوتی دربارش داشته باشیم من نمیتونم راحت موقعیت خودمو اینجا بنویسم تا اونجایی که تونستم شرایطمو گفتم ولی خب نمیشه اینجا راحت بود البته این نظر شخصیه منه ولی یه استپ بود برای من تو کارام و فکر کردن به کارایی که انجام میدم و طرز تفکرم به موفقیت و خوشبختی این خیلی برام مهم بود ولی کلا کلا و آخر آخرش عالیه مرسی که دارید وقت میزارید.

لینک به دیدگاه
لطفا در جواب دادن ترتیب سئوال ها رو بدقت رعایت کنید و هیچکدام رو بی جواب نذارید.مرسی

دارم براتون برنامه کاری تهیه میکنم که پیشنهاد بدم ،رعایت سلسله مراتب در جواب دادن هاتون مربوط به این مسئله است.

تشکررررر زیاد بی صبرانه منتظر نتیجه هستم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
وقتی میگم مهارت ، خوب همینا رو میگم دیگه. یه آیکون رو نمیتونی پیداش کنی و نمیدونی کجا بپرسی و چه جوری حلش کنی ، اونوقت میخوای بدون ارتقاء دانش مدیریتی و بدون آموزش ، مدیریت کنی ؟ :ws28:

فرض کن اینم یه شوخی برای تمدد اعصاب و رفع خستگی مونه :icon_gol:

خوب بلدید حرفاتونو در قالب شوخی به طرف مقابلتون بگیداااا

لینک به دیدگاه
میدونی چرا بودا تو دنیا اینهمه طرفدار داره ؟طرفداراش بقدری زیادن که اگه اونا رو از روی زمین ور داری ، کره زمین یه وری میشه.

حالا مگه بودا چی گفته که همه بهش ارادت دارن!

بودا گفته ،،،شما گلوله های محبت رو تو دلتون بسازید و از طریق چشمتون و ذهنتون اون گلوله ها رو به هر کی که میبینید ، شلیک کنید،

شما هم همین کار رو بکن . اولا تو دلت به سمت انسانها خصوصا انسانهای غیرخوب ، گلوله های بودایی بفرست ، بعدشم با اونایی که باهاشون ارتباط تنگاتنگ داری ، اینکارو بیشتر انجام بده،

خواهی دید که بعد از مدتی خلع سلاح خواهند شد ، اگرم نشدند ، شما دیگه حس بدی به هیچکس نخواهی داشت و خوشبختی و زندگی وافعی رو تجربه خواهی کرد.

به نظر شما این گلوله ها رو چطور میشه ساخت؟؟

لینک به دیدگاه
سعی میکنم جمله جمله نوشته هاتونو جواب بدم:

یکی از مشکلات من اینه که فکر میکنم همه رو باید از خودم راضی نگه دارم و خیلی فکرم درگیر میشه وقتی کسی ازم راضی نیست و علاوه بر ناراحت بودن یه ترسی هم با این ناراحتی باهامه که میترسم به خاطر این ناراحتی که از من داره اون شخص شاید بخواد تلافی کنه، خب این یه مشکل بزرگ بنده، درباره اون حلقه ها!!

شما با این طرز فکرتون در واقع دارید غیر مستقیم طرف رو وادار میکنید که ازتون انتظارات بیخودی داشته باشه،

القای این حس به دیگران رو باید از بین ببرید،روش کارم اینه که ، کار خودتونو انجام بدید و نگران چیزی نباشید ، اگر موردی پیش اومد در حد حل و فصل همان مورد طرف رو به چالشی منطقی بکشید که در نهایت متوجه بشه که نباید با دم شیر بازی کنه، همیشه هم با متطق مسائل رو پی بگیرید.

متطق خودتونم این باید باشه که خودتونو قانع کنید که نذارید ذهنتون شما رو دچار نگرانی بکنه،

اگه از پس قانع کردن خودتون برنیائید از پس دیگران هم نمیتونید برآئید.

لینک به دیدگاه

1- برای تخصص اون افرادی که من میخوام باهام باشن، من 3 نفرو لازم دارم به عنوان هیئت موسس مه رزومه خوبی داشته باشن و بتونن در جلسه ای که برا صدور پروانه موسسه داده میشه از موسسه و فعالیت های خودشون دفاع کنن ولی این افراد لزوما بعد شروع کار لازم نیست با من بمونن پس باید دقت کنم که از افراد مورد اعتماد باشن که توصیه شده از افراد آشنا باشن و همون طور که خودتون هم تو یکی از پستا گفتید نباید طوری بشه که اونا از تلاش من به نفع خودشون سوءاستفاده کنن چون واقعیت هم اینه همه ی کارها به عهده منه و نمیخوام وقتی موسسه به سوددهی رسیده این افراد مدعی شن در مرحله بعد رزومه در مورد حوزه فعالیت های آینده موسسه داشته باشن که یه کم تو این مورد به مشکل برخوردم که دارم سعی میکنم حل بشه مشکل

!!

تحقیق کن ببین نوع قرارداد و میزان حق الزحمه ای که میگیرن باید چه جوری باشه.

معمولا اینا رو بصورت مشارکت در سود باید بکار بگیری نه پرداخت حقوق

نوع قراردادشونم با مشاور یا یه وکیل ویژه این کار مشورت کن ببین باید چه جوری تنظیم بشه.

لینک به دیدگاه
اینا رو بصورت تست کنکور جواب ندید.مفصل تر توضیح بدید تا نقاط ضعف و قوت شما برام روشن بشه بلکه بتونم کمکتون بکنم.از مفاهیم مهم چشم پوشی میکنید.من از جهان بینی کار و فعالیت سئوال میکنم شما یه چیز دیگه میگید و رد میشید.اگر معنی این کلمات کلیدی رو که میگم میدونید ، خوب جواب دقیق یراش بنویسید و اگه نه ، سئوال کنید و توضیح بخواهید که مثلا همین نکته ای که من میگم تعریفش چیه؟

ممکنه یه حرفی یا یه عبارتی برای شما یه مفهومی داشته باشه و برای من یه مفهوم دیگه.شما اگه از من

و منهم اگر از شما نخواهم که عبارات رو رمزگشایی کنیم ، این گفتگو های ما میشه کلاس انشاء.

پس خواهشا در کلیه مباحث بشکل کارشناسی وارد بشید تا بقول شما هم خودمون و هم بقیه دوستان اگه خواستن بخونن به دردشون بخوره.

فک کنم تو پست 59 جواب اینا رو دادم البته فک میکنم سوالا یه کم شبیهن ولی خب برای سوال اول: عوامل محیطی و عوامل انسانی مهمن که دربارشون تو پست 59 گفتم اگه شتباه سوالو متوجه شدم لطفا بگید جواب بدم.

2- شیوه مدیریتی رو دقیق نمیدونم ولی یه کم توضیح دادم همونجا بازم میدونم مشکل دارم و باید اطلاعاتمو بالا ببرم

3- رویکرد سیستمی رو گفتی برام میگی فک کنم باید یه نظریه گروهی باشه ینی یه گروه با هم همکاری و تعامل داشته باشن ولی نمی دونم باید چکیار کنم!!

4- اینم فک کنم جواب دادم اگه منظورتونو اشتباه متوجه شدم بگید اصلاح کنم

5- نمی دونم باید چکار کنم!!

برای کادر دوم نمیدونم باید چه جوابی بدم (متوجه مطالب شدم ) میشه بیشتر توضیح بدید چی رو من باید جواب بدم

درباره جهان بینی هم با توجه به صحبت هایی که داشتیم فک میکنم اطلاعاتم خیلی کمه، شرمنده دارم کم کم احساس ناآگاهی کامل تو این زمینه ها میکنم و شاید هم در آخر به این نتیجه برسم همه چیزو ببوسم بزارم کنار چون هیچی انگار نمیدونم فقط نمیدونم چطور تونستم تو این 4 سال تشکلمو ببرم بالا و شاید هم اگه این مطالبو میدونستم الان خیلی تو اوج بودم واقعا دارم گیج میشم:whistle:

لینک به دیدگاه

3- برای ایجاد انگیزه بعد از تبلیغات و ثبت نام،دکور محیط کلاس ها برام مهمه چیزی که جذاب باشه پیدا نکردم البته باید دکورو با کمترین هزینه و بهترین کار داشته باشم چون هزینه زیادی نمیتونم داشته باشم، آرامش محیط مهمه،احتمالا یه کتابخونه کوچیک و جذاب برا افرادی که یه کم زودتر میان برا کلاسا بزارم، درباره هزینه کلاس ها هم که قبلا گفتم سعی میکنم از جاهای دیگه کمتر باشه البته نه خیلی. مثلا برای کلاس موسیقی دو تا ساز فقط، یه ساز سنتی و یه ساز کلاسیک،سعی میکنم اساتیدم جوون و خبره باشه تیپ و پوشش مربی هام مهمه فعلا همینا میاد به ذهنمفنظر شما خیلی برام مهم و ارزشمنده

!!

اینا رو میتوتی با مراجعه به چن تا از این موسسات کپی برداری کنی.در مورد تیپ و لباس مربی ها دخالت نکنی ، خوبه، سعی کن به مسائل اینچنینی بی توجه باشی ، چون برات هم بار مالی و بارعاطفی میاره و کسی هم خوشش نمیاد تو این مسائلشون مداخله بشه،

مهم سر و وضع نیست،مهم قابلیت ها و هنرشونه که ارزش داره،

دکور مهم نیست ، کیفیت درس دادن و یاددهی مهم هست

آرامشم که زیادیه،تو این محیط ها آرامش معنی نداره،( گفته بودم که این اندیشه مبصر بودن رو از خودت دور بکنی )

هزینه ها رو هم کم کنی ، نمیان.مردم به گرانی بیشتر اعتماد میکنن،قاعده و نرخ هرچی هست همونو اجراش کن ،مربی اگه درآمد نداشته باشه ، شوق کار کردنش هر روز کمتر میشه.

در مورد ساز ها و تعدادشونم با مشورت با خود مربی ها مورد رو عملی کن، اونا بهتر میدونن روش این کار چیه. در ضمن کارآموز ها خودشون سازشونو میخرن،

لینک به دیدگاه

4- فعلا برای دو تا کلاس موسیقی و نقاشی برنامه ریزی کردم، میخوام حدود 3 تا 4 نفر برا هر کلاس ثبت نام داشتم کلاسو شروع کنم 3 روز نقاشی و 2 روز موسیقی،البته دقیق هم متوجه منظورت نشدم!!

!!

تو این مورد به سازمان آموزش فنی و حرفه ای مراجعه کن و با کارشناس هر یک از رشته ها یه صلاح مشورتی بکن و از نظرات و تجربه های اونا برای برنامه ریزی تو این مورد استفاده کن.

در ضمن ببین اول کار میزان استقبال و درآمد هر کدام از رشته ها زیاده ، برو سراغ اونا.

لینک به دیدگاه

لطفا برای جواب دادن فقط عددش رو ننویس ،من نمیتونم برم اونا رو یکی یکی پیدا کنم ببینم من چی پرسیدم و این جواب شما مال کدوم سئواله.

اول سئوال منو بنویس بعد زیرشم جواب رو بنویس،

مشابه اون پاسخ هایی که من میدم،

اول سئوال منو کپی کن بعد زیرش جواب بده،مرسی

لینک به دیدگاه
شما میخواهید یه واحد یا موسسه فرهنگی راه بیاندازید؟

بسیار خوبه.

1- لطفا عوامل مختلف تشکیل دهنده یک محیط فرهنگی رو برام نام ببر.

2- شیوه مدیریتی مورد نیاز اون واحد رو برام توضیح بده.

3- رویکرد سیستمی رو که برای اداره اونجا در نظر گرفتی ، توضیح بده.

4- برای رشد و توسعه اون واحد چه برنامه هایی داری؟

5- اگر در نیمه راه متوجه شدی که سیستم بحالت ایستا نزدیک میشه ، با چه برنامه هایی میتونی جلوشو بگیری و اونو به سیستم دینامیک و یا سیستم هومواستاتیک تبدیلش کنی؟

لطفا جواب اینا رو هم بنویس.

تذکر مهم ،،،،اینکه میگی من نمیتونم راکد باشم و میخوام پویا باشم ، خیلی عالیه ولی برای پویایی باید جواب همه اون سئوالاتو بدونی و بلد باشی تا شکست نخوری و در هر شرایطی جزو پیشگامان باشی،،،

حالا بگو ببینم جواب اونا چیه؟(از همین طریق به شما خواهم گفت ، راه و چاه چیه که بتونی همیشه در کارت موفق و پیروز به پیش برئ،پس صبور باش و جواب ها رو بنویس) مرسی

سعی میکنم جمله جمله نوشته هاتونو جواب بدم:

یکی از مشکلات من اینه که فکر میکنم همه رو باید از خودم راضی نگه دارم و خیلی فکرم درگیر میشه وقتی کسی ازم راضی نیست و علاوه بر ناراحت بودن یه ترسی هم با این ناراحتی باهامه که میترسم به خاطر این ناراحتی که از من داره اون شخص شاید بخواد تلافی کنه، خب این یه مشکل بزرگ بنده، درباره اون حلقه ها

1- برای تخصص اون افرادی که من میخوام باهام باشن، من 3 نفرو لازم دارم به عنوان هیئت موسس مه رزومه خوبی داشته باشن و بتونن در جلسه ای که برا صدور پروانه موسسه داده میشه از موسسه و فعالیت های خودشون دفاع کنن ولی این افراد لزوما بعد شروع کار لازم نیست با من بمونن پس باید دقت کنم که از افراد مورد اعتماد باشن که توصیه شده از افراد آشنا باشن و همون طور که خودتون هم تو یکی از پستا گفتید نباید طوری بشه که اونا از تلاش من به نفع خودشون سوءاستفاده کنن چون واقعیت هم اینه همه ی کارها به عهده منه و نمیخوام وقتی موسسه به سوددهی رسیده این افراد مدعی شن در مرحله بعد رزومه در مورد حوزه فعالیت های آینده موسسه داشته باشن که یه کم تو این مورد به مشکل برخوردم که دارم سعی میکنم حل بشه مشکل

2- رو بحث تبلیغات خیلی دارم کار میکنم،محیط هایی که باید تبلیغات کنم رو شناسایی کردم ولی متن تبلیغی مناسبو هنوز ندارم منظورم استفاده از کلمات و جملاتی که ایجاد اعتماد و انگیزه کنه در مخاطبم ولی خیلی لطف میکنید شما هم بگید چه نوع تبلیغی داشته باشم موفق تر هستم

3- برای ایجاد انگیزه بعد از تبلیغات و ثبت نام،دکور محیط کلاس ها برام مهمه چیزی که جذاب باشه پیدا نکردم البته باید دکورو با کمترین هزینه و بهترین کار داشته باشم چون هزینه زیادی نمیتونم داشته باشم، آرامش محیط مهمه،احتمالا یه کتابخونه کوچیک و جذاب برا افرادی که یه کم زودتر میان برا کلاسا بزارم، درباره هزینه کلاس ها هم که قبلا گفتم سعی میکنم از جاهای دیگه کمتر باشه البته نه خیلی. مثلا برای کلاس موسیقی دو تا ساز فقط، یه ساز سنتی و یه ساز کلاسیک،سعی میکنم اساتیدم جوون و خبره باشه تیپ و پوشش مربی هام مهمه فعلا همینا میاد به ذهنمفنظر شما خیلی برام مهم و ارزشمنده

4- فعلا برای دو تا کلاس موسیقی و نقاشی برنامه ریزی کردم، میخوام حدود 3 تا 4 نفر برا هر کلاس ثبت نام داشتم کلاسو شروع کنم 3 روز نقاشی و 2 روز موسیقی،البته دقیق هم متوجه منظورت نشدم!!

5- احترام به مشتری و برخورد خوب خیلی برام مهمه، این مورد رو هم دقیق منظورتو متوجه نشدم و البته فک کنم اطلاعاتم هم کمه تو این زمینه

6- منظورت اگه مثلا مشکلی پیش اومد همون بحث قبول مسئولیته؟؟ متوجه منظورت نشدم

7- در کنار کلاس های موسسه کارهای تشکلمو هم ادامه میدم که در راستای هم هستن تا حدودی، مثلا برگزاری همایش،کارگاه ،تورهای گردشگری که فکر میکنم سود دهی رو بالا میبره چون هر چی بیشتر تو شهر شناخته شم پیشنهادات کاری بیشتری برام میاد ولی باز هم میدونم خیلی از مسائل رو نمی دونم،پس راهنمایی شما خیلی مفیده

8- تو این مورد خیلی ضعیفم و میدونم حتما باید حلش کنم به فکر هستم از یکی از دوستای مورد اعتمادم که کار حسابداری رو وارده کمک بگیرم ولی راستش زیاد راحت نیستم با این کار چون نمیخوام کسی بدونه چقد سود دهی دارم و چکار میکنم اگه بتونم از یه نرم افزار استفاده کنم خیلی بهتره فک کنم باید باشه، باز هم اطلاعاتم کمه و احتیاج به راهنمایی دارم...

9- بهش فکر نکرده بودم حتما انجامش میدم.

10- تا حدودی برنامه های ایندمم گفتم ولی خب میدونم ناقصه

درباره منشی با چن نفر از دوستام صحبت کردم، البته این مواردی که گفتی مدنظرم هست ولی فکر میکنم تا شخصی تو کار نیاد نمیشه کامل باهاش آشنا شد ،احتمالا در ابتدا میگم که به صورت آزمایشی یک ماه باهاش کار میکنم اگه مناسب بود همکاری رو ادامه میدیم.

رو مدیریت مرکز میخواستم با چن نفر که مراکز این مدلی رو دارن صحبت کنم ولی فکر میکنم همه وقتی یه رقیب رو ببینن راحت نمیتونن صحبت کنن و خیلی از فوت و فن های کارو نمیگن، نمیدونم چطور باید اطلاعات بگیرم!!

لینک به دیدگاه

5- احترام به مشتری و برخورد خوب خیلی برام مهمه، این مورد رو هم دقیق منظورتو متوجه نشدم و البته فک کنم اطلاعاتم هم کمه تو این زمینه

!!

سئوال من این بود :

اگر در نیمه راه متوجه شدی که سیستم بحالت ایستا نزدیک میشه ، با چه برنامه هایی میتونی جلوشو بگیری و اونو به سیستم دینامیک و یا سیستم هومواستاتیک تبدیلش کنی؟

و جواب شما اینه : احترام به مشتری و برخورد خوب خیلی برام مهمه، این مورد رو هم دقیق منظورتو متوجه نشدم و البته فک کنم اطلاعاتم هم کمه تو این زمینه.

ببین , اون جواب شما اصلا به درد نمیخوره. شما باید ببینی یه سیستم کی بحالت ایستا نزدیک میشه. اگر معنی ایستا در سیستم رو نمیدونی باید قبل از جواب ازم بپرسی .

تعریف سیستم دینامیک رو میدونی ؟ اگه نمیدونی چرا نمیپرسی تا منظور منو بطور کامل درک بکنی ببینی چی پرسیدم ؟

معنی هومو استاتیک رو میدونی ؟ این کافی نیست که بگی نمیدونم . آیا بعد از دیدن این عبارات سرچ کردی ببینی معنیش چیه و من چرا پرسیدم ؟

خوب یه نفر مدیر باید بلد باشه که اگه جواب سئوالی رو نمیدونه , حداقل یا بگه یا بره پیداش کنه. این خصوصیت رو مدیر نداشته باشه ورشکست میشه یا درجا میزنه.

لینک به دیدگاه

اینا که جواب دادید , مال کدوم سئوالهای منه ؟

6- منظورت اگه مثلا مشکلی پیش اومد همون بحث قبول مسئولیته؟؟ متوجه منظورت نشدم

7- در کنار کلاس های موسسه کارهای تشکلمو هم ادامه میدم که در راستای هم هستن تا حدودی، مثلا برگزاری همایش،کارگاه ،تورهای گردشگری که فکر میکنم سود دهی رو بالا میبره چون هر چی بیشتر تو شهر شناخته شم پیشنهادات کاری بیشتری برام میاد ولی باز هم میدونم خیلی از مسائل رو نمی دونم،پس راهنمایی شما خیلی مفیده

8- تو این مورد خیلی ضعیفم و میدونم حتما باید حلش کنم به فکر هستم از یکی از دوستای مورد اعتمادم که کار حسابداری رو وارده کمک بگیرم ولی راستش زیاد راحت نیستم با این کار چون نمیخوام کسی بدونه چقد سود دهی دارم و چکار میکنم اگه بتونم از یه نرم افزار استفاده کنم خیلی بهتره فک کنم باید باشه، باز هم اطلاعاتم کمه و احتیاج به راهنمایی دارم...

9- بهش فکر نکرده بودم حتما انجامش میدم.

10- تا حدودی برنامه های ایندمم گفتم ولی خب میدونم ناقصه

درباره منشی با چن نفر از دوستام صحبت کردم، البته این مواردی که گفتی مدنظرم هست ولی فکر میکنم تا شخصی تو کار نیاد نمیشه کامل باهاش آشنا شد ،احتمالا در ابتدا میگم که به صورت آزمایشی یک ماه باهاش کار میکنم اگه مناسب بود همکاری رو ادامه میدیم.

رو مدیریت مرکز میخواستم با چن نفر که مراکز این مدلی رو دارن صحبت کنم ولی فکر میکنم همه وقتی یه رقیب رو ببینن راحت نمیتونن صحبت کنن و خیلی از فوت و فن های کارو نمیگن، نمیدونم چطور باید اطلاعات بگیرم!!

لینک به دیدگاه
خوب بلدید حرفاتونو در قالب شوخی به طرف مقابلتون بگیداااا

این بهترین روش هست که هم صمیمانه است و هم نشون میده که چون طرف رو دوستش داریم , برا همین انتقاد تند میکنیم. شما هم این روش رو بلدین ؟ :ws28:

لینک به دیدگاه

تفکر سيستمي باعث مي شود فهم سيستم هاي اجتماعي بيشتر شود و بتوان براي بهبود آن تدبير انديشيد، همانطور که دانش مهندسي باعث مي شود فهم از سيستم هاي مکانيکي بيشتر شده و بتوان آن را بهبود بخشيد

نگرش سيستمي

نگرش سيستمي از پايه با نگرش سنتي متفاوت است. در نگرش سنتي، اجزا به صورت منفرد و جداي از يکديگر بررسي و مطالعه مي شوند اما در نگرش سيستمي، اجزا با توجه به ارتباطي که به يکديگر دارند مطالعه مي شوند. در نگرش سيستمي به جاي اينکه کل را به اجزا ترکيب دهنده آن تقسيم کند، در تلاش است تا نگاه خود را وسعت بخشد و هرچه بيشتر، تعاملاتي که بين اجزا و کل سيستم با ديگر سيستم ها دارد، آن را بررسي کند. گاهي نگرش سيستمي، نتايجي کاملاً متفاوت با نگرش سنتي دارد به خصوص اگر سيستم مورد مطالعه پويا بوده و تاثير پذيري اش از منابع دروني يا بيروني زياد باشد

از اين رو تفکر سيستمي براي حل اين مسائل، کاربرد زيادي دارد : موضوعات پيچيده، موضوعاتي که وابسته به ديگر موضوعات هستند، و موضوعاتي که نتيجه تعامل ديگر موضوعات هستند. به عنوان مثال، تفکر سيستمي در موارد زير کارائي خود را به اثبات رسانده است

- سيستم هاي پيچيده اي که افراد آن نبايد فقط به وظايف و اهداف خود نگاه کنند بلکه بايد اهداف کلي (مثلاً منافع ملي) را در نظر داشته باشند

- حل مشکلاتي که ناشي از تصميم هاي غلط گذشتگاه بوده است

- مواردي که هر اقدام تاثير گذار يا متاثر از محيط بيروني (طبيعي يا سياسي) خود است

- مسايلي که راه حل آن آشکار نيست

لینک به دیدگاه

برخی از اصول کلیدیِ تفکر سیستمی عبارتند از :

- فهم نیاز مشتری : نیاز واقعی مشتریان را بفهمیم و کاری کنیم تا از اینکه خدمات ما را مصرف می کنند، تجربه بهتری داشته باشند

- حصول اطمینان از کاملی و درستی کار : مطمئن شویم که کارها 100% درست انجام می شوند؛ هر چقدر لازم است زمان اختصاص دهیم و تمام منابع لازم را وارد سیستم کنیم

- کار بی عیب : جریان کار را جوری سازماندهی کنیم که تا جای ممکن بی عیب و ضد نقص باشد. [در حصول این مورد، مکانیزم های طراحی و کنترل فرآیند نقش تعیین کننده ای دارند]

- پاسخگویی سریع به تقاضا : در مواجهه با تقاضا، بر اساس اصل "اولین ورودی، اولین خروجی است " عمل کنیم؛ هر روز در پی راه هایی برای بهبود فرآیندهای "پایان به پایان" کاری در سیستم باشیم

- فروش راه حل به جای فروش محصول : ویژگی هایی را در محصول به کار گیریم که به خوبی برطرف کننده نیاز مشتری باشد؛ با این کار کارکنان در می یابند که بایستی به دغدغه مشتری پاسخ گویند؛ نه اینکه صرفاً مختصات رسمی و از پیش تعیین شده در محصول را رعایت کنند

لینک به دیدگاه
لطفا برای جواب دادن فقط عددش رو ننویس ،من نمیتونم برم اونا رو یکی یکی پیدا کنم ببینم من چی پرسیدم و این جواب شما مال کدوم سئواله.

اول سئوال منو بنویس بعد زیرشم جواب رو بنویس،

مشابه اون پاسخ هایی که من میدم،

اول سئوال منو کپی کن بعد زیرش جواب بده،مرسی

معذرت، گفتم که هنوز نمیدونم چطور میشه راحت تر با این سایت کار کرد، فکر میکردم پایین سوال شما پاسخ با نقل قول رو کلیک کنم سوال ها با جواب من براتون میاد

لینک به دیدگاه
این بهترین روش هست که هم صمیمانه است و هم نشون میده که چون طرف رو دوستش داریم , برا همین انتقاد تند میکنیم. شما هم این روش رو بلدین ؟ :ws28:

بلد نیستم ولی فک مینم تو محیط های رسمی نمیشه از این ترفند استفاده کرد زیاد مودبانه نیست ولی تو محیط های دوستانه قشنگه،فک کنم بیشتر ذاتی باشه یعنی میشه یاد گرفت؟چطوری؟

لینک به دیدگاه

بلد نیستم ولی فک می کنم تو محیط های رسمی نمیشه از این ترفند استفاده کرد زیاد مودبانه نیست ولی تو محیط های دوستانه قشنگه،فک کنم بیشتر ذاتی باشه یعنی میشه یاد گرفت؟چطوری؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...