رفتن به مطلب

سوال:چه طوری زبان انگلیسی بخونیم؟

ارسال های توصیه شده

ب زبان ساده، شما ب عنوان یک فرد سبک زبان اموزی متفاوتی داری تا من.

پس نتیجه این ک باید ببینی بهترین فیدبک رو چطور بدست یم اری. کشف استراتژی کمی دشواره.

درود

احسنت یکی از عرایض بنده هم که گفتم آدم باید شروع کنه بالاخره یه چی میشه، همینه.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 113
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

برای مرور کلمات، میشه فلش کارت درست کرد به صورت کاغذی.

اما کاری که من خودم این دو سه سال انجام میدم، استفاده از نرم افزار ANKI هست.

هم روی کامپیوتر نصب میشه، هم اندروید و یحتمل IOS.

تاکیدی ندارم روی این نرم افزار اما تجربه من در استفاده ازش راضی کننده بود.

کلماتی که جاهای مختلف برمیخورم بهشون رو میندازم تو این نرم افزار.

بدین صورت که روی کارت ... (قبلا توضیح دادم)

اگه نسخه اندرویدش استفاده کنید، میشه از ویژگی Google text to speech هم استفاده کرد و مثلا بهش گفت روی کارت رو برام بخون. یعنی شما متن میدید بهش ولی اون میخونه براتون. درسته که لهجه ش کامپیوتریه ولی قابل قبوله برای من. این طوری تا حدی از بعد شنیداری یادگیری هم استفاده کردم.

کارت ها را به صورت خودکار و طبق زمانی که خودمون بهش میدیم برامون تکرار میکنه.

میشه تو کامپیوتر کارت درست کرد و تو موبایل استفاده کرد.

میشه کارتهای آماده ای که دیگران درست کردند رو دانلود کرد. گاهی کارتهای دیگران خیلی خوبن. صوت دارن تصویر دارن و ... . ولی من ترجیح میدم خودم کارتها رو درست کنم. با سلیقه خودم. با دیکشنری های مختلفی که استفاده میکنم. (تو پرانتز میگم: در دیکشنری های فارسی، آریانپور به نظر من یه سر و گردن از بقیه بالاتره. لااقل تو اینایی که من استفاده کردم. لطفا نیخه قانونیشو از انتشارات جهان رایانه تهیه کنید. نسخه ویندوز و اندروید داره. اگه شماره تلفنشو خواستید بفرمایید که بگم بهتون. انگلیسی هم، merriam webster , Oxford و همچنین لانگمن رو بیشتر ترجیح میدم. Oxford یه نسخه آنلاین هم داره که معرکه است ولی برای استفاده از اون باید دایره لغت خوبی داشته باشین به نسبت تا بتونین خوب بفهمید چی میگه!)

(اگر از کارت های آماده استفاده کردید، کپی رایت رو لاقل در زمینه کارتهای فارسی رعایت کنید. مثلا ممکنه کل یه کتاب رو که یکی ترجمه کرده یا هر چی، به صورت فلش کارت در آورده باشن. در زمینه خارجیاش نظری ندارم :whistle:)

لینک به دیدگاه

گرامر هم من در طول این چند سال (از زمان مدرسه) وقتی به یه سوال خاص یا یه مبحث خاصی برمیخوردم که بلد نبودم، همون مبحث خاص رو میرفتم مطالعه میکردم. عموما از کتاب Practical usage نوشته Michael swan. هیچ وقت حال نکردم یه کتاب گرامر تمرینی رو از اول تا آخر بخونم! مگه این که در حد سه چهار صفحه باشه :ws3:

و این روش هم برام جواب داده. البته باز میگم اینا شخصی هم هست. مثلا بنده خوب قبلا دوره ترمیک زبان گذرونده بودم و پایه گرامرم بد نبوده. شاید برای یکی دیگه این کار جالب نباشه.

البته این بنده خدا انگلیسی آسان که میگه کتابای گرامرتون رو بندازید بیرون! خود دانید :ws3:

لینک به دیدگاه

برای ریدینگ هم از کتاب تافل کاغذی لانگمن استفاده کردم و جواب داد. یه امتحان تولیمو حدودای مهر و آبان دادم. تو اون امتحان از روشای این کتاب و تا حدودی از روشهای تندخوانی (البته خیلی کم. چون زیاد بلد نیستم) استفاده کردم. شاید برای اولین بار بود که تو یه همچین امتحانی وقت کم نیاوردم برای ریدینگ. نمره م هم بدک نشد در حد خودم.

البته این کتاب مخصوص امتحان تافل کاغذیه و کامپیوتری. ولی برای کنکور هم جواب میده.

لینک به دیدگاه

من هم با پیشنهاد سجاد موافقم ...

این کار خیلی مفید هست ، تا وقتی که مجبور نشیم منظورمون رو به کسی بفهمونیم لغاتی که یاد میگیریم توی ذهنمون تثبیت نمیشه ...

من به اقتضای شغلم ناچارم توی محیط کار انگلیسی صحبت کنم و این خلا استفاده از کلماتی که بلدم رو واقعا حس میکنم. توی صحبت کردن بیشتر از 50 کلمه استفاده نمیکنم و موقع صحبت کلمات توی ذهنم نمیاد برای استفاده و این واقعا آزار دهندست...

لینک به دیدگاه
منم با نظر آقا سجاد موافقم:w16:

همینجا هم میشه ها:hanghead:گفتاری نه.من استرس میگیرم:ws3:

اره. اینجا هم خوبه. ولی یکم دردسر داره.

مثلا هی باید رفرش کنی.

اره. اولش همون نوشتاری بهتره.

طبیعی ه. منم بار اول با یکی از بچه های قدیمی ک خیلی سال خارج بوده، میخاستم حرف بزنم استرس بودم :ws3:

گرامر هم من در طول این چند سال (از زمان مدرسه) وقتی به یه سوال خاص یا یه مبحث خاصی برمیخوردم که بلد نبودم، همون مبحث خاص رو میرفتم مطالعه میکردم. عموما از کتاب Practical usage نوشته Michael swan. هیچ وقت حال نکردم یه کتاب گرامر تمرینی رو از اول تا آخر بخونم! مگه این که در حد سه چهار صفحه باشه :ws3:

و این روش هم برام جواب داده. البته باز میگم اینا شخصی هم هست. مثلا بنده خوب قبلا دوره ترمیک زبان گذرونده بودم و پایه گرامرم بد نبوده. شاید برای یکی دیگه این کار جالب نباشه.

البته این بنده خدا انگلیسی آسان که میگه کتابای گرامرتون رو بندازید بیرون! خود دانید :ws3:

دقیقا این روش خوبیه برا مرور گرامر.

گرامر رو فقط می شه با مرور تو ذهن جا داد و استفاده.

کتاب هم ک بهترینننن کتاب ه.

من اون موقع از نرم افزار pauker استفاده می کردم. علم پیشرفت کرده.

این یکی فک کنم بهتره. فلش کارت های اماده اش هم بیشتر.

مرسی:icon_gol:

شما هم پایه این گروه مکالمه هستی؟

من هم با پیشنهاد سجاد موافقم ...

این کار خیلی مفید هست ، تا وقتی که مجبور نشیم منظورمون رو به کسی بفهمونیم لغاتی که یاد میگیریم توی ذهنمون تثبیت نمیشه ...

من به اقتضای شغلم ناچارم توی محیط کار انگلیسی صحبت کنم و این خلا استفاده از کلماتی که بلدم رو واقعا حس میکنم. توی صحبت کردن بیشتر از 50 کلمه استفاده نمیکنم و موقع صحبت کلمات توی ذهنم نمیاد برای استفاده و این واقعا آزار دهندست...

خوب مهندس. با وجود شما.

تعدادمون خوبه ها.

از همین امشب می تونیم شروع کنیم.

لکچر دهنده

هر شب هر کی اماده نبود. من داوطلب می شم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من پایه هستم

همین جا شروع کنیم؟؟

من نظرم اینه که فعلا برای شروع یه تاپیک بزنیم جهت اسپم و حرف های روزمره به انگلیسی و هرگونه صحبت فارسی توش ممنوع باشه ...

بعد بیایم مشخص کنیم یه موضوع گرامری رو و تعدادی کلمه رو مثلا به مدت یک یا دو روز بعد بگیم دوستان سعی کنن جملاتی که میخوان صحبت کنن این موضوع گرامری و این کلمات به شکلی توش استفاده بشه .بعد توی دو روز بعد یه موضوع گرامری دیگه و کلمات جدید به اضافه قبلی ها بعد این به دلیل تکرار خیلی توی ذهن جا میوفته .

البته اگه اسکایپ یا هر جای دیگه هم نظر دوستان هست من کلا هر جا باشه موافقم ...

من یه گروه توی واتس اپ دارم با تعدادی از دوستانم به این منظور ، چنانچه اینجا راه بیوفته به اون ها هم میگم بیان عضو بشن و شرکت کنند تعدادمون زیادتر بشه.

لینک به دیدگاه

سه چهار سال پیش یک تیمی از بچه های قدیمی بودیم که آقا سجاد هم جزشون بود..هر شب ساعت ده با دوستان آنلاین میشدیم و با توجه به موضوع انتخاب شده صحبت میکردیم. همونجور که آقا سجاد گفتن اینجا مشکل رفرش زدن مدام داره و اینکه ده تا پست بیشتر خیلی قاطی میشه. اگر از یک گروه گفتگو استفاده بشه خیلی بهتره...البته تالار گفتگوی آزاد هم یک چت روم داره. و اینکه باید سریع عکس العمل نشون داد...و برای فهماندن منظور خود تلاش کنیم...شاید پست گذاشتن و پیدا کردن پاسخ های قبلی یک مقدار راندمان رو کاهش بده. اگر تعدادمون هم از یک حدی بیشتر بشه بهتره که تقسیم بندی بشیم..چون بنا به تجربه خیلی از دوستان فرصت صحبت رو از دست میدادن و رشته کلام گم میشد.

لینک به دیدگاه

سلام

فکر خوبیه. این طوری منم که این همه ادعا کردم وقتی دو کلمه حرف زدم معلوم میشه مالی نیستم دوستان به اشتباه نمیفتن :ws3:

برا مکالمه حتما نیازی نیست سر یه ساعت بیاییم ها! یه دفعه یه مبحث تو این سایت درست کرده بودید برای دکلمه. توش صدای دوستان بود. یه مبحث هم هست تو این مایه ها «مکالمه انگلیسی فقط اینجا» که متنیه.

میشه یه مبحث درست کرد و موضوع رو عنوان کرد و هر کسی سر فرصت بیا صحبت خودشو اونجا بکنه. زمان رو حذف کنیم اتفاقی نمیفته به نظرم. مثلا یه موضوع میتونه یه هفته ادامه پیدا کنه و همه بیان صحبتشون رو انحام بدن.

لینک به دیدگاه

خیلی خوب بود توضیحات دوستان عزیز...ممنون از دوستان بخصوص دوست گرامی hfml

مواردی که گفتید برام خیلی خوب و جالب بود...

این نرم افزاره anki رواز 3 جا دانلود کردم از شانسم باز نشد!!!!

من برای حفظ واژه ها اونا رو توی دفتر کوچیک مینویسم و مدام توی کیفمه میخونم.

یه مدت هم وقتی 504رو میخوندم کلمه اصلی رو براش یه تصویرمیساختم و بک گراند موبایل و لپ تابم میزاشتم که البته این کار زمان بره اما اوناکه توی نته رو دوست ندارم!!!مثلا:

خودم با توجه به یه صفت و موضوع درست کرده ام البته:

nu4zpkt9kwd8frj0u8p.jpg

توی نت:با توضیحات بیشتر اما جذاب نیست برام!!!!!!!!!!!!!

fol2eoqffkqd3k1lgo7v.jpg

یه کار خوبی که به یادگیری کمک میکنه همین گذاشتن عکسا وعبارات بعنوان بک گرانده.

برا گرامر موقع کنکور کتاب گرامر برای تافل همون کتاب کوچیکه که همه جا هست رو خوندم.از درس 1 گرفتم تا آخر خوندم خیلی هم خوب بود.چون همزمان 504 و کتابای دیگه میخوندم...کلا همزمانی این کارا و البته مداومتش خوبه!!!!

لینک به دیدگاه

پیشنهاد اقا سجاد عالیه...ممنون

البته چون تجربه ثابت کرده اگه شرط و شروط زیاد باشه ممکنه انجام نگیره و یکی مثل من بشدت راحت طلب و بیخبر!!! که باید یکی براش یاهو و اسکایپ و..... رو هم تازه توضیح بده که چی به چیه،اگه همینجا تاپیک بزنیم بهتره.

برا موضوعات اصلی که همه توی کتابای زبان دیده ایم مثل تفریحات ورزش مسافرت کتابخونی و....

تاپیکای جدای مکالمه و بحث محدودیت زمانی هم نباشه البته اگه بچه ها پیگیر باشن که رشته سخن از دست نره و یه بحثو سریع به یه جایی برسونیم و بریم بحث بعدی خیلی بهتره!!!

لینک به دیدگاه

خیلی خوب بود توضیحات دوستان عزیز...ممنون از دوستان بخصوص دوست گرامی hfml

مواردی که گفتید برام خیلی خوب و جالب بود...

این نرم افزاره anki رواز 3 جا دانلود کردم از شانسم باز نشد!!!!

من برای حفظ واژه ها اونا رو توی دفتر کوچیک مینویسم و مدام توی کیفمه میخونم.

یه مدت هم وقتی 504رو میخوندم کلمه اصلی رو براش یه تصویرمیساختم و بک گراند موبایل و لپ تابم میزاشتم که البته این کار زمان بره اما اوناکه توی نته رو دوست ندارم!!!مثلا:

خودم با توجه به یه صفت و موضوع درست کرده ام البته:

nu4zpkt9kwd8frj0u8p.jpg

توی نت:با توضیحات بیشتر اما جذاب نیست برام!!!!!!!!!!!!!

fol2eoqffkqd3k1lgo7v.jpg

یه کار خوبی که به یادگیری کمک میکنه همین گذاشتن عکسا وعبارات بعنوان بک گرانده.

برا گرامر موقع کنکور کتاب گرامر برای تافل همون کتاب کوچیکه که همه جا هست رو خوندم.از درس 1 گرفتم تا آخر خوندم خیلی هم خوب بود.چون همزمان 504 و کتابای دیگه میخوندم...کلا همزمانی این کارا و البته مداومتش خوبه!!!!

میشه این عکسا رو توی انکی هم انداخت. کدوم نسخه شو میخواستید نصب کنید و نشد؟ از سایت رسمی انکی دانلود کنید. البته نسخه اندرویدشو برید تو سایت انکی، اون لینک میده به گوگل پلی.

نسخه کامپیوتر امکانات خوبی داره و کارت درست کردن توش راحت تره. البته من به دلیل اینکه روی تبلت چند تا دیکشنری دارم و تبلت دم دست تر از کامپیوتره، تقریبا همه کارامو توی تبلت میکنم. حتی کارت درست کردن.

مگر بعضی کارها مثلا یه دفعه برای یکی یه بانک ۵۰۴ از سایت انکی دانلود کردم بعد توی کامپیوتر همه ی کارتها رو یه دفعه جای روی کارت و پشت کارت رو جابجا کردم که مثالها بیان روی کارت.

لینک به دیدگاه

[quote name='Astraea'][RIGHT][B][COLOR=#006600][FONT=Tahoma][SIZE=3]پیشنهاد اقا سجاد عالیه...ممنون[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]

[B][COLOR=#006600][FONT=Tahoma][SIZE=3]البته چون تجربه ثابت کرده اگه شرط و شروط زیاد باشه ممکنه انجام نگیره و یکی مثل من بشدت راحت طلب و بیخبر!!! که باید یکی براش یاهو و اسکایپ و..... رو هم تازه توضیح بده که چی به چیه،اگه همینجا تاپیک بزنیم بهتره.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]

[B][COLOR=#006600][FONT=Tahoma][SIZE=3]برا موضوعات اصلی که همه توی کتابای زبان دیده ایم مثل تفریحات ورزش مسافرت کتابخونی و....[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]

[B][COLOR=#006600][FONT=Tahoma][SIZE=3]تاپیکای جدای مکالمه و بحث محدودیت زمانی هم نباشه البته اگه بچه ها پیگیر باشن که رشته سخن از دست نره و یه بحثو سریع به یه جایی برسونیم و بریم بحث بعدی خیلی بهتره!!![/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[/RIGHT]
[/QUOTE]

قبول.
شروع کنیم.
[url]http://www.noandishaan.com/forums/forum1601.html[/url]
من قبلا ی تاپیک زدم.
مثلا همون لاو یا این یکی
[url]http://www.noandishaan.com/forums/thread86201.html[/url]

:banel_smiley_4:
بچز بدویین بیایین.
یا یکی تاپیک بزنه. یا همین رو بچسبین :w02:

hfml@ @دختر باران
M!Zare@ @آریوبرزن

لینک به دیدگاه
قبول.

شروع کنیم.

http://www.noandishaan.com/forums/forum1601.html

من قبلا ی تاپیک زدم.

مثلا همون لاو یا این یکی

http://www.noandishaan.com/forums/thread86201.html

:banel_smiley_4:

بچز بدویین بیایین.

یا یکی تاپیک بزنه. یا همین رو بچسبین :w02:

hfml@ @دختر باران

M!Zare@ @آریوبرزن

واسه اینکه موضوع هدفمند باشه میشه از موضوعات این لیست استفاده کرد...نظرم بقیه چیه؟

http://www.noandishaan.com/forums/thread84010.html

لینک به دیدگاه
پس کو ؟کجایین؟من گمتون کردم:ws3:

:ws3:

واسه اینکه موضوع هدفمند باشه میشه از موضوعات این لیست استفاده کرد...نظرم بقیه چیه؟

http://www.noandishaan.com/forums/thread84010.html

موافقم.

من کلا پایه ام. شروع کنیم.

لینک به دیدگاه

بالاخره چی شد؟ ساعت مشخص؟ یا بدون زمان؟ تو انجمن فکر نکنم ساعت مشخص جالب باشه ها! اون جوری ایکایپ و یاهو لازمه.

لینک به دیدگاه
بالاخره چی شد؟ ساعت مشخص؟ یا بدون زمان؟ تو انجمن فکر نکنم ساعت مشخص جالب باشه ها! اون جوری ایکایپ و یاهو لازمه.

بچه ها الان نیستن.

باید صبر کنیم تا فردا:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...