رفتن به مطلب

Start Up Weekend--- کارآفرینی در آخر هفته

ارسال های توصیه شده

سلام

اصلا اشنا نیستم:icon_redface:

با سلام

دوست من , اینجا برای گفتگو تو زمینه های کارآفرینی است. برای چت و سلام و دعای خیر نیست , لطفا فقط در زمینه اهداف طرح اگه گفتگوئی داشتی , مطرحش کن و لا غیر. با تشکر

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 89
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام و خسته نباشید

همیشه برای شروع یه کار باید یه چهارچوبی رو مشخص کرد و در اون چهارچوب فعالیت کرد تا تمرکز بیشتری روی موضوع باشه زیاد از این شاخه به اون شاخه پریدن آدم رو خسته میکنه.

امیر و جناب فکور که ایده هاشون عالی و این خودش یه شروع عالی میتونه باشه.

مرحله بعد به نظرم پرداختن یه ایده هاست تا حول هر ایده یکسری افراد علاقمن به اون ایده جمع بشه و روش بحث بشه یعنی ایده ها و نفرات دسته بندی بشن و هر کسی در زمینه ای که علاقه داره کار کنه

برای پول در آوردن فقط کافی یه خورده مغزت رو به کار بندازی و به کار تن بدی دیگه بقیه ش حله.

میشه حتی از آب هم پول در آورد:ws3:

لینک به دیدگاه

پر واضح است که , نتایج خودشان معلول بوده و در اثر علتهایی بوجود می آیند که در واقع نتیجه ی اجرا یا عدم اجرا و یا اجرای ناصحیح همان فرآيندها بوده اند و پیشگیری زمانی بوجود خواهد آمد که این فرآيندها شناسایی و اصلاح گردند. در صورت برخورد با هر نوع مشکل (معلول) در سیستم باید با تحلیل درست و منطقی بدنبال علت ریشه ای گشت که این علت در یکی از فرآيندهای حمایت کننده و پشتیبان و یا در خود روند فرآيند قرار دارد و با تهیه برنامه ارتقا برای فرآيند معیوب نسبت به برطرف نمودن دائمی معلول کمک نمود. قبل از برنامه ریزی برای رفع عیوب فرآیند باید یکی از مهمترین موانع را که ذهنیت کارفرمایان و مدیران ارشد هست را نسبت به موضوع روشن نموده و آنان را هم در این مسیر با خود همدل و همراه بسازیم . بقول قدیمی ها : روی مس کهنه نمیشود آب قلع داد . منظور از مس کهنه افکار سنتی و تجربی و تک بعدی مدیران و صاحبان صنایع هست که اولین سد محکم در برابر تغییرات بوده و گذار از این حصار محکم معادل فشارو سختی هشتاد در صد بقیه کار میباشد. برای شناخت فرآيندها بایستی نقشه و عملکرد آن تعیین گردد.منابع انسانی لازم که برای عملکرد فرآيند ضروری هستند. عمومآ دارای افکار شرطی شده و روزمره هستند و به روز نمودن دیدگاههای این افراد از اولین گامهای اساسی در پرداختن به مقوله ارتقاء میباشد . فکر ها را باید شست .

لینک به دیدگاه

من یه ایده دارم که خیلی درآمدزا هستش فقط یه مشکل این وسطه:|

اینکه شرایط مملکتمون برای این کار آماده نیست تا بشه شروعش کرد.

اگه اجرایی بشه تو هر شهر نیاز به یکی دو نفر داریم و میتونیم خیلی راحت پول خوبی در بیاریم

با دوستم قبل از شروع کار ، مشکلات و نیازهای کار رو بررسی کردیم و تقریبا" همه رو ردیف کردیم به مرحله اصلی که رسیدیم برای ثبت شرکت دچار مشکل شدیم و یه سری قانون و ظوابط جلوی راهمون رو گرفت و این هم برای ما قابل حل بود اما ....

همونطور که سارا گفت گاهی طوری میشه که بعضی ایده ها در بعضی از مملکت ها با وجود استعداد زیاد جوابگو نیست

لینک به دیدگاه

به نظر من :

ما برای اجرای اهداف خود نیازمند سه دسته مهارت هستم.

دسته اول : مهارت های فنی – تخصصی

* نوشتن طرح کسب و کار

* قدرت برقراری ارتباطات مفهومی

* شناخت و قدرت درک محیط و تغییرات محیطی

* برخورداری از دانش تخصصی مدیریت کسب و کار

* برخورداری از دانش فنی مربوط به کسب و کار منتخب

* قد رت شنود و دریافت اطلاعات

* دارای مهارت و قابلیت لازم برای ساماندهی کارها (فعالیت ها )

* دارای مهارت لازم برای ایجاد شبکه همکاری و تعامل (معامله) با ذینفعان

* برخوداری از تا کتیک های غیر رسمی مدیریتی

* برخوداری از مهارت های لازم برای رهبریت تیم کاری

دسته دوم : مهارت های مدیریت کسب و کار

* مهارت لازم جهت برنامه ریزی و هدف سازی

* مهارت لازم جهت تصمصم گیری و تصمیم سازی

* ارتباطات مردمی و انسانی

* مهارت لازم در بازاریابی ( شامل بازارشناسی، بازارسازی و بازارگردانی )

* مهارت لازم برای مدیریت کردن امور مالی ، حسابداری و موارد مرتبط

* مهارت لازم برای هدایت ، کنترل برنامه ها

* مهارت و فنون لازم در مذاکرات

* مهارت لازم درکسب و جذب سرمایه گذاران و فرصت های سرمایه گذاری

* مهارت لازم برای برنامه ریزی رشد

دسته سوم : مهارت های کارآفرینی

* مهارت کنترل بر خود و حفظ نظم لازم

* مهارت برخوداری از ریسک و مدیریت ریسک

* مهارت نوآور بودن و نوآور اندیشیدن

* مهارت انعطاف پذیری تغییرپذیری

* مهارت آینده خوانی و هدایت کار بسمت و سوق آینده

* مهارت برخوردای از قابلیت تغییر و کنترل ( هدایت ) تغییر

* مهارت تسلط گرایی

لینک به دیدگاه
من یه ایده دارم که خیلی درآمدزا هستش فقط یه مشکل این وسطه:|

اینکه شرایط مملکتمون برای این کار آماده نیست تا بشه شروعش کرد.

اگه اجرایی بشه تو هر شهر نیاز به یکی دو نفر داریم و میتونیم خیلی راحت پول خوبی در بیاریم

با دوستم قبل از شروع کار ، مشکلات و نیازهای کار رو بررسی کردیم و تقریبا" همه رو ردیف کردیم به مرحله اصلی که رسیدیم برای ثبت شرکت دچار مشکل شدیم و یه سری قانون و ظوابط جلوی راهمون رو گرفت و این هم برای ما قابل حل بود اما ....

همونطور که سارا گفت گاهی طوری میشه که بعضی ایده ها در بعضی از مملکت ها با وجود استعداد زیاد جوابگو نیست

هر مسئله ای بیش از صد ها راه حل داره. ایده شما را در موقع مساعد به بحث میذاریم و راهکار هایی برای محقق شدنش پیدا میکنیم. اگر موافق بودید در مورد ایده خود با استاتر از طریق پیام خصوصی هم اندیشی کنید که ایشان بموقع اعلام کنند.

لینک به دیدگاه
هر مسئله ای بیش از صد ها راه حل داره. ایده شما را در موقع مساعد به بحث میذاریم و راهکار هایی برای محقق شدنش پیدا میکنیم. اگر موافق بودید در مورد ایده خود با استاتر از طریق پیام خصوصی هم اندیشی کنید که ایشان بموقع اعلام کنند.

ببخش من اسمتو نمیدونم :|

بله همینطوره هر مشکلی یه راه حل داره و شاید صد ها راه حل.

چیره شدن به مشکلاتش و عملیش کردن مشکلی نداره و میتونستیم کار رو شروع کنیم اما بحث درآمدزا بودن کاری که انجام میدی خیلی مهمه.

کاری رو که انچام میدی باید چیزی که ازش بدست میاری به زحمتش بیارزه.

من مشکلی برای ارائه ایده ندارم. این ایده تنها فرقش با ایده های مشابه ش اینه که برعکس اونا عمل میکنه:|

البته وقتی جلو رفتیم دیدیم چندین گروه در این زمینه فعالیت میکنن و پول خوبی رو هم به جیب زده بودن

لینک به دیدگاه
ببخش من اسمتو نمیدونم :|

بله همینطوره هر مشکلی یه راه حل داره و شاید صد ها راه حل.

چیره شدن به مشکلاتش و عملیش کردن مشکلی نداره و میتونستیم کار رو شروع کنیم اما بحث درآمدزا بودن کاری که انجام میدی خیلی مهمه.

کاری رو که انچام میدی باید چیزی که ازش بدست میاری به زحمتش بیارزه.

من مشکلی برای ارائه ایده ندارم. این ایده تنها فرقش با ایده های مشابه ش اینه که برعکس اونا عمل میکنه:|

البته وقتی جلو رفتیم دیدیم چندین گروه در این زمینه فعالیت میکنن و پول خوبی رو هم به جیب زده بودن

اسم من فکور هست و رو آواتارم هم نوشتم. درآمدزائی فقط به پول ختم نمیشه . کسب اون مهارت هایی که در #25 برشمردم برای انسان بالاترین درآمد و ثروت هست. این برنامه به کسب همه توانائیها که بالاترین ثروت هستند کمک خواهد کرد.

لینک به دیدگاه
اسم من فکور هست و رو آواتارم هم نوشتم. درآمدزائی فقط به پول ختم نمیشه . کسب اون مهارت هایی که در #25 برشمردم برای انسان بالاترین درآمد و ثروت هست. این برنامه به کسب همه توانائیها که بالاترین ثروت هستند کمک خواهد کرد.

بله جناب فکور حرفتون درسته

اما ما اون کار رو واسه درآمدش شروع کردیم

اما هرچی که باعث بشه دانشت بیشتر بشه خودش یه نوع برد محسوب میشه

لینک به دیدگاه
بله جناب فکور حرفتون درسته

اما ما اون کار رو واسه درآمدش شروع کردیم

اما هرچی که باعث بشه دانشت بیشتر بشه خودش یه نوع برد محسوب میشه

بله درسته . کریستف کلمب افق های قاره آمریکا رو نمی شناخت. دل به دریا زد و تا پای جان رفت و سرانجام جاودانه شد. هیچ شغل و کاری قبلا تضمین شده نیست. باید همه تلاشمان را انجام بدیم تا موفق بشیم. فک کن ببین تو این مهارت هایی که برات مینویسم تا چه حد پیش رفتی ؟

-داشتن مهارتهاي درون فردي شامل:

خودآگاهي هيجاني (بازشناسي و فهم احساسات خود)

جرأت (ابراز احساسات، عقايد، تفكرات و دفاع از حقوق شخصي به شيوه اي سازنده)

خودتنظيمي (آگاهي، فهم، پذيرش و احترام به خويش)

خودشكوفايي (تحقق بخشيدن به استعدادهاي بالقوه خويشتن)

استقلال (خودفرماني و خودكنترلي در تفكر و عمل شخصي و رهايي از وابستگي هيجاني)

۲- داشتن مهارتهاي ميان فردي شامل:

روابط ميان فردي (آگاهي، فهم و درك احساسات ديگران، تعهد اجتماعي(عضو مؤثر و سازنده گروه اجتماعي خود بودن) همدلي(توان آگاهي از احساسات ديگران، درك احساسات)

۳- داشتن مهارت درسازگاري شامل: مسأله گشايي(تشخيص و تعريف مسائل،)

آزمون واقعيت و احراز قبولی در آن.

انعطاف پذيري(تنظيم هيجان، تفكر و رفتار به هنگام تغيير موقعيت و شرايط)

۴- داشتن مهارت كنترل استرس شامل:

توانايي تحمل استرس(مقاومت در برابر وقايع نامطلوب و موقعيت هاي استرس زا)

كنترل تكانه(ايستادگي در مقابل تكانه يا انكار تكانه)

لینک به دیدگاه

از امیرعزیز ممنون که این مبحث رو در انجمن استارت زد. :a030:پشت هر ایده ای هدفی هست شناخت اون هدف خیلی مهمه. برای رسیدن به اون هدف باید ایده ای داشت که بتونه مارو برای تحقق اون هدف کمک کنه. حرکت دنیای امروز خیلی سریع هست پس اگه میخوایم واقعا پیشرفت کنیم باید زوایای دیدمون رو نسبت به محیط اطراف و نیازهامون گسترده تر کنیم . همین مثال بازار که امیر گفت خودش از یک ایده دیگه مثل گوگل پلی برداشته شد و نمونه فارسیش یعنی بازار تونست بین ایرانیا جا باز کنه. شناخت فناوریهای نو و نیازهای جامعه میتونه کمک شایانی در پرورش ایده ها داشته باشه. یک مثال دیگه ای که میتونم بزنم سایت دیجی کالا درسته خودش از ایده مشابه خارجیش برداشته شده ولی با یک مدیریت خوب تونسته نیاز خیلی از کاربران ایرانی رو برطرف کنه. اینها نمیتونن جای نمونه های خارجیشون رو بگیرن ولی خب با استفاده از شرایط و نیازها تونستن موفق باشن.

لینک به دیدگاه

سلام

منم از این ایده استقبال می کنم و هر کمکی از دستم بر بیاد انجام می دم اما نمی دونم چقدر می تونم موثر باشم

یا اصلا می تونم موثر باشم یا نه

چون هیچ سر رشته ای تو این زمینه ندارم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

به هر حال رو منم می تونید حساب کنید

:a030:

لینک به دیدگاه

مرسی بچه ها فکرشو نمی کردم یهو بحث اینقدر اضافه شه

تشکر از جناب فکور که مسایل دقیق و خوب باز کردند و حوصله میزارند

اگه اجازه بدید نظرم نسبت برخی نطرات دوستان بگم بعد برم به ادامه موضوع

سلام.

آقا من در زمینه ی it سررشته ای ندارم.

اما به فکر این هستم که برای خودم یک یک کسب و کار و یک کار فرعی راه بندازم.

کسب و کاری که بهش فکر میکنم در زمینه ی تولید ی سری وسایل تزئینی خاص و خیلی دخترونه اس که این روزا توی فیسبوک زیاد دیدم از افرادی که این مدل کارها رو انجام بدن. بغیر از چندنفرشون که شاید به 5 تا هم نرسن، مابقی کارای خیلی بی کیفیت و کپی شده ای ارائه میکنن و قیمتاشون نسبت ب کیفیت کارشون زیاده.

من ی سری مدل های جدید از سایتای مختلف خارجی پیدا کردم و دارم ی آرشیو خوب ومتنوع از مدل برای خودم آماده میکنم.

بعد میخام از هر مدل یکی دوتا تمیز و خوب درست کنم.

بعد عکس بگیرم و ی پیچج تو فیسبوک درس کنم و با ی شروع طوفانی کارا بذارم برای فروش ... تقریبا روزی ی نمونه کار جدید بذارم و در مورد قیمت هم کمی کمتر از رقبا باشه.

تو ی مغازه هم میتونم کارامو بذارم برای فروش.

شما ایده، راهکار، نظر و تجربه ای دارین در اختیارم بذارین؟

فکر خوبیه و روش کارتون قبول دارم اما کارها تولیدی و تکراری خیلی نمی تونه یه استارت آپ باشه اما شما به مواردی اشاره کردید که می تونه درس خوبی برای مابا شه

یکی بحث ایجاد نوآوری در کارتون هست البته خیلی و یکی دیگه روش کار و تبلیغتون اینکه تا اونجا که میشه از دیگر امکانات جهت رشد استفاده کرد دقیقا همین فیس بوک می تونه یه راهکار قوی برای کسب کار باشه

یه مورد هم اشاره کردید که اون کاهش قیمت شما بود اینم یکی از روش هایی که می تونی به شما در موفقیت کسب و کار های که نمونه مشابه هست کمک کنه

اما پیشنهاد من به شما : یه مقدار خلاقیت در کارتون بیشتر کنید عنی فقط اینکه مشابه نمونه های خارجی نباشه یعنی فقط تولید کننده نباشید شما می تونید در مراحل دیگه کسب و کار خلاقیت داشته باشید مثلا ارائه خدمات ویژه یا ارائه مشاوره یا واضح تر بگم یسری طرح ها رو با دلیل برهان ارائه بدید کارشناسی بشه رنگا به کار رفته

این نکته اینجا بگم بچه ها شاید جواب خیلی ها باشه : ما میخوایم با این تاپیک روش های را در کسب و کار بشناسیم در این مورد دیدید یه کسب و کار تکراری می تونه توش کلی خلاقیت به کار برد و روش جدید ارائه داد .

سلام و خسته نباشید

همیشه برای شروع یه کار باید یه چهارچوبی رو مشخص کرد و در اون چهارچوب فعالیت کرد تا تمرکز بیشتری روی موضوع باشه زیاد از این شاخه به اون شاخه پریدن آدم رو خسته میکنه.

امیر و جناب فکور که ایده هاشون عالی و این خودش یه شروع عالی میتونه باشه.

مرحله بعد به نظرم پرداختن یه ایده هاست تا حول هر ایده یکسری افراد علاقمن به اون ایده جمع بشه و روش بحث بشه یعنی ایده ها و نفرات دسته بندی بشن و هر کسی در زمینه ای که علاقه داره کار کنه

برای پول در آوردن فقط کافی یه خورده مغزت رو به کار بندازی و به کار تن بدی دیگه بقیه ش حله.

میشه حتی از آب هم پول در آورد:ws3:

ناصر خان ارادت

اگه اجازه بدید من تمام بحث های شما و جناب فکر تو همین نقل قول جواب بدم همشو خوندم

دوست من ببینید ما هدفمون اینجا همینه که ایده ها مطرح بشه بعد ایده منتخب انتخاب و بعد رو ایده کار بشه و بعد اجراش کنیم

تو این مسیر هم حتما به مشکل میخوریم

برای همین میخوام همه با هم باشیم تا بتونیم مشکلات و با هم حل کنیم

اما این تصوز نشه خب اگه یه ایده تاید شد تا اخر همون ایده میره جلو نه این اشتباست ... ما اینکه رو ایده کار می کنیم تا روش کسب و کار مناسب اون ایده پیدا بشه و در این مسیر امکان تغییر ایده هست

براتون یه مثلا دقیقا استرات آپی میزنم :

همین الان من مسولم برای یه سازمانی یه آپلیکیشن اندروید بسازم مسئول ایدهش با من اما در بخش های دیگه تخصص ندارم الان تقریبا 6 ماه هنوز کار دستمه اما هنوزم ایده تکمیل نشده و هر روز یه بخش کم یا زیاد میشه

شاید بگید خب پس ملت علافند دیگه اما نه چون همه تیم می دونیم قرار چیز خوبی بیرون بیاد اینو از تغیراتی که ایجاد میشه قابل درک می دوند برای همین همه هنوز با هم متحد هستند و به هم کمک می کنند و به هم خط می دند

شاید این اتفاق هم برای ما بیفته !

------------------

جناب فکور هم در چند جا صحبت خوبی داشتن که مسیر مشخص کردن و کاملا موافقم

------------------

اما بقیه مسیر

بحث های خوبی تا الان مطرح شده اما ایده و تخصص ها رو هنوز نمی بینم

اگه بخوایم تا سال های سال می تونیم در مورد روش های کسب و کار و موفقیت ها اون با هم بحث کنیم اتفاقی که تو خیلی از مجالات خلاقیت و کارآفرینی میفته

اما ما میخوایم به یه کسب و کار برسیم و پول دربیاریم ... ( اول باید ببینیم می تونیم به این جمله ای که گفتم برسیم و یا در این مسیر شریک باشیم )

دوستان دقت کنید عجله ای هم نیست خوب فکرر کنید تا بتونید حداقل از ایده خودتون دفاع کنید

لینک به دیدگاه
سلام

منم از این ایده استقبال می کنم و هر کمکی از دستم بر بیاد انجام می دم اما نمی دونم چقدر می تونم موثر باشم

یا اصلا می تونم موثر باشم یا نه

چون هیچ سر رشته ای تو این زمینه ندارم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

به هر حال رو منم می تونید حساب کنید

:a030:

اگه اجازه بدید من از همین نقل قول شما استفاده کنم و جواب سوال خیلی ها رئ بذم چون می دونم خیلی ها فقط میان و مطلب می بینند و میرن میگن ولش کن

و دم شما گرم که حداقل اومدید و نظری دادید

ببینید منم مثل شما مهندسی عمران خوندم پس اگه ظاهر قضیه باسه من هم نباید اینجا باشم نا صنایع خوندم نه مدیریت نه ای تی

ولی من یه انسانم و دارم در محیط اجتماعی زندگی می کنم پس چون جسم فیزیکی به اسم مغز دارم می تونم اطرافم تحلیل کنم

خب همین کافیه

ببینید اطرافتون و نیاز ها رو ببیند و اونا رو رفع کنید

در چند تاپیمک قبل دوستان به محدودیت ها اشاره کردن خب همین می تونه یه ایده باشه چطور میشه محدودیت ذدور زد

یه مثال دیگه بزنم شما الان مهندس عمران هستید اطراف خودتون از لحاظ تخصصی ببینید ایا همه چی سرجاشه

همه چی اکیه

خب می بینید کلی نیاز هست

کلی مشکل وجود داره خب همینا رو شناسی کنیدد و روش فکر کنید همینا اگه رفع بشه که میشه می تونه یه کسب و کار باشه برای شما

در پ1ست قبلب من کار خودم و استارت آپ خودم مثال زدم که شش ماهی هست دارم کار می کنم خب اون ایدش از یه ضعف بزرگ در نظام مهندسی به ذهنم رسیده و حالا هم یه تیم داریم روش کار می کنیم

دوستان محیط خودتون نگاه کنید خوشبختانه و بد بختانه ما در جایی هستیم که پر از مشکل و فرصتی برای کسب و کاره

لینک به دیدگاه

امیر اقا مثلا می شه این و جزو فرست شغلی گفت یا مثال زد

البته ببخشیدا سوال برام پیش اومد

مثلا دانشگاه ما در ان واحد داره چند ساختمان تو دانشگاه می سازه ساختمان اداری و ... هر ترمم شهریه رو میبرن بالا که خرج این ساختمونا زیاده چرا اینا نمیان از بچه های خود دانشگاه برای تکمیل ساختمونا یا ساختنشون استفاده کنن به هر حال هر دانشگاهی دانشجوی خوب داره که می تونه کمک خوبی باشه از هزینه صرفه جویی می شه برای بچه ها هم یه تجربه

منظور شما همین فرصت های کاری؟

:hanghead::hanghead::hanghead:

لینک به دیدگاه

هدف چیه از این کار؟

میشه کمی واضح تر توضیح بدید؟

طرح های پیشنهادیمون رو کجا باید مطرح کنیم؟

چه شرایطی برای شرکت تو این برنامه وجود داره؟

چه پروسه ای رو برای ارائه طرح پیشنهادیمون باید طی کنیم؟

حتماً باید کار گروهی باشه یا بصورت انفرادی هم میشه انجامش داد؟:ws38:

لینک به دیدگاه
امیر اقا مثلا می شه این و جزو فرست شغلی گفت یا مثال زد

البته ببخشیدا سوال برام پیش اومد

مثلا دانشگاه ما در ان واحد داره چند ساختمان تو دانشگاه می سازه ساختمان اداری و ... هر ترمم شهریه رو میبرن بالا که خرج این ساختمونا زیاده چرا اینا نمیان از بچه های خود دانشگاه برای تکمیل ساختمونا یا ساختنشون استفاده کنن به هر حال هر دانشگاهی دانشجوی خوب داره که می تونه کمک خوبی باشه از هزینه صرفه جویی می شه برای بچه ها هم یه تجربه

منظور شما همین فرصت های کاری؟

:hanghead::hanghead::hanghead:

ببنید اینم یه فرصت برای کسب و کار

شما الان می تونید برید و به دانشگاتون پیشنهاد ایجاد یه بخش بعناون کارآفرینی بدید و خودتون بشید مسئولش و بعد بیان و از ملت دعوت کنید و از دست کارها رو برای دانشگاه انجام بدید

هم به ملت یاد دادید هم در هزینه صرفه جویی کردید

ببیند همین یه ایده بود که مطرح شد و من نظرم گفتم و هر کسی میتونه نظرشو بگه و تکمیلش کنه

شما الان این نیاز در دانشگاه دید و بیان کردید و این و میشه تبدیل کرد به یه اشتغال

مطمئن باشد اگه بومی همون دانشگاه باشید بعد فاذرغ تحصیلی حتما جذب اون دانشاه می شید بخاطر این ایدتون و کارمند همونجا میشید

هدف چیه از این کار؟

ایجاد یه کسب و کار

میشه کمی واضح تر توضیح بدید؟

شما سوال تون موردی بپرسید من توضیح بدم

طرح های پیشنهادیمون رو کجا باید مطرح کنیم؟

همینجا

چه شرایطی برای شرکت تو این برنامه وجود داره؟

هیچ شرایط ی فقط از مغزمون استفاده کنیم و جسارت بیان اونو داشته باشیم (‌حرف بزنیم )

چه پروسه ای رو برای ارائه طرح پیشنهادیمون باید طی کنیم؟

هیچی

حتماً باید کار گروهی باشه یا بصورت انفرادی هم میشه انجامش داد؟

اره حتما باید در قالب گروه کار بره جلو

چون بدو نگروه نمیشه مشکلات ایده رو حل کرد

بنظر خودتون میشه ؟ :ws38:

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان و اینکه تاپیک رو پربار تر کردن .

جناب فکور یه تاپیک خوب رو ایجاد کردن که ایده های خوبی رو هم واسه پول در آوردن برای یه دانشجوی نیمه وقت مطرح کردن

[h=1]امکان سنجی کار نیمه وقت برای دانشجویان , حتی کار ساعتی[/h]

من یه ایده رو اونجا مطرح کردم که خودمون عملیش کردیم و نه تنها برای ما در آمد داره بلکه چند خانوار رو هم ساپورت میکنه.

ما به فکر بودیم از زنای روستایی به یه شیوه ای برای فعال کردنشون در زمینه اقتصادی کاری کنیم و اولین چسز که به ذهنمون رسید فرش بافی بود اما وقتی به بحث هزینه ها و میزان سود دهیش رسیدیم دیدیم جوابگو نیست چون نیاز هستش خانوم ها رو مدتی تحت آموزش قرار داد و اینکه هزینه های زیادی داره و پروسه تولید و به فروش رسوندنش طولانیه. برای همین فکرمون رو به سمت موارد کوچیک تر و اینکه فروش سریعتری داشته باشه سوق دادیم به پخت نون محلی رسیدیم

نون های محلی ما بسیار نازکه و برای معده هم کمتر مشکل ساز میشه و اینکه اغلب زنای روستای در پختش تخصص دارن و سرعت عملشون بالاست.

واسه همین برای شروع چند گونی آرد رو بین کسانی که داوطلب شدن پخش کردیم و وسایل پخت رو هم در اختیارشون قرار دادیم (اجاق های مخصوص و کپسول گاز) بعد از پخت داخل کیسه های فریز قرار میدادیم (این کار رو هم همون زنای روستای انجام میدادن) و قسمت پخش رو خودمون به عهده داشتیم

از چند تا سوپرمارکت معتبر و فروشگاههای زنجیره ای شروع کردیم و کم کم بعد از تبلیغات و رونق گرفتن بازار نون محلی دستگاه بسته بندی تهیه کریدم و آرم مخصوص شرکت تولیدی رو روش حک کردیم و با بسته بندی های شکیل تر محصول رو عرضه میکردیم.

الان خیلی از زنای همون روستا از همین طریق برای خودشون درآمدی دارن:a030:

پس نیاز نیست برای ایده دادن خیلی خودمون رو محدود کنیم اگه بازار رو بشناسیم و بتونیم نیازهارو تشخیص بدیم راحت تر میتونیم ایده بدیم و به نتیجه برسیم

لینک به دیدگاه

ایده اول برای نظرخواهی :

پیشنهاد من اینه که یه ایده ای در حوزه شهرداری طراحی کنیم که برای پیاده سازی اون از منابع مالی شهرداری هر شهر برای پیاده سازیش استفاده کنیم.

ایده 1 : طراحی زمین های بازی کوچیک برای ورزش های راکتی نظیر پینک پنک و مشابه اون و میزهای مخصوص بازی شطرنج که قابلیت جابجائی هم داشته باشن. یعنی کل لوازم آن قابل دمونته شدن باشه که تو فصل سرد بازش کنیم ببریم داخل محلهای سرپوشیده و تو تابستون بیارمشون تو محل های باز.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...