رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

همه برنامه های سالیدم با pdf باز میشه خرابکاریه خودمه حالا که با سالید بازشون میکنم از سالیدم کپی میکنه و روش تغییرات ایجاد میکنم نمیشه میگه این فایل فقط خواندنیه نمیشه ذخیره کرد چه کنم ؟

روی یکی از فایلهای سالیدت کلیک راست کن

بعد برو تو propertis

از قسمت general جلوی open with چینج (change) رو بزن و برنامه سالید ورک رو از پنجره باز شده انتخاب کن و در آخر اوکی کن

right click>>>propertis>>>general>>>open with>>>change>>>select solidwork

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

میشه درباره weld beads قسمت اسمبلی رو توضیح بدید !:sigh:
weld beads برای جوش مهره به کار میره فقط یه سوال این دو قسمت باید دو پارت مختلف باشه تا بشه اجرا بشه ؟

این ابزار برای جوش کردن دو سطح عضو یا بدنه بکار میره

شما وقتی میخواید در یک پارت دو بدنه(bodi) رو به هم جوش کنید از این ابزار استفاده میکنید. لازم نیست که حتما دوپارت مختلف باشه میتونه در همون پارتی که دارید تو اسکچی که اسکترود کردید و باهم در تماس هستند رو به هم جوش کنید:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

برو به این قسمت تا دوباره تولبارات بیان

viwe>>>toolbars رو فعال کن

یا از کلیک f10 استفاده کن

سلام .خسته نباشید.

ممنونم.:icon_gol:

اینی که گفتید اوکی شد ولی اینکه نماهام توی صفحه جا نمیشه باید چیکار کنم ؟

لینک به دیدگاه
سلام .خسته نباشید.

ممنونم.:icon_gol:

اینی که گفتید اوکی شد ولی اینکه نماهام توی صفحه جا نمیشه باید چیکار کنم ؟

خواهش میکنم

روی یکی از نما ها کلیک کنید سمت چپ کادری به اسم drawing viwe براتون باز میشه که شامل چند بخشه در قسمت scale بجای use sheet scale از

use custom scale استفاده کنید و تیکشو علامت بزنید زبانه کشویی زیرش فعال میشه و شما میتونید از نماهای بزرگتر یا کوچکتر بر حسب مقیاس های داده شده استفاده کنید:a030:

اگه خواستید تا تصویرش رو براتون بگذارم

لینک به دیدگاه

درود

زیاد دقیق پست ها رو نخوندم. ولی

ی مواردی یهو یادم اومد، بد نیست درس پس بدم ک:

برا تغییر واحد، در هر اندازهگذاری این امکان هست ک علامت اختصاری اون واحد رو بنویسید و نوع سیستم را از میلی به اینچ مثلا تغییر داد.

+

خیلی وقتا دیدم ی نقشه کش با ماشین حساب کار می کنه، چیزی ک تو اتوکد هم الان حل شده از نسخه 2003 سالید بود. اعمال 4 تابع اصلی ریاضی ه.

+

بدونید هدف طراحی چیه، اگه هدف نقشه برا ی قطعه صنعتی ه از پایه کار رو درست برید و مثلا اگه در حقیقت مجموعه ای قراره منتاژ بشه شما هم منتاژی بکشید. نهایت برای بحث اندازه های از روش بالا بایین استفاده کنید ک کارتون سریع تر بشه؛ اما در یان صورت هم باید حواستون ب قیود باشه.

+

خاطرم هست از نسخه 2009 یا 2008 ی دستور برا فولی دیفاین کردن اسکچ ها اضافه شد. البته واقعا همیشه و در تمام پروژه ها نیازی ب فولی دیفان نیست.

اگه نکته ها تکراری بود، بزارید ب حساب مرور کردنشون.

در پناه حق :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من برای یاد گرفتن اسمبلی عکسای اسمبلی لازم دارم تا بفهمم فیلم اموزشی چی میگه !

من گشتم عکس سالید پروفسور رو پیدا کردم ولی این ارورو میده ! چیکار کنم برای دانلود این قسمت باید کدوم قسمتو دانلود کنم که شامل این قسمت هم باشه .

q98d7ylrqeng0sy5j_thumb.png

لینک به دیدگاه

سلام.

اقای مهندس فرهاد جنس رو پیدا کردم.

فقط یه سوال که درونش سوالای دیگه نهفته ست.

این سربرگ mapping چیکار میکنه ؟ قسمتی که نوشته mapping control چی رو انتخاب میکنه من امتحان کردم هیچی نشد ؟!

o965juo483bbio1xm2oc_thumb.png

وقتی یک پارت رو بخوایم از یک متریالی که گذاشتیم به متریال دیگه تغییر بدیم نمیشه ؟! سالید قبول نمیکنه!

لینک به دیدگاه

سلام.

این پارت1 این تمرینه : #122

ولی من چرا نمیتونم این اندازه رو از 11.5 به 11 تبدیل کنم؟

اینجوری پارت من هیچ ارزشی نداره که ویرایش نمیشه . :4564:

afb4qo3u88hfw9mwwuc_thumb.png

اینم فایلم:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نمای بالای پارتم مثل شکل نشده ؟تازه نمای بالای شکل خط چین دایره ها رو نداره به نظر من مشکلم چیه ؟

لینک به دیدگاه
سلام.

اقای مهندس فرهاد جنس رو پیدا کردم.

فقط یه سوال که درونش سوالای دیگه نهفته ست.

این سربرگ mapping چیکار میکنه ؟ قسمتی که نوشته mapping control چی رو انتخاب میکنه من امتحان کردم هیچی نشد ؟!

o965juo483bbio1xm2oc_thumb.png

وقتی یک پارت رو بخوایم از یک متریالی که گذاشتیم به متریال دیگه تغییر بدیم نمیشه ؟! سالید قبول نمیکنه!

در نمودار درختی آیکون doc1292866183341.image نشان دهنده جنس قطعه شماست

با کلیک راست بر روی این آیکن و گزینه Edit Material میتونید جنس قطعه رو عوض کنید.

در پنل سمت راست (TASK PANE) یه قسمتی هست به نام Appearances با آیکن doc1292870667112.image

که شما از اینجا میتونید رنگ ظاهری قطعه رو تغییر بدید.

رنگ هایی که یک نواختند مثل فلز و پلاستیک و رنگ گزینه maping توشون کاری انجام نمیده

در واقع maping برای بزرگ و وچک کردن و چرخوندن مش رنگ ظاهری قطعس

مثلا شما رنگ شطرنجی به قطعتون بدید میتونید با maping اندازه چهارخونه هاشو کوچیک و بزرگ کنید یا بچرخونید

مثل اینا:

doc1292869304197.image . doc1292869299978.image .

:ws3:

لینک به دیدگاه

میشه درباره RACK AND PINION MATE رو توضیح بدید. بعد درباره خط یا شکلی که باید انتخاب کنیم ؟

لینک به دیدگاه

میشه درباره عملکرد toggle alignment در شکل زیر یه توضیح مختصری بدید ؟

معنیش ضامن تنظیم بعد میره قسمتی به اسم not satisfied mate معنیش نیست سیر مت (خدا دیکشنری رو از ما نگیره

22.gif

) ولی اینا که معنی نمیده !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...