رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

شاهدخت عزیز ... مطالبت رو که خوندم اومدم ببینم محل زندگیتون کجاست دیدم آره پشت پنجره های رو به حیاط تنهایی مسلما خیلی گرم و داغه! :w02:

خب شما میتونی با کاشت درخت جلوی این آفتاب شدید رو بگیری ...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 164
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

شاهدخت عزیز ... مطالبت رو که خوندم اومدم ببینم محل زندگیتون کجاست دیدم آره پشت پنجره های رو به حیاط تنهایی مسلما خیلی گرم و داغه! :w02:

خب شما میتونی با کاشت درخت جلوی این آفتاب شدید رو بگیری ...

اولا شهدخت اون الف جزو حروفی بوده که حذف شده :whistle:

من ساکن شیراز هستم .

اینجا تقریبا هوا معتدله ولی خب حیاط سمت جنوب هست و کاملا آفتابگیره.

چندتا درخت داشتیم که به لطف آفت شته چندتاشون خشک شدند..

یه چندتا مشکل داریم یکی اینکه خاک نداره تقریبا باغچمون.. و رسیدگی میخواد..

بعدم اون قضیه جعفریها که گفتم اون زمان بالای سرش درخت بود و سایه داشت ولی خب متأسفانه تقریبا نمیشه هیچی توش کاشت ...

درخت کاشتن همینجوری که نمیشه باید زمان خودش جابجا بشه که هرچی منتظر میشم زمانش نمیرسه..:whistle:

مثلا ازگیل کاشتیم خشک شد ..

فقط مرکبات تقریبا جواب میده..

خلاصه ما کلا یه بیابون زیبا داریم واسه خودمون..:w02:

لینک به دیدگاه

شهدخت ... :hanghead:

شما همیشه میتونید درخت بکارید!

درختی رو که میگن آخرای زمستون بکارید بخاطر اینه که اکثریت درختا توی خواب هستن و کمتر اسیب میبینن و ...

اما الان هم شما برید نهال (مثل همین مرکباتی که گفتید) بگیرید و بدون کمترین استرس وارده به ریشه به باغچتون منتقل کنید.

الان از سبزیکاری به درختکاری رسیدیم :hanghead:

لینک به دیدگاه
یک الوئه ورا داشتیم که جوم گرفت اومدم تو این تاپیک خاکشو عوض کردم گذاشتمش تو نور که اونم خشکید ...:4564:

هر دو سال گلدون آلوئه رو عوض میکنن و شایدم 3 سال ...

وقتی خاک عوض میشه تا ریشه ها خوب جاگیری نکردن بهتره مقابل نور شدید نباشه

بیشتر از 90 درصد آلوئه آبه ... حساسه ... وقتی که گیاه نیاز به تعویض گلدون داره یعنی نسبت ریشه های مقاوم به ریشه های حساس بالاست!

وقتی گیاه در حال رشده یعنی نسبت ریشه حساس به ریشه مقاوم بالاست و بهتره بستر گیاه تغییر نکنه ...

دیگه فکر نکنم دلایل خشک شدن گیاهت خارج از این نکته ها باشه...

لینک به دیدگاه

هر دو سال گلدون آلوئه رو عوض میکنن و شایدم 3 سال ...

وقتی خاک عوض میشه تا ریشه ها خوب جاگیری نکردن بهتره مقابل نور شدید نباشه

بیشتر از 90 درصد آلوئه آبه ... حساسه ... وقتی که گیاه نیاز به تعویض گلدون داره یعنی نسبت ریشه های مقاوم به ریشه های حساس بالاست!

وقتی گیاه در حال رشده یعنی نسبت ریشه حساس به ریشه مقاوم بالاست و بهتره بستر گیاه تغییر نکنه ...

دیگه فکر نکنم دلایل خشک شدن گیاهت خارج از این نکته ها باشه...

بله خودش هست من به محض این که جاشو عوض کردم اب دادم و اینکه جلو نور گداشتم اونم چند روز..طفلک الوئه ورا...

لینک به دیدگاه
بله خودش هست من به محض این که جاشو عوض کردم اب دادم و اینکه جلو نور گداشتم اونم چند روز..طفلک الوئه ورا...

البته به محض تعویض هر گلدونی و برای هر گیاهی باید آب داد تا ریشه توی خاک مستقر بشه

اما قرار دادن جلوی آفتاب چندان مطلوب نیست.

و اینکه میدونی که آلوئه مثل کاکتوسها نیاز آبی کمی داره

همیشه باید منتظر باشی تا سطح خاک خشک بشه بعد آب بدی

شاید توی تابستون (در منزل) دور آبدهی 10 روز یکبار باشه.

ایشالله آلوئه های بعدیت!

لینک به دیدگاه
خو شما می‌زنید این گیاهارو میکشید اون دنیا قصاص میشید ها

میتونید از حمید کن فیکون هم بپرسید:ws3:

نه خوب قصد من که کشتن نبودش:vahidrk:بعدم فکر کردم خیلی بهتر میشه از نظر اب دهی بگم نزدیک شش ماه بود اب نداده بودم ولی اونقدر سرحال بود...:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

این از گوجه فرنگی های من....

kmo6qc9h7u4s79x96pbm.jpg

البته امروز کاشتمشون....یه سوال اینکه اگر بزرگ بشه مقدارش همینقدر میشه ؟ یا خودش تکثیر میشه؟:w58:

و این عکس:

1spi4do3jjk06g5r3idc.jpg

این گل یا گیاه خاصی هست ؟:ws38:

و اما این عکس:

3ao82y893f9dsb4jsvwa.jpg

عکس برگ خیار دیده نمیشه؟:hanghead:

لینک به دیدگاه
این از گوجه فرنگی های من....

البته امروز کاشتمشون....یه سوال اینکه اگر بزرگ بشه مقدارش همینقدر میشه ؟ یا خودش تکثیر میشه؟:w58:

و این عکس:

این گل یا گیاه خاصی هست ؟:ws38:

و اما این عکس:

عکس برگ خیار دیده نمیشه؟:hanghead:

سلام

آخی چه گوجه های باحالی :hapydancsmil:

یعنی آماده خریدید کاشتید توی باغچه؟

در مورد عکس دوم شما این سوال من هم هست عکسش قرار میدم من هم

لینک به دیدگاه
سلام

آخی چه گوجه های باحالی :hapydancsmil:

یعنی آماده خریدید کاشتید توی باغچه؟

در مورد عکس دوم شما این سوال من هم هست عکسش قرار میدم من هم

سلام...

بله ...همینطوریشون توی گلدون های کوچک کاشته بودن ، گوجه رسیده هم داشتن خیلیهاشون که من اینو برداشتم تا خودم رسیدنشون رو ببینم...:ws3:

از بین 400-300 بوته این رو انتخاب کردیم....

لینک به دیدگاه

هستی جان متاسفانه این بار دوممه که میام این تاپیک اما عکسات یک-سوم ابتدائیش باز میشه

به برکت انتخاباته! البته نت من خرابه! (جالب اینجاست عکس محمود رو میبینم!!!)

در مورد گوجه فرنگی یکمی بد موقع انتقال دادی یا خریدی ... ایرادی نداره ... فقط باید با احتیاط به باغچه منتقل میکردی!

گوجه واریته های زیادی داره پابلند نیمه پابلند پاکوتاه ...

تو پاکوتاها گلها راس ساقه تشکیل میشن ...

ولی معمولا نیم متر ارتفاع رو پیدا میکنن

خودش تکثیر پیدا کنه؟!!! (متوجه سوالت نشدم!) اما نه گوجه یکساله است ...

این گلی که محمود وکیلی عکسش رو به نفع احسنت انداخته خیلی برام آشنائه ... گلهاش شبیه گونه های خانواده پنیرک میمونه ... فکر کنم نوعی علفهرز باشه اما قشنگه! ...

بذر شاهی و جعفری رو پاشیدی دمت گرم ... اما بادمجون دلمه ایت رو میکاشتی بهتر بود ...

لینک به دیدگاه

عکس ها رو دوباره ریسایز کردم امیدوارم دیده بشن این بار....:hanghead:

ukjk1wed271gii1y0wfm.jpg

kxzztkibssu2i5x2tjo.jpg

6jqpjgxvvqsrquqwzavc.jpg

با احتیاط یعنی چه جوری؟ من ازگلدون پلاستیکی که درآوددم بصورت کامل بعد گذاشتم تو زمین که کاشته بودم تا نزدیک اولین برگهاش تقریبا گذاشتم زیر خاک....

جا برای همه بذرهام نبود ...آخه کلی گل کاشتیم تو باغچه ...بقیه رو نگه داشتم شاید تو باکس بکارم....

یعنی باید میکندم و بعد بذر بادمجان رو میکاشتم؟ البته خب همه رو یه لایه از سطح خاک برداشتم و بعد بذرها رو پاشیدیم و بعد هم روشون رو باخاک پر کردم...

ا

لینک به دیدگاه
عکس ها رو دوباره ریسایز کردم امیدوارم دیده بشن این بار....:hanghead:

:hanghead:

با احتیاط یعنی چه جوری؟ من ازگلدون پلاستیکی که درآوددم بصورت کامل بعد گذاشتم تو زمین که کاشته بودم تا نزدیک اولین برگهاش تقریبا گذاشتم زیر خاک....

جا برای همه بذرهام نبود ...آخه کلی گل کاشتیم تو باغچه ...بقیه رو نگه داشتم شاید تو باکس بکارم....

یعنی باید میکندم و بعد بذر بادمجان رو میکاشتم؟ البته خب همه رو یه لایه از سطح خاک برداشتم و بعد بذرها رو پاشیدیم و بعد هم روشون رو باخاک پر کردم...

ا

زحمت کشیدی هستی جان!

اما چیز خاصی نمیتونم به پست قبلیم اضافه کنم!

گوجه ات که باید بازتر بشه ... الا تو همه! که فکر کنم بخاطر گلدونش بوده ...

عکس دومت هم فکر کنم از گونه های پنیرک باشه ... یه نوع گیاه هرز خوشگل!

نمیتونم تشخیص دقیقتری بدم.

عکس سومت هم من گیاهچه لوبیا و گیاهچه بادمجون میبینم!

اون 4 برگی ها شبیه بادمجونه اون برگ درشتها شبیه امثال لوبیا ... بجان خودم قابل تشخیص نیستن! گیاچه همه گیاها شبیه همه!

گل و میوه خیلی تو شناسایی کمک میکنه! که اونم من چندان سرم نمیشه ...

با احتیاط یعنی لطمه ندیدن ریشه!

همون یه لایه خاک روش قرار بگیره خوبه

بادمجون ها بذرشون یه یه سالی باید استراحت بکنه! خیلی ها که بادمجون میکارن (امثال بادمجون) از رشد نکردن بادمجون مینالن!

بخاطر همین بهتره توی هر گودی (جهت کاشت بذر)‌5 یا 6 تا بذر کاشته بشه تا بعد از جوونه زدن وجین بشه ... (ببخشید که نتونستم زیاد کمکت کنم)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...